Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.2.2015, 21:24   #1
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Horizons A115

Kako se era analogne televizije u Srbiji opasno bliži svom kraju, došao sam u poziciju da nađem rešenje za praćenje tv programa i posle 28. februara. Naime, živim u okolini Beograda i repetitor na Avali je prvi sa koga će biti prekinuto emitovanje analognog tv signala. Na moju žalost, osuđen sam za antenski signal bez mogućnosti ka boljem rešenju u skorije vreme. U obzir dolaze dve opcije: nov televizor sa dvb-t2 tjunerom ili mali uređaj koji u sebi ima dvb-t2 tjuner, popularno nazvan Set Top Box. Televizor sam kupio pre par godina i ne menja mi se tek tako, pa je u obzir došao set top box. Odlučio sam se za Horizons A115 po preporuci likovno-grafičkog urednika našeg najpopularnijeg IT časopisa.



U pitanju je uređaj veoma malih dimenzija 188x120x38 i težak nekih 300 grama. U kutiji se pored uputstva i daljinskog upravljača našlo mesta još za 2 AAA baterije. Uz uređaj ne dolazi ni jedan kabl za povezivanje sa televizorom. Neophodno je kupiti HDMI ili SCART kabl. Na uređaju postoji RF out koji nisam probao a na zvaničnom sajtu (koji je naš, a ne sajt proizvođača) kažu da može da se poveže i na taj način. Ali bez obzira apsolutno ne preporučujem da na ovakav način pustite sliku na televizor. Treba birati isključivo između HDMI i SCART kabla. Oni koji nemaju televizor sa nekim od ova dva ulaza mislim da je krajnje vreme da kupe novi televizor.

Dakle, HDMI ili SCART?
HDMI i to po mogućstvu sa pozlaćenim konektorima. Prednosti su velike počevši od bolje zaštite od smetnji/šuma, bolji kvalitet slike, mogućnost za pun prenos HD videa... I na kraju elegantnije izgleda.



O samom uređaju...
A115 sa prednje strane ima dugme za paljenje/gašenje, dva tastera za menjanje programa, displej, usb 2.0 ulaz i senzor daljinca. Za zadnje strane su RF in, RF out, HDMI, SCART, audio stereo, koaksijalni digitalni audio izlaz i kompozitni video signal senzor. Utikač za priključivanje je euro, dakle "pljosnat" i ne zauzima puno mesta tako da je idealan za euro utičnicu u modularnom programu. Prilikom rada se greje veoma malo tako da može opušteno da radi po ceo dan. U prosečnom srpskom domaćinstvu televizor se pali rano ujutru a gasi kasno uveče. U prilog ide i potrošnja struje koja iznosi maksimalno 6W a do 1W u stand-by modu. Uređaj izgleda lepo i elegantno, sa crnom mat bojom će biti krajnje neupadljiv pokraj televizora.

Specifikacije hardvera:
  • Glavni procesor - ALI M3812
  • Demodulator - Sony CXD2837
  • Radna Memorija DDR III - 1Gb
  • Flash Memorija - 32Mb
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
zika (6.3.2015), ZoNi (26.2.2015)
Stara 25.2.2015, 21:25   #2
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Horizons A115

Daljinac je nekako grublje izrade. A s obzirom da veliki broj sličnih uređaja ima POTPUNO ISTI daljinac rekao bih da se pravi u istoj "šupi". Ili da ne pravi ista firma i uređaj i daljinac. Daljinac je relativno malih dimenzija i koristi dve AAA baterije. Na sebi ima pregršt dugmadi. Sama dugmad su malo bolje izrade a veliki broj oznaka nije na njima već na telu daljinca što pozdravljam. Obično se mnoge oznake vremenom izbrišu od upotrebe kada su na dugmadima. Neću ih nabrajati ali ću reći da sam na osnovu njihovog broja u startu zaključio da uređaj ima dosta funkcija. I ima ih. Daljinac ma koliko ne delovao tako upečatljivo po izgledu radi dobro. Svako dugme je precizno i uređaj prima komandu bez potrebe nekog naročitog pritiska. Kod mene je radio lepo na udaljenosti od nekih 4 metra. Probao sam i pod većim uglovima i nije bilo problema.



