Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.5.2009, 15:12   #1
dzena
Član
 
Član od: 3.10.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 409
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 31 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku dzena
Određen forumom neresiva dilema...

Drug me je zamolio za savet oko kupovine laptopa, planira da krene sa ucenjem maye, 3d studia i sl....
Nasa dilema sve svodi na ova dva modela......
Interesuje me sta je bolje uzetu za takav posao, i da, decko se jos bavi i programiranjem.....
Znam da Tecra ima graficku namenjenu iskljucivo video obradi, ali su ostale karakteristike laptopa dosta slabije, pa me interesuje koliko ce on da izgubi ako se odluci za A300, cena je gotovo identicna......
Molim za pomoc.......
Tecra: http://bl.computers.toshiba-europe.c...ibaShop/false/

A300: http://za.computers.toshiba-europe.c...ibaShop/false/
dzena je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 15:17   #2
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: neresiva dilema......

posto ce da se bavi programiranjem a i radom u 3d alatima onda mu je bolji izbor prvi laptop sa nvidia quadro grafikom
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 15:59   #3
dzena
Član
 
Član od: 3.10.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 409
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 31 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku dzena
Određen forumom Re: neresiva dilema......

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
posto ce da se bavi programiranjem a i radom u 3d alatima onda mu je bolji izbor prvi laptop sa nvidia quadro grafikom
Verujem da ce da koristi i za jos neke radove, mozda i neku igricu da opali, ovaj drugi lap ima vise rama, veci hdd, i verujem da mu je pogodniji i za igranje....
Sta konkretno dobija sa ovom quadro grafikom, da li mnogo gubi ako uzme ovaj sa 3650, ona cak ima i vise rama, mada verujem da to i nije toliko bitno.....
Da nije prevelika rezolucija na ovom prvom za toliki ekran, mislim da je jedina prednost te rezolucije sto moze videti vise linija koda odjednom.....
Jos jedna stvar, ovaj drugi ima i HDMI izlaz, verujem da ce u skorije vreme imati prilike i njega da iskoristi....
dzena je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 16:10   #4
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: neresiva dilema......

Nista ne gubi sa Satelte veruj mi. Ta Quadro kartica je ustvari derivat 9500M, tj to je najeftiniji Quadro. Mnogo bolje bi mu legla Mobility Radeon 3650 ako hoce i da se poigra nekad. Taj Satelite je mnogo bolji izbor. Neznam kakve su cene (nisam gledao) ali ako su priblizne, onda Satelite definivno. Ali ja bi ipak isao ne neki treci koji dolazi bez OS-a.

PS: I nek uci Maya, Max radi samo na Vindhozni. Ja samo Mayu i Blender cepam, Max ne gledam vise ni kroz dvogled.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 16:19   #5
dzena
Član
 
Član od: 3.10.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 409
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 31 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku dzena
Određen forumom Re: neresiva dilema......

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Nista ne gubi sa Satelte veruj mi. Ta Quadro kartica je ustvari derivat 9500M, tj to je najeftiniji Quadro. Mnogo bolje bi mu legla Mobility Radeon 3650 ako hoce i da se poigra nekad. Taj Satelite je mnogo bolji izbor. Neznam kakve su cene (nisam gledao) ali ako su priblizne, onda Satelite definivno. Ali ja bi ipak isao ne neki treci koji dolazi bez OS-a.

PS: I nek uci Maya, Max radi samo na Vindhozni. Ja samo Mayu i Blender cepam, Max ne gledam vise ni kroz dvogled.
Pa i ja sam za tu varijantu, samo me je ta quadro zbunjivala, njemu jeste prioritet neka animacija, ali on jos uvek ne zna sta ce tacno da radi, a igrice su mu na poslednjem mestu, mada ce sigurno da opali nekad, sve nastavke PES-a hoce sigurno, pa nekako mi cela konfiguracija deluje bolje na A300 nego na Tecri, samo me je brinula ta grafika, ne anam koliko je bolja od 3650 za neku animaciju, flesh i sl.
Hvala
dzena je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 16:56   #6
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: neresiva dilema......

Procesor je (i dalje za sada) taj koji radi rendrering. Graficka je manje bitna, ona sluzi samo dok radis scenu, i tu ce obe te dve slicno da se pokazu. A sad tek videh da oba laptopa imaju samo 2GB rama sto je malo ako radis u Visti. 3-4GB je neki optimum.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 18:30   #7
dzena
Član
 
Član od: 3.10.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 409
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 31 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku dzena
Određen forumom Re: neresiva dilema......

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Procesor je (i dalje za sada) taj koji radi rendrering. Graficka je manje bitna, ona sluzi samo dok radis scenu, i tu ce obe te dve slicno da se pokazu. A sad tek videh da oba laptopa imaju samo 2GB rama sto je malo ako radis u Visti. 3-4GB je neki optimum.
Ne ne, malo si pobrkao, A300 ima 4GB, ma recicu mu da uzme njega, deluje mi bolje....
dzena je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dilema između dve konfe za igranje! d_drazic ŠDK - Osnovne komponente 12 2.12.2008 12:25
Vista sp1 dilema. ivanza Operativni sistemi 0 31.3.2008 0:05
dilema oko ploce i procesora? LunaticRS ŠDK - Osnovne komponente 58 1.11.2007 16:32
Dilema u vezi svega! Please help Nikola_BN Šta da kupim? 13 26.10.2006 1:22
dilema oko overklokovanja!?! Jojzi Overklok 8 1.2.2006 17:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com