Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2013, 19:30   #1741
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Sto se mene tice, ja dok se ne sredi mleko kartu za gsp ne kupujem
Tako je.
Evo ja necu nista da placam dok drzavom ne budu upravljali posteni i casni ljudi!!!
Arcibalde je offline  
Stara 4.3.2013, 19:58   #1742
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

GSP dušebrižnici nek prestanu da smaraju i nek uredno plaćaju svoju vožnju. Hvala !

Player1 naročito iritira sa svojim izjavama, jer se ponaša kao da živimo u Kanadi, a ne u najsiromašnijoj z.Evrope i što je još bitnije sa ološem u vlasti koji je revnostan samo kad treba nešto da naplati sebi u džep, a kad treba da te zaštiti nema ih nigde. Kupio sam stan od investitora, koji je kriminalac ( na kraju se ispostavilo ), zaje8ao ljude, uzeo novac, a stanovi nezavršeni. I kad sam očekivao da me država zaštiti, dobijem patku. Nikog ne zanimaš !!! Pa jel tako? Dooobro ...
Od tad sam kivan i gledam da sabotiram svaki državni organ, aparat kao takav, pa i ceo sistem koji mi se gadi. Gledam svaki mogući trenutak da ga podrivam maksimalno.
Mali Princ 81 je offline  
Stara 4.3.2013, 20:01   #1743
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ne placati nesto sto koristis (tj. ne dati ni dinar) sigurno nije ni malo posteno.
Pazi ovu izjavu, pa ovo je nečuveno. Kao svi su pošteni oko nas.
Žešće sumnjam da si ubačeni crv iz državnog aparata, a ne pripadnik naroda i radničke klase.
Mali Princ 81 je offline  
Stara 4.3.2013, 20:09   #1744
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

@Mali Princ 81

U redu, onda i vi prestanite da smarate i uredno ne plaćajte vožnju, baš me zabole

Šta ti je psihologija mase, strašno...

PS: Da dodam na tvoju izjavu. Pa šta ako nisu svi pošteni oko tebe? Bem ti razmišljanje. Ako niko nije pošten treba biti još gori? Urpavo je u ovome problem. Kad bi bilo malo više poštenih ljudi možda bi sveukupno napredovali, a ovako je samo kako *****ati nekoga pre nego što on tebe *****e.
U kakvoj okolini rastu naša deca najmanji problem treba da nam bude mleko. Daleko je tragičnije što će biti naučena da poštenja nema i da ne treba biti moralan...
SirDuck je offline  
Stara 4.3.2013, 20:32   #1745
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Problem nastaje čim se rodiš u ovoj zemlji. Ako si pošten, nećeš se nikad obogatiti i ispadaćeš ovca, znači samo oštro i bezobrazno, jer su preko puta tebe vukovi ...
Mali Princ 81 je offline  
Stara 4.3.2013, 21:23   #1746
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Mali Princ 81 kaže: Pregled poruke
Problem nastaje čim se rodiš u ovoj zemlji. Ako si pošten, nećeš se nikad obogatiti i ispadaćeš ovca, znači samo oštro i bezobrazno, jer su preko puta tebe vukovi ...
Evo bravo, upravo si savršeno sumirao malograđansku psihologiju koju sam pokušao da objasnim.
SirDuck je offline  
Stara 4.3.2013, 22:18   #1747
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Za sve je kriva religija ! ! !
nexexcalibur je offline  
Stara 4.3.2013, 22:41   #1748
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Mali Princ 81 kaže: Pregled poruke
Pazi ovu izjavu, pa ovo je nečuveno. Kao svi su pošteni oko nas.
Žešće sumnjam da si ubačeni crv iz državnog aparata, a ne pripadnik naroda i radničke klase.
Znaci ok je biti malkice "neposten" ako ima gorih.

Kakva zemlja, takav narod...

Citat:
Mali Princ 81 kaže: Pregled poruke
Player1 naročito iritira sa svojim izjavama, jer se ponaša kao da živimo u Kanadi, a ne u najsiromašnijoj z.
Dok god svi misle da su bogom dani, tj. da je na njima izbor dal da izvrsavaju svoje obaveze (da plate uslugu koju koriste), a da drugi treba da rade sve sto njima treba (da ih voze, platili ili ne), i ostacemo Srbistan.

Takve stvari ne postoje u normalnim drzavama, ne zato sto tamo imaju velike plate, nego sto se zna red.

