Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.2.2013, 1:22   #41
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

Spoiler za 1:
Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Kucista, kulera i HDD-ova je bilo na testu, a za memorije si u pravu.


Ja sam svestan cinjenice da je bilo testova kucista i kulera i HDD-ova i SSD-ova, ali su oni bili blago receno povrsni ili bolje receno opisni. Ono sto bih ja licno voleo, a mislim da bi i drugi cenili, je to da ako se vec radi neki test, da se uradi potpuno(neka to bude npr. test graficke, da se uradi sve, pocev od temp., OC-a, perf. u igrama(min. 5)/progr(min. 4)..., vise spoljasnjih i unutrasnjih slika kartice, buke koju pravi pri idle, load i pri OC-u, itd.. znaci full-full test). Mnogo bih vise cenio jedan takav test na 4-5 stana, nego 4 testa na 1 str. koji mi nista ne govore. A nije da fali materijala(modela) za testiranje..
Msm, znam i ja da nije toliko jednostavno dobiti neki proizvod na testiranje od uvoznika, ali sam misljenja da ako oni nece da salju neki potencijalni hit proizvod, vi(redakcija) ga lepo kupite, testirajte i na kraju unapredite neki svoj komp u redakciji, ili ga stavite u neku nagradnu igru, nebitno.. Misljenja sam da ste kao jedan od najcenjenijih casopisa u mogucnosti i u obavezi da radite na taj nacin.

Spoiler za 2:
Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Sto se tice napajanja davno je receneo da ih ne testiramo zato sto nema uslova za to. Poslednji ozbiljni test napajanja je radjen pre 6 godina, i podrazumevao je ispitivanje u laboratorijskim uslovima, ali sredstava za anagazovanje laboratorije nema, pa iako Voja ima dovoljno znanja da testove obavi, cena potrebnih instrumenata i opreme je preskupa za nas.


Proslo je samo 6 godina od poslednjeg "testa" jednog napajanja. Sramota.
Misljenja sam da redakcija moze priustiti ako hoce svu potrebnu opremu za testiranje napajanja u buducnosti. Niti je nesto posebno skupa(msm skupa za jednu redakciju casopisa koja se bavi tom tematikom), niti je nesto posebno nedostupna.
Po meni je to opravdani trosak(znam da bi ta oprema kostala par hiljada €), naravno ako vam je stalo do kvaliteta, kredibiliteta i potpunosti vaseg rada(u sta ne sumnjam).
Ako se jednog lepog dana(kom se ja nadam) odlucite za kvalitetno testiranje napajanja, ugledajte se na metodologiju Hardwaresecrets-a i JGurua.

Spoiler za 3:
Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Nemoj pogresno shvatiti, mozemo i mi poput Bencha i ITsveta da pisemo kako je lepo sto je proizvodjac deklarisao ne znam koju snagu, i kako eto BIOS ne pokazuje pad napona pri testiranju na odredjenoj harverskoj kombinaciji, ali to nema veze sa realnim mogucnostima napajanja te je suludno trosenje mesta u broju na takve tekstove.


Bech i ITSvet su tek mesta koja izbegavam.. Msm, cim svaki proizvod dobija odlicne ocene, tu je nesto sumljivo, zar ne?


Spoiler za 4:
Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Sa druge strane ima mesta i za zamerke pojedinim testovima, iako covek koji kod nas testira monitore ima dobro oko, i svakako je sposoban da razazna dobar monitor od loseg, recimo redakcija ne poseduje hardverski kalibrator slike kojim bi test svakako dobio na ozbiljnosti, a njegova cena je relativno mala.


To je na redakciji da odluci.. Hoce li imati kvalitetniji casopis ili veci budzet za letovanja.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 3:25   #42
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Proslo je samo 6 godina od poslednjeg "testa" jednog napajanja. Sramota.
Misljenja sam da redakcija moze priustiti ako hoce svu potrebnu opremu za testiranje napajanja u buducnosti. Niti je nesto posebno skupa(msm skupa za jednu redakciju casopisa koja se bavi tom tematikom), niti je nesto posebno nedostupna.
Ne mogu oni naći toliko novca koliko ti očekuješ; vidiš da, siroti oni, nemaju nijednu reklamu u časopisu...
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 4:39   #43
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 2/2013

Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Misljenja sam da redakcija moze priustiti ako hoce svu potrebnu opremu za testiranje napajanja u buducnosti. Niti je nesto posebno skupa(msm skupa za jednu redakciju casopisa koja se bavi tom tematikom)
Eh, kad bi samo znao koliko grešiš...
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
GoranSTX (3.2.2013)
Stara 3.2.2013, 10:41   #44
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

