Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.7.2010, 15:03   #381
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumaši

Point & Click Avanture su zaslužile da odumru

Ili ja bar tako tvrdim u gorelinkovanom tekstu, što je bila posledica ne toliko trenutnog otkrovenja već dugogodišnje podsvesne kontemplacije ovog žanra. Siguran sam da će ovo proizvesti... energične reakcije u određenim igračima.
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Meho Krljic na korisnoj poruci:
Andross (31.7.2010), shrafko (31.7.2010)
Stara 5.8.2010, 0:53   #382
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumaši

I, GAMER

Bezvremena zora polako se promaljala preko večnog horizonta interneta. Pogled mu se razlivao po bezbrojnim obličijima Game Worlda. Sjajna, treperava zdanja duginih boja presijavala su se na mladom jutarnjem suncu. Pogledom je prelazio preko savršenih zdanja FIFE, kula bliznakinja ASSESINS CREEDA, ogromnog polja C&C prepunog savršeno čistih, uglačanih, zgrada u i iz kojih su užurbano, ležerno, panično, opušteno, nervozno, smireno strujali nebrojeni gejmeri. Tamo, dalje, sijali su besprekorni WOW, savršeno održavani WARCRAFT 3, moćni CRYSIS i mnogi drugi. uTORRENT, sigurno utočište svih onih koji su želeli da jednostavno i bez napora uživaju u blagodetima ovog sveta, bešumno je klizio iznad sve te verve i užurbanosti, nedodirljiv i neuhvatljiv neraskidivo povezan sa DEMONOIDOM, KICKASSTORRENTOM, RAPIDSHEROM stalno povezan sa TRACKERIMA razmenjujući enormne količine sićušnih torrenta. Dalje, mnogo dalje, levitirao je i BitTorren, Vuze... Oni su najsjajniji bikoni ulitimativne slobode i prkosa Game Worlda i veza sa podzemnim Warez Worldom. Warez World, mesto nesputanog free gejmiga, pun virusa, fake torrenta, trojanaca, crva, smrtonosan za nezaštićen PC. On se nije bojao, njegov free firewall bio je dovoljan da spreči sve i svakoga da pristupi bez znanja sistemu a free Anti virus bio je tu spreman da zgnječi svaku napast koja bi se provukla kao nešto što nije.
Napokon imao je šta je godinama čekao, žudeo. PC koji će moći da pokrene bilo koju igru, internet sa koga će moći da skine bilo koju igru... Sada je imao sve a ipak u tim očima nije bilo sreće. Ne, tu je bila... Tuga... Svakog jutra posmatrao bi svoje najveće razočarenje, jednu od najmoćnijih i najsjajnijih zdanja Game Worlda, obožavano od miliona gejmera širom sveta, jednu od najuspešnijih game ikad FALLOUT 3. Bio je kao i svi drugi kada je napokon puštena, hype je bio neverovatan a onda najpre polako, pa sve brže i brže kao snežna lavina oduševljenje je nestalo i ustupilo mesto neverici, negiranju i na kraju potpunom razočarenju. Game u kome svaki fatalni metak otkida deo ekstremiteta koji je pogodi pa glave lete ko čepovi šampanjca, mapa koja je u stvari širi okoliš jednog grada, ništa od šmeka starog neprevaziđenog i nadasve nedostižnog FALLOUTA 2...
Tu i tamo pojavi se koji okrnjeni ružnjikavi biser samostalnog kreacionizma kao što je MOUNT&BLADE: WARBANDS, da pokaže da prave, jedine, games, nastale iz želje da se napravi nešto dobro a ne nešto što će se svideti svima, i dalje žive, tinjaju slabašnim plamenom ali ipak...
Gledao je sićušnu tačku na horizontu, mesto potpuno nevidljivo za multimilionsku armiju užurbanih gejmera daleko ispod njega, mesto davno zaboravljenih, “prevaziđenih” gamesa. Tamo gde duvaju ledeni vetrovi zaborava počivaju legende X-COM, FALLOUT 1 i 2, C&C RED ALERT, FREESPACE 2, HEROES OF MIGHT & MAGIC 3...



