Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.7.2017, 20:08   #1
Zenexer
Novi član
 
Član od: 1.7.2015.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Trecina ekrana daje sliku.

Nosio sam racunar na servisiranje jer nije se pokazivala slika. Mislio sam da graficka ne daje signala, posto pis "No Signal" ali kazu da je promenjena rezolucija pa su oni namestili na default. Rekli su mi da su testirali sve komponente i da su potpuno ispravne. Kad sam doneo racunar kuci, lepo radi monitor, ali kad bih upalio igricu u full screenu, posalo bi "No Signal" i ekran bi pocrneo, pojavila bi se zuta lampica, kada kliknem CTRL + ALT + DEL pojavi se plava lampica u ucita lepo desktop i ostalo. Kada upalim GTA SA , otvori igricu ali do 3/4 ekrana dobija signal, dok ostala 1/4 ekrana ne dobija signal... Tako se desilo i u CS 1.6, ali problem je drugaciji kod CS-a jer ucita full screen, ali kada bi presao misem na onaj deo koji je bio crn kod GTA SA video bi desktop, tj treperio bi windows koji je poslednji upaljen bio pre paljenja igrice, samo kada predjem misem... A i slika u odredjenom gornjem delu treperi, ide levo desno. Ali samo dok sam u igric treperi, sve igrice sam probao isto. Ne kontam ako je sve ispravno i graficka je ispravna, ram, maticna, napajanje i ostalo kako se to desava. Probao sam da azuriram drivere, vec su azurirani. Samo da napomenem, kad sam upalio gta izasao mi je bs za fizicku memoriju, izvadio sam ram iz slota ponoov ubacio, pa u drugi slot pa u prvi i radi ali se desava taj problem.

CPU: Intel Celeron E330 2,50 GHz
Mainboard: MSI G41M4 (MS-7592)
Memory: DDR2 4 GBytes
Grapichs: NVIDIA GeForce GT 220
Zenexer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2017, 13:41   #2
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Trecina ekrana daje sliku.

Očigledno da nije sve ispravno a ti tvoji serviseri su do jaja. Kako su testirali matičnu na primer? Pustili vodu i videli da drži. Zato sam ja postao serviser da ne bi nosio u servis jer sam video kako se to radi....Instaliraj ti na primer Kombustor https://www.msi.com/page/afterburner pa njega pusti da radi izaberi tamo različite rezolucije pa da vidimo
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2017, 14:12   #3
Zenexer
Novi član
 
Član od: 1.7.2015.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Trecina ekrana daje sliku.

Ti meni brate objasni kako da koristim ja ovo.. Probaj sam neki test na grafickoj valjda stress i povecava temperaturu do 92 C... Probao sam 3d test na 1080 preset isto se desava ne kontam
Zenexer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2017, 16:35   #4
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Trecina ekrana daje sliku.

Citat:
zenexer kaže: Pregled poruke
ti meni brate objasni kako da koristim ja ovo.. Probaj sam neki test na grafickoj valjda stress i povecava temperaturu do 92 c... Probao sam 3d test na 1080 preset isto se desava ne kontam
То је прилично добар индикатор да графичка није сасвим исправна (температура). Препоручио бих ти да пазариш половну али тек сада видим да су цене отишле дођавола.. Gt240 4000 динара (а има и за више)? Мислим, ја јесам предвидео овај пораст цена половне опреме али ово је отишло предалеко.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2017, 16:35   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Trecina ekrana daje sliku.

Ta temperatura je veoma visoka na GPU. Meni ovo deluje kao problem sa GPU inače i savetujem ti da odeš kod tih servisera koji su rekli da je sve ispravno i tražiš reklamaciju usluge koju su ti pružili i da na licu mesta pred tobom testiraju tvoj GPU, onda ubace neki drugi i probaju da reprodukuju problem sa njim.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
analayzer (7.7.2017)
Stara 6.7.2017, 16:42   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Trecina ekrana daje sliku.

možda treba da ubrza ventilatore, kombuster je prilično zahtevan, a da ide ponovo u servis ima samo da mu uvale da kupi novi komp
Ovde je neki problem sa rezolucijama
Još mu je možda grafička sa pasivnim hladnjakom...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2017, 18:05   #7
Zenexer
Novi član
 
Član od: 1.7.2015.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Trecina ekrana daje sliku.

Nije pasivni hladnjak. Probao sam da vidim da li mozda nisu lepo ubacili karticu u slot ali sve je ok.. Pre nego sto sam odneo u servis lepo sam resetovao bios sve lepo ocistio slotove i komponente od prasine i probao nije hteo... Oni kazu da su samo promenili rezoluciju ekrana... A sad nece da upali igrice u full screenu, moram da skidam neke dl fajloe da bi radila u windows modu...
Izgleda da su mi oni s*****i grafick ali ti to dokazi... Moguce da je sama od sebe ali sumnjam..

SLIKA: http://imgur.com/a/cNOgr

P.S: Stalna temp. graficke je negde oko 60-75 C
Cene su stvarno porasle... Dodje graficke isto polovna kolko kosta original.
Zenexer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2017, 19:00   #8
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Trecina ekrana daje sliku.

Reinstaliraj ti Windows od nule, pa ako ostane isto.. Nisu ti sigurno pokvarili graficku (sa kojom je vec bilo problema).
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2017, 12:13   #9
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Trecina ekrana daje sliku.

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Reinstaliraj ti Windows od nule, pa ako ostane isto.. Nisu ti sigurno pokvarili graficku (sa kojom je vec bilo problema).
Ali su zato uzeli pare za tobože "testiranje" i našli su da je sve u redu. Njegova GT220 ne bi trebala ni 60°C da pređe pod opterećenjem. Moja stara GT640 klokovala se ko luda pa jedva do 60°C i to na ovu vrućinu. Njemu je najsigurnije ako ima da pozajmi neku nVidijinu i da na licu mesta vidi.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2017, 12:17   #10
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Trecina ekrana daje sliku.

Citat:
analayzer kaže: Pregled poruke
Ali su zato uzeli pare za tobože "testiranje" i našli su da je sve u redu. Njegova GT220 ne bi trebala ni 60°C da pređe pod opterećenjem. Moja stara GT640 klokovala se ko luda pa jedva do 60°C i to na ovu vrućinu. Njemu je najsigurnije ako ima da pozajmi neku nVidijinu i da na licu mesta vidi.
Ne ide to tako, upravo se na tim slabijim modelima stedi na hladjenju pa su i visoke temperature prilicno ceste kod najjeftinijih modela, nema to veze sa snagom GPU-a.

Inace da su hteli da uzmu pare, ponudili bi mu neku zamensku za par hiljada dinara.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2017, 14:04   #11
dsnelim
Član
 
Član od: 5.6.2017.
Poruke: 78
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Trecina ekrana daje sliku.

Slažem se. Grafika sa pasivnim hlađenjem je uvek za par stepeni toplija od one sa aktivnim, a razlika se povećava što je više upregneš. 60°C je nerealna temperatura za pasivnu grafiku pod opterećenjem.
dsnelim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Komp nepokazuje nikakvu sliku na ekranu???? Lordofevill Kvarovi 7 30.12.2011 21:13
razvlacenje 4:3 videa preko celog wide screen ekrana na youtube-u djuka89 Video/TV softver 9 13.4.2011 20:48
Pitanje u vezi laptop ekrana Lanikor Prenosni računari 1 8.4.2011 13:56
Zumiranje ekrana (Win & TV) rubiroza Video/TV softver 0 11.6.2006 15:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com