Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.5.2014, 13:43   #1
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.248
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.129 puta na 840 poruka
Određen forumom Slusalice

Sledece nedelje cu uzeti slusalice za mobilni telefon a uskoro planiram da zameni Canyon CNR-HS10 sa nekim skupljim slusalicama.
Uzeo bih SONY MDR-EX10LP ili PIONEER SE-CL501 za mobilni telefon i AKG K44 V2 ili Audio-Technica AT ATH-T200 za kompjuter.
Znam da za par stotina dinara vise mogu da se kupe studijske slusalice PreSonus HD7, Superlux hd681, hd668b ili hd662 ali mi se cini da takve slusalice nisu udobne za duze koriscenje iako verovatno imaju bolji zvuk.
Vazno mi je da da slusalice za mobilni imaju kvalitetan kabl a druge slusalice da budu udobne.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 17:15   #2
qryak
Član
 
Član od: 1.5.2012.
Poruke: 165
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Ne vidim neki poseban razlog da ovo


bude udobnije od ovog

qryak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku qryak na korisnoj poruci:
Acanen (3.5.2014), Picard (2.5.2014)
Stara 2.5.2014, 19:28   #3
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.648
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Za PreSonus mogu da potvrdim da su izuzetno udobne, cak i za mene sa vecim usima Nisu preteske znaci nece boleti vrat posle kratkog vremena, ne zuljaju.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku galebns na korisnoj poruci:
Acanen (3.5.2014)
Stara 3.5.2014, 19:46   #4
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.248
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.129 puta na 840 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Znam kako izgledaju te slusalice a na slikama se vidi da su Superlux vece i zbog toga ce vise da greju usi. Shonkas je u jednoj temi napisao da posle 15 minuta greju usi a meni nisu potrebne takve slusalice pred pocetak leta. Mislim da mi se ne isplati da kupim Superlux 681 Evo koje su udobnije ali i skuplje jer imam integrisanu zvucnu. U radnji u kojoj planiram da kupim slusalice imaju Superlux, AKG i Audio-Technica pa cu sigurno traziti da ih probam pre kupovine.

Da li da uzmem SONY MDR-EX10LP ili PIONEER SE-CL501 za mobilni? Njih cu kupiti sledece nedelje.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 19:59   #5
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Čuo sam te Pioneer na nekom Samsung telefonu (ništa fancy) i zvuk je bio malo šupalj, da li je bilo do njih ili fona ne znam.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Acanen (4.5.2014)
Stara 4.5.2014, 13:50   #6
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.248
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.129 puta na 840 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Znam da za hiljadu dinara necu naci kvalitetne slusalice za mobilni telefon. Vazno mi je da imaju kvalitetan kabl, jak zvuk (da se cuje bas) i da ne ispadaju iz usiju. Trenutno koristim slusalice sa prilicno kvalitetnim kablom koje su mi ostale od Samsung Corby telefona.
Izgleda da cu novcicem odluciti koje od tih slusalica da uzmem mada sam blizi kupovini Pioneer sluskama zbog komentara na itsvet-u.
Skuplje slusalice cu uzeti najranije sredinom ovog meseca pa cu do tada nastavim da trazim opise na youtube-u i internetu. Mislim da mi za kompjuter sa integrisanom zvucnom nisu potrebne skuplje slusalice od Pioneer SE-M290 a po komentarima sa interneta bi trebalo da su udobne.
Koliko je jak bas na Superlux, Pioneer, AKG , Audio-Technica slusalicama spomenutim u ovoj temi?
Da li je tacno da studijske slusalice imaju "ravan" zvuk?
Slusam elektronsku muziku pa mi je vazna jacina slusalica kao i kvalitet basa a radije ne bih zamenio Canyon CNR-HS10 sa slusalicama koje nemaju kvalitetniji zvuk kada su povezane na integrisanu zvucnu.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2014, 17:54   #7
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Znam da za hiljadu dinara necu naci kvalitetne slusalice za mobilni telefon. Vazno mi je da imaju kvalitetan kabl, jak zvuk (da se cuje bas) i da ne ispadaju iz usiju. Trenutno koristim slusalice sa prilicno kvalitetnim kablom koje su mi ostale od Samsung Corby telefona.
Izgleda da cu novcicem odluciti koje od tih slusalica da uzmem mada sam blizi kupovini Pioneer sluskama zbog komentara na itsvet-u.
Skuplje slusalice cu uzeti najranije sredinom ovog meseca pa cu do tada nastavim da trazim opise na youtube-u i internetu. Mislim da mi za kompjuter sa integrisanom zvucnom nisu potrebne skuplje slusalice od Pioneer SE-M290 a po komentarima sa interneta bi trebalo da su udobne.
Koliko je jak bas na Superlux, Pioneer, AKG , Audio-Technica slusalicama spomenutim u ovoj temi?
Da li je tacno da studijske slusalice imaju "ravan" zvuk?
Slusam elektronsku muziku pa mi je vazna jacina slusalica kao i kvalitet basa a radije ne bih zamenio Canyon CNR-HS10 sa slusalicama koje nemaju kvalitetniji zvuk kada su povezane na integrisanu zvucnu.
Imao sam Sony MDR-XB700 i one su bass monstrum, kao stvoreno za elektroniku. Sada sam ih zamenio Presonusom i prilično sam zadovo5an bassom, ima "udarac" i solidnu dubinu, iako ne mogu da se porede sa Sonyjem po tom pitanju. Sonyjev bass je dubok i sveprisutan, na Presonusu je živahniji i definisaniji...Presonus ima dobre mid tonove, bo5e od Sonyja, oba modela imaju izraženiji treble. Presonus ima čistije visoke tonove, ali i veoma izražene, treba ih ukrotiti malo...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
Acanen (5.5.2014)
Stara 11.5.2014, 9:27   #8
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Ja sam baš pre neki dan čuo Sony MDR-EX10LP i nisam bio zdovoljan. Plitak stegnut bas i svetao zvuk. Ovaj Pioneer SE-CL501 nisam čuo ali sam pre par godina imao CL20 koje su u to vreme bile 1400din i bile u svakom pogledu bolje slušalice od ovih Sony.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Acanen (14.5.2014)
Stara 22.7.2014, 14:21   #9
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: Slusalice