Nije toliko strašno što su igre današnjice samo mlitavi ostatci onoga što se nekada stvaralo. Strašno je to što su godine pravljenja takvih igara zauvek promenile gro igračke populaciji koja sada ŽELI takve igre. Pročitao sam komunikaciju između dva igrača, mlađi je pitao starijeg da mu preporuči neki dobar Sf RPG i ovaj mu je spomenuo FALLOUT 2. Nakon dva dana stariji je pitao mlađeg kako mu se sviđa igra na šta mu je ovaj odgovorio da je više ne igra, da je preteška, da su ga stalno ubijali i da se vratio igranju F3. Tužno... Zaista razočaravajuće...
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2010, 9:32   #383
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumaši

Pa, dobro, ali to je sve stvar perspektive. Oni koji su odrasli na prva dva Folauta bi verovatno isto tako reagovali da sad dođe neko mojih godina i krene da im objašnjava da je prava stvar prva Ultima i originalni Might & Magic ili Bard's Tale ili Pools of Radiance ili već bilo koji od tih RPGova iz osamdesetih. Bili bi šokirani koliko su te igre teške, neintuitivne, neudobne itd. i vratili bi se svom X-Comu i Folautu. To je nekako prirodno. Ja sam nedavno kupio X-Com paket na Steamu i zaigrao prvi posle xxx godina i prosto se šokirao koliko ta igra malo igraču daje jasnog fidbeka. Ajde što je grafika takva kakva je, ali nekome ko nije bio tamo u ono vreme naprosto nije jasno šta se na ekranu događa - nema tutoriala, nema tipova, nema popup objašnjenja, sve se uči metodom probe i greške. Mi smo na to navikli jer smo bili prisutni kada su se ove igre pojavljivale i, ako smo dovoljno stari, čak smo ih doživljavali i kao nova dostignuća u ergonomiji, fidbeku i udobnosti. Ali danas, one su prilično nejasne i neudobne i igrač zaista treba da učini svestan napor da bi u njih pronikao. Kada to i učini, otkriće koliko su dobre, ali da bi učinio taj napor mora da bude BAŠ napržen. Naše je da ga pržimo.
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2010, 11:53   #384
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumaši

Da, slažem se da je igranje ranije bilo teže jer je kriva ucenja bila strmija ali nisam na to ciljao. Igre današnjce me najviše podsećaju na fast food, sve spolja izgleda lepo a unutra, pa, bolje da ne znaš šta je unutra Jasno da te silne godine pravljenja igara moraju da donesu poboljšanja u samoj mehanici i ergonomiji igranja i to je ocekivano. Igre su, kao takve, potpuno izgubile dubinu... Jedna od najnelogičnijih stvari u F2 mi je bila kada bi me neki obican npc napao dok sam ja nosio power armor i gauss rifle... Eto to mi je bilo glupo posto niko sa IQ iznad 1 ne bi napadao osobu koja više liči na robota nego na čoveka... Sada nakon toliko godina ja baš i ne vidim hvalospeve na račun AI u opisima igara. Čak štaviše, to je jedna od najkritikovanijih stavki u opisima...

Upoređujući igre onda i sada nijedna od njih mi ne izaziva želju za igranjem kakvu sam imao igrajući F2, Transport Tycoon, Red Alert, Cesar 3... Logično je da očekujem da su igre današnjice bolje od ranijih igara, pa sve te godine pravljenja igara moraju da donesu poboljšanja i unapređenja i generalni boljitak... Jedino što ja taj boljitak baš i ne vidim, sem grafike i drugih sitnica a suština je... Iscurela...

Pravljenje lepih, šljaštećih, pompeznih igara koje momentalno izazivaju WOW!!! efekat privuklo je novi soj igrača, onih koji ranije nisu igrali često igre, (kežual gejmeri) ali dovelo je i do postepene promene ukusa običnih gejmera koji su se privikli, navikli i prihvatili novi game poredak. Ostala je još šačica onih koji svesno odbijaju da im se neuroni u mozgu povežu na način koji će im izazivati oduševljenje kada budu igrali najnoviji NFS ili C&C...
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2010, 13:02   #385
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumaši

Pazi, prvo, ti si stariji deset godina pa je valjda normalno da te igre ne prže istim intenzitetom. Bez obzira koliko su dobre.