Poslednja ispravka: player1 (4.3.2013 u 22:51)
player1 je offline  
Stara 4.3.2013, 22:47   #1749
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Mali Princ 81 kaže: Pregled poruke
Pazi ovu izjavu, pa ovo je nečuveno. Kao svi su pošteni oko nas.
Žešće sumnjam da si ubačeni crv iz državnog aparata, a ne pripadnik naroda i radničke klase.
Znaci ok je biti malkice "neposten" ako ima gorih.

Kakva zemlja, takav narod...

Citat:
Mali Princ 81 kaže: Pregled poruke
Player1 naročito iritira sa svojim izjavama, jer se ponaša kao da živimo u Kanadi, a ne u najsiromašnijoj z.
Dok god svi misle da su bogom dani, tj. da je na njima izbor dal da izvrsavaju svoje obaveze (da plate uslugu koju koriste), a da drugi treba da rade sve sto njima treba (da ih voze, platili ili ne), i ostacemo Srbistan.

Takve stvari ne postoje u normalnim drzavama, ne zato sto tamo imaju velike plate, nego sto se zna red.


Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
PS: Da dodam na tvoju izjavu. Pa šta ako nisu svi pošteni oko tebe? Bem ti razmišljanje. Ako niko nije pošten treba biti jos gori? Urpavo je u ovome problem. Kad bi bilo malo više poštenih ljudi možda bi sveukupno napredovali, a ovako je samo kako *****ati nekoga pre nego što on tebe *****e.
O ovome govorim.

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
U kakvoj okolini rastu naša deca najmanji problem treba da nam bude mleko. Daleko je tragičnije što će biti naučena da poštenja nema i da ne treba biti moralan...
Bravo za ovo.

Najgore od svega ovoga je sto sad roditelji decu uce da je moralno ako se svercuju prevozom, da se ne placaju racuni, i da se daje mito doktorima. I kako sad ocekivati da nam ikad bude bolje, sa takvim nakaradnim "moralnim" vrednostima, koje usadjuemo buducim narastajima.

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Evo bravo, upravo si savršeno sumirao malograđansku psihologiju koju sam pokušao da objasnim.
Bas o tome pricam!
player1 je offline  
Stara 4.3.2013, 22:56   #1750
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Samo ti aplaudiraj, ali svi znamo da riba smrdi od glave ...
Po vašem mišljenju SPartakus je trebao pošteno da se bori dokle treba u areni, pa bi vrmenom izborio svoju slobodu. E pa nije tako, ako je ispred mene robovlasnik sa bičem, normalno je da ću da pružam otpor na svaki mogući način. Vi ste doneli gospodo sa vrha pravila igre i svojim ponašanjem i te kako utičete na narodne mase. Zašto naši ljudi poštuju zakon kad odu preko, zato što su svesni postojanja PRAVNE države, koje ovde nema. Mora da se zna red !!!
Mali Princ 81 je offline  
Stara 4.3.2013, 22:59   #1751
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ali prosto je neverovatno, da preskacete delove citata koji vam ne odgovaraju Cim vam neko kaze za platu od 150ak evra ,za cene struje ,vode ,poreza i sada da ne nabrajam jos 20 stavki i kada vam neko kaze da je prosecna korpa preko 50000 mesecno, a to je samo hrana... Gde su racuni ... i kada vam neko kaze da imamo evropske cene ,a plate blaze receno 6-7x manje, onda nista ne kazete ?


Onda nema moralisanja ? Nece ovoj drzavi biti bolje ako nateraju ljude da rove po kontejnerima ili ako ljudi izgube imovinu ,jer toboze uzimaju kredite da prezive. Nece ovoj zemlji biti bolje ni ako bi svi placali prevoz i sve ove dazbine koje su EVROPSKE ,sa platama koje su AFRICKE.

E sad znam ja da u ovoj diskusiji ,verovatno ima i beogradjana cija su primanja, jelte preko 500 evra ,jer toboze u prestonici ima i itekako lovarnih ljudi ,koji su naravno moralno zaradili pare ,jer su jelte bili veoma uspesni ,tj uspesniji od mnogo veceg dela nacije. Znamo i da ima ljudi koji imaju posao ,jer su jelte bili snalazljivi ,veoma skolovani ,uspesni itd, pa njima nije problem da plate ni evropske cene ,ali eto ima i nas "nesposobnih" ,koji smo sami sebe otpustili ,opljackali i mi koji smo unistili ekonomiju ,pa eto nemamo para da platimo. Ili sto bi neko rekao : "ne zelimo".

