Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.11.2006, 10:30   #81
focuss
Član
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: Od BG-a do KNj-a
Poruke: 44
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku focuss Slanje poruke preko Skypea korisniku focuss
Talking Re: Microsoft Windows Vista RTM

Ja sam instalirao Vistu proshle nedelje i rekoh da i ja iznesem svoje utiske. BTW moja verzija Viste je x64.

Shto se resursa tiche, "jede" mi oko 540MB na idle. Igrice mi ne rade, a probao sam Carbon, Heroes 5, Neverwinter nights 2. Carbon se ne pokrece, Heroes & Neverwinter se pokrenu i grafika krene da brljavi. Instalirao sam nove forceware i nVidia drajvere za Vistu, ali je sve isto. Iz ovoga zakljuchujem da je Dx problem.

Aero mi radi besprekorno, chak i brze nego kod ortaka. Nisam stigao, uchio za kolokvijume , poiskljuchujem neke opcije i da proverim koliko bi mi onda zauzimala mesta. I moram da probam taj Compability mode. Gde se nalazi opcija za njega???

Bez problema imam i XP na drugoj particiji samo shto sam morao da prvo instaliram Vistu (D particija), pa onda XP (C particija) i pri boot-u mi prijavljuje Windows Vista (default) i Earlier version of Windows, tj. XP.

Veliki mi je problem kod Viste shto nema drajvera, ne rade igrice (barem da rade ove novije), i nema mnogo programa koji hoce da rade u Visti i to x64 verziji.

Inache trebalo bi za neku nedelju da mi uvedu kablovski Internet, pa me interesuje vashe mishljenje oko organizacije OS-a. Da li da stavim da mi na XP-u, koji koristim samo za igrice i koja je bez ogranichenja dostupna i mojim cimerima, stavim i Internet? Ili da na Visti, na kojoj imam Account za cimere sa ukljuchenim Parental control-om, postavim da mi bude default za Internet?

P.S. Konfiguracija mi je ispisana u profilu, mrzi me da je stalno ponavljam.
focuss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 0:51   #82
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Microsoft Windows Vista RTM

Evo linka sa spiskom kompatibilnog softvera za Vistu RTM V.6000

Lista kompatibilnog softvera 1

Lista kompatibilnog softvera 2 Kvalitetnija

& Hardware

Lista Kompatibilnog Hardwera

Poslednja ispravka: Freško (29.11.2006 u 1:08)
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 0:58   #83
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
focuss kaže:
Ja sam instalirao Vistu proshle nedelje i rekoh da i ja iznesem svoje utiske. BTW moja verzija Viste je x64.

Shto se resursa tiche, "jede" mi oko 540MB na idle. Igrice mi ne rade, a probao sam Carbon, Heroes 5, Neverwinter nights 2. Carbon se ne pokrece, Heroes & Neverwinter se pokrenu i grafika krene da brljavi. Instalirao sam nove forceware i nVidia drajvere za Vistu, ali je sve isto. Iz ovoga zakljuchujem da je Dx problem.

Aero mi radi besprekorno, chak i brze nego kod ortaka. Nisam stigao, uchio za kolokvijume , poiskljuchujem neke opcije i da proverim koliko bi mi onda zauzimala mesta. I moram da probam taj Compability mode. Gde se nalazi opcija za njega???

Bez problema imam i XP na drugoj particiji samo shto sam morao da prvo instaliram Vistu (D particija), pa onda XP (C particija) i pri boot-u mi prijavljuje Windows Vista (default) i Earlier version of Windows, tj. XP.

Veliki mi je problem kod Viste shto nema drajvera, ne rade igrice (barem da rade ove novije), i nema mnogo programa koji hoce da rade u Visti i to x64 verziji.

Inache trebalo bi za neku nedelju da mi uvedu kablovski Internet, pa me interesuje vashe mishljenje oko organizacije OS-a. Da li da stavim da mi na XP-u, koji koristim samo za igrice i koja je bez ogranichenja dostupna i mojim cimerima, stavim i Internet? Ili da na Visti, na kojoj imam Account za cimere sa ukljuchenim Parental control-om, postavim da mi bude default za Internet?

