Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.4.2009, 22:04   #81
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Ja, iako nemam pojma, vodjen (kolko-tolko) zdravim razumom, glasam za sesticu. Kontam da ce vise ljudi probati igru ako im ne budu trebali dodatni dl-ovi...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
Geomaster (11.6.2009)
Stara 8.4.2009, 23:30   #82
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

tesko je reci... pogledaj koliko ti je komplikovano da svaki put radis u sestici kad htjednes release. ako ti ne treba puno, uporedi i performanse.

s druge strane, znam nekoliiko ljudi koji "automatski" odbijaju da koriste nesto sto zahtjeva framework.

opet, vista ima 3.0 u sebi...
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sasha vukelic na korisnoj poruci:
Geomaster (19.5.2009)
Stara 9.4.2009, 19:40   #83
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Wink Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Da, ali koliko ljudi ima Vistu Skoro svi moji drugovi imaju XP, a muka je da oni (pogotovo sa dialupom) skidaju preko 200MB (ako se ne varam) .NET framework-a. Osim toga, igra se sastoji iz jednog .cpp fajla, dok su sve ostalo .h fajlovi koji su includovani u taj jedan .cpp fajl. Ni sam ne znam zašto sam to tako odradio, mada za sad nemam problema. Meni je samo dovoljno da otvorim .cpp fajl u šestici i kompajlujem ga, ali nisam siguran postoje li neke razlike u jezicima...
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2009, 21:02   #84
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Da ti kazem odmah .NET 2.0 Redist ima 22.4 MB (dvadeset dva koma cetiri slovima da ne bude zabune, podesis u project opcijama .NET 2.0 umesto 3.5), s'obzirom da su ti to drugovi, das im instalaciju na fleski ili disku uostalom. Sve manje ljudi danas ima dial-up, tako da ne vidim neki problem (sem onih sashinih sto mrze framework )
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Geomaster (19.5.2009)
Stara 9.4.2009, 22:13   #85
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Question Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Iz nekog razloga, pamtim kako sam na informatici čekao nekih dobrih petnaestak minuta da se instalira nekih 200 i kusur megabajta na onoj krntiji od kompa. A jel neko može da mi kaže ovo oko razlike u brzini/kompatibilnosti?
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2009, 8:09   #86
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Meni je samo dovoljno da otvorim .cpp fajl u šestici i kompajlujem ga, ali nisam siguran postoje li neke razlike u jezicima...
ako je samo to za kompajliranje, i nema razlike u performansama, onda slobodno release radi u sestici inace programiraj u 2008. mi smo kod nas na poslu presli na nju jos u 2007. godini i stvarno se nikad ne bih vracao na stariju verziju mada ni 2005 nije losa...

sto se tice frameworka, uvijek je bio ove velicine, a instalirao sam ga vise puta:
http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

a framework "trica" ti je 200 (i kusur) megabajta.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sasha vukelic na korisnoj poruci:
Geomaster (19.5.2009)
Stara 19.5.2009, 17:46   #87
Jura_NJ
Član
 
Član od: 15.11.2008.
Poruke: 31
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

I kako napreduje lwz? kad ce ta alpha


btw bravo za prvo mesto na takmicenju
Jura_NJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jura_NJ na korisnoj poruci:
Geomaster (19.5.2009)
Stara 19.5.2009, 19:41   #88
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Wink Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Juro, čoveče, kao da mi čitaš misli! Baš sam hteo da postujem poruku ovde da najavim alphu Sad mi je ostala samo SIO (Srpska Informatička Olimpijada) ali za to neću mnogo ni da se spremam, možda da odradim koji zadatak. Razmišljao sam kako da uradim intro, možda bi bilo moćno da to bude neki slideshow sa slikama, samo one da se lagano pomeraju na stranu (valjda znate na šta mislim, ako ne znate, videćete ) a muziku ću da ćornem iz Bleach-a, zato što imaju moćne soundtrackove, bar dok ne vidimo šta ćemo sa muzičarima. Već su se dvojica javili, ali baš odavno, a ja nisam hteo ništa da im govorim pošto je tada projekat bio u nekoj fazi spavanja A sada ću probati da izdvojim barem 2h svakog dana za Zetu i vidimo šta će biti. Iskreno, trenutno mi dolazi najmrskiji deo a to je da isprobam engine koji je ceo prepisan sa std::vectorima umesto sa običnim nizovima (razlog je razumljiv). Guess what, imam sprajt za dečaka (našao u Cinema 4D CE 6, malo sredio, dodao mač, animirao i renderovao) mada ćete pasti sa stolice od smeha kad vidite kako hoda. Samo trebam da ga smanjim (Photoshop can do it) a onda da propustim kroz onaj moj program koji sam morao da napravim sam zato što su mi članovi foruma mnogo pomogli da nađem takav Ubacujem u igru, smišljam dijaloge i renderujem neke dodatne likove. Ubacujem muziku, pravim intro i to bi trebalo da je to. Međutim, poučen prethodnim iskustvima, ovaj put ne dobijate rok

