Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.7.2012, 17:07   #1
santiljana
Novi član
 
Član od: 16.7.2012.
Poruke: 8
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Risiver i kablovska TV

Pozdrav za sve forumaše !
Da li je moguće da kablovsku TV ( JEET) povežem preko risivera , zato što mi risiver ima mogućnost snimanja emisija ili filmova na USB FLEŠ ? Ako je potrebna i neka prepravka na risiveru, nije problem , već će se naći neko ko se u to razume .
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Copy of ALIM1206.jpg
Viđeno:	144 puta
Veličina:	60,6 KB
ID:	43775   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Copy of ALIM1207.jpg
Viđeno:	99 puta
Veličina:	65,3 KB
ID:	43776   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Copy of ALIM1209.jpg
Viđeno:	149 puta
Veličina:	51,0 KB
ID:	43778  

Poslednja ispravka: santiljana (21.7.2012 u 17:27)
santiljana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 18:02   #2
PS mode
Član
 
Član od: 26.3.2012.
Poruke: 335
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 36 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Risiver i kablovska TV

Poznajem celu specifikaciju ovog risivera al mozes li mi poslati sliku od prikljucka za kablovsku?Dakle slikaj prikljucak od kablovske koji ide u TV i postavi.I kako uopste koristis kablovsku na TV-u?Ovo je DVBS risiver tj.Digital video broadcast satellite tako da ima opciju snimanja DVBS kanala a ne i DVBT ,DVBC i slicno...Ovi SCART izlazi su za povezivanje sa TV-om tako da ne bi mogao povezati kablovsku na njega....Ulaz za koaksijalno kablo ide od LNB-a a risiver taj DVBS signal pretvara u onaj koji gledas...Ne mozes snimati kablovsku osim ako koristis kablovsku preko satelita.Jednom recju...No Way...jer DVBS ima drugi frekvencijski opseg od DVBC tj kablovske uopste.
PS mode je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 18:41   #3
santiljana
Novi član
 
Član od: 16.7.2012.
Poruke: 8
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Risiver i kablovska TV

Priključak od kablovske je najobičniji priključak za antene, ja ne znam kako vi to stručno nazivate ali laički rečeno ima ga svaka kuća.
Ispašću sada glup ali ne zamerite mi, oko ovoga pojma nemam, da li može da se kabl od antene nekako nabudži na LNB ulaz kod risivera i onda dobijem ono što tražim ?
Evo sad sam video na risiveru ima ulaz RF , e takav je priključak od kablovske .Probao sam tako da priključim i da snimam ali nisam ništa uspeo.

Poslednja ispravka: santiljana (21.7.2012 u 19:08)
santiljana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 19:48   #4
PS mode
Član
 
Član od: 26.3.2012.
Poruke: 335
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 36 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Risiver i kablovska TV

Citat:
santiljana kaže: Pregled poruke
Priključak od kablovske je najobičniji priključak za antene, ja ne znam kako vi to stručno nazivate ali laički rečeno ima ga svaka kuća.
Ispašću sada glup ali ne zamerite mi, oko ovoga pojma nemam, da li može da se kabl od antene nekako nabudži na LNB ulaz kod risivera i onda dobijem ono što tražim ?
Evo sad sam video na risiveru ima ulaz RF , e takav je priključak od kablovske .Probao sam tako da priključim i da snimam ali nisam ništa uspeo.
NE moze jer sam ti rekao da satelitske frekvencije se razlikuju od zemaljskih tj.kablovskih jer bi u suprotnom bio haos.To je risiver za satelistske frekvencije a ne za kablovske.Razumem sta bi ti al to ne moze sa tim risiverom.Ne zvucis glupo.Nijedno pitanje nije glupo samo je bitno pitati jer niko se ne radja pametan.RF izlaz je za spajanje obicne antene pre svega tj.on ne ulazi u glavnu semu risivera vec risiver samo prosledjuje njega do TV-a....Ne mozes snimati sa kablovske al mozes sa satelitske...do 4GB na USB...I da.NEMOJ da spajasna LNB kabl od kablovske.To su druge frekvencije....Mozes nesto i da zeznes tako.
PS mode je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PS mode na korisnoj poruci:
santiljana (21.7.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PTT KDS Digitalna kablovska predrag89 Video/TV softver 0 2.7.2011 18:26
Pasivni zvučnici... pa šta sad? Pojačalo? Risiver? sasha vukelic Foto i audio/video 5 16.9.2010 11:55
Satelitski risiver HD? BrutaLiS Video/TV softver 33 29.9.2009 1:33
Digitalni risiver Kopernikus black dominator Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 5.6.2009 19:02
Povezivanje sa satelita na komp i risiver Ivance Video/TV softver 1 14.5.2009 19:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com