P.S. Konfiguracija mi je ispisana u profilu, mrzi me da je stalno ponavljam.
Sto se tice Viste kao primarnog sistema to uvek mozes da promenis preko XP-a, da ti XP bude prvi sistem, a sto se tice Account-ova, stavi i na XP i na Vistu Admin-account, i guest, i na oba omoguci internet, to ce ti biti najbolje, neces morati da se setkas po sistemima. Tako ti imas kontrolu i nad jednim i nad drugim, kao i oni, samo delimichno. Tako bih bar ja uradio
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 1:12   #84
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
fresko kaže:
Evo linka sa spiskom kompatibilnog softvera za Vistu RTM V.6000
Ovo, nadam se, nije ni izdaleka kompletna lista. Pola programa koje koristim nisu tu, i samo 50 igara među kojima nije čak ni Microsoftov Age of Empires 3 (za prethodne da i ne pitam).

Na listi podržanog hadrvera nema ni moje ploče ni grafičke, e živote...

Ipak ću ja malo da sačekam sa prelaskom na Vistu.

Poslednja ispravka: Nergal (29.11.2006 u 22:12)
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 1:18   #85
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
Master Neo kaže:
Sto se tice Viste kao primarnog sistema to uvek mozes da promenis preko XP-a, da ti XP bude prvi sistem

Iz XP-a se nemoze uticati na DUAL BOOT Listu koju je kreirala Vista ..... Provereno

Ali zato se verovatno iz viste moze uticati na Boot sekvencu nisam proverio ali cu to uciniti cim mi se bude pruzila prilika da resetujem računar....

Sa prigramom Vista Boot PRO 3.1 Beta boot sekvenca se moze menjati cak i iz windowsa XP ako je to potrebno ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 1:20   #86
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
fresko kaže:
Iz XP-a se nemoze uticati na DUAL BOOT Listu koju je kreirala Vista ..... Provereno

Ali zato se verovatno iz viste moze uticati na Boot sekvencu nisam proverio ali cu to uciniti cim mi se bude pruzila prilika da resetujem računar....

Sa prigramom Vista Boot PRO 3.1 Beta boot sekvenca se moze menjati cak i iz windowsa XP ako je to potrebno ....
Ja nisam probao iz XP-a, ali znam kad sam imao 2 xp-a i 1 ME, da je moglo da se menja po zelji. Ovo za Vistu nisam znao, TNX.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 1:25   #87
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
Nergal kaže:
Ovo, nadam se, nije ni izbliza kompletna lista. Pola programa koje koristim nisu tu, i samo 50 igara među kojima nije čak ni Microsoftov Age of Empires 3 (za prethodne da i ne pitam).

Na listi podržanog hadrvera nema ni moje ploče ni grafičke, e živote...

Ipak ću ja malo da sačekam sa prelaskom na Vistu.

Sožiću se sa tobom da su liste i više neko očajne ja u mom slučaju imam problem sa : Pločom CF3200 (Rešena) Štampč OKI (Neradi) , Skener Genious (Neradi) , TV Kartica Leadteach (Neradi) Bluetooth BlueSoleil (Neradi).... sve u svemu trenutno je Vista što se Hardwera tiče tiha jeza.....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 1:29   #88
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Smile Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
Master Neo kaže:
Ja nisam probao iz XP-a, ali znam kad sam imao 2 xp-a i 1 ME, da je moglo da se menja po zelji. Ovo za Vistu nisam znao, TNX.
Master nema na cečemu !! kažem ako nekom treba za sve manipulacije sa Boot-om zakon je Vista Boot PRO 3.1
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 1:37   #89
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
fresko kaže:
Bluetooth BlueSoleil (Neradi).... sve u svemu trenutno je Vista što se Hardwera tiče tiha jeza.....
Ne mogu da verujem! Pa to je najjaci prog za bluetooth! Znaci ne uzimam Vistu(barem dok ne sredi drivere)
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 1:41   #90
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
Master Neo kaže:
Ne mogu da verujem! Pa to je najjaci prog za bluetooth! Znaci ne uzimam Vistu(barem dok ne sredi drivere)


