Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.11.2007, 18:34   #141
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

Da, ali to već nije problem Microsoft-a, Adobe-a i ostalih, već su za to krivi neki drugi, domaći "moćnici".
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2007, 18:36   #142
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Da, ali to već nije problem Microsoft-a, Adobe-a i ostalih, već su za to krivi neki drugi, domaći "moćnici".
Kao sto nije ni problem ni briga domacih korisnika kompjutera i softvera da li ce neki strani mogul da puni ionako predebele dzepove u Srbiji ili ne
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2007, 18:49   #143
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

Da, zato on može da kraducka zahvaljujući tom istom mogulu.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2007, 18:51   #144
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

I onda ti isti moguli vrse hajku na pirateriju-a da nije iste niko ne bi koristio njihove proizvode u zemljama kao sto je nasa a bogami i sire-kanda nije losa ta piraterija,kao dobra reklama bar , a skoro da ih i ne kosta nista

Poslednja ispravka: Covenant (29.11.2007 u 19:04)
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2007, 19:31   #145
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

Ne vrše oni hajku, piraterija je kažnjiva po zakonu ove države u kojoj živimo, ne kažnjava te Microsoft. Ako ti se ne sviđa, možeš da pišeš peticiju za promenu zakona, ili da emigriraš u neku od tradicionalno-prijateljskih zemalja.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2007, 20:07   #146
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ne vrše oni hajku, piraterija je kažnjiva po zakonu ove države u kojoj živimo, ne kažnjava te Microsoft.
Sa kojim btw nasa drzava ima potpisan ugovor o saradnji(citaj-gonjenje piraterije izmedju ostalog )
No bitno da tvoja uvek bude poslednja
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2007, 21:14   #147
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

Ајде сад престаните да четујете

А и ја већ једном поменух, нема Мајкрософт превише везе са општом причом о легалном и нелегалном у Србији. Виндоуз је само једна ситничица у маси која се „крадуцка“.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2007, 21:42   #148
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

Naravno, nije Microsoft tu jedini. Ljudi misle ako su legalizovali Windows da su rešili sve probleme sa legalnim softverom. Ali tu obično ostane čitavo brdo ostalih aplikacija koje čekaju na svoj red... ako ga dočekaju.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 1:46   #149
Braffe
Novi član
 
Član od: 26.11.2007.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

Citat:
master037 kaže: Pregled poruke
S druge strane ako hocu da ucim 3D Studio Max, smatram da je glupo kupovati taj softver i platiti 3000 eura, da bi nakon mesec dana odlucio da je to pretesko za mene i da mi to ne treba i da nikad necu da unovcim te pare. S druge strane ako naucim 3D Studio Max i zaposlim se u nekoj dizajnerskoj kompaniji, taj softver sada kao komercijalan mora da se kupi i kompanija je dobila bonus jer znam da koristim taj program i jer je kompanija morala da ga kupi. Da sam bio "moralan" i da sam koristio ZModelar ili neki drugi free program, a 3D mi bio nepoznat, ja bi nastavio da koristim free program i kompanija bi izgubila kupca.
Takodje, ako sam zadovoljan koriscenjem odredjenog softvera u kocnoj varijanti i da su nase plate malo normalnije i da smo povezani sa platnim sistemom sveta da ja mogu preko hal-ebank-a da uplatim kreatoru programa iznos, ja bih to uradio, ali definitivno netju da placam sve ale izmedju koje postoje: programer -> izdavacka kuca -> distributer -> carina njihova -> carina nasa -> transport -> nasi distributeri -> nasi prodavci -> i svi oni sa porezima + marzama + raznim drugim glupostima i zeljom da se obogate preko notji, e njima netju da platjam.
davno je bilo kad sam ja iso u skolicu ali, ispravi me ako gresim, i skolski udzbenici se placaju i to ih placaju ucenici, (po tvojoj logici) i od njih nemamo nikakvu zaradu. Ako si naucio 3D Studio Max i zbog njega te zaposlili u nekoj firmi zar ne mislis da si opet nesto duzan proizvodjacu istog jer u suprotnom ne bi dobio taj poso? A sto se tice poreza, uzmi Raiffeisen virtuon vizu pa kupuj software online i tako neces da placas carine i poreze.
Braffe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 2:41   #150
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

http://www.microsoft.com/scg/piracy/...era_i_zika.swf
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Covenant (30.11.2007), hacker_aca (2.12.2007), Lokigodofirendlies (30.11.2007), nighthawk (30.11.2007), player1 (30.11.2007), Spawn BG (30.11.2007)
Stara 30.11.2007, 8:49   #151
master037
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 38
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