Prvo paljenje nas vodi do "Dobrodošli" menija gde se postavlja region, jezik, rezolucija i odnos dijagonala prikaza. Posle početnog podešavanja idemo na menu. Menu je koncipiran kao red ikonica sa leve strane a ostatak je polje sa opcijama za svaku ikonicu. Prva stavka je Installation gde se može birati između manuelnog i auto biranja. Automatsko biranje je najčešća varijanta s tim što bi trebalo u startu izabrati da bira samo DVB-T kanale da se ne bi kasnije pojavile "rupe" kada se analogni signal ugasi. Na moje oduševljenje, uređaj je našao čak 22 kanala, od toga za neke nisam znao ni da postoje. Svi kanali su bili 90% i više po kvalitetu i jačini. Kod analognog signala sam imao upola manje kanala i mnogi su bili prepuni "snega". Ova podešavanja su osnovna za gledanje programa i nakon toga uređaj je spreman za upotrebu. Svi kanali su imali odličan prikaz, bez kašnjenja, artefakta i bilo čega sličnog. Kašnjenje između prebacivanja programa je sekund-dva i za moj ukus mnogo. Tjuner na televizoru je menjao kanale skoro trenutno. Verujem da je ipak u pitanju stvar navike. Kanali su poređani onako kako ih uređaj skenira i neki će biti duplirani. U opcijama se može složiti lista po želji, kanali se mogu brisati i preimenovati.

Šta od opcija mališan nudi?
  • Prvo Elektronic Program Guide (EPG) iliti elektronski vodič kroz programe. Pritiskom na EPG dugme ulazi se u EPG menu gde se dobijaju informacije o rasporedu emisija, kratkom opisu i sl. Tu su opcije za postavljanje alarma za neku emisiju, zatim time-line...
  • Teletekst se podrazumeva.
  • Prevod tamo gde je to moguće, recimo sa nekog video fajla preko USB-a. Prevod filma u okviru kanala preko antene se podrazumeva.
  • Zatim FAV opcija u Listi Kanala, gde se određeni kanal postavlja u favorite radi lakšeg pozivanja. U istoj listi postoji svojevrsan menadžment gde se neki kanali mogu zaključati, ali i preimenovati i obrisati kako sam već rekao.
  • Isto kao i za listu video kanala tu je deo za upravljanje radio kanalima, s tim što u preview polju neće biti trenutni program već samo naziv radio stanice.
  • Što se prikaza tiče uređaj podržava rezolucije: 480i/480p/576i/576p/720p@50HZ/720p@60HZ/1080i@50HZ/1080i@60HZ/1080p@50HZ/1080p@60HZ. Format slike u odnosima: Auto/4:3PS/4:3LB/16:9. Zatim izbor izlaza (out) slike: SCART CVBS+HDMI/SCART RGB. Digitalni audio izlaz: LPCM izlaz/BS izlaz.
  • Tajmer se pored opcije za snimanje programa i obaveštenja o nekoj emisiji može koristiti i za buđenje.
  • Tu je opcija roditeljskog zaključavanja sa upotrebom šifre.
  • Moguće je podesiti parametre OSD (on screen display) i to transparentnost i time out.
  • Jedna od zanimljivijih opcija je slika u slici. Opciju prvo treba uključiti u podešavanjima. Moguće je birati između 4+1 i 3x3 varijante.
  • Da dodam još i mogućnost stavljanja antene pod napon od 5v, zatim odabir prikaza kodiranih kanala, automatsko isključivanje... pa čak i dve igre.

Sa prednje strane sam rekao da ima USB ulaz. Moguće je A115 povezati sa USB memorijom ili eksternim hard diskom. Uređaj je u stanju da reprodukuje muziku, slike i video. Probao sam samo mp3 i zvuk je ok, onoliko dobar koliko je tv u stanju da pusti a po specifikaciji treba da pusti još i FLAC, OGG, WMA, AAC, AC3, AC3+. Slike sam pustio u .jpg i .png formatu u one su ok. Video fajlovi koje pušta su MPEG4 AVC/H.264, MKV, MPEG2, M2TS, MP4, TS, VOB, DivX, MOV, AVI. Ali ne i wmv, čak ga uopšte i ne vidi. Titlove prikazuje SAMO ako im je naziv identičan kao i sam video. Snimanje je moguće jednim pritiskom na dugme ili preko tajmera. USB memoriju ili eksterni hdd je moguće formatirati u FAT i NTFS.