Za taj Bluetooth mi je posebno krivo jer sam ga uzeo pre 2 nedelje jes da ga nisam skupo platio 990 din ali....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 1:47   #91
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Uh, dobro je da se zna sta ide na visti i kako, sad radi NFS Carbon, ja sam imao na visti drugi problem sa Halo naprimer, igra radi i ne secka, ali nekako se nateze da ide pa uspori pa se cimne od jednom i tako uvek sad ne, zna li neko zasto se to desava.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 14:41   #92
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Vista pa i ova najnovija RTM,često ume da onesposobi boot xp-a i drugih starijih windowsa.Tada kada se butuje xp,prijavljuje da nedostaje ntldr fajl.Ako se popravi windows xp boot,ne može da se butuje vista,a kada se sredi vista onda je xp neupotrebljiv.
Zaista me čudi da ovaj nedostatak nisu uspeli da isprave a prisutan je još od beta2,a prave ovaj os 5 godina.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 14:53   #93
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
paterfamilias kaže:
Vista pa i ova najnovija RTM,često ume da onesposobi boot xp-a i drugih starijih windowsa.Tada kada se butuje xp,prijavljuje da nedostaje ntldr fajl.Ako se popravi windows xp boot,ne može da se butuje vista,a kada se sredi vista onda je xp neupotrebljiv.
Zaista me čudi da ovaj nedostatak nisu uspeli da isprave a prisutan je još od beta2,a prave ovaj os 5 godina.

Sve te nedostatke rešavaš pomoć programa koga sam vec 10-tak puta ja pomenuo , naravno osim programa trebaće ti i rezerne kopije (ntldr-a , ntdetect-a i boot.ini-a...) gore navedeni program uskladjuje Windows XP-ov Boot sa Vistinim BCD (Boot Configuration Database) tako da onda sve radi besprekorno...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 22:09   #94
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
fresko kaže:
Sve te nedostatke rešavaš pomoć programa koga sam vec 10-tak puta ja pomenuo , naravno osim programa trebaće ti i rezerne kopije (ntldr-a , ntdetect-a i boot.ini-a...) gore navedeni program uskladjuje Windows XP-ov Boot sa Vistinim BCD (Boot Configuration Database) tako da onda sve radi besprekorno...
Jedan iole ozbiljan operativni sistem,ne bi trebao da ima problema sa dual-boot-om sa prethodnim verzijama tog istog sistema.
Ozbiljnost Viste kao OS-a se vidi i po tome što joj za jedan prost scenario butovanja xp-a i Viste,ponekad treba dodatni softver(vista boot pro ili easy bcd).
Takve nekompatibilnosti treba da su ispeglane u samom OS-u,ili bar da su alati za njihovo ispravljanje uključeni u sam os.
Zvanično je Vista nekompatibilna za dual boot sa starijim windowsima od win 2000 sp 4,a ponekad u stvarnosti i sa windows xp-om.
Stvarno žalosno za jedan os koji se razvija 5 godina,da pravi ovakve probleme koji su primereni više nekoj početnoj fazi razvoja a ova RTM verzija je izgleda finalna a ima ovaj nedostatak i već joj sada treba dodatni softver da sve bude u redu.Mogu da zamislim svu bedu i ograničenost windows Vista boot managera u slučaju nekih zahtevnijih scenarija,a microsoft izgleda nije u stanju da napravi neki ozbiljniji boot menadžer.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 22:23   #95
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
focuss kaže:
Ja sam instalirao Vistu proshle nedelje i rekoh da i ja iznesem svoje utiske. BTW moja verzija Viste je x64.

