Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.10.2021, 19:23   #1
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Suspicious app google

Mnogo cudna stvar mi se desila danas.
Hteo sam da udjem na gmail. Kaze lokovan zbog neke app ( windows PC na gmail). Probam na fonu lagano, nikakav problem i nije me izlogovao odatle.

Pogledam zakacene app windows i moj fon pise serbia sve ok.
Medjutim kad udjem na app "Windows" na gmail da vidim stoji 9.10.2021 neka ruska ip adresa i oblast odakle je.

Reinstaliram ja windows i sad tamo kad treba microsoft acc da ukucam ili pod stresom nisam mogao da ubodem ili je promenjena i promenim ja za svaki slucaj i sve ok.
I sad i dalje stoji tamo critical security (Suspicious activity detected) ali u events nema nista cudno samo izbacuje sve ovo sto sam ja menjao. I od zakacenih app (windows i moj fon) pise uredno sa mojom adresom kao i fon.


E sad mi nije jasno sta se tu desilo. Jer sifra za mail nije menjana. Mikrosoft account isto ne verujem jer kad sam promenio sifru dok sam instalirao windows uredno mi je dosao mail da je izmenjano.

Ne kapiram sta je taj rus mogao da uradi kad nije nista i zbog cega mi stoji ovo i dalje na nalog


Suspicious app detected
Someone might have accessed your Google Account using a suspicious app. You’ve been signed out on this device to protect your account.
ACTIVITY DONE FROM
Windows
Device with suspicious app

A u event pise tamo da je ta aplikacija detektovana pre 5h. Tad nisam ni bio za kompom niti sam ista instalirao ni pre ni posle.

A inace sam sad logovan preko kompjutera.

Zanimljivo je da kada sam probao da guglam ovaj problem da vidim da li je imao neko drugi bas dosta topica na redditu sam nasao i to sve kreirano pre nekoliko sati.

Poslednja ispravka: Kidja (12.10.2021 u 19:42)
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2021, 8:30   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Suspicious app google

Jel' imaš Twitch nalog i jel' možda registrovan na taj gmail
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2021, 9:06   #3
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Suspicious app google

Imam i jeste registrovan na tom mailu. Znam da su imali leak ali kako je pristupio mom mailu/google?

Palo mi je na pamet i to da google ima neku foru da detektuje windows sa buvljaka posto sam dobijao upozorenja da mi je istekla licenca.

Nego mislis da su mi lokovali acc zbog Twitcha? da bi me naterali da promenim password zbog tog leak-a ?

Cudno mi je. Jer svako ko je imao problem sa ovim njemu su digli nalog, promenili recovery mail, dodali br moba itd meni nista nije dirano bukvalno sam sve precesljao. I to samo na ovom PC-u na mobilnom sam mogao da pristupim mailu i preko moba sam i uspeo da uradim recovery. Tad sam se cak izlogovao sa maila na telefonu i logovao opet cisto da vidim da li je promenjena sifra i usao bez problema.
Jedino sto sam nasao je da je bio filter neki na mailu e sad taj filter je mogao biti tu i pre jer ja nisam video nikakve nove mailove nakon brisanja filtera.

Poslednja ispravka: Kidja (13.10.2021 u 9:27)
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Xiaomi Mi Note - Google play services problem Remedy Aparati i oprema 1 21.5.2019 10:04
[Android] Utok Q50: Unfortunately, Google Play Services has stopped Gibli Aparati i oprema 2 23.11.2016 0:10
Imate li profil? Predrag Stankovic Tekstovi u SK 1797 5.2.2014 19:06
Google voice Gradimir Programi za mobilne telefone 3 16.3.2010 16:06
Google Wave - moguća zamena za Facebook? Casper'NS Internet tehnologije 19 14.2.2010 21:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com