A kad ja ovde stavim link kako jedna partija uvaljuje od drzavnih para 20 evra za glas na izborima ili neki paketic sa hranom (i nas su nudili ,mesec dana pre isteka roka trajanja) ,e onda je to sasvim okej. Budi dobar gradjanin i placaj sve ovoj uspesnoj drzavi. Jer tako cemo naravno krenuti u prosperitet. E sad to sto ce taj prosperitet osetiti malobrojni ,to je druga prica...
Sladjan85 je offline  
Stara 4.3.2013, 23:13   #1752
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

@Mali Princ i Sladjan sta ako vas neko unajmi da mu odradite neki tezak fizicki posao (recimo kopanje kanala), a potom vam kaze kako je ovo takva i takva drzava i nema nameru da vam plati?

Da je Srbija preskupa zemlja, jeste. Da smrdi od glave, smrdi. Da narod nema para, nema. Ali ne moze se koristiti komercijalna usluga, a potom pricati kako je ne treba platiti, jer je skupa. Ako vam je gradski prevoz skup, zbog cega ne protestujete neupotrebom te usluge? Svi Beogradjani bojkot GSP-a, i eto, ali ne, mnogo je lakse voziti se (ne hodati), a glumiti borca protiv sistema.
mvasic je sada online  
Stara 4.3.2013, 23:19   #1753
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

A gde si ti to video masovni protest ? Kad si video da su svi gradjani iskljucili struju zbog protesta EPS-u ili da su gradjani gadjali jajima zgradu RTS-a, jer iako ne gledaju njihov kanal placaju neku pretplatu. A tek da zamislimo da ce masovan deo Beograda da bojkotuje GSP i da dnevno setka 10km od mesta do mesta.
Znas i sam da je to nemoguce. I sta ako isprotestvuju ,pa ne mogu na posao ujutro u 5-6 i onda dobiju otkaz ? A i ovako rade za crkavicu.

I dalje se ovde ne kapira poenta da ljudi NEMAJU OD CEGA da plate ili nece zadnje pare iz novcanika koji mu trebaju za hranu (procitajte jedan post iznad) da da na glupu kartu. E posto vec vidim sledeci post sa objasnjenjima kako "karta ne moze biti glupa" ,onda samo da se nadovezem da vam je GSP ili RTS pretplata isto kao da:

Ja tebi naplatim vazduh i onda ti kazem ,e pa ti ako nemas setaj bez vadzuha ,nemoj disati. Meni je samo neverovatno koliko ima ljudi koji brane ovaj sistem i ovu ljusturu od drzave. Pa mene sad uopste ne cudi sto smo poslednji u svemu.

Sledece godine kad cene opet budu 2x vece ,ma nace se ovde postenjacine.


Verovatno su onaj dekica sto su ga izbacili ili ona bakica, bili zesci buntovnici Srbija - Zemlja nepravde.
Sladjan85 je offline  
Stara 4.3.2013, 23:21   #1754
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Pričaš kao da se ja vozim što volim. To ti je nužno zlo. Jednostavno si osudjen na prevoz, pa ne zivim ja u apatinu ili surdulici ( kamo lepe sreće) pa da idem biciklom da završavam svoje obaveze ( e to bi bilo nešto ). Ovako si osudjen na smrdljivi prevoz, jer nema infrastrukuture za bicikl po celom gradu.
A to za kanal.. pa znaš li koliko ljudi ne primi platu ( još jedna prevara od strane poslodavca, ali državu ne zanimaš jednostavno ). E sad da ne bi smo svi upali u depresiju, pošto vidiš da te niko ne j .. ni 3 posto, primenjuješ devizu " agresijom protiv depresije "
To je prirodan sled stvari, ništa to nije čudno..sem toga prvi su počeli ...
Mali Princ 81 je offline  
Stara 4.3.2013, 23:26   #1755
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
A gde si ti to video masovni protest ? Kad si video da su svi gradjani iskljucili struju zbog protesta EPS-u ili da su gradjani gadjali jajima zgradu RTS-a, jer iako ne gledaju njihov kanal placaju neku pretplatu. A tek da zamislimo da ce masovan deo Beograda da bojkotuje GSP i da dnevno setka 10km od mesta do mesta.


