Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.1.2007, 6:36   #1
flame
Član
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 64
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom program za montazu

Treba mi sledece, snimim sebe kako sedim na stolici, snimim sebe drugi put, i onda ta dva snimka spojim i na njemu se nalazim ja i moj klon ili 5 moja klona?
U cemu se rade te montaze?
Ili npr. zelim sebe da ubacim na sarenu pozadinu.
Hvala unapred.
flame je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2007, 9:45   #2
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: program za montazu

Prvo gledaj da snimis sebe ispred nekog jednobojnog zida (nije bitno koje je boje zid, samo vodi racuna da ne nosis na sebi nesto slicne boje).
Zatim snimis opet sebe drugog kako stojis sa druge strane.
Upalis zatim premiere (bilo koji), na prvu sinu spustis onaj prvi snimak, a na drugu sinu (iznad prve), spustis drugi snimak. Odes u video effects, pa na folder keying, pa prevuces neki keying effects koji odgovara tvom zidu (blue chroma key, white key, black key, chroma key...), znaci prevuces ga preko tog drugog klipa na gornjoj sini.
Selektujes tu gornju sinu ides u effects control (u premiereu 6.x ti se nalazi gde i video effects, a u premiereu pro x kod levog monitora). Tu sad podesavas parametre dok ne vidis dvojicu sebe

Ako pak hoces pravu stvar, uzmi Combustion ili After Effects. Sa njima mozes i da nacrtas vektorske maske oko sebe, ukoliko ti pozadina nije jednobojna. Combustion cak ima (ne znam da li to ima After Effects) neki vid trackera, i sam ce ti otprilike pomerati video u odnosu na to kako se ti pomeras u kadru. Ako negde zezne, uzmes i rucno podesis keyframeove.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2007, 16:48   #3
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: program za montazu

Mislim (nisam siguran) da premiere pro ima i multiply odmah koji omogucava "duplanje" datog videa u vise snimaka,i onda dozvoljava njihovo montiranje nakon ubacivanja...Nesto kao AV multiplication...znam da sam slicnu stvar uspio bez problema da napravim sa premiere pro al' davno bijese...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
End program - Help vuka13mv Operativni sistemi 1 22.12.2006 0:10
Kako pokrenuti spoljni program iz delfija? Deusdies Programiranje 3 28.6.2006 19:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com