Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.3.2020, 20:57   #721
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

Mislim da su ovo zvanične cene koje će biti u MI Shopovima po evropi.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2020, 22:05   #722
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Mislim da su ovo zvanične cene koje će biti u MI Shopovima po evropi.
Ja odo na mi note 10, sad tek vidim
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2020, 2:44   #723
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

Evo malo više o cenama: https://www.notebookcheck.net/The-Xi....459254.0.html

Dakle u Kini 505€ a u Evropi 800€. Bezobrazno visoka razlika u ceni. Bill of materials je procenjen na 440$ što je 49% od evropske cene i najveća margina koju je Xiaomi ikada zalepio. Mislim da su se prešli u proceni i da će morati da spuštaju relativno brzo. Ne verujem da će ljudi trčati da kupi Xiaomi telefone po toj ceni.

Nego, vidim i Realme već stigao kod nas sa par modela... Dok se Redmi i Realme kolju, neće biti zime u nižem segmentu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2020, 12:23   #724
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

800€ za Xiaomi, koliko god bio dobar, neće spriječiti nikoga da doda još 100-200 i kupi "onaj novi ajfon" koji ima bolje kamere, stabilniji OS, sve radi iz kutije i nema custom romova, kineskih oglasa, briga o privatnosti, zakašnjelih notifikacija ni drugih "dječjih bolesti" koje Xiaomi itekako ima. Dodatni plus za kompleksaše je kad na stolu u kafani izvade ajfon a ne Xiaomi, ako već dolaze po zamalo istoj cijeni. Tu je dodatno i pitanje korone, transporta, garancije, čega sve ne. Šta god da Xiaomi natrpa od hardvera u svoje uređaje, jednostavno ne može dobiti tolike pare u maloprodaji. To isto je pokušao LeEco u Americi, pa bankrotirao, a davali su uz telefone besplatnu godišnju pretplatu na vlastiti streaming servis, serije, filmove, muziku, svašta nešto, i opet je bilo uzalud.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2020, 15:13   #725
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

Prva polovina posta je tačna. Ali ovo oko Korone, transporta i garancije...pa to je kao i za svaki telefon koji ima legalnog distributera sa lagerom. Ko hoće iz Kine da ih dovlači, tamo su 500€.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2020, 15:27   #726
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Ja ostao u proslom veku. Telefon od 5000din za poruke i pozive i prezadovoljan.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2020, 15:45   #727
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

pa dobro može telefon da bude koristan za razne poslove sa nekoliko gb ram ja sam više za zlatnu sredinu, imam i jednog druga koji je do skoro bio za dumb phone kao jak mu signal ovo ono on ko da živi u planini pa mu treba jak signal pričali smo da mu prodam neku robu i sad kad je trebalo da se pošalju slike da vidi ono nemam na šta da mu šaljem.. ali skoro dobih poruku od vibera da je i on postao dostupan...

Xiaomi S2 pre godinu dana uzeh za oko 20k na 12 rate na mastercard još sam dobio i vaučer na 2000 i uzeh neko kućište za komp.. po 1800 din mesečno nije mnogo, pre toga sam imao neki više se i ne sećam koji mislim da je imao 1gb ram i njega sam prodao za 4000-5000 tako da me nije baš previše ispalo sve na kraju..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2020, 2:49   #728
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Mi10 128GB = 800 e - https://gsmarena.com/xiaomi_mi_10_5g-10082.php
Mi10 256GB = 900 e
Mi10 Pro 256GB = 1000 e - https://gsmarena.com/xiaomi_mi_10_pro_5g-10055.php

I Xiaomi stopama Applea, Samsunga, Huaweia...
Zvanično i kod nas u MTS-u i radnji na G:

Mi10 128GB - 99.990 dinara | ~850€
Mi10 256GB - 104.990 dinara | ~890€
Mi10 Pro - 124.990 dinara | ~1060€
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2020, 3:58   #729
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

Nabili su u njih 5G, wireless charging, edge to edge HDR 90Hz ekrane i na papiru najnapucaniju moguću kameru. Po spec sheet je sve stvarno impresivno ali Xiaomi od 900-1000€ prosto ne zvuči ispravno. Živo me zanima kako će im ići prodaja.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Predrag Stankovic (12.4.2020)
Stara 1.4.2020, 12:36   #730
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Nabili su u njih 5G, wireless charging, edge to edge HDR 90Hz ekrane i na papiru najnapucaniju moguću kameru. Po spec sheet je sve stvarno impresivno ali Xiaomi od 900-1000€ prosto ne zvuči ispravno. Živo me zanima kako će im ići prodaja.