Na primer taj kalibrator uopšte nije skup. Skoro svaki poluprofesionalac koji se bavi fotografijom bi trebalo da ga ima. Verovatno može i da se iznajmi, pozajmi.
Što se tiče komponenti za laptop. Na primer HDD. Testirate odjednom tih 7-8 proizvođača 2,5'' HDD. I da vidimo koji je brži sporiji pouzdaniji. Kad sam već kod istih tih HDD-ova. Sve su popularniji i dosta povoljni eksterni modeli od 500 ili 1GB za storage. Tesirajte ih ozbiljnije i da vidimo zašto su pojedini modeli bolji i pouzdaniji kad koštaju isto. Npr. Transcend je najbolji u toj low budget klasi. Zašto kad imaju veći proizvođači poput Hitachi ili Seagate?! E tu vi treba da se ubacite i sa vašim iskustvom razrešite tu i slične druge misterije.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 12:32   #45
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.380
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

OK bilo je ove zime većih i "bitnijih" naslova, ali da se ni u ovom ubogom februaru niko ne seti da uradi opis rimejka Giana Sisters (izašao u oktobru/novembru 2012. BTW) stvarno sramota. A opisuju se neke gluposti koje pored autora teksta ni pet ljudi u Srbiji ne bi igralo da nije džabe. Awesomenautse sam već prežalio, ali sad i ovo...

@
Treba nahvatati distributera da ti da laptop za uporedno testiranje i tako deset puta (mislim deset različitih). Nije SK Top Gear pa da kupe test subject kada proizvođač nije voljan da im ga ustupi.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 13:03   #46
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

Pitam za laboratoriju zato što u institutu postoji takozvana "elektronska laboratorija" koja ja spala samo na 2 čoveka koji bi bili i više nego voljni da ustupe svoje uređaje. Takođe se bave i atestom elektronike u srbiji.
Obojica su mi dobri prijatelji.
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bokile na korisnoj poruci:
oluja (3.2.2013)
Stara 3.2.2013, 13:08   #47
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

Uporedni test SSD diskova bi bio pun pogodak. S obzirom da se sigurno vise od 30% casopisa bavi hardverom, bio bi red da se vise paznje posveti hardveru koji je neophodan deo svakog racunara.
U ovom broju je bila recenzija samo jedne maticne ploce. A sto ne uzmete 20 maticnih ploca, poredjate ih po socketima, cipsetovima, pa onda jedan test da mi krajnji korisnici, buduci kupci imam uvid u to sta kupiti, zasto itd.
Nekad je to bila redovna praksa ovog casopisa. Da sad ne izvlacim te brojeve i trazim.
Secam se broja od pre neku godinu gde je bio veliki, ali zaista veliki test hard diskova, gde je u testu bilo puno proizvodjaca, razlicitih kapaciteta od 250 GB do 1TB u to vreme.
Ovakvi tekstovi fale casopisu, negde usput se izgubio smisao casopisa cini mi se.
Ok je procitati o fotoaparatima, mobilnim telefonima, ali mogu da se kladim da vecina nas koji redovno kupuje SK zapravo zeli da vidi recenzije racunarskog hardvera.
Recenzija grafickih kartica od pre neki mesec je bio dosta siromasan. 3 grafike u testu, 7750, 7770 i 650Ti. Niste ni zagrebali ponudu na trzistu.
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 13:17   #48
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Eh, kad bi samo znao koliko grešiš...
Nzm samo kako mogu da gresim pored toga sto imate reklamu na svakoj drugoj strani casopisa.
Evo npr. u ovom broju cu navesti reklame koje se nalaze preko cele strane.

str. 2,3, 9, 10, 13, 16, 18, 25, 32, 36, 40, 46, 50, 58, 78, 92, 115,116.

Znaci to su samo reklame koje zauzimaju celu jednu stranu.

E sad, da od tih 18 velikih oglasa, uzmete 5 po broju, i ostavite ih za nabavak opreme, a znajuci cene oglasa u SL-u za pola godine bi mogli nabaviti sve sto vam treba za testiranje komponenata. I to bez nekog stiskavca sa budzetom.

Kao sto rekoh, ili vece plate, ili kvalitetniji rad.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 13:23   #49
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

Mozda bi resenje bilo povecati obim casopisa, a reklame nek ostanu gde jesu.
Nece se SK odreci reklama pogotovo tih sto su na celoj strani. To donosi novac.
Da ih je puno, jeste. Pogotovo jos kad uz casopis ide onaj dodatak od Desk racunara.
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 13:41   #50
Hurricane
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Poruke: 43
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

Reklame imate i na tv-u, a njih ne mozete da preskocite, vec morate da cekate 10 min. da se zavrse. U casopisu samo predjete na narednu stranu i gotovo! Ovaj broj je odlican, dosta zanimljivih tekstova, po meni najbolji u zadnjih 3-4 meseca.
Hurricane je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 13:48   #51
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Nzm samo kako mogu da gresim pored toga sto imate reklamu na svakoj drugoj strani casopisa.
Evo npr. u ovom broju cu navesti reklame koje se nalaze preko cele strane.

str. 2,3, 9, 10, 13, 16, 18, 25, 32, 36, 40, 46, 50, 58, 78, 92, 115,116.

Znaci to su samo reklame koje zauzimaju celu jednu stranu.

E sad, da od tih 18 velikih oglasa, uzmete 5 po broju, i ostavite ih za nabavak opreme, a znajuci cene oglasa u SL-u za pola godine bi mogli nabaviti sve sto vam treba za testiranje komponenata. I to bez nekog stiskavca sa budzetom.