Pozdrav svima koji veruju u projekat,
Pozdrav svima koji misle da neću ništa da uradim,
Pozdrav svima bre.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2009, 19:48   #89
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Na Invasion zaboravi to jer to ja vec koristim u TD1
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2009, 19:59   #90
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Talking Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Na Invasion zaboravi to jer to ja vec koristim u TD1
Muhahahahah! Sad ću to da upotrebim Zezam se, upotrebljavam Creeping Shadows, On The Precipice of Defeat i Requiem for Dream (klasika) i možda ako na još nešto interesantno naletim. I obavezno Invasion, samo da vidim kakva je to pesma

Btw, šta je TD1?
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2009, 20:02   #91
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Tech Demo 1 Hell Throne Lepterije
Stvarno nemoj Invasion bilo bi trulo kad bi imali ista dva tracka
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2009, 20:16   #92
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Thumbs up Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Ma opušteno. A šta je Tech Demo?

šta mislite, koliko će mi trebati da ga totalno smorim?xD

Poslednja ispravka: Geomaster (19.5.2009 u 20:26)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2009, 22:21   #93
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Exclamation Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Oj!

Malo novosti: Ja sam konačno, posle tri dana patnje sa Cloth, Hair i Character pluginovima u Cinemi 4D ponovo renderovao Enlema (glavni lik, ko nije pratio), ali sada manje sramotno. Priča je mnogo promenjena u odnosu na onu smešnu početnu verziju Sada začas da uradim raspored kolibica i drveća, pa bi onda prva mapa trebala da bude gotova. A razmišljam da li da Alpha verzija bude samo sa tom prvom mapom, ili da dodam i šumu sa nekim protivnicima. Ovo drugo mi zvuči primamljivije, mada s obzirom da projekat ionako ne uliva nadu, možda bi bilo bolje da izbacim bar nešto. Nego, ako može jedno pitanje za sve vas - koliko bi otprilike trebalo da stavim kolibica?

PS Muhaha, jedva čekam da pređem na Forest of Darkness... Tada dolazi ponovo onaj mLogo interesantan deo, a to je da implementiram svetlo u engine

PS na PS Evo malo detalja iz nove priče: legendu Enlemo ne saznaje odmah, nego tek pošto dođe na Zetu. Kada je našao dedin dnevnik, nije imao pojma gde portal vodi. Legendu mu objašnjava neka cura (bar je tako zamišljeno) i kaže mu da je selo trenutno u nevolji: skoro svi su otišli u lov u obližnju šumu, ali ona je otkrila da oni neće moći da se vrate zato što oko sela postoji nešto što sprečava bilo kakvo napuštanje/ulaženje u oblast... ona predaje Enlemu Sword of Light i kaže mu da će on biti u stanju da ovlada moći mača... *blah* *blah*... postoje neki koji bi rado izašli iz sela da se bore protiv Starforce-a, ali čim bi neko pokušao da izađe, niko ga ne bi našao, a ako je taj neko poneo Sword of Light, mač bi se odmah pojavio na nekom kamenu/u podzemnom svetilištu/negde u selu/dopiši a od tog lika koji je izašao ne bi bilo ni traga... *blah* *blah* Ima još dosta dodatih delova u priči... A ja se brinem oko specijalnih efekata
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 0:20   #94
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

E, samo bi mogao da smislis ozbiljna imena za mac i sumu (i ostale objekte/mesta). Mislim, to sword of light zvuci toliko isfurano da je to strasno.