Uz to, svaki dosad objavljeni model je oglašavan kao "Samsung flagship killer" ali od početka je Samsung u prednosti po pitanju kvaliteta kamera, AMOLED displeja iz vlastite kuhinje, i što je najbitnije - kontinuiteta. Čak i u slučajevima kad su im baterije spaljivane eksplodiranjem, Samsung je održao renome i nikog nije ostavio razočaranim. Što je najbitnije, polovni modeli drže cijenu, postoji tona custom romova i time se može očekivati dugoročna iskoristljivost čak i polovnih telefona. Xiaomi zahtjeva Mi account da bi se otključao bootloader, čeka se i po 3 mjeseca, rollback na starije verzije stock romova su fabrički onemogućili itd. Sve to za 500€ i slabašni Snapdragon 730G prosto nije vrijedno muke.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Predrag Stankovic (12.4.2020)
Stara 13.4.2020, 23:12   #731
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
800€ za Xiaomi, koliko god bio dobar, neće spriječiti nikoga da doda još 100-200 i kupi "onaj novi ajfon" koji ima bolje kamere, stabilniji OS, sve radi iz kutije i nema custom romova, kineskih oglasa, briga o privatnosti, zakašnjelih notifikacija ni drugih "dječjih bolesti" koje Xiaomi itekako ima.
Mene hoce. Bas iz svih tig razloga i necu kupiti iPhone. Ne mogu da ga rutujem, ne mogu da mu ubacim Custom ROM, ne mogu da ugradim AdBlocker u sam sistem, ne mogu da instaliram YouTube Vanced, ne mogu da instaliram jos gomilu nekih meni jako korisnih aplikacije koje ne mogu da rade bez Root-a itd. Kada telefon ostane bez podrske za smece je. Ovako i dalje, posle 4 godine furam LeEco Cool1 sa GCAM koji pravi ekstra kvalitetne fotografije (mnogo bolje od npr. iPhone SE koji mama koristi, a znamo koliko je SE kostao kada je izasao) na Androidu 10 sa poslednjim security zakrpama.

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
To isto je pokušao LeEco u Americi, pa bankrotirao, a davali su uz telefone besplatnu godišnju pretplatu na vlastiti streaming servis, serije, filmove, muziku, svašta nešto, i opet je bilo uzalud.
LeEco nije bankrotirao zbog toga nego je bankrotirao jer su hteli da postanu Apple preko noci. 2011 godine kada su krenuli jako brzo su napredovali i odjednom su poceli da se rasipaju parama na sve strane. Poceli su da prave telefone, elekrticna auta, televizore, vr i milion jos gluposti i kada je sve to propalo (pre svega neuspesi u Americi) pukli su ogromnu kolicinu novca i zaduzili se (telefone su prodavali sa gubitkom). LeEco jos uvek postoji, ali trenutno iskljucivo kao streaming kompanija kako je i zapocela svoj zivot. Na sve to ona budala Jia Yueting je uzimao novac iz kompanije i ulagao u Faraday Future i to ih je jos dodatno gurnulu u propast. Ali nadam se da ce se jednog dana vratiti u mobilnu industriju jer su stvarno pravili vrhunske telefone, a u to vreme kamere sa GCAM su kidale (Le Max 2).

Meni je osobito jedan iPhone 7 u poredjenju sa Letv Le Max preruzan telefon. Secam se i kada su se pojavili tadasnji telefoni, svi su ostalim proizvodjacima zamerali kako imaju velike bezele sa strana, pojavi se jedan iPhone sa bezelima od po metra i svi mu hvale dizajn.. A i najnovjiji iPhone pored jednog OnePlus 7T Pro telefona nema sta da trazi. To je cinjenica. Apple je nekada bio inovator, sad su to kinezi.