I dalje se ovde ne kapira poenta da ljudi NEMAJU OD CEGA da plate ili nece zadnje pare iz novcanika koji mu trebaju za hranu (procitajte jedan post iznad) da da na glupu kartu. E posto vec vidim sledeci post sa objasnjenjima kako "karta ne moze biti glupa" ,onda samo da se nadovezem da vam je GSP ili RTS pretplata isto kao da:

Ja tebi naplatim vazduh i onda ti kazem ,e pa ti ako nemas setaj bez vadzuha ,nemoj disati.
Ne mozes porediti GSP i RTS sa vazduhom. Ne mozes porediti ni GSP sa RTS-om. GSP je sistem koji mozes koristiti, a ne moras, ukoliko ga koristis, kosta x dinara. RTS je servis, koji se naplacuje strasno pogresno (trebalo bi da se finansira iz budzeta), medjutim, drzava u kojoj zivis je donela (nakaradan) zakon koji se, cak i takav, mora postovati. Imao si priliku (kao i ja, uostalom) da nesto promenis, na izborima. Glasanjem za male i neprimetne stranke, pokazalo bi se vladajucim i opozicionim garniturama koliko vrede (<0). Medjutim, svi Srbi su poleteli svaki svome jatu, a beskonacni ringispil vlasti se nastavlja.
mvasic je sada online  
Stara 4.3.2013, 23:31   #1756
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Nikad nisam mislio da cu se u ovolikoj meri slagati sa Zonijem.

Svi vi kvazi buntovnici gde ste bili da protestvujete protv DS-a sto nisu radili nista na poboljsanju zivotnog standarda? Gde ste sad kada Vucic kao hapsi a protiv nikoga se ne vodi sudski postupak? A jasuci na medijskoj popularnosti ruse lokalne vlasti i to neretko nasilnickim metodama.

Nikad necu razumeti zasto vecina ne shvata da drzavu vode politicari koji dolaze iz naroda.

Kada se uvreze u javno mnjenje da npr bojkot busplusa ne radi tako sto se ne placa vec se ne koristi (jeste put je mucan, znam), da se javno protestvuje protiv nelegalnih radnji ljudi na vlasti, kada ljudi pocnu osudjivati svakog ko npr ne placa javni prevoz da se tek tada mogu ocekivati koliko toliko bolji ljudi na celu drzave i tek tada ce stvari da se okrenu na bolje. To da se riba cisti od glave do pete okacite macki o rep...
Eddy je offline  
Stara 4.3.2013, 23:31   #1757
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

GSP moras koristiti ,jer da ne moras ,ne bi ni postojao, niti bi bilo toliko frke oko njega ,zar ne ?

Hajde da zamislimo sta bi se desilo da GSP ne moramo da koristimo:

- Ne bi ni postojao ,bankrotirao bi.
- 2 miliona i kusur ljudi bi setali kao mravi desetine kilometara svaki dan.
- cak i kada ne bi setali ,kada bismo bili bogati da svi imamo auto i gorivo ,dogodio bi se saobracajni kolaps.

Mozda ne moras koristiti medjugradski prevoz ,ali gradski definitivno moras ,inace se ne bi ljudi guzvali po tim krshevima.
Sladjan85 je offline  
Stara 4.3.2013, 23:35   #1758
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
GSP moras koristiti ,jer da ne moras ,ne bi ni postojao, niti bi bilo toliko frke oko njega ,zar ne ?

Hajde da zamislimo sta bi se desilo da GSP ne moramo da koristimo:

- Ne bi ni postojao ,bankrotirao bi.
- 2 miliona i kusur ljudi bi setali kao mravi desetine kilometara svaki dan.
- cak i kada ne bi setali ,kada bismo bili bogati da svi imamo auto i gorivo ,dogodio bi se saobracajni kolaps.

Mozda ne moras koristiti medjugradski prevoz ,ali gradski definitivno moras ,inace se ne bi ljudi guzvali po tim krshevima.
Ne moras. Koriscenje gradskog prevoza je tvoj izbor da stignes brze i lakse do odredista. Alternative gradskom prevozu su: noge, automobil, motor, taksi, autostop...
mvasic je sada online  
Stara 4.3.2013, 23:38   #1759
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

A Beograd ima kapacitet za toliko motornih vozila ? Pa zar beogradjani "ne kukaju" ,da i ovako nemaju gde da parkiraju? Zamisli jos nekoliko stotina hiljada vozila na putevima.

Ima li neka prestonica u Evropi ,pa i svetu koja nema Gradski prevoz ? Jedina razlika izmedju nas i njih ,sto tamo em imaju kvalitetan prevoz (o cemu mi mozemo da sanjamo) ,to sto oni plate kvalitet srazmerno standardu koji imaju i to sto imaju platu abnormalno vecu od nase. To je jedina razlika.