Horizons je moguće nadograditi (update) putem OTA i preko USB-a. Nisam siguran da će proizvođač ikad pustiti update preko antene a nisam isto tako siguran da će proizvođač pustiti isti i za preuzimanje. Zašto tako mislim? Na uređaju, kutiji, uputstvu ili bilo gde ne postoji nijedna informacija o proizvođaču dok sa donje strane piše da je napravljen u PRC-u. Pa naravno da je "Kinez" i da je iz jedne velike kutije kod nas prepakovan u zasebne kutije. Ali nigde ni jedan link ka firmi koja ga je proizvela.



Kada se podvuče neka crta, ovaj uređaj nudi zaista mnogo. Objektivnih mana nema, osim tmurne budućnosti nadogradnje. Opet, nije u pitanju Android uređaj pa da mu neka nadogradnja uopšte treba. Daljinac od tv-a može komotno u penziju pošto će se koristiti samo za paljenje. Za pojačavanje zvuka ne treba, A115 ima i mogućnost pojačavanja zvuka. Još kada bi u etru bilo programa vrednih našeg vremena...
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
zika (6.3.2015), ZoNi (26.2.2015)
Stara 26.2.2015, 5:12   #3
milosprestigio
Član
 
Član od: 11.3.2010.
Poruke: 70
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Horizons A115

Pronasao sam da kada je na stand by, cuje se da zuji/pisti, kako se vama cini?

Poslednja ispravka: milosprestigio (26.2.2015 u 5:24)
milosprestigio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2015, 9:55   #4
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Horizons A115

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
došao sam u poziciju da nađem rešenje za praćenje tv programa i posle 28. februara.
Sad ću lepo da iščitam ovaj prikaz, pošto i ja planiram da kupim Horizons.

Samo sam hteo da napomenem da je zvanični sajt digitalizacija.info očekivano neažuran (možda još nisu dobili Službeni glasnik?), jer je pre par dana objavljeno da se pomeraju rokovi za gašenja analognog signala, pa tako Avala ide u off 25. maja
http://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/pom...sa_571717.html

EDIT: kažeš da može da 'vata i radio kanale. Da li sad već postoje neke radio stanice koje može da uhvati? Taj radio može da se sluša preko TVa, ili je neophodno prikačiti i neki muzički stub na Horizons?

Poslednja ispravka: ZoNi (26.2.2015 u 10:03)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2015, 14:55   #5
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Horizons A115

Svi su na istio kalup. Denver koji sam instalirao kod caleta ima i digitalni sat kad se uredjaj stavi u stend bay. Ovaj ima dve igrice. Pa treba videti koji je bolji.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2015, 17:53   #6
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Horizons A115

@milosprestigio

Uzeo sam dva primerka i ni jedan ne zuji.

@ZoNi

Pod listom kanala, radio sekcija je "siva" i nemoguce joj je pristupiti. Ne znam zasto je to tako ali sam na pomenutom zvanicnom sajtu citao da radio jos nece biti digitalan.

@todos

I ovaj ima sat. To sam zaboravio da pomenem. Inace, ne bih rekao da su bas svi na isti kalup. Oluja je to objasnio a ja te savetujem da procitas. Ima online.

Na kraju da dodam da je vreme butovanja iz stand by oko 7-10 sec. Dalje, slika u slici nije da recimo gledate neku emisiju a u uglu vam stoji prozorce u kojem TECE recimo tekma. Pa kad istrci desavanje vi se prebacite i odgledate opet recimo gol. U pitanju je svojevrsan grid gde je kod 4+1 poredjano 4 zamrznute slike saleve strane a desno preko ekrana ide slika nekog od programa. Slicno je i za 3x3. Interesantno je da je slika pod ovom opcijom nekoko "krzava".

Ako ima pitanja recite.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2015, 10:17   #7
malistev
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 96
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 31 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Horizons A115

Mene zanima kako radi sa sobnom antenom, ako imas mogucnosti da isprobas?
malistev je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2015, 11:10   #8
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Horizons A115

Hm, onda ta slika u slici (PiP) i nije baš preterano korisna. Kad bi se ti mali "skrinšotovi" bar manjali na svakih minut-dva, pa i da ima neke svrhe...

Uzgred, prelistao sam uputstvo sa njihovog sajta i mislim da u njemu nigde ne piše da ima sat

Takođe, vidim da ni posle par meseci nisu ispravili info o "automatskim karakteristikama" (jedno od poslednjih pitanja na FAQ strani).