Shto se resursa tiche, "jede" mi oko 540MB na idle. Igrice mi ne rade, a probao sam Carbon, Heroes 5, Neverwinter nights 2. Carbon se ne pokrece, Heroes & Neverwinter se pokrenu i grafika krene da brljavi. Instalirao sam nove forceware i nVidia drajvere za Vistu, ali je sve isto. Iz ovoga zakljuchujem da je Dx problem.

Aero mi radi besprekorno, chak i brze nego kod ortaka. Nisam stigao, uchio za kolokvijume , poiskljuchujem neke opcije i da proverim koliko bi mi onda zauzimala mesta. I moram da probam taj Compability mode. Gde se nalazi opcija za njega???

Bez problema imam i XP na drugoj particiji samo shto sam morao da prvo instaliram Vistu (D particija), pa onda XP (C particija) i pri boot-u mi prijavljuje Windows Vista (default) i Earlier version of Windows, tj. XP.

Veliki mi je problem kod Viste shto nema drajvera, ne rade igrice (barem da rade ove novije), i nema mnogo programa koji hoce da rade u Visti i to x64 verziji.
.
Ja sam primetio da su performanse igara prilično loše u visti rtm.Tako sam instalirao ut 2004 i sa uključenim aero,igra se jedva vukla na nekih 15-30 fps,sa svim podešavanjima na minimumu.Situacija je bila nešto bolja sa isključenim aerom ali je to i dalje bilo prilično bedno,fps je i dalje na momente bio ispod 20.
Na istoj konfiguraciji(ahlon xp 3200,1280 mb,ram-a,Geforce FX 5600) sam u Linuxu instalirao ut 2004,i imao neuporedivo bolje performanse u cedegi nego u Visti.
A u pitanju je igra koja je prilično stara skoro 3 godine,a tek najnoviji naslovi kako bi se vukli mogu da zamislim.
Tako da mislim da se većina naših korisnika koji imaju slične konfiguracije kao ja neće mnogo naigrati na Visti,jer pre svega treba mnogo bolja grafička karta nego za igranje na xp-u ili linuxu istih igračkih naslova,o ramu i procesoru i da ne govorim.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 22:51   #96
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Ljudi, ubedili ste me. NEĆU preći na Vistu.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 23:04   #97
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
Nergal kaže:
Ljudi, ubedili ste me. NEĆU preći na Vistu.

A ako te razuverim u suprotno???

Igrao sam na Visti NFS Carbon Maximum podesavanja i Aero upaljen u poyadini.
Heroes 5, maximum

Oblivion, neki midium, ali opet radi bez problema

PES6, bez ikakvih problema.

masina: Lap top: Intel Core 2 Duo, 1 gb rama, 7600graficka.

Inace Vista radi savrseno, jednostavno morate jos malo da sacekate na drajvere za graficku karticu za vistu, ja sam naso jedne nezvanicne GO drajvere i rade savrseno.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 23:06   #98
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
paterfamilias kaže:
Jedan iole ozbiljan operativni sistem,ne bi trebao da ima problema sa dual-boot-om sa prethodnim verzijama tog istog sistema.
Ozbiljnost Viste kao OS-a se vidi i po tome što joj za jedan prost scenario butovanja xp-a i Viste,ponekad treba dodatni softver(vista boot pro ili easy bcd).
Takve nekompatibilnosti treba da su ispeglane u samom OS-u,ili bar da su alati za njihovo ispravljanje uključeni u sam os.
Zvanično je Vista nekompatibilna za dual boot sa starijim windowsima od win 2000 sp 4,a ponekad u stvarnosti i sa windows xp-om.
Stvarno žalosno za jedan os koji se razvija 5 godina,da pravi ovakve probleme koji su primereni više nekoj početnoj fazi razvoja a ova RTM verzija je izgleda finalna a ima ovaj nedostatak i već joj sada treba dodatni softver da sve bude u redu.Mogu da zamislim svu bedu i ograničenost windows Vista boot managera u slučaju nekih zahtevnijih scenarija,a microsoft izgleda nije u stanju da napravi neki ozbiljniji boot menadžer.

