Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2016, 19:18   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Acer Aspire E5-573-C0UQ

Ovo je laptop odabran za office, surf i slične lakše zadatke. Laptop je plaćen 31 950 i evo šta može da se dobije za taj novac:

Performanse i utisci u radu

Što se specifikacija tiče u pitanju je standardna budget varijanta sa integrisanom grafikom, 4GB rama i Celeron procesorom.
Spoiler za Specifikacije:
Ekran 15.6" WXGA Acer Cinecrystal™ LED LCD 1366 x 768
Procesor Intel® Celeron® 3215U
Grafička karta Intel HD
Memorija 4GB DDR3 Low Voltage (2 memorijska slota)
Hard disk 500GB HDD
Optički uređaj DVD-Super Multi DL drive
Wi-Fi IEEE 802.11ac
Bluetooth Bluetooth® 4.0
Mrežna karta Gigabit Ethernet
Web kamera 1.3MP
Mikrofon Da
Zvučnici Stereo
HDMI 1
VGA 1
USB 2.0 1
USB 3.0 2
Čitač memorijskih kartica Čitač kartica
Tastatura US internacionalna
Baterija 4-cell Li-ion
Dimenzije 38.16 x 2.92 x 25.6 cm
Težina 2.4 kg
Boja Bela
Materijal kućišta Plastika

Međutim ono što mi je zanimljivo je da je CPU Intel Celeron 3215U ustvari baziran na Broadwell arhitekturi na kojoj se zanivaju i Core i3 procesori, i zaista radi osetno brže od ekonomičnijih i štedljivijih Celeron varijanti. U realnom radu se to itekako oseti i laptop zaista radi lepše i brže od gotovo identičnog primerka sa Intel Celeron N3050 koji sam imao u kući u istom trenutku, a koji čak mami kupce nešto višim radnim taktovima. Kod njega postoji blaga zadrška čak i za najprostije akcije poput otvaranja Windows explorera, dok se na ovom laptopu stvari prosto dešavaju mnogo prihvatljivijom brzinom.

Utisak u radu je pozitivan, Laptop se zagreva jako malo a ventilator je gotovo bešuman. Jedini malo čudan detalj mi je što ne postoje tri tradicionalne diode na tastaturi za Caps lock...

Izgled i izrada

Izradom sam zaista zadovoljan. Pre nekoliko godina u ovoj klasi cena se protinjao odvratan kvalitet i landarava plastika, ovde to apsolutno nije slučaj, sve je tvrdo i utegnuto, tastatura je dobra, šarke čvrste. Pošto je laptop biran za lepšu polovinu, izgled je bio bitan faktor. Svaka površina ima neku teksturu i daje fin osećaj pod prstima, a najviše mi se sviđa ona na poklopcu ekrana. Pošto se na mojim slikama i na belom to loše vidi, evo jedne slike sa neta radi ilustracije:



I moje Slike:


Ekran i zvuk

Ekran očekivano ima očajne uglove gledanja, pa se npr. gamma jasno razlikuje u gornjem i donjem delu ekrana. Sem toga je sasvim zadovoljavajućeg kvaliteta za ovu klasu. Nema probijanja osvetljenja, boje nisu isprane...

Zvuk je takođe prilično ok, pogotovo za ovu klasu. Opet daleko bolje nego što se nekada dobijalo u ovoj klasi uređaja. Zvučnici su smešteni sa donje strane kućišta i sve dok se ne zaguše ćebetom ili sl. daju sasvim korektno jak i čist zvuk. Ta okrenutost na dole čak daje i neki kvazi efekat dubine.

Zaključak

Za ovu cenu stvarno dobar laptop. Pre samo par godina bi ovo bilo mnogo gore napravljeno.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
acer, aspire, e5-573

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Acer Aspire E1-532 egon95 ŠDK - Prenosni računari 4 14.8.2014 13:05
ACER Aspire 5738ZG-424G32Mn love2spooge Prenosni računari 0 26.9.2009 19:17
Acer Aspire 5630g ili Acer extensa 5536g Stefan 5 ŠDK - Prenosni računari 16 26.6.2009 16:35
Acer Aspire 5715Z-3A1G12Mi vs ACER Aspire One A150-B Covenant ŠDK - Prenosni računari 0 14.2.2009 14:19
ACER Aspire 7520G-402G24Mi za 585€ da ili ne? KRUSADER ŠDK - Prenosni računari 0 13.1.2008 15:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com