Citat:
Braffe kaže: Pregled poruke
davno je bilo kad sam ja iso u skolicu ali, ispravi me ako gresim, i skolski udzbenici se placaju i to ih placaju ucenici, (po tvojoj logici) i od njih nemamo nikakvu zaradu. Ako si naucio 3D Studio Max i zbog njega te zaposlili u nekoj firmi zar ne mislis da si opet nesto duzan proizvodjacu istog jer u suprotnom ne bi dobio taj poso? A sto se tice poreza, uzmi Raiffeisen virtuon vizu pa kupuj software online i tako neces da placas carine i poreze.
Skolski udzbenik mogu da prekopiram od drugara, ili da kupim polovan ili da prepisem tako da ne moram da ga "kupujem". Drugo, uporedjivati softver od 3000 eura i knjigu od 300 dinara apsolutno nije jednako. A vec sam naveo da su nam plate normalnije = svetske, ne bi mi bio problem da izdvojim 3000 eura za takav softver.
Dalje.. Vrtis se u krug, jer sam naveo da softver moram da probam pre nego sto kupim. Isti taj softver ako mi donosi pare kupicu, ako ne netju. Sto sam i naveo u poslu. Svejedno je za 3DS da li cu softver da kupim sad ili za godinu dana, a za mene znaci da ga kupim tek kad naucim da ga koristim, a ne da tek tako "bacim" pare...
Ja razumem da suvda postoje snobovi kojima je cilj da sto vise para bace gde god stignu, ali treba razumeti da ima radnih ljudi koji jako tesko dolaze do svog novca i taj novac moraju pametno da koriste na proverene stvari a ne da se razbacuju kupujuci adobe, m$ bla bla bla....

Takodje, pricamo o (ne)legalnosti pirata kucnih korisnika i onih drugih, a siguran sam da svi klinci svih politicara imaju softver (bar igrice) koji je kupljen za 100 din. i na koji nije placen pdv.
A da izuzmemo softver, zar niko ne vidi da se krade (ne kraducka) u svim mogucim sferama - politika, privreda i da tu kradu dise i vlasnici, kako radnike kojima zakidaju na svakom koraku, tako i tu "fiktivnu" drzavnu kasu i od svih tih direktora mozda 0.01 posto upozna CZ, a ostalih 99.99 se izvuce, dok kad radnik ili nezaposleni pocne da se bavi piraterijom, ili uzmemo kucnog korisnika sa vrlo limitiranim budzetom kupi neku piratsku igricu, ili je downloaduje sa rapida odmah napadamo da to nije u svesti da je to kradja.
Man'te se ljudi popovanju o moralnosti, nego je to sto je jedan korisnik rekao: Cim neko pukne pare zato sto je iz nekog razloga morao da kupi original, onda on popuje da treba sada svi da kupe original. To bese poslovica vezana za onaj nas "srpski kazan" cim neko pokusa da se izvuce iz tog kazana, odmah ga drugi dokaci i vraca u isti.

I na kraju, ali ne manje bitno, da nije bilo piratskog softvera, ova saka jada sto nesto i zna o kompjuterima i sto polako idemo uzlaznom stazom po pitanju koriscenja kompjutera, bilo bi za 99% manja, a to ne smemo da dozvolimo!
master037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 12:41   #152
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

Citat:
master037 kaže: Pregled poruke
Skolski udzbenik mogu da prekopiram od drugara, ili da kupim polovan ili da prepisem tako da ne moram da ga "kupujem". Drugo, uporedjivati softver od 3000 eura i knjigu od 300 dinara apsolutno nije jednako.
Krađa je krađa!
Udžbenike nije dozvoljeno kopirati! A prepisivanje već ide malo teže, tj. još ne znam budalu koja je prepisala neki udžbenik. Moguće je čini mi se do 10% i to uz saglasnost autora :/
Na jedan prodati program od 3000 evra proda se najmanje 1000 knjiga! Glupo je upoređivati babe i žabe.

