Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Audio softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Audio softver Programi i alati za obradu zvuka na računaru, softver za puštanje muzike i zvukova, audio kodeci, konvertori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.5.2010, 17:50   #41
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

Citat:
Milos95ts kaže: Pregled poruke
Ljudi ako mislite nakon ove prve pesme da sam retardiran, bolje je da kazete da se ne zamlacujem za dzabe i cemu onda trud tu ?!

Sve iskreno, sve u lice. Pozdrav za sve vas!
Brate treba malo vremena da se udje u fazon kod fl studia...Radi,pravi videces da moze...TU odradis matricu,a u acidu snimis sta oces da otpevas...
Inace za flow moze da odlslusas ovu pesmu http://www.youtube.com/watch?v=PsyWN...ext=1&index=39
ili http://www.youtube.com/watch?v=s7KC1R9HIi0...
To je zemunska skola..xD
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 17:53   #42
Milos95ts
Član
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 60
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

Sto se tice FL Studija ne znam kako se pravi matrica, sve sam skidao sa YouTube-a. A sta mislis da li trebam da ostavim ovo i da se bacim na budak i lopatu!?
Milos95ts je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 17:56   #43
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

Citat:
Milos95ts kaže: Pregled poruke
Sto se tice FL Studija ne znam kako se pravi matrica, sve sam skidao sa YouTube-a. A sta mislis da li trebam da ostavim ovo i da se bacim na budak i lopatu!?
Rekao sam ti,vezbaj,odgledaj par tutorijala za fl na you tube i probaj sam,a odslusaj one dve pesme sto sam ti stavio u poruci pre ove...Da vidis flow..
Msm ja imam godina ko ti,jos ne planiram da snimim pesmu neku,a matre radim iz zezanja...
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NIDZA bOj na korisnoj poruci:
Milos95ts (1.5.2010)
Stara 1.5.2010, 18:27   #44
Milos95ts
Član
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 60
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

Pa da ... Ali imam glas za u kupus aa da i text za to sam ocigledno iz pesme veliki retard. Zato me brine da ja ne mogu dalje od ove pesme! Vase misljenje!
Milos95ts je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 18:47   #45
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

Citat:
Milos95ts kaže: Pregled poruke
Pa da ... Ali imam glas za u kupus aa da i text za to sam ocigledno iz pesme veliki retard. Zato me brine da ja ne mogu dalje od ove pesme! Vase misljenje!
Pa ne mozes dalje kad si osecam odradio freestyle..Papir,i olovku u ruke i smisljaj..
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 18:58   #46
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

Citat:
Milos95ts kaže: Pregled poruke
Evo poslusajte pesmu Dajte komentar plzzz
http://www.youtube.com/watch?v=1vNNBQ7OYh0
Um... Are you serious? Ti bi da od sebe napravis hip hop facu? Ok, ali ti treba jos nesto osim zelje za time:
1) Talenat za repovanje - bez uvrede, ali u datom klipu ja to... Ne vidim...
2) Talenat za pisanje tekstova - tekst nidje veze! Mora da ima neku dubinu ako nesto planiras. Uzmi papir i olovku, razmisljaj o osetljivim momentima iz tvog zivota i odlican tekst ce sam izaci iz tebe, znam iz iskustva.
3) Kreativnost za pravljenje matrice - ne mozemo mi nista konkretno da ti kazemo i pomognemo, moras sam da isprobavas i brckas po FL-u da vidis sta ti najvise odgovara da bi to napravio.
Nije mi namera da te demotivisem, ali ako ovo zaista planiras da uradis, moras se malo vise potruditi.

--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 19:02   #47
Milos95ts
Član
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 60
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

Posle ovog posta od Computer Boya tesko da cu da radim dalje ovo Ali ipak imam ogromnu zelju za time. A da a kako mislis da sam text radio freestyle olovka i papir, ja drugacije ne znam ... A i glas mi je ocajan.

