Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.1.2007, 19:00   #1
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Angry Problem sa instalacijom Viste

Imam jedan vrlo neobican i izuzetno redak, ako ne i jedinstven problem pri instalaciji Viste...

Konfiguracija je sledeca :

- MSI 945P Neo2-F (najnoviji bios 3.7b6)
- Intel Pentium 4 530 3.0GHz
- ASUS EN7600GT 256MB 128bit
- 2*512MB Transcend dual channel
- WD 250GB (particija C: Windows XP, particija D: Data, particija F: 25GB - spremljena particija za Vistu)
- WD 120GB - Data
itd...

Problem je sledeci. Narezem Vistu na DVD brzinom 4x jer sporije ne moze da reze verifikujem DVD i sve je u redu. Restartujem racunar i kad kaze press any key to boot from CD... ja jelte pritisnem bilo koji taster. Onda krene ono Windows is loading files.... i kad zavrsi dobijem ovo (sliku sam nacrtao u Paintu jer nisam mogao da odradim screenshot)



Znaci, tu zakuje i ne mogu da bootujem u setup Viste. NIKAKO!!! Ovaj progress bar ne reaguje, nista... Sve sam probao, menjao podesavanja u BIOS-u, flešovao novi bios... Nista ne pomaze.

Neki cova mi je rekao na nekom stranom forumu da je neki njegov drugar imao istu ovu maticnu plocu i isti problem, ali ne sa Vistom nego sa WinXP. I njemu je pomogla samo nova ploca. Nije valjda da moram da kupujem novu plocu da bih instalirao Vistu? Inace, ovaj racunar je nov, kupio sam ga pre mozda 2 meseca i kupio sam ga prvenstveno zbog Viste, da bih mogao da je lepo pokrene, a na drugom mestu zbog igara... A i covek u servisu mi je bas nju preporucio, kaze dobra ploca, blablabla...

Moze li neko da mi pomogne? Mislim, stvarno je glupo, racunar je savrseno sposoban da pokrene Vistu... a opet nesto nece.

Zahvaljujem se unapred

Poslednja ispravka: VojaM (4.1.2007 u 20:05)
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 20:49   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problem sa instalacijom Viste

Nebi bio prvi čovek koji je promenio MB zbog VIST-e , moj prijatelj je imao isti problem sa Vistom i isto sa MSI matičnom samo što je bila u pitanju varijanta za 754 proc. u kombinaciji sa KT880 Chipset-om..... Nosio je ploču na servis i ustanovili su neki sitan defekt. .... iz firme su bili korektni i dobio je novu ploču pošto je ista bila u garanciji ......Nakon toga smo instalirali normalni Vistu i evo i dan danas radi savršeno.....

-Ako ti nije problem nosi komp na servis pa nek oni vide.... javi šta si napravio ....ako se prave mutavi ...... javi se da ti kažem šta dalje da činiš....
Poz.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 21:01   #3
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Problem sa instalacijom Viste

Hvala na odgovoru...

U redu ,da kazem da cu da odnesem racunar u servis ...i sta da im kazem u cemu je problem ... To je Vista RTM jelda , navodno dostupna MSDN predplatnicima itd itd ,pa je sad ceo svet ima . Kako ja njima da kazem da ne mogu da je instaliram,kad jos nije ni zvanicno izasla, i da sam zato doneo racunar u servis. Da je XP pa ajde...Kad em sto je piratska verzija em sto je to vista o kojoj oni pojma nemaju ,kako uopste da ustanove problem kad nemaju najverovatnije dodira sa njom...
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 21:25   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problem sa instalacijom Viste

Citat:
GordoN kaže:
Hvala na odgovoru...

U redu ,da kazem da cu da odnesem racunar u servis ...i sta da im kazem u cemu je problem ... To je Vista RTM jelda , navodno dostupna MSDN predplatnicima itd itd ,pa je sad ceo svet ima . Kako ja njima da kazem da ne mogu da je instaliram,kad jos nije ni zvanicno izasla, i da sam zato doneo racunar u servis. Da je XP pa ajde...Kad em sto je piratska verzija em sto je to vista o kojoj oni pojma nemaju ,kako uopste da ustanove problem kad nemaju najverovatnije dodira sa njom...
Daklem ....ploca u slucaju mog prijatelja je imala i jedan sitan nedostatak......u win xp računar nije hteo da se ugasi niti da se resetuje (ne iz prve...iz više pokušaja da) .....na to smo se pozvali prilikom reklamacije a kao šlag na tortu sam im priložio Vistu na DVD-u koja je imala problem pri instalaciji baš kao kod tebe....A kad sam več započeo u pitanju je firma PAKOM iz Niša.....

-U tvom slučaju neznam na šta bi mogao da se pozoveš prilikom reklamacije ..... Vista bi u svakom slučaju bila jedan od argumenata prilikom reklamacije (u slučaju da je ploča certifikovana da radi od vistom) "VISTA REDY" i tako to....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa D-LINK Wireless karticama ! ! ! Erdeljan Boris Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 30.11.2006 19:40
Problem sa MSI GF6200 Maximuss Kvarovi 4 13.11.2006 19:36
Problem sa instalacijom Photoshop-a nirre Aplikativni softver 6 15.8.2006 15:10
Problem Sa Grafikom Branislav Živaljević Grafika 14 4.2.2006 17:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com