I da se razumemo veliki sam fan Apple uredjaja iz vremena Steve Jobs-a jer su stvarno u to vreme bili ispred svih i to miljama, danas to nije slucaj. Ni po pitanju softvera, ni po pitanju kamera, a po pitanju dizajna necu ni da ih komntarisem. Posle iPhone 8 ne zna se koji je ruzniji. A i dugi niz godina se bavim islkljucivo servisom Apple proizvoda i svasta sam vidjao i zbog svega toga Apple od mene nikada nece dobiti novac za nov proizvod. Ko ne zna o cemu pricam neka pogleda par video Louisa Rossmana, on je dr. za njihove proizovde.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2020, 2:20   #732
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Mene realno brine Xiaomijev pokušaj da prodaje "flagship" (sa ili bez navodnika) telefone po flagship cenama.

Ne možeš da gradiš takvu reputaciju godinama i onda uradiš 180 u nadi da će svi ti - nazovimo ih tom rečju - fanovi potrčati da kupe Xiaomi uređaj od 1000e a pritom konkurencija za te pare zaista nudi više. Čak i da sustignu konkurenciju sa softverom i kvalitetom hardvera jednostavno nemaju taj imidž.

I sam koristim Xiaomi evo koliko već dugo i već neko vreme imam Mi 9 SE - u pitanju je uređaj koji sad košta nekih 250e i jedino što mu u mojim očima nedostaje je IP67 ali sam spreman da živim s tim jer nije koštao 500+ eura. Ima sve ostalo što je teoretski moguće napraviti za 250e. I prezadovoljan sam. Ali nikada ne bih kupio njihov flagship.

Ono što je bilo sjajno u vezi Xiaomija je da su imali telefon za svakoga: kompaktan mid-ranger za mene, Mi 9T za mog burazera kome treba dobra baterija i veliki ekran, RN8 za drugara koji želi dobro zaokružen telefon za ~200e, Poco za ljude koji žele brzinu, pa puste i poneki high-end proizvod tu i tamo itd...
Trebalo je da nastave da nam donose flagship feature u mid-range a ne da menjaju taktiku. Obiće im se o glavu svakako...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
LoneWolf (24.4.2020)
Stara 24.4.2020, 3:26   #733
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

Xiaomi bi lako mogao postati novi LeEco, pogotovo kad se uzme u obzir nagla ekspanzija bez nekog pretjeranog plana: proizvode sve od higijenskih maski i el. četkica za zube preko el. trotineta i trimera za šišanje, sve do "pametnih" patika koje broje korake, telefona, televizora, laptopa...još jedino auta nisu počeli štancati, a nekako mi je taj njihov nagli skok među flagship igrače upao u oči. Znate ono, tipa, Samsung ima renome i imidž čak i kad ga poljuljaju eksplodirajuće baterije u telefonima, a Xiaomi gura plastikanere jeftine izrade po astronomskim cijenama. Iako je unutra sasvim solidan hardver, prije bih za iste pare kupio renome, garanciju, pouzdanost i kvalitet izrade koji dolaze uz iPhone ili Samsung. Poznat hardver, poznat senzor kamere a ne neki "indijanski" senzori, poznat proizvođač displeja i ostalih komponenti, stabilan i nadogradiv OS - to dobiješ kad znaš u šta daješ pare. O ukusima se ne raspravlja ali petljanje sa romovima već odavno gubi čar, pogotovo onda kad postoje EU, global i kineske verzije istog telefona (ovo je LeEco i njihov podbrend LeRee otjeralo u propast).
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2020, 10:07   #734
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

^^ Kakvi plastikaneri? Od čega su napravljeni Mi10, hajde da nabrojimo materijale. Da li si držao jedan jedini Xiaomi koji nije Redmi od 90€ u ruci? Mi 9, 9se, 9 lite, 8, 8se, 8 lite... Gde je plastika? Vrati se unazad koliko želiš na Mi 6,5,4,3... I nađi plastiku... Iole skuplji Mi telefon odavno plastiku nije video.. Bili su metal i staklo još dok je baš taj Samsung pravio sve od plastike, uključujući i flagshipe...

Zna se i koje senzore koriste - uvek Sony u flagshipu i bude Samsung u mid-range. Dakle pričamo o Mi telefonima a ne o nekom Redmi 6a, 7a, 8a od 90€...