Drugo, ti si svakako velikim delom u pravu jer je jasno da su danas igre, pogotovo AAA naslovi, manje kompleksne i pliće od, recimo, prethodnih iteracija istih serijala. Mass Effect 2 je, na primer u poređenju sa Baldur's Gate decidno plitka (ali pitka) igra i hvata na snagu prezentacije, glume, režije i priče.

Ali nije sve tako crno. Total War ili Civilization igre, King's Bounty ili čak Obsidianov Neverwinter Nights 2, sve su ovo primeri usložnjavanja postojećih sistema. Men of War, ali i AAA igre poput Company of Heroes su takođe dobri primeri. E, sad, to većinom nisu najnajnajreklamiraniji niti najnajnajskuplje producirani naslovi na PC-ju ali ni PC više nije igračka platforma kojom se bavi samo izolovana manjina već ratuje na istom terenu sa konzolama.

Takođe, ako pogledaš na konzole, tamo imaš ogromnu ponudu kompleksnih RPGova, taktičkih igara itd. I naravno još mnogo više tih "šljaštećih" fast food igara, ali to je priroda medija. Ne bih se preterano sekirao što danas na tržištu haraju igre poput NFS ili (novih) C&C kada na istom tom tržištu imam Men of War ili Might and Magic: Clash of Heroes (ili Shin Megami Tensei: Strange Journey kad smo već kod toga).


A uzgred, kad se već laćamo Folaut2/3 distinkcija, evo šta Fergus kaže o tome u intervjuu za Gamasutru:

Citat:
What did you personally think of Fallout 3?

FU: I don't want to just say that I really enjoyed it, because that feels like I'm just kissing ass: "It was a wonderful experience!" But I am not a guy who was caught up in the notion that Fallout had to be an isometric, turn-based experience. To me, Fallout was always just the feeling of the world.

Maybe that's the difference between someone who makes a Fallout and someone who plays a Fallout. Whenever we think about Fallout, it's about the areas you put in there. Whether those areas are isometric or in 3D first-person, you do a lot of the same stuff.

For me, Fallout was always the world. In playing Fallout 3, it just felt like being in that world. That was what was great for me. I really appreciated that. I like playing FPSes -- not so much on my console, though; I'm a PC FPS guy.

The VATS system really melded everything together for me -- I get to be in the world looking out my own eyes, and I don't have to fight every fight in an actual physical skill-based way. I can use my stats and ammo and all that kind of stuff and see people's heads getting blasted off in Technicolor, which was awesome. [laughs]

Poslednja ispravka: Meho Krljic (5.8.2010 u 16:09)
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2011, 2:59   #386
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumaši

jRPG, the archetype (parodija)

U proshlosti, postojala je magija. I ta magija je unishtila svet. Samo shto svet nije bio unishten. Svet je unishtio magiju. Ali magija nije bila unishtena.
Inache ta proshlost je bila buducnost, a sada je sadahsnjost. U proshlosti...
Zli gospodar je hteo da unishti svet ili magiju, shta mu dodje prvo. Inache on je bio mnogo zao. I pri tom unishtavanju unishtio je i ekologiju, i to nikako nije kul.


(Animacija od dva sata u vrednosti od 10 miliona dolara koja ne prikazuje nishta bitno)
Majka: -Miko, Miko ustani, danas je dan kada postajesh glavni lik!
Mika: (ne zeli da ustane) ...
Majka: -Ajde ustani molim te, dacu ti magichni mach!
Mika: (ustaje) ...
Majka: -Idi u grad, chekaju te oni tvoji pajtashi, Veliki Crnac, Kengur-dinosaurus i Devojka. Inache shta se deshava izmedju vas dvoje, jel ste zajedno?
Mika: (brooding) ...
Majka: -Ako si gej samo da znash da je to ok shto se mene tiche. Mislim jel zato nosish tu smeshnu odecu i shiljastu frizuru? Ili si ono, kako se to sad zove, emo? Znam, gledala sam reklamu na TVu...
Mika: (uzima magichni mach i izlazi) ...