Kao sto rekoh, ili vece plate, ili kvalitetniji rad.
#1
Voja je lepo objasnio:

Citat:
SK ne postoji kao "finansijski entitet" u okviru Politike a.d., sem kad se na sastancima uredničkog kolegijuma i nadzornog odbora povede pitanje finansija svakog lista i svakog sektora preduzeća ponaosob. Dakle, prihodi i rashodi idu u zajedničku kasu preduzeća čiji je SK član. Kako Politika a.d. nije baš preterano uspešna firma, redakcijske potrebe počev obnavljanja računara pa sve do papira i tonera za štampanje SK ostvaruje tako što se, najčešće, izvrši kompenzacija kroz oglase (toliko o ogromnom prihodu od oglasa). A toalet papir, sijalice, sapun i slično kupujemo mi sami, jer preduzeće za to nema para, a mi nećemo da živimo ko prasići.
#2
Sad zamisli koji smeh bi pukao na sastanku kad bi se zatrazila oprema u vrednosti od bar 5k evra..
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Thaedass na korisnoj poruci:
tchalle (5.2.2013)
Stara 3.2.2013, 14:05   #52
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

A kako ste do sada radili recenzije? Gde je ta oprema?
Ta prica mi je nelogicna jer ste radili recenzije i testove hardvera ranije bez te opreme. Ili ste opremu usluzno dobijali?
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 14:12   #53
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

Mi ovde govorimo o opremi za testiranje napajanja koju SK nema..
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 15:02   #54
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

Заправо, колико је интелигентно дати пар 'иљада јура за апаратуту коју ћеш употребљавати пет дана годишње? То је неки солидан ауто.
Али, то им не даје алиби да не опишу неко напајање, па макар и "офрље".


Овај број ми је доста садржајнији од претходних. Знам и ја да је теже наћи теме које ће задовољити већину него написати чланак о некој теми.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
oluja (3.2.2013)
Stara 3.2.2013, 15:21   #55
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

Zasto test necega odradjivati ofrlje ili pozajmljivati rezultate od konkurencije? Da bi sebi nakacili kamion lose reputacije? Da bi i ostali normalno odradjeni testovi bili pod znakom pitanja? Bench napajanja "testira" vec neko vreme i postali su predmet sprdnje bas kao i IT Svet..
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 15:35   #56
Denis
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 180
Zahvaljeno 70 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Vi možete da glasate koliko hoćete, ako nema onda nema.
Postoje periodi u godini kada je suša sa hardverom i periodi kada ga ima napretek. Ovo je jedan takav period.

Uz to, postoji i problem nabavke. Ti znaš da nešto postoji, znaš čak i da ga ima u našoj zemlji, ali nema načina da ga dobiješ na test.
Do nedavno je bilo u SK mnogo više uporednih testova sada je sve manje i manje. U ovom broju hardver počinje sa čudnim laptopom pa fotoaparatom. Nekada su tu bili ozbiljni uporedni testovi, nadam se da će ih uskoro opet biti. To je sve što želim da kažem.
Denis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 15:36   #57
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

@Thaedass

Офрље је било под наводницима, је ли?
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 18:39   #58
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

Prelistao sam i ja danas novi broj i u principu sam zadovoljan Od tekstova koje sam do sada procitao onaj opis za iPod nano mi je bio jako cudan...

Spoiler za za one koji nisu procitali...:
Ja stalno koristim Android telefon kada idem na trcanje, telefon mi tezi oko 110g i nikako mi nije kabast, drzim ga u futroli koju kacim oko vrata i uopste mi ne smeta,autonomija baterije mi obezbedjuje 15h neprekidne reprodukcije muzike,a Airplane mod mi omogucava da niko ne moze da mi prekine reprodukciju muzike pozivom + imam instaliran muzicki plejer koji omogucava promenu pesme kada se telefon jace protrese...to znaci da ako neko poseduje Android telefon nema nikakve potrebe da kupuje specijalizovani mp3/mp4 plejer, a kamoli papreno skupi iPod nano
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 22:11   #59
Žexonije
Veteran
 
Član od: 4.3.2011.
Poruke: 1.152
Zahvalnice: 401
Zahvaljeno 613 puta na 305 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

Citam i ja veceras opise igara, i vidim da Kuzma i u tekstu o igri Drox se pominje Bajaga i instruktori. Te u vezi albuma, a u drugom tekstu se prica o jedenju Bajaginog instruktora eto samo sam tako bzv napisao ovo .
Žexonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 22:29   #60
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2013

Ovima sto se zale na reklame, samo da kazem da ih ni ja nesto ne gotivim ali su one neminovnost za bukvalno svaki casopis koji mozete kupiti. Ocigledno su u pitanju mladji citaoci koji se ne secaju kako je izgledao PC Magazine pre nekih 10-15 godina... Uzmes casopis i citas.... reklame, naravno, sve dok ne naletis na poneki tekst
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
oluja (4.2.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com