Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.1.2015, 1:28   #81
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Pitaj me lepse, pa cu ti odgovoriti najbolje sto umem. Mozda necu biti u pravu, ali priznajem da nisam strucnjak za ovakve stvari- da jesam, nikada ne bih kupio ono sr***e od Roccat-a (Kave) za 100+ evra. I jesam procitao na netu- uglavnom ukapirao o cemu se tu radi, sto je za mene sasvim dovoljno..
Samo sam te pitao istim tonom kojim si ti odgovorio Dobrom Isaku

U osnovi sa otvorenim slušalicama dobijaš isto što i sa zvučnicima dok sa zatvorenim dobijaš slušalice.
Jedina razlika je u tome što se čuje okolni šum kroz njih i to je mo mom mišljenju bezveze i malo ubija poentu slušalica, ali to je već stvar ukusa.

Generalno je prikazano kao da su otvorene slušalice "bolje" jer daju nešto "šire", al to nije slučaj, ista je stvar i pitanje je samo dal želiš da slušaš komšiju i da se osećaš kao da imaš zvučnike, ili želiš da se izoluješ i prepustiš efektima u igri da dočaraju atmosferu.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 1:45   #82
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Samo sam te pitao istim tonom kojim si ti odgovorio Dobrom Isaku
Nisam uopste imao nameru da spustam Dobrog Isak-a, niti sam mu rekao da nema pojma, vec jednostavno nemam pretenzija da objasnjavam u vezi ove stvari, tako da sam mu savetovao da procacka malo po netu, sto je bio najbrzi odgovor koji sam mogao da pruzim. A zakljucak sam izveo iz svega sto sam procitao. Tako da taj tvoj ton zadrzi za sebe..

Dalje, sto se tice ostalog sto si napisao, mnogo ljudi koji sebe smatraju audofilima tvrde suprotno, tj. da zatvorene slusalice daju mnogo losiji zvuk. Ja iskreno nemam pojma, ali iz svega sto sam procitao, idem na otvorene/poluotvorene sluske. A ti idi na par specijalizovanih foruma pa se tamo raspravljaj ako mislis da to nije tacno..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 1:55   #83
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Nisam uopste imao nameru da spustam Dobrog Isak-a, niti sam mu rekao da nema pojma, vec jednostavno nemam pretenzija da objasnjavam u vezi ove stvari, tako da sam mu savetovao da procacka malo po netu, sto je bio najbrzi odgovor koji sam mogao da pruzim. A zakljucak sam izveo iz svega sto sam procitao. Tako da taj tvoj ton zadrzi za sebe..

Dalje, sto se tice ostalog sto si napisao, mnogo ljudi koji sebe smatraju audofilima tvrde suprotno, tj. da zatvorene slusalice daju mnogo losiji zvuk. Ja iskreno nemam pojma, ali iz svega sto sam procitao, idem na otvorene/poluotvorene sluske. A ti idi na par specijalizovanih foruma pa se tamo raspravljaj ako mislis da to nije tacno..
I sad ti lepo napišem sve a ti ovako.
Ne pričaj ništa o mom tonu dok ne ispraviš svoj.

Slobodno slušaj audiofile, pogotovo one samoproklamovane

Jednu stvar ne razumem, počeo si priču tako što se brineš da ti bučne komšije mogu smetati, a onda se odlučuješ za otvorene slušalice.

Citat:
da li te otvorene sluske zaista pruzaju bolji zvuk, da li su bolje za gaming i da li spoljsnji zvukovi (glasan TV na donjem spratu, bilmezi koji se deru napolju, itd) mogu da pokvare uzivanje u igrama, filmovima..
No uživaj.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 2:04   #84
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Nemam bucne komsije, komp mi je na spratu, zivim u kuci. Spoljasnji zvukovi koji dopiru u sobu nisu uopste bucni, ali se pomalo cuju, tako da sam postavio pitanje iz ciste predostroznosti, a Morca mi je odgovorio:

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Ja imam otvorene sluške, zvuk u Windowsu mi je na 25-30% jačine i često keva mora da mi lupa na vrata da bih je čuo ako odvrnem nešto na YouTube-u...izoluju dovo5no da mogu da se udubim a da opet čujem nešto ako zatreba i ako se fokusiram.
Za mene dovoljno. A tim audofilima cu vise verovati nego tebi, pogotovu sto neke od njih pratim dosta godina (npr. Logan-a iz RTW i Tek Syndicate-a, za koga znam da je promenio milion slusalica i da covek zna o cemu prica). Ovo nema veze sa ovom nasom mini raspravom, vec tako stoje svari. Sorry..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 22:20   #85
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

HyperX Cloud su dobre gaming sluške, ali za cenu u inostranstvu (80$). 120 evra za njih je previše.