Gde nema OS apdejta, daj jedan Mi model koji nije bio podržan 2-3 god nađi, ili jedan Mi koji posle 6 meseci upotrebe štuca u svom rođenom UI kao Galaxy S6...

Ne želim ni ja Xiaomi od 1000€ i mislim da većina ljudi ne želi... Ali baš ga pretera sa najobičnijim nabrajanjem stvari koje prosto nisu istinite.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2020, 10:14   #735
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

ja sam pre za plastiku, manje blokira signal tj odbija direktno u glavu...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2020, 10:48   #736
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

Za plastiku, za metal, za Apple, za Samsung... Sve je OK ali da ne širimo neistine. Mislim, plastika na Xiaomi flegšipovima, ajde...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2020, 12:15   #737
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
^^ Kakvi plastikaneri? Od čega su napravljeni Mi10, hajde da nabrojimo materijale. Da li si držao jedan jedini Xiaomi koji nije Redmi od 90€ u ruci? Mi 9, 9se, 9 lite, 8, 8se, 8 lite... Gde je plastika? Vrati se unazad koliko želiš na Mi 6,5,4,3... I nađi plastiku... Iole skuplji Mi telefon odavno plastiku nije video.. Bili su metal i staklo još dok je baš taj Samsung pravio sve od plastike, uključujući i flagshipe...

Zna se i koje senzore koriste - uvek Sony u flagshipu i bude Samsung u mid-range. Dakle pričamo o Mi telefonima a ne o nekom Redmi 6a, 7a, 8a od 90€...

Gde nema OS apdejta, daj jedan Mi model koji nije bio podržan 2-3 god nađi, ili jedan Mi koji posle 6 meseci upotrebe štuca u svom rođenom UI kao Galaxy S6...

Ne želim ni ja Xiaomi od 1000€ i mislim da većina ljudi ne želi... Ali baš ga pretera sa najobičnijim nabrajanjem stvari koje prosto nisu istinite.

Mi 8 Lite imam, napravljen je od plastike i stakla. Ako ne vjeruješ, da ti uslikam?
Mi 10 nikad neće biti = Galaxy S10.
OS apdejti postoje ali ako uzmeš petljanje sa kineskim uređajem na koji želiš staviti global rom, pa čekanje na bootloader unlock po 3 mjeseca, o čemu pričamo prijatelju?
Nadalje, softver posebno u uređajima koji su silom gurali Android One (Mi A1, A2, A3) je redom bagovit i polu-funkcionalan.

Senzor kamere može da bude najbolji na svijetu ali ako ga prati bagovit softver onda od njega nema ništa. Na softverskom planu, kamere su napravljene da žutu boju čine bijelom, blijedom, pogotovo u portretnom modu. Ovo se radi zato što Kinezi žele da budu "što bjelji" na slikama, a nama predstavlja problem i prepreku za kvalitetne portrete. Beauty filter i ostalo može da se isključi ali softver čini fotke prezasićenim bojom, fokus često maši, noise po noći je prevelik itd.

Ovo se kod Samsunga/iPhonea ne pušta tako lako, a za iste pare dobiješ bolji uređaj i pravi flagship a ne poluproizvod
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2020, 15:02   #738
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Netačno je to što si pisao u vezi izrade - evo moj 9 SE je apsolutno prelep i kvalitetno izrađen uređaj. Čak su i raniji Redmi Note modeli bili full aluminijum/staklo.
MIUI je izuzetno funkcionalna verzija Androida, kad sam uzeo prvi Xiaomi tad sam prestao sa rutovanjem i menjanjem ROM-ova jer MIUI ima sve i mogu da istrpim nedostatke istog zbog toga. Apdejtuju softver po 3-4 godina na svakom uređaju.

Objektivne mane koje softver ne bi smeo da ima na flagship uređaju a koje MIUI ima i zbog čega njihov flagship ne bih ni razmotrio:
- loš processing fotografija u fabričkoj camera app iako je sama camera app vrlo vrlo dobra (lično koristim GCam i ne nije bilo potrebe da rutujem uređaj)
- reklame u OS i integrisanim aplikacijama
- agresivan memory i battery management - telefon ubija sve aplikacije koje srču struju umesto da me samo obavesti o tome. Naravno može da se isključi za svaku app individualno i onda ih ne ubija ali je po meni ovo zapravo najveća mana MIUI koja ne sme da postoji na uređaju koji ima 4+ GB RAM-a