Ali, koliko para, toliko muzike
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2015, 17:24   #9
fervex
Novi član
 
Član od: 29.11.2009.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Horizons A115

Da li se u medjuvremenu pojavio neki bolji model iz "budzet klase" ?
Kako ovaj model stoji sa firmware update-om, da li ih je bilo, i da li su doneli neko poboljsanje ?
Koristi li neko ovaj model u kombinaciji crt tv + sobna antena ?

Hvala
fervex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2015, 19:31   #10
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Horizons A115

Један од два која сам узео и јесам прикључио на стари Самсунг али преко scart кабла. Ради без проблема само мало брљави код приказа са односем дијагонала па често на неким програмима избаци две црне линије горе и доле. А можда је то и до самих програма.

Надоградње за овај уређај није било, нема је тренутно а и ко зна да ли ће је икада и бити.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2015, 22:34   #11
yoshida
Član
 
Član od: 26.12.2007.
Lokacija: preko puta tri kaputa
Poruke: 458
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 247 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Horizons A115

posle teksta u SK gde je ovaj prijemnik "pokupio lovorike", rešio sam da ga kupim za kuću u selu. lokacija je na nekih 50 km od beograda, ali se po lepom vremenu vidi Avala u daljini.

pre par dana sam ga povezao na klasičan "Filips" CRT televizor. iz nekog razloga tv nije imao scart, pa sam povezao pomoću tri činča (crveni žuti i beli). uredjaj i kablovi su ukupno koštali malo preko 4000 din.

utisci su odlični, sve slike su super. od kanala tu su : rts 1, 2 i digital, b92, pink, studio b, vojvodina 1 i 2, happy (rodbina živa nije "bez čadjave mehane" ), metropolis, tv srem (nikad čuo za njih al imaju lep program), i još par kanala kojih trenutno ne mogu da se setim.

prijemnik lepo radi, podesio je vreme sam kad je pokupio podatke "iz etra". sat pokazuje kad je isključen, a dok je uključen - broj trenutnog kanala. jedino što baratanje sa USB nisam još probao. nadam se da je i to OK.

daljinac je ok, sve u svemu - dobra preporuka za taj novac.

hvala SK na jako korisnom testu. čitamo se i dalje
yoshida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2015, 11:02   #12
zika
Novi član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Arandjelovac
Poruke: 11
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Horizons A115

Da kažem i ja iz mog iskustva da je tjuner na Horizons A115 osetljiviji nego na nekim drugim risiverima(u mom slucaju Vivax DVB-T2 120).Kod prijema sa nekih udaljenijih predajnika na Vivax-u mi se desi i da izgubim signal povremeno,dok na Horizons-u signal je i dalje stabilan.
zika je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2015, 4:56   #13
fervex
Novi član
 
Član od: 29.11.2009.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Horizons A115

^
Hvala svima za utiske i komentare.

Posto i ja uzimam u obzir SK preporuke, u novom broju ( 3/2015 ) se pominju i neki novi modeli, pa da li su oni "bolja kupovina" od ovog modela, prvenstveno mislim na model Xwave digital one ?

Hvala

fervex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2015, 22:22   #14
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Horizons A115

Danas sam kupio ovu spravicu i nije loša. Blizu sam Avale i uhvatio je 14 programa (u kombinaciji sa sobnom antenom i starim TV-om, povezano običnim činč kablom - žuti, crveni, beli - eto, i to može, ne samo skart.)
Probao sam i USB, bez problema je očitao MKV-x264-720p i AVI-XviD. Prevod je malo "bledunjav", podseća me na stare filmove, ali može da se čita. Jedino nisam još proverio da li mu je svejedno FAT32 i NTFS ili mora jedan od ta dva (kod drugara HD TV ne podržava NTFS??? pa mora HD filmove da splituje ako hoće da ih gleda preko USB na tom TV-u)
Pauza kod prebacivanja programa jeste malo iritirajuća (ton ide, ali se slika malo sačeka), ali dobro, viđao sam to i na nekim televizorima.
Sve u svemu, za prvi dan dobar utisak...
EDIT: Zbog nešto lošijeg izgleda prevoda, pokušao sam da sa AVIAddXSub dodam titlove u AVI video, ali dobijeni fajl sa ekstenzijom *.divx on ne vidi. Znači, ništa od popravke titlova.