P.S.: Mala ispravka: P.S. znaci post scriptum ("posle napisanog", "kasnije napisano"), pa se onda drugi P.S. pise P.P.S (post post scriptum).
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 0:50   #95
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Thumbs up Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
E, samo bi mogao da smislis ozbiljna imena za mac i sumu (i ostale objekte/mesta). Mislim, to sword of light zvuci toliko isfurano da je to strasno.

P.S.: Mala ispravka: P.S. znaci post scriptum ("posle napisanog", "kasnije napisano"), pa se onda drugi P.S. pise P.P.S (post post scriptum).
Baš sam mislio da ga nazovem Sword of Lightness Videću, u pravu si oko toga Mada on je odavno dobio to placeholder ime, kao i Forest of Darkness. Kod drugih objekata nije tako - Fort Morgan Town, Moon Falls... Iskreno, o imenima sam najmanje razmišljao (npr. Enlemo, totalno idiotski, smislili drug i ja kad smo imali 10 godina ) pa bi sve u principu trebalo da se sredi. Videću sa Erisom, on ima bujnu maštu da je to strašno

Video sam negde to P.P.S. Gde, nem' pojma. Svejedno, I'll keep that in mind.

Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 13:21   #96
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Cool Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Evo, nažvrljao sam skicu prve mape u PS-u. Samo me užasno nervira kontrast trave i drveta A to nikako da namestim da valja...


Moram nešto da preduzmem oko toga
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2009, 22:18   #97
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Arrow Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Jel ima neko neki predlog za ime glavnog junaka? Definintivno, Enlemo ne može da ostane

News: Završio sam klasu koja prati pokrete glavnog lika. Odradio sam celu mapu, radi collision detection ali mu treba malo peglanja (može malo više da uđe u objekat nego što treba). Poboljšao performanse collision detection sistema i malo sredio haotične memleakove u igri. Ali i dalje jede više nego što treba. U principu to je to, samo da dodam unutrašnjost objekata i podzemnu dvoranu i to bi bilo to.

EDIT: Simon Dantes it is...

Poslednja ispravka: Geomaster (1.6.2009 u 23:24)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2009, 17:06   #98
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Arrow Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Ovo nije Alpha: http://www.sendspace.com/file/v7fw69

Samo proverite jel radi i ako collision zabaguje, dajte koordinate (ovo mainchar u gornjem levom uglu) i smer u kom ste krenuli. A sada imam šablon, brzo ću da uradim ove ostale delove (unutrašnjost)

Gritingz!

EDIT: Ajoj, zaboravio sam, kada se igrica otvori i imate samo pointer, pritisnete F11 da se učita mapa...

Poslednja ispravka: Geomaster (10.6.2009 u 22:41) Razlog: EDIT
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 22:09   #99
MikiSoft
Novi član
 
Član od: 21.5.2009.
Poruke: 18
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Kad ce ta Alplha , a ???
MikiSoft je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2009, 12:01   #100
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Red face Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

I dobro, kad će ta Alpha?

Pa, lepo, vidim da vi forumaši ne možete da se odlučite. Stižu mi po dve-tri lične poruke dnevno - sa manje-više sličnom sadržinom: "Portuj skriptu na dopiši browser", "A da dodaš dopiši feature u onu tvoju skriptu?", "'Ajde napravi mi jedan skin, onako, crn, al' da bude moćno..." I onda dođe neko i pita: "Kad će ta Alpha?" Ma dajte ljudi, Greasemonkey i C++ nisu dve stvari koje mogu da se rade uzajamno. Ja radim, a ne mogu sve sam - nabavljam muziku, programiram, modelujem, animiram, renderujem, obrađujem u PS-u, oko priče je tu Eris mogu da ga pohvalim za nove fragmente koje je predložio ovih dana i stvarno zvuče kul, bar meni. I još od 14. - 23.07 idem na onaj kamp, "Arhimedesov".

Ljudi, imajte duše...
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
game development, lost world zeta, lwz

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
WH40K Dawn of War: Dark Crusade voodoo_ Strateške igre 439 5.3.2009 12:45
Savet za jednu RPG igru Geomaster Pravljenje igara 24 1.12.2007 16:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com