Sennheiser HD518 su dobre slušalice, ali nemaju mic. To nije neki problem, ali ne znam kako bi zvučale bez pojačala...mislim, zvučale bi ok, ali bi pojačalo definitivno izvuklo maximum iz njih. Neki lik na KP-u ih prodaje za 7500 din, ako su dobro očuvane vredi razmisliti: http://www.kupujemprodajem.com/Sennh...er_id=20452558

Superlux je dobra kupovina za te pare, samo što nikad nisi načisto šta dobav5aju i kad, jbg...Superlux HD681 Evo su odlične, ali ko zna imaju li ih. Uglavnom, s njima dobijaš solidne sluške za značajno manje para od prethodne 2 varijante...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
nameless1 (29.1.2015)
Stara 29.1.2015, 23:17   #86
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Nema ovaj Sennheiser nesto veliki nominalni otpor (50 Ohm), cak je manji od HyperX Cloud-a (60 Ohm), tako da ne verujem da ce biti potrebe za pojacalom. Znam da Xonar DX nema svoje pojacalo, ali ako bude problema uvek mogu da stavim integrisanu zvucnu na mojoj ploci (realtek hd audio alc1150, koji je trenutno vrh u svojoj kategoriji) za default zvuk, a on ima dosta jako posveceno pojacalo (pre nego sto neko sada pocne da pljuje ovu 'integrusu', neka se prvo malo raspita o cemu je rec).

Odlucio sam da uzmem Sennheiser HD 518. Za Superlux moram da uzimam dodatne jastucice, jer posle Roccat Kave-a NIKADA VISE nemam nameru da stavljam na usi vestacku kozu- dakle to je dodatni trosak od 20 evra, sto cini ukupnu cenu 65e. Znaci tih 55e razlike u korist Sennheiser-a donekle, ali ne u potpunosti, mogu da opravdam nesto boljim zvukom, sigurno vecom udobnoscu, boljim kvalitetom izrade, zvucnijom markom (mada mi je ovo najmanje vazno). Jos necu morati da cekam, da se zezam sa ebay-m za jastucice..

Uzecu ih u radnji; bicu miran i imacu garanciju. Jeste malo skuplje, ali verujem da cu biti zadovoljan. Javicu utiske nakon sto ih par dana testiram (stavicu ih da sviraju nocu radi tog famoznog burn-in efekta). Hvala svima na predlozima..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 23:34   #87
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Vrlo primamljiva cena za HD518, razmisli.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 1:33   #88
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Ne volim da uzimam polovne stvari. Pogotovu sto imam par losih iskustava. Sta mogu da radim ako me ovaj lik zaebe? Da ga jurim da mu lomim noge?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 3:15   #89
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Ne znam, ja sam kupovao nekoliko pari slušalica sa KP i nijednom me nisu zeznuli, dobio sam šta je oglašeno i u dobrom stanju...kako hoćeš. Uglavnom, Sennheiser je sigurna kupovina...da imam para da odvojim, uzeo bi ih.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2015, 0:56   #90
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Mislim da si dobro odlučio. I da, zatvorene zvuče, pa, najzatvorenije. Otvorene su po mom skromnom mišljenju pravo rešenje za kućnu upotrebu ako u istoj nije neka opšta graja. Sam zvuk je dovoljan da nadglasi bilo kakve sporedne komšijske zvuke. Za spoljnju upotrebu je već malo drugačija priča, ali to je ovde nebitno.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
nameless1 (31.1.2015)
Stara 31.1.2015, 12:36   #91
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Uzeo sam slusalice u play**u, sinoc stavio malo da se burnin- uju (aj ne skodi), ali sam morao to da prekinem jer nisam mogao da spavam. Deluju skroz OK; nema mnogo zezancija u pakovanju, jer su ovo no-nonsense slusalice cija je jedina svrha da pruze dobar zvuk sa sto manje nepotrebnih troskova. Malo sam ih slusao i zvuk je ! Pogotovu bass iznenadjuje (bice ovo dobro za gaming ). Svidja mi se sto kabl moze da izvadi i namesti po volji (postoji neki lock mehanizam). Slusalice su izuzetno lagane, prosto ih ne osetite na glavi- verovatno zato sto su izradjene od plastike, koja ne deluje jeftino, vec skroz adekvatno (opet koriscenje skupih, neisplativih materijala kod ovih slusalica nije poenta).

U svakom slucaju, mislim da ce biti odlicne. Napisacu detaljnije utiske nakon malo duzeg koriscenja. I pokusacu da dam svoj sud na tu closed/open debatu.