(Animacija od tri sata u vrednosti od 20 miliona dolara koja ne prikazuje nishta bitno)

Veliki crnac: -Des Miko, ajde idemo...
(velika eksplozija u pozadini)
Zli gospodar: -MUHAHAHHA! Vratio sam se! I unishticu magiju i planetu i EKOLOGIJU, OPET! Ne mozes da me sprechish Miko, iako su tvoj otac, tvoj deda, tvoj pradeda i tvoj chukundeda uspeli da me spreche, mislim da ti necesh moci! Imam dobar osecaj!
Devojka: -Brzo! Svi u suprotnom pravcu od deshavanja radnje! U ovaj lavirint tunela!
(ulaze u lavirint)

Veliki Crnac: -Du ti dum, du ti dum...
SUDDENLY A WILD MORGPATH APPEARS!
Tri stvorenja koja izgledaju kao lokomotive sa pipcima iskachu niodkuda i napadaju druzinu.
Devojka: -Oh, ne! Chudovishta! Odakle li dolaze?
Veliki crnac: -Stvorio ih je Zli Gospodar!
Devojka: -Ali zashto?
Veliki Crnac: -Pa da unishti svet i ekologiju, naravno!
Mika: ...
Kengur-dinosaurus: -Queeeelp!
Devojka koristi GLN, magiju koja NIJE magija jer je magija unishtena, ako ste pratili prichu do sada, koja stvara dzinovskog andjela naoruzanog vatrenom varjachom koji potom udara MORGPATHa. Ceo tunel eksplodira a MORGPATH je blago iznerviran.
Mika potom koristi magiju ASJDHAS od koje iz neba (u tunelu) krecu da padaju ledeni bregovi. MORGPATH je blago oshtecen.
Posle nekoliko sati druzina pobedjuje i u dzepu lokomotive nalazi tri zlatnika i biljku koja lechi, a iza nje otkljuchan sanduk (u tunelu) u kome se nalazi mach kakav svi vec imaju i kugla koji sadrzi uzasnu magichnu moc koja nije magichna i kakvu takodje svi vec imaju.

6 godina kasnije, druzina se nekako vraca na pochetak svog putovanja. Sada su svi gej, ili emo, i svi imaju tajnu NEO-magije, koja je kao magija samo bolja.
Devojka: -Ha, Zli Gospodaru, doshli smo da te unishtimo! Imamo moc NEO-magije!
Zli Gospodar: -NEEEEEE!!! Kako ste samo znali da je to moja jedina slaba tachka!?
Veliki Crnac: -Nismo znali, izmislili smo!
Zli Gospodar: -Nista vam to ne vredi, ja cu sad da pobegnem u proshlost!
Devojka: -Nece ti to pomoci, mi smo vec bili u buducnosti!
Mika: ...
Zli Gospodar: -Ha-ha, ali makar cu da vam ubijem crnca! (ubija crnca)
Devojka: -Neeeeeee!!! Crncu!
Kengur-dinosaurus: -Queeeelp!
Mika vadi mach veliki kao Beogradjanka i udara Zlog Gospodara u glavu. Ceo grad biva unishten u procesu. Zli Gospodar je blago izguzvan. Zli Gospodar vadi crnu rupu i baca je na druzinu...
10 sati kasnije Zli Gospodar je pobedjen.

(Animacija od cetiri sata u vrednosti od 50 miliona dolara koja ne prikazuje nishta bitno)
Mika i Devojka sede na travi. Dinosaurus-kengur veselo skakuce oko njih.
Devojka: -Pobedili smo. Spasili smo svet i ekologiju. I proshlost.
Mika: -...

-THE END-
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 11 korisnika se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
acaf (26.7.2011), Aibo (28.7.2011), Andross (26.7.2011), Apostrof (26.7.2011), Asmodeus (26.7.2011), Doolio (24.7.2011), LoneWolf (24.7.2011), LoshMeeBre (30.7.2011), Mali Mrav (28.7.2011), Miki1987 (31.7.2011), Sun Tzu (24.7.2011)
Stara 24.7.2011, 3:18   #387
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumaši

Ахаха, добро је, велики црнац цар!
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2011, 10:07   #388
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Kolumnisti forumaši

Moj blog a u njemu post, Twitter backstage, pa koga zanima šta se dešava iza kulisa tvitera može da pročita ovdje (sad ako me zakače za reklamiranje gotov sam)
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2011, 22:09   #389
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumaši

A što prosto nisi to iskopirao ovde?

Sad sam pogledao i da, stvarno nije za kopiranje. Em je dugačko, em ima mnogo linkova, slika i koječega.