Ovo necete da verujete... Znate da se najezim kad cujem pesmu koliko je jadna!
Milos95ts je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 19:06   #48
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

hehe ma opusteno, ja sad ne mogu da preslusam ovu pesmu, al ocu malo kasnije. Sam si rekao da ti kazu tacno svoje misljenje, i Compy ti je rekao, nemoj da se uvredis niti da ti opadne zelja za tim. Nikome nista iz prve nije uspelo, pa dobro, skoro nikome . Sto se tice glasa, recicu ti kasnije, mada svako moze da peva (repuje) nije to nista strasno....da si video samo Compyja kako peva na grandu
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 19:11   #49
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

Citat:
Milos95ts kaže: Pregled poruke
Posle ovog posta od Computer Boya tesko da cu da radim dalje ovo.
Hej, hej, polako, nije mi to bila namera, samo treba malo vise da se potrudis, nista vise. Imas zelju, imas viziju, samo treba da se potrudis, nista vise.

Citat:
DonCorleone91 kaže: Pregled poruke
Da si video samo Compyja kako peva na grandu
Shut up!
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 19:40   #50
Milos95ts
Član
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 60
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

Hvala Corleone, detaljno obradi pesmu. I sve utiske reci. Kompletno, glas, matricu, flow (kod mene to i nema), pa mi lepo iskreno reci. Bicu zahvalan
Milos95ts je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 21:21   #51
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

Da bi pravio dobre pesme, moras da slusas dobre izvodjace (ne tipa elitni odredi i cvija) vec neke kao sto su Method Man i Redman, Mobb Deep (pre g-unit recordsa), Gangstarr, Big L i mnoge druge, da ne pisem sada.

Muzika nije toliko vazna za pocetak. Napravis u FL jednostavan beat od kickova, snareova i hit-hatova i pises text po tome. Ono na sta moras da obratis paznju je da tekst prati beat. Ne smes da razvlacis reci i da pravis velike pauze (a poslusaj opet svoju pesmu i videces da sve zvuci nekako iseckano. Opet, moras da slusas druge izvodjace i da steknes neki osecaj za ritam.

Kada naucis da pises i da uklapas reci uz ritam, uzmes ejay hip hop 5 i 6 i krades semplove koji ti se svide, pa slazes u FL. Za snimanje volim da koristim Adobe Audition jer ima dosta kul stvari kao sto je extra noise reduction koji mi je dosta puta pomogao da se resim glupog zujanja kineskog mikrofona od 200 dinara. Opet, ne mozes da ocekujes da pesma koju napravis zvuci isto kao pesma koja je snimljena u studiju sa extra opremom i ljudima koji znaju sta rade.

Ako stvarno hoces da pravis pesme, moras da budes uporan...
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 21:29   #52
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

džaba sve to ako neko jednostavno nema talenta za muziku... (generalizujem)
mada, opet, rep nije muzika :P
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 21:32   #53
Milos95ts
Član
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 60
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

O tome pricam. Ako nekom nije tesko neka pogledaj celu pesmu i neka sve komentare i misljenja stavi plzzzz ...

EDIT: Link: http://www.youtube.com/watch?v=1vNNBQ7OYh0
Milos95ts je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 21:34   #54
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

odslušao sam ali bi te moji komentari ubili u pojam...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku veseliburek na korisnoj poruci:
NIDZA bOj (1.5.2010)
Stara 1.5.2010, 21:38   #55
Milos95ts
Član
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 60
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

Daj bre brate opusteno, sve sto mislis reci, tako jedino mogu da popravim.
Milos95ts je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 21:56   #56
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

Uff aj ovako.Bavim se hip hop/om i Rnb i naslusao sam se svega . .

Moj comment je:
RECI :Covece sta je sa tobom ??Kakva salama,kakvo psovanje ??Znaci moras da imas tematiku neku.Neko rece odavde da uzmes neke momente iz zivota i da pises o tome.Ako nemas para,jedva sastavljas kraj sa krajem,pisi o tome ALI KROZ CELU PESMU a ne par rima o tome i skroz nesto drugo i trece kasnije .Generalno da napomenem:veca je verovatnoca da ce ti nesto zavrteti na radio stanici ako u pesmi nema psovanja ( mada ti si jos daleeeko od toga).
Za FLOW:vezbaj ,slusaj,pisi,vezbaj i sve tako u krug.Stavi samo kick i clap u pesmi,napravi neki loop i samo pisi na to i vezbaj da uhvatis flow za taj loop.
Jedan od najboljih za to je Biggie Smalls.Poslusaj http://www.youtube.com/watch?v=33x357piYrE ,mada mozes u druge izvodjace tipa http://www.youtube.com/watch?v=RaCodgL9cvk , ako ti su ona dva puno komplikovana poslusaj http://www.youtube.com/watch?v=JcKG4EJ6rsQ&feature=fvst .Mislim da je on malo laksi . .Od nasih ne znam stvarno . .
MATRICA:tu tek ima da ucis.Kazem ti pravo na youtube i gledaj tutorijale za FL,citaj manual,citaj po forumima,trazi na netu,vidi ako imas nekog druga koji se bavi zikom pa nek ti on pokaze malo osnove.Mada mislim da za osnove tipa kako da sklopis neki loop,ubacis neki hook imas sve u HELP-u !!!