I ja sam u sličnoj nedoumici šta da kupim. Naime pre nekoliko dana crkla je leva strana mojih Sony MH410c slušalica, koje sam dobio u paketu sa Sony Xperia Sola telefonom. Tim originalnim slušalicama bio sam zadovoljan, e sada bi nešto malko bolje, ako ima do 2000 dinara (17 evra) ! Zbog cene u obzir dolaze Sony i Pioneer, a i njihovih modela imaju najviše, i pošto prodavnica na WW ima i tu kod mene u Subotici, tamo bih kupio.

E sada uzeo bih nešto od ovih modela:

Sony MDR-EX37BR 1988 din
Sony MDR-EX15LPB 1449 din
Sony MDR-E820LP 1321 din
Pioneer SE-CL501-K 1499 din
Pioneer SE-CE511-K 1322 din
Pioneer SE-CE521-H 1777 din

Molim za savet, koji bi bio najbolji izbor od ovih 6 modela, najbitniji mi je kao prvo kvalitet zvuka, kao drugo kabla i kao treće da radi radio na mobu sa njima..Da li ima mikrofon, torbicu za nošenje i slično me ne zanima...
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2014, 15:22   #10
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

JVC HA-FR36 su dosta hvaljene.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2014, 18:31   #11
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: Slusalice

Da, sada sam i ja pročitao neke recenzije, kao najbolje do 20 USD.. Vidim da su prvenstveno pravljene za iPod, iPhone, iPad i BlackBerry pa nisam siguran kako bi radile na Androidu..
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2014, 19:11   #12
qryak
Član
 
Član od: 1.5.2012.
Poruke: 165
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Na većini androida će raditi kako treba. Ovisi koji telefon imaš
qryak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2014, 19:23   #13
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: Slusalice

Napisao sam u mom postu da imam Sony Xperia Sola..
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2014, 23:57   #14
qryak
Član
 
Član od: 1.5.2012.
Poruke: 165
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Dok je bio sony ericsson koristili su konektor koji nije kompatibilan sa iphone slusalicama, ali sad su i oni presli na iphone conector. Ne znam kako je na tvom telefonu.
qryak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2014, 20:59   #15
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: Slusalice

Još nisam uzeo slušalice, pa razmišljam da li bi Sennheiser MX 375 bio možda najbolji izbor za 1970 dunara?
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2014, 1:55   #16
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
Marshall George kaže: Pregled poruke
Još nisam uzeo slušalice, pa razmišljam da li bi Sennheiser MX 375 bio možda najbolji izbor za 1970 dunara?
Ne savetujem MX modele, ili bilo koje slušalice koje ne ulaze u uvo kao čep ili ako pričamo o velikim slušalicama, ne pokrivaju celu ušnu školjku.