Uostalom, bolje pljačkati majkrosoft nego državnu imovinu
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 13:59   #153
Notorious B.I.G
Veteran
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Novi Sad,Veternik
Poruke: 874
Zahvalnice: 628
Zahvaljeno 452 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

Bas me zanima koja budala je ovo smislila a jos vise koja bi budala poverovala u to
Notorious B.I.G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Notorious B.I.G na korisnoj poruci:
Game fever (30.7.2009), master037 (30.11.2007)
Stara 30.11.2007, 14:30   #154
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

sa originalnim windows softverom sa bezbedan, nemam viruse a i radim kako treba. zbog toga je moj vlasnik sretan.
koje ludilo
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 15:19   #155
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Uostalom, bolje pljačkati majkrosoft nego državnu imovinu
Naravno....
Bilo kog coveka u Srbiji ne treba uopste da bude briga ili da se potresa oko blagostanja neke kompanije pogotovu ako nije domaca
Jadan MS-mora da piraterija u Srbiji potkopava same temelje kompanije
A Pera i Zika su kvlt - no i za ocekivati je od MS-a da svoje musterije tretira uvek i svugde kao ovce
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Covenant na korisnoj poruci:
master037 (30.11.2007)
Stara 30.11.2007, 15:41   #156
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Smile Re: Легално по цени пиратерије

Blago Kinezima:

"Vista price slashed in China

By Stevie Smith Aug 6, 2007, 16:14 GMT


Following Microsoft’s recent claims that it has shipped in excess of 60 million units of its Windows Vista operating system, the American software giant has now moved to increase Vista’s legitimate exposure in China by slashing its retail price throughout the region.


More specifically, Microsoft Corp. has hacked more than half the retail price off Vista in China in an effort to make the new operating system more attractive to potential consumers and (hopefully) stem the draw of illegal pirate copies of the operating system. The proliferation of illegal software is fairly rife throughout China, with around $500 million USD’s worth of seized goods being accounted for by Chinese authorities – with the assistance of the FBI – in July alone.

In terms of software price point adjustment for prospective Chinese users, the Redmond-based company has reduced the regional price of Windows Vista Home Basic by 67 percent, moving it down to the equivalent of $66 USD. The Windows Vista Home Premium edition has also been downwardly adjusted by 50 percent through to an equivalent US price of $119.

Microsoft considers China to be one of its most potentially integral markets and has already slashed the price of previous Windows offerings (XP Starter Pack) for the country’s students, gifting them with an operating system for as little as $3.00 USD.

Microsoft has struggled to make its mark in China ever since it arrived in the region some 15 years ago, in part due to the country’s authorities opting to embrace the rival Linux system. Somewhat ironically, Microsoft chairman Bill Gates has suggested in a Fortune magazine article that China’s massive illegal software trade has actually helped the company gain exposure and traction, offering that: "It’s easier for our software to compete with Linux when there’s piracy than when there’s not."

A Times Online feature reports that creation and distribution syndicates directly hit by the recent $500 million USD raids in Guangdong province are already responsible for more than $2 billion USD in pirated computer software. Pirating and illegal copying is thought to have inflicted some $5.43 billion USD’s worth of damage on the global computer software industry throughout 2006, which is 400 percent more than the amount garnered through aboveboard sales channels."

(Izvor: Tech News)

Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 15:46   #157
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

Ma da qzma je prichao da ce ovde uvek biti dozvoljena piraterija i klicao na sav glas. Al vremena se menjaju...svi izigravaju heroje i glume demokratiju dok ne prigusti....(tek nam dolazi pauchenje po dzepovima od kojekakvih licenca)
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 15:47   #158
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

@ Covenant
Po tebi smo mi koji skidamo softver (pre svega igre) kao Robin Hud: krademo od bogatih (prebogati kreatori softvera i ostali kapitalisti), i dajemo siromašnima (sebi).
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Spawn BG (30.11.2007)
Stara 30.11.2007, 15:49   #159
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
@ Covenant
Po tebi smo mi koji skidamo softver (pre svega igre) kao Robin Hud: krademo od bogatih (prebogati kreatori softvera i ostali kapitalisti), i dajemo siromašnima (sebi).
LOL...ovo je strava komentar!
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 15:56   #160
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Легално по цени пиратерије

Hehe-Kina....
Kao sto vidimo-moze kod cika Bilija i za dzabe samo mi brze-bolje da svuda uvalimo nas polufabrikat(ko je rekao Vista )i da ga jelte koriste
Slicna stvar je bila i kada je Minhen prelazio na open-source-isto su nudili neku smesnu cenu(sa sve Office-om pride)samo da bude Windoza
Kao sto je rekao Svarci u "Crvenom Usijanju" - Kapitaljism
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Covenant na korisnoj poruci:
Eni (30.11.2007), master037 (30.11.2007), Spawn BG (30.11.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com