Hardver im je takođe odličan, izbor komponenti odličan, baterije kvalitetne. Imam bre infrared blaster na telefonu od 250e. Imam i tele i ultrawide i solidnu main kameru, glass + aluminium izradu, full HD HDR AMOLED displej - nije kao na flagshipu ali za 250e Samsung jednostavno nema šta da mi ponudi - a kamoli Apple.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2020, 15:23   #739
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Jaoj LoneWolf, pa ti ne znaš od čega ti je telefon napravljen boga mu. Prvo ne moraš da slikaš jer isti telefon imamo. Drugo, Mi 8 lite frejm je komplet od Aluminijuma, i to ne onog mekanog što je bio na starim Redmi ili Mi 5 npr. pa može da se ogrebe i nagnječi lako, već od vrlo čvrste legure. Udario sam ga par puta slučajno u okvir od vrata i očenuo sam tišljeraj... jednom u radijator sam ga zveknuo, osetim kako zavibrira ceo pod rukom ali nema ogrebotine ni najmanje. Plastika ide u Redmije nove samo (7, 8, 9)... a to je sada nov podbrend, jasno budžetski orjentisan, dok su bili pod Xiaomi imenom išao je i u njih aluminijum (Redmi 3, 4, 5). U Xiaomi Mi telefonu nijednom nikada nije ni bila.

Samsung A30, A50, A70... sa druge strane JESU plastični. Tako da ne vidim kojom metodom braniš Samsung kao kvalitet a Xiaomi su plastikaneri? Iako ni jedno ni drugo nemaju veze sa S10 i Mi10... ali pobrkao si malo materijale i brendove.

Dalje, ako pričamo o ceni telefona u evropi, zvaničnih i legalnih, onda je red da pričamo samo o globalnim modelima sa globalnim romom... Mani me tog otključavanja kineskih... u kini će Mi 10 koštati 590$, zbog toga i zaključavaju romove da spreče ilegalni šverc-komerc. Kada kupiš telefon uvežen u evropu legalnim tokovima, kao što sam svoj Mi 8 lite od zvaničnog distributera na global ROM-u... Unlock sam dobio istog trenutka. Da ne pričam što je telefon od 200€ dobio već TREĆU verziju androida, znači 8, 9 i sada 10. Nađi mi još jedan brend koji toliko podržava mid-range telefone pre nego što počneš da pljuješ na podršku.

Ovako komentarišeš cenu legalnog globalnog telefona u evropi, ali se žališ na kineski rom i plastiku koja ne postoji ni na modelu od 200€ a kamoli tom od 1000€.

Ponavljam, slažem se potpuno da su preterali. Nije ni bitno da li se slažemo na kraju... ali daj da zapljunemo šta treba - cenu, lošiju kameru, lošiji RAM menandžment... a ne da izmišljamo stvari koje prosto nisu istina.


@doctor

Objektivno skroz, slažem se sa svim što si rekao... Čuo sam inače da je Samsung to ispravio od S9-ke mislim, ali njihov UI je pre toga bio krš koji jako brzo uspori i počne da štuca i lično sam to video više puta na S6. Hoću da kažem da i oni itekako prave greške i imaju bagove, da se ne lažemo. Za ekrane i kamere im zato skidam kapu...


EDIT:

Evo inače jednog baš realističnog osvrta na Mi 10:

https://youtu.be/v0UXJerxZ0c

Kamera definitivno nije na nivou. A taj cell stand by battery drain je imao i moj telefon, zbog toga sam i instalirao Mi Room. Ne mogu da verujem da i dalje nisu rešili to a hteli bi da naplaćuju telefone ovoliko.

Poslednja ispravka: Aibo (24.4.2020 u 18:43)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2021, 21:35   #740
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

LG prestaje da pravi telefone: https://www.bbc.com/news/business-56635888

Nije da sam ikad bio fan njihovih modela. Za neke stvari su umeli baš lepo da inoviraju, ali neke druge nikako nisu savladali.

Sledeći na nišanu je možda Sony, opet ista priča, u nekim detaljima zablistaju a u nekim se iznova i iznova spotačinju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski brend telefoni - vrede li? zajchik Aparati i oprema 5083 23.2.2020 12:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com