Kvare sluh jer ne izoluju spoljašnju buku i onda moraju da se slušaju glasnije, dok one koje ulaze u uvo mogu da budu veoma tihe, ali ćeš ih glasno čuti zbog male ambijentalne buke.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2014, 10:40   #17
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ne savetujem MX modele, ili bilo koje slušalice koje ne ulaze u uvo kao čep ili ako pričamo o velikim slušalicama, ne pokrivaju celu ušnu školjku.

Kvare sluh jer ne izoluju spoljašnju buku i onda moraju da se slušaju glasnije, dok one koje ulaze u uvo mogu da budu veoma tihe, ali ćeš ih glasno čuti zbog male ambijentalne buke.
Ne bih se složio u potpunosti...in-ear slušaloce, one koje idu skroz u ušni kanal, će pre pokvariti sluh no te, jer su tik uz bubnu opnu a gro 5udi ima običaj da odvrne zvuk. Time i ne znajući oštećuju sluh, jer je izvor zvuka toliko blizu...ne preporučuju džabe da se sa njima ne sluša glasno. Da, biće glasnije ali lošije utiče po zvuk.

Što se tiče izolacije, to je već stvar izbora...neko baš želi potpunu izolaciju, nekom više odgovara da ipak dopire zvuk sa strane, ako rade nešto ili žele da čuju ako im se neko obrati. Dakle, kako kome odgovara.

Pod pretpostavkom da je čovek video kako izgleda taj Sennheiser i šta da očekuje u pogledu komfora i izolacije, mislim da nije loš izbor za te pare...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2014, 14:33   #18
qryak
Član
 
Član od: 1.5.2012.
Poruke: 165
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Ma gde bre tik uz bubnu opnu
Ja imam tri para solidnih in ear bubica, koristim ih svakodnevno već godinama i još uvek nisam oštetio sluh.
Čovek može da ošteti sluh sa bilo kojim slušalicama ako osvrće do daske, ali ove bubice koje nisu in ear generalno imaju najgori kvalitet zvuka od svih tipova slušalica. Nebitno ko je proizvođač kvalitet zvuka je nula. To što su ove senn ne znači ništa, mogu biti i akg i audiotechnica princip je pogrešan i gotovo.
qryak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2014, 14:41   #19
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Ne bih se složio u potpunosti...in-ear slušaloce, one koje idu skroz u ušni kanal, će pre pokvariti sluh no te, jer su tik uz bubnu opnu a gro 5udi ima običaj da odvrne zvuk. Time i ne znajući oštećuju sluh, jer je izvor zvuka toliko blizu...ne preporučuju džabe da se sa njima ne sluša glasno. Da, biće glasnije ali lošije utiče po zvuk.
Malo si pobrkao lončiće i zavrnuo logiku.
Pre svega nikako ne idu do bubne opne Samo malo ulaze u kanal, recimo pola cm više nego MX slušalice. U krajnjem slučaju to nije ni mnogo bitno.

Nije bitno koliko je blizu izvor zvuka, bitno je koliko je on glasan na bubnoj opni. Dakle ako stavimo slab izvor odmah uz bubnu opnu, on će se isto čuti kao i jači izvor koji je van uha. U tom slučaju je pritisak na bubnu opnu isti iz oba izvora i bubna opna se podjednako šteti ili ne šteti.

E sad šta dobijamo izolacijom? Izolacijom smanjujemo nivo okolne buke

Evo napravio sam malu ilustraciju:



Recimo da se nalazimo u gradu gde postoji određena količina ambijentalne buke. Na slucu slučaj 1 je sa MX slušalicama koje ne izoluju buku. Da bi čuli muziku moramo da pojačamo slušalice na nivo dovoljno iznad nivoa buke, obeležen sa "nivo zvuka 1".

A sad desno imamo in ear slušalice u istom ambijentu. Izolacijom se smanjuje nivo buke i onda možemo da slušamo tiše, a da dobijemo istu razliku između nivoa buke i nivoa zvuka sa slušalica kao i u prvom slučaju. Dakle sve je spušteno na dole, a mi imamo isti dinamički opseg, tj isti osećaj kvaliteta i glasnoće.