Poslednja ispravka: Spawn BG (19.3.2015 u 5:38)
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2015, 12:34   #15
Ex Predsednik
Novi član
 
Član od: 18.6.2006.
Lokacija: Београд
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Horizons A115

Prijem pomoću pasivne sobne (teleskop štap) antenice dobijene uz Gigabyte-ovu TV karticu je OK, položaj je takav da je Avala optički vidljiva sa suprotne strane zgrade (znači prepreke su 5-6 zidova cigla, beton) cca 7km vazdušne linije južno, a Crveni Čot je cca 80km v.l. severozapadno (prepreka je samo prozor), antenica je izvučena maksimalno, položena vodoravno i usmerena približno istok zapad (načokerena kao prva pomoć kada je stara Iskrina sobna antena posle 30-ak godina službe postardala).
Pronađeno je 13 programa sa Avale (530000KHz) i 14 sa Čota (546000KHz). Jačina signala na oba izvora je 35-75% (najčešće oko 60%), a kvalitet signala retko pada ispod 70% (obično 98%), artefakti i zamrzavanje slike se javljaju kada kvalitet padne ispod 50% . Biće zanimljivo pratiti jačinu i kvalitet signala kada drveće olista.
Urađena je nadogradnja firmware-a preko USB-a bez problema (OTA je izgleda neaktivan kod nas).
Ex Predsednik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ex Predsednik na korisnoj poruci:
ZoNi (22.3.2015)
Stara 24.3.2015, 19:00   #16
zagiii
Član
 
Član od: 18.6.2009.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 339
Zahvalnice: 143
Zahvaljeno 33 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Horizons A115

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
EDIT: Zbog nešto lošijeg izgleda prevoda, pokušao sam da sa AVIAddXSub dodam titlove u AVI video, ali dobijeni fajl sa ekstenzijom *.divx on ne vidi. Znači, ništa od popravke titlova.
Pokušaj sa MKV Merge da nalijepiš titlove.
zagiii je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2015, 22:22   #17
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Horizons A115

Citat:
Ex Predsednik kaže: Pregled poruke
Urađena je nadogradnja firmware-a preko USB-a bez problema (OTA je izgleda neaktivan kod nas).
Gde si našao firmware i koja je razlika sa update i bez?
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2015, 5:16   #18
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Horizons A115

Citat:
zagiii kaže: Pregled poruke
Pokušaj sa MKV Merge da nalijepiš titlove.
Otvara on titlove normalno i ne bih morao da lepim, ali mi se ne sviđa kako izgledaju. Drugo, ne sviđa mi se što 16:9 video automatski zumira na mom 4:3 TV, i ne pomaže ništa od promena prikaza (ovo pričam o USB modu, gledanju video materijala sa USB). Zbog toga sam mislio da ubijem dve muve jednim udarcem (tako sam radio na DVD-ju koji isto ima USB, a podržava i *.divx ekstenziju), stavim prevod kako meni odgovara i dodam crne trake na 16:9 video, čime bih dobio celu sliku (pri tome još i prevod se spusti koliko god može dole, da ne ide preko slike), bezveze mi kad odseče sa strane. U MKV merge ne mogu (ili ne znam?) da dodam te crne trake do 4:3, ako u opcijama videa stavim 4:3 razvuče mi sliku u visinu što isto izgleda bezveze. A uostalom, u njemu se ne može podesiti izgled titlova...
Ako neko otkrije (pre mene) kako to da se obavi, javite .

Poslednja ispravka: Spawn BG (25.3.2015 u 5:27)
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2015, 7:47   #19
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Horizons A115

MKVMerge ne može da doda crne trake. A ti promeni ekstenziju iz .divx u .avi. U suštini to je isti format. Mislim da u AviAddXSub imaš opciju da čuva fajl sa .avi ekstenzijom.

P.s. Čita li Horizons Jpeg slike i H.264 Level 4.1 video?
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2015, 10:05   #20
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Horizons A115

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Gde si našao firmware i koja je razlika sa update i bez?
Pa, na sajtu koji si ti linkovao postoje dve verzije firmware-a (1.0.1 i 1.0.2):
http://digitalni-risiver.rs/horizons...lumns-download

Kad se kursor postavi iznad linka, dobije se ovaj info:
"Dodati jezici: ruski, turski, grčki, hrvatski, češki, mađarski, rumunski, slovenački, slovački, bugarski, makedonski i albanski"

E, sad, da li su samo jezici razlika ili ima još nešto, ne znam

@ ilidan: izgleda da čita i jedno i drugo: http://digitalni-risiver.rs/pdf/Data...s%20DVB-T2.pdf
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Dekip (25.3.2015), ilidan (11.4.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com