Nemoj da te ohrabri to sto si sada pri dnu.Uz vezbanje mozes daleko da doguras !!Kao sto se kaze Sy is the limit
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 22:06   #57
Milos95ts
Član
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 60
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

Pa da Starface, bravo, u potpunsti se slazem. Ali ne mogu da ukapiram za taj flow ... Malo me to zeza, zat sto ne kapiram najbolje ni tekstualno sta znaci ... Tako da
Milos95ts je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 22:11   #58
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

Flow ti je hmm A rapper's ability to rhyme to phat beats in a skillful manner .Slusaj pesme i slusaj kako se njima svaka rima poklapa sa drugom rimom i kako ne ispadaju iz ritma te rime tj loop/a.
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 22:18   #59
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

Citat:
Milos95ts kaže: Pregled poruke
O tome pricam. Ako nekom nije tesko neka pogledaj celu pesmu i neka sve komentare i misljenja stavi plzzzz ...

EDIT: Link: http://www.youtube.com/watch?v=1vNNBQ7OYh0
Mlak flow,glas poput djeteta od 10 godina koje je na marihuani,matrica blago rečeno BEZVEZNA,tekst o salami,buđenju i "ortacima iz kraja" totalno glup i bez poruke.

"Sine",mnogo toga moraš da učiš o hiphopu,jer hiphop kao muzički pravac je stariji i od Tupaca,50 Centa i izblajhanog idiota Eminema zajedno.
Hiphop kultura se ne ogleda u priči o "ortacima iz kraja",salami,blejanju,psovkama ni glupiranju sa očajnim tekstovima koji izgledaju kao da ih je pisala neka nadrogirana baba sa Alchajmerovim sindromom.

Nije mi namjera da te "pljujem/hejtam",samo hoću da "vama novim reperima" udarim jedan veliki STOP jer NE ZNATE OSNOVE i nemate pojma o istoriji hiphopa,a da bi se bilo čime mogao baviti profesionalno MORAŠ ZNATI KORIJENE I OSNOVE.

Mogu ja da te foliram da si "pokidao" i da je sve super,ali neću jer nikom nikad ne foliram i to je to.

Primi kritiku zrelo,izliječi se od kompleksa "sje**nog života" i soc-repovanja jer nemaš "žicu" za te stvari (ako si ti repovao/pisao tekst/radio matricu).

Bolje je odreći se nečega na vrijeme nego uzalud se truditi ako ne znaš osnove.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (2.5.2010), Flash91 (24.5.2010)
Stara 1.5.2010, 22:26   #60
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim pesmu?

LoneWolf al su mu ga dao . . .

Mislim slazem se ja sa tobom,ali . . .

Sta znam.Ja kad sam pocinjao znao sam dosta stvari iz hip hop/a tipa ko su producenti nekih trackova,dosta sam slusao to itd . . moras vise da se zainteresujes za sve ovo ako hoces da se BAVIS time !!

Internet ti moze biti najbolji ucitelj i mentor ako znas kako
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodeno hlađenje, pomoć oko odluke šta i kako vasiljevic Ostale komponente 12 21.7.2009 9:45
Da li slike izgledaju bas onako kako ih vidimo? jonathan Fotografija 5 10.11.2007 16:37
Kako menjati boju automobila u photoshopu? freeminder Grafički softver i radovi 16 31.10.2007 17:03
Kako instalirati program na Fedori? dacho Slobodni softver 2 4.10.2007 9:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com