Idi na Microsoftov sajt i procitaj sve o tome, ne radi se i propustu, vec su namerno zamenuili boot.ini. Idi na sajt i sve ces naci sta je razlicito od xp-a,
a i ja da sam na njihovo mesto ne bih stavljao kompatibilnost boot loadera sa starim sistemima.Tako da se slazem sa Microsoftom u ovom delu.


Prvo instaliraj Xp pa onda Vistu i imaces Boot loader,neruzum sta vi radite i kako radite pa nemate boot sekvencu za oba sistema.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 23:14   #99
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
optimus_prime kaže:
A ako te razuverim u suprotno???
Misliš, ubediš me u suprotno?

Ne insistiram na stavu, fleksibilan sam. Samo ovo do sada je najblaže rečeno razočaravajuće. Na listi podržanog hardvera još nema moje ploče ni grafičke kartice a nije baš egzotika u pitanju (Intel865 čip-set i ATI x1600Pro).
Nije AERO problem, verovatno ga ne bih ni instalirao (držim i XP bez onih šarenih tema). Ali da toliko programa i igara još ne radi, ni posle pet (bezmalo šest) godina razvoja, stvarno je sramota. Ispade da je prosečan Linux kompatibilniji sa starijim Windows programima! A ako bar 90% igara ne bude radilo to će biti tržišni slom Viste kao igračke platforme. Pa neće Halo 2 sam to da kompenzuje.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2006, 0:02   #100
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista RTM

Citat:
optimus_prime kaže:
Idi na Microsoftov sajt i procitaj sve o tome, ne radi se i propustu, vec su namerno zamenuili boot.ini. Idi na sajt i sve ces naci sta je razlicito od xp-a,
a i ja da sam na njihovo mesto ne bih stavljao kompatibilnost boot loadera sa starim sistemima.Tako da se slazem sa Microsoftom u ovom delu.


Prvo instaliraj Xp pa onda Vistu i imaces Boot loader,neruzum sta vi radite i kako radite pa nemate boot sekvencu za oba sistema.
Nije stvar u tome što su ntloader zamenili sa nekim tzv.boot managerom već što kada se Vista instalira na sistem na kojem već ima xp,može doći do toga da se xp više ne može butovati.To se dešava u situaciji kada je prvo instaliran xp pa tek onda Vista,znači sve regularno po Microsoftu,pa opet sve ne radi kako treba ponekad.To je veliki nedostatak da jedna novija verzija os-a ne može uvek i sigurno da napravi dual boot sa prethodnom verzijom istog os-a.
Druga je stvar ako se posle viste (re)instalira xp,onda je jasno da će xp prepisati mbr i da više neće biti vistinog boot managera.Mada,da je vista zaista ozbiljan os,i za to bi trebalo da ima neki alat ugrađen u sam sistem,jer je notorna činjenica da će dosta ljudi koristiti xp i posle izlaska viste i da će ga povremeno reinstalirati,a ovako će morati da vrše recovery viste vrlo često.
Zaista je čudno da Microsoft naziva onu Vistinu bedu,boot managerom kada to uopšte nije program u rangu sa pravim boot menadžerima,na primer Grubom,i da su za 5 godina razvoja jedino uspeli da naprave nešto što nema ni 10% funkcija Grub-a,pa još pravi ponekad probleme sa nt loaderom.
No,kada bi Microsoft napravio pravi boot manager ugrađen u svoj os,onda microsoft ne bi bio microsoft a windows ne bi bio windows.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
vista final, windows vista

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dual Boot između Windows XP i Vista RC1 sistema Kostarum Rex Persia Operativni sistemi 5 26.12.2008 22:05
Service Pack 2 nedođija! holodoc Operativni sistemi 50 19.11.2006 17:14
windows Vista! Master Neo Operativni sistemi 316 5.11.2006 17:35
windows Vista theme pack Master Neo Modovi 1 6.12.2005 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com