Eh da i mali offtopic :

BEOGRAD, 12:40, 27.09.2012

Obrenovčanin i bivši direktor Rudarskog basena Kolubara Nebojša Ćeran postavljen je na današnjoj sednici skupštine grada za direktora GSP

E cim je direktor neko iz Kolubare sve mi je jasno
Sladjan85 je offline  
Stara 4.3.2013, 23:54   #1760
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Ali prosto je neverovatno, da preskacete delove citata koji vam ne odgovaraju Cim vam neko kaze za platu od 150ak evra ,za cene struje ,vode ,poreza i sada da ne nabrajam jos 20 stavki i kada vam neko kaze da je prosecna korpa preko 50000 mesecno, a to je samo hrana... Gde su racuni ... i kada vam neko kaze da imamo evropske cene ,a plate blaze receno 6-7x manje, onda nista ne kazete ?


Onda nema moralisanja ? Nece ovoj drzavi biti bolje ako nateraju ljude da rove po kontejnerima ili ako ljudi izgube imovinu ,jer toboze uzimaju kredite da prezive. Nece ovoj zemlji biti bolje ni ako bi svi placali prevoz i sve ove dazbine koje su EVROPSKE ,sa platama koje su AFRICKE.

E sad znam ja da u ovoj diskusiji ,verovatno ima i beogradjana cija su primanja, jelte preko 500 evra ,jer toboze u prestonici ima i itekako lovarnih ljudi ,koji su naravno moralno zaradili pare ,jer su jelte bili veoma uspesni ,tj uspesniji od mnogo veceg dela nacije. Znamo i da ima ljudi koji imaju posao ,jer su jelte bili snalazljivi ,veoma skolovani ,uspesni itd, pa njima nije problem da plate ni evropske cene ,ali eto ima i nas "nesposobnih" ,koji smo sami sebe otpustili ,opljackali i mi koji smo unistili ekonomiju ,pa eto nemamo para da platimo. Ili sto bi neko rekao : "ne zelimo".

A kad ja ovde stavim link kako jedna partija uvaljuje od drzavnih para 20 evra za glas na izborima ili neki paketic sa hranom (i nas su nudili ,mesec dana pre isteka roka trajanja) ,e onda je to sasvim okej. Budi dobar gradjanin i placaj sve ovoj uspesnoj drzavi. Jer tako cemo naravno krenuti u prosperitet. E sad to sto ce taj prosperitet osetiti malobrojni ,to je druga prica...
Dakle ko ima platu od 500 eura je automatski nepošteno zaradio te pare?
U kakvom ti svetu živiš majku mu...
Moraš da skontaš da postoje ljudi koji su stvarno bolji od drugih i njima ne trebaju sitne i krupne prevare da bi došli do normalne plate.
I nije ih tako malo kao što misliš.

Da je generalno *****e, jeste, da se nema para, nema, i svi oni koji su stvarno u teškoj besparici po mom mišljenju nemaju moralnu obavezu da plaćaju prevoz, zbog svega navedenog, a treba pritisnuti firme da iskašlju mesečnu markicu, ili organizovati jeftinije karte za takve slučaje (s tim da bi se našlo gomila degena koji bi lažirali prihode zarad popusta).
Ono što meni ide na živce su oni koji bolje stoje od mnogih, uključujući i mene, a ne plaćaju iz čistog bezobrazluka maskiranog u neku uvrnutu borbu protiv nepravde sa izgovorima tipa "kad mleko ne bude otrovno plaćaću prevoz".

E, da, u Kanadi i evropi imaju veće plate al nije sve bez razloga. Tamo nije svako iskvaren do koske, a i kad jeste nije glup pa razmišlja kako da krade tako da može da krade jako dugo pa održava ono što potkrada.
Ipak se zna red, ipak se zna neka vrsta morala, pa makar to bilo iz ličnog dobitka ili na silu.
A ti, ti ćeš sutra nedužnog da okriviš da je lopov jer ima veću platu od tebe.
SirDuck je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gsp

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica star-duster ŠDK - Grafika 14 22.1.2011 14:45
Isplati li se kupovina bilo koje od sledećih kartica trenutno? holodoc Grafika 13 26.10.2010 6:36
Nvidijina dual-GPU kartica zvaće se GTX 490 Dusan Despotovic Vesti 11 25.5.2010 22:42
S3 (VIA) Chrome dualna kartica Nergal Vesti 3 24.2.2010 0:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com