I ne mogu da kažem da se ne slažem sa većim delom teksta
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
LoneWolf (30.7.2011)
Stara 25.7.2011, 22:16   #390
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumaši

@Meho Krljic

Mnogo toga je zasluzilo odavno da odumre,pa se i dalje vucara,ne znam zasto bas point-click avanture,koje znaju da nasmeju a i opustene su,zbog samog game play-a....

Pre ce biti da su ljudi problem,danas manje inteligenti nego pre 20 godina.(mislim na same autore naravno)

Poslednja ispravka: Markonije (26.7.2011 u 0:07)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2011, 1:16   #391
kom@
Član
 
Član od: 13.12.2007.
Poruke: 194
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 35 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kom@
Određen forumom Re: Kolumnisti forumaši

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
@Meho Krljic
....
Pre ce biti da su ljudi problem,danas manje inteligenti nego pre 20 godina.(mislim na same autore naravno)
Kada sam pročidao Peloponeske ratove od Tukidida, došao sam do pitanja da li su ljudi bili pametniji ne pre 20 godine nego pre 2500 godina....

Malo mi i žao što baš niko nije prokomentarisao moj attachment ovde....
Mada, kad malo bolje razmislim, verovatno bi mi posle bilo žao kad bi čuo te komentare.
kom@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2011, 12:47   #392
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumaši

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
@Meho Krljic

Mnogo toga je zasluzilo odavno da odumre,pa se i dalje vucara,ne znam zasto bas point-click avanture,koje znaju da nasmeju a i opustene su,zbog samog game play-a....

Pre ce biti da su ljudi problem,danas manje inteligenti nego pre 20 godina.(mislim na same autore naravno)
Pa možda ni ja ne znam zašto ali sam u tekstu dao argumente za svoje mišljenje. Naime, da su naglašeno primitivne u domenu samog igranja, da ne dopuštaju kreativno rešavanje problema niti učenje i to zamenjuju nagađanjem kao je dizajner zamislio da neki predmet u igri treba da se iskoristi, jer pravila ne postoje. Ne razumem baš šta znači da su opuštene, a da umeju da nasmeju-umeju, ali to ume i Sunđer Bob ali tu ne moram da se mučim sa neintuitivnim zagonetkama.

A stvarno sumnjam da je problem u tome što su dizajneri manje inteligentni danas nego pre dvadeset godina jer između ostalog tekst i jeste nastao osvrtanjem baš na ljude koji su pre dvadeset godina pravili P&C avanture.
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2011, 2:57   #393
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Kolumnisti forumaši

To stoji,ali point click avanture su uvek bile polje da se neki manji autorski tim (pojedinac) dokaze,jer su logicno manje zahtevne za izradu od directX igara.

Ja znam da su one danas spale na Sam & Max,RunAway i slicno,ali na primer Gemini Rue je bio kultan pre nego sto je izasao,a napravio ga je pojedinac moze se reci.

Ja sam po 'e' veroispovesti zagrizeni 'gamer' i morao sam da stanem u odbranu p&c avantura,a i sam pravim jednu vec pola godine,vrlo jednostavna(generalno gledano) al inteligentna,trebace mi jos 12-15 meseci da je zavrsim,slab sam sto se tice 'artworka' tako da kazem,a 'graficari' nisu naivni vec prvo pare pa prica,sreca zvucne semplove dobijam za dz

Bice prvo na SK forumu demo,a onde na shire... otom potom
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2011, 11:50   #394
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Kolumnisti forumaši

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
A što prosto nisi to iskopirao ovde?

Sad sam pogledao i da, stvarno nije za kopiranje. Em je dugačko, em ima mnogo linkova, slika i koječega.

I ne mogu da kažem da se ne slažem sa većim delom teksta
Mnogo bi prostora na forumu uzelo kopiranje, a ovako stavim link pa nek' čita kom' se čita Hvala lijepo na kritici, svi postovi su plod neplanskog lupanja po tastaturi jer od bloga ne planiram ni da se obogatim niti da započnem revoluciju u pisanju vrijednu Nobelove ili Pulitzerove nagrade, sam naslov kaže "blog o svemu i svačemu" što dalje sugeriše da se tu nalaze svakojake baljezgarije
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blog, kolumnisti

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ko su naši forumaši Slavisa Brbljaonica 5 5.7.2008 15:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com