Poslednja ispravka: nameless1 (31.1.2015 u 12:51) Razlog: typo
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2015, 12:48   #92
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Baš fino, neka te dugo služe.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
nameless1 (31.1.2015)
Stara 31.1.2015, 21:33   #93
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Probao sam sluske sa Realtek alc1150 integrisanom zvucnom, i zvuk je naprosto eksplodirao. Bukvalno je duplo glasnije, bas jaci, itd. Xonar DX je terao sluske skroz OK, ali ocigledno postoje benefiti sa pojacalom. Tako da cu izvaditi i prodati zvucnu- po specifikacijama je ista kao ovaj alc1150, a nema pojacalo, tako da nema razloga da je zadrzim..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Picard (1.2.2015)
Stara 1.2.2015, 18:16   #94
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Hvala za iskustvo iz prve ruke, očigledno integrisane na jačim pločama ipak nisu za bacanje. A do sada nisam znao da na bilo kojoj ploči postoji headamp.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2015, 21:51   #95
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Ja sam pre bio u dilemi da li da ostavljam Xonar, ili da koristim integrisan zvuk, pa sam sam ih uporedo testirao (mislim bas na tvoj predlog), i stvarno nisam mogao da primetim nikakvu razliku sa zvucnicima i slusalicama s' usb napajanjem- resio sam da ostavim zvucnu jer nista ne skodi. Ovo je prvi put da se izmedju njih stvorila nekakva drasticna razlika, pa sam bio poprilicno iznenadjen. Jacina zvuka na Xonar-u od 85% je priblizna jacini od 50% na intergrisanoj, a muzika i efekti u igrama nekako deluju punije, mnogo je izrazeniji bas, itd. Definitivno Xonar DX nije najbolje resenje za ovakav tip slusalica, tj. moze on to da izgura, ali daleko od optimalnog.

Btw, sluske su sjajne..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2015, 23:43   #96
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Hvala za iskustvo iz prve ruke, očigledno integrisane na jačim pločama ipak nisu za bacanje. A do sada nisam znao da na bilo kojoj ploči postoji headamp.

Realteci 1150 su sasvim kompetentni, pogotovo što su na nekim Z87 i Z97 pločama počeli da odvajaju zvučni deo od ostatka PCB-a, a neke imaju i headamp-ove (Asusove ROG ploče, Gigabytove Sniper ploče, itd.). Sad su integruše na modernim mid i high lvl pločama uporedive sa jeftinijim zvučnim kartama (Xonar DG je malo specifičan jer već ima pojačalo za sluške).

Ok, zasebna zvučna karta još uvek ima prednost jer na njoj ima više elektronike nego na zvučnoj sekciji matične, i manje su smetnje, bo5i drajveri, ali je razlika pri slušanju sve manja, tj. treba ti sve bo5a oprema da bi je primetio...

A sad pročitaj brzo dok neko od modova ne obriš i ovaj moj post, kao i skoro sve u zadnjih 10-ak dana...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2015, 0:04   #97
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.336
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Kakve su u odnosu na Kave po pitanju udobonosti, dodiruju li ušnu školjku?
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2015, 2:41   #98
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Mnogo su udobnije. Kave je uzasan sto se toga tice: tezina, ona tri pecata koja ti nalegnu na glavu pa ti ulube lobanju (), zatvoren dizajn u kombinaciji sa vestackom kozom koja ti se vremenom zalepi za usi, pa pocnes da se znojis kao kreten. Ne ponovilo se!

Ovde je to sve nepostojece. Slusalice su lake, ne lezu ti na usi vec ih obavijaju, otvorene su tako da vazduh struji, nema vestacke koze vec mekani jastucici prevuceni nekakvom vrstom velura, itd. Jedina zamerka se moze uputiti na to sto malo pritiskaju glavu, ali to je verovatno do toga sto nisu razradjene, sto se posle otkloni nosenjem. Generalno, 9 od 10 za udobnost (Kave dobija cetvorku). A tek koliko samo bolje zvuce..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Mocko (2.2.2015)
Stara 2.4.2015, 17:23   #99
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.248
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.129 puta na 840 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

1. Ima li svrhe kupiti Superlux slusalice za kompjuter sa integrisanom zvucnom kartom?
2. Da li postoji razlika izmedju Superlux HD681 (35 evra) i HD681 EVO (42 evra) slusalica osim sto bi EVO trebalo da su udobnije?
Predlozite jos neke slusalice do 4000 dinara. Potrebno je da slusalice imaju jak zvuk kada se povezu na integrisanu zvucnu kartu i jos vaznije je da budu udobne. Ne bih zeleo pred leto da kupim slusalice koje previse greju usi i neudobne su.
Znam da ima opis evo slusalica na forumu ali zanima me misljenje nekoga ko ima integrisanu zvucnu i Superlux slusalice jer ne nameravam uskoro da kupim zvucnu kartu.
Ponovo se dvoumim izmedju Pioneer SE-M290 i jeftinijih superlux slusalica?
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2015, 17:53   #100
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Naisao sam na ovaj sajt, u pitanju je wirecutter, testiraju razne gadgete i redovno updateuju listu najboljih uredjaja. Sekcija o slusalicama je medju najdetaljnijima. Jeste za americko trziste namenjen, ali mislim da moze mnogima da pomogne u eri online shopinga...

http://thewirecutter.com/leaderboard/headphones/
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slusalice za Anycool ? xp professor ŠDK - Zvuk na računaru 0 9.3.2012 23:17
Kompijuter se cudno ponasa kad su ukljucne slusalice Flexyy Kvarovi 0 7.3.2012 23:00
Slusalice problem Rkoma Zvuk na računaru 2 5.10.2011 23:25
Sve sto pusti drug na slusalice to ja njemu cujem preko skajpa - TERMINATOR - Zvuk na računaru 0 4.5.2011 21:17
Slusalice i zvucnici zajedno? brajko85 Zvuk na računaru 13 18.6.2010 20:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com