Dakle kada koristimo slušalice koje izoluju okolnu buku vršimo ukupno manje pritiska na bubnu opnu.

E sad mogu ljudi da pojačavaju do kraja, ali neće probiti uši jer su in ear slušalice svakako tiše od spoljnih (MX), pre svega jer imaju zvučnik manjeg prečnika.


Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Što se tiče izolacije, to je već stvar izbora...neko baš želi potpunu izolaciju, nekom više odgovara da ipak dopire zvuk sa strane, ako rade nešto ili žele da čuju ako im se neko obrati. Dakle, kako kome odgovara.

Pod pretpostavkom da je čovek video kako izgleda taj Sennheiser i šta da očekuje u pogledu komfora i izolacije, mislim da nije loš izbor za te pare...
Izolacija nije stvar izbora ili ukusa, nego stvar praktičnog korišćenja slušalica.
Za kućne uslove se mogu kupiti slušalice koje ne izoluju jer računamo da je u kući nivo buke nizak. Za korišćenje napolju je jedino logično uzeti slušalice koje izoluju iz razloga objašnjenih gore, a i zbog samog uživanja u muzici.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2014, 15:18   #20
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
qryak kaže: Pregled poruke
Ove bubice koje nisu in ear generalno imaju najgori kvalitet zvuka od svih tipova slušalica. Nebitno ko je proizvođač kvalitet zvuka je nula. To što su ove senn ne znači ništa, mogu biti i akg i audiotechnica princip je pogrešan i gotovo.
Opet se ravnate jačinom zvuka...glasno =/= kvalitet. To što in-ear sluške nude najglasniji zvuk zbog toga što idu najdub5e u uvo i najviše izoluju, ne znači kvalitet. I reći da slušalice imaju najgori zvuk zato što nisu in-ear je retardirano, izvini. Ti, u suštini, na telefon/mp3 player možeš da nakačiš i velike cirkumauralne slušalice...da li to znači da će zvučati lošije zato što ne ulaze u uvo, pa ih ne osećaš "u mozgu"? Ako je tako, proizvođači slušalica bi mogli štošta da nauče od tebe... /s

Proizvođači slušalica i playera su (zavisno od zem5e) čak dužni da upozore da su moguća oštećenja sluha ako se sluša previše glasno sa in-ear (pa i drugim) slušalicama, a u EU je zakonski ograničena jačina zvuka na MP3 playerima, iz istog razloga. Ne bez osnova, sigurno.

Citat:
Izolacija nije stvar izbora ili ukusa, nego stvar praktičnog korišćenja slušalica.
Za kućne uslove se mogu kupiti slušalice koje ne izoluju jer računamo da je u kući nivo buke nizak. Za korišćenje napolju je jedino logično uzeti slušalice koje izoluju iz razloga objašnjenih gore, a i zbog samog uživanja u muzici.
Dok te ne pokose kola jer si se zaneo muzikom dok si prelazio ulicu, a nisi ih čuo, ili te neko ne zvizne u glavu jer ti pola sata govori nešto a ti ga nisi čuo (i jedno i drugo mi se zamalo desilo)...

Kao što rekoh, stepen izolacije je stvar izbora...neko želi da ne čuje apsolutno ništa (ako često putuje busom, recimo), a nekom odgovara da može da čuje nešto/nekog (ako muziku sluša dok se bavi nečim, npr., pa hoće da bude sposoban da blagovremeno reaguje na stvari). To što tebi ili nekom drugom više prijaju ovakve ili onakve (i ja nosim in-ear, jer su mi udobnije), ne znači da su alfa i omega.

Anyway...ako je čovek video kakav su tip Sennheiser MX i ako mu odgovara takvo nešto, neka si uzme...za taj novac će ionako teško naći nešto kvalitetnije.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slusalice za Anycool ? xp professor ŠDK - Zvuk na računaru 0 9.3.2012 23:17
Kompijuter se cudno ponasa kad su ukljucne slusalice Flexyy Kvarovi 0 7.3.2012 23:00
Slusalice problem Rkoma Zvuk na računaru 2 5.10.2011 23:25
Sve sto pusti drug na slusalice to ja njemu cujem preko skajpa - TERMINATOR - Zvuk na računaru 0 4.5.2011 21:17
Slusalice i zvucnici zajedno? brajko85 Zvuk na računaru 13 18.6.2010 20:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com