Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.8.2014, 16:01   #21
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Opet se ravnate jačinom zvuka...glasno =/= kvalitet. To što in-ear sluške nude najglasniji zvuk zbog toga što idu najdub5e u uvo i najviše izoluju, ne znači kvalitet. I reći da slušalice imaju najgori zvuk zato što nisu in-ear je retardirano, izvini. Ti, u suštini, na telefon/mp3 player možeš da nakačiš i velike cirkumauralne slušalice...da li to znači da će zvučati lošije zato što ne ulaze u uvo, pa ih ne osećaš "u mozgu"? Ako je tako, proizvođači slušalica bi mogli štošta da nauče od tebe... /s

Proizvođači slušalica i playera su (zavisno od zem5e) čak dužni da upozore da su moguća oštećenja sluha ako se sluša previše glasno sa in-ear (pa i drugim) slušalicama, a u EU je zakonski ograničena jačina zvuka na MP3 playerima, iz istog razloga. Ne bez osnova, sigurno.

Dok te ne pokose kola jer si se zaneo muzikom dok si prelazio ulicu, a nisi ih čuo, ili te neko ne zvizne u glavu jer ti pola sata govori nešto a ti ga nisi čuo (i jedno i drugo mi se zamalo desilo)...

Kao što rekoh, stepen izolacije je stvar izbora...neko želi da ne čuje apsolutno ništa (ako često putuje busom, recimo), a nekom odgovara da može da čuje nešto/nekog (ako muziku sluša dok se bavi nečim, npr., pa hoće da bude sposoban da blagovremeno reaguje na stvari). To što tebi ili nekom drugom više prijaju ovakve ili onakve (i ja nosim in-ear, jer su mi udobnije), ne znači da su alfa i omega.

Anyway...ako je čovek video kakav su tip Sennheiser MX i ako mu odgovara takvo nešto, neka si uzme...za taj novac će ionako teško naći nešto kvalitetnije.
Aj prekini da lupaš kontru samo.

Veća izolacija i tiše slušalice olakšavaju pravljenje kvalitetnijih slušalica jer za isti nivo zvuka membrana ne mora da se pomera puno, što smanjuje klipovanje i nelinearne karakteristike. Takođe utišavanje okoline povećava dinamički opseg.

A ako hoćeš da ideš busem sa neizolujućim slušalicama muziku ćeš ponajmanje čuti, što je dinamički opseg, a samim tim i kvalitet, nikakav. Ili ćeš da pojačaš do daske pa ćeš da štetiš sluh plus ćeš imati lošiji zvuk jer dovodiš membranu do njenog maksimuma i time dobijaš distorzije.

Opet, i ja sam napisao isto što i ti, zavisi od uslova u kojima koristiš slušalice, a ne od ukusa. Ako radiš nešto što zahteva da čuješ oko sebe onda ćeš naravno koristiti nešto što ti ne prigušuje ambijent, ali opet to nema veze sa ukusom nego je praktičan razlog.

Dakle, slabija izolacija u bučnim uslovima dovodi do lošijeg zvuka i tu nema pomoći. Dobra izolacija u tihim uslovima nije preko potrebna, ali ako se kupuju višenamenske slušalice uvek je bolje kupiti one koje dobro izoluju, pogotovo ako su bubice u pitanju koje se ipak najviše koriste van kuće gde je uvek veća buka nego unutra.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2014, 17:25   #22
qryak
Član
 
Član od: 1.5.2012.
Poruke: 165
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Opet se ravnate jačinom zvuka...glasno =/= kvalitet. To što in-ear sluške nude najglasniji zvuk zbog toga što idu najdub5e u uvo i najviše izoluju, ne znači kvalitet. I reći da slušalice imaju najgori zvuk zato što nisu in-ear je retardirano, izvini. Ti, u suštini, na telefon/mp3 player možeš da nakačiš i velike cirkumauralne slušalice...da li to znači da će zvučati lošije zato što ne ulaze u uvo, pa ih ne osećaš "u mozgu"? Ako je tako, proizvođači slušalica bi mogli štošta da nauče od tebe... /s

Proizvođači slušalica i playera su (zavisno od zem5e) čak dužni da upozore da su moguća oštećenja sluha ako se sluša previše glasno sa in-ear (pa i drugim) slušalicama, a u EU je zakonski ograničena jačina zvuka na MP3 playerima, iz istog razloga. Ne bez osnova, sigurno.

Dok te ne pokose kola jer si se zaneo muzikom dok si prelazio ulicu, a nisi ih čuo, ili te neko ne zvizne u glavu jer ti pola sata govori nešto a ti ga nisi čuo (i jedno i drugo mi se zamalo desilo)...

Kao što rekoh, stepen izolacije je stvar izbora...neko želi da ne čuje apsolutno ništa (ako često putuje busom, recimo), a nekom odgovara da može da čuje nešto/nekog (ako muziku sluša dok se bavi nečim, npr., pa hoće da bude sposoban da blagovremeno reaguje na stvari). To što tebi ili nekom drugom više prijaju ovakve ili onakve (i ja nosim in-ear, jer su mi udobnije), ne znači da su alfa i omega.

Anyway...ako je čovek video kakav su tip Sennheiser MX i ako mu odgovara takvo nešto, neka si uzme...za taj novac će ionako teško naći nešto kvalitetnije.
Evo ti šta kažu ljudi koji o ovoj problematici znaju puno više i od tebe i od mene:
Citat:
Earbuds vs. In-Ears: Don't confuse these two. Earbuds are fairly small speakers that simply rest in the outer section of your ear. Probably the most famous example would be the white earbuds that have been provided for free with iPods for about a decade now. Most portable mp3 type players for the past decade have also come with cheap earbuds and don't sound very good. Some earbuds can sound OK, (the white iPod buds actually sound pretty decent), but their one-size-fits-all design makes for inconsistent sound from one ear to the next.
In-ears are different. Their transducers, (speakers), are actually smaller than those found in earbuds. But what sets them apart is the way they sit in the ear. They are intended to sit deep inside your ear canal. Most come with various sizes and shapes of eartips to allow the user to experiment to get the best fit. Given the in-ear is of decent quality, once you get a good fit and good seal in the ear, in-ears are capable of some very good sound quality. No, not as spacious of a sound as headphones. But detail can be very good, and some can even provide a full sound in all areas, (highs, mids, and bass).
Some question whether it's safe to have speakers sitting so close to the eardrums? Long term hearing issues may result? Answer... it can be argued that the opposite may be true, (at least with in-ears)? Technically, it's the volume level that can hurt hearing. Too loud for too long is the culprit. Not necessarily the proximity to the ear. So it could be argued that In-Ears used properly can help avoid some hearing issues. Since in-ears inserted properly can block outside sound, a listener doesn't technically need to turn up the volume quite so loud to compensate for the outside environment. Good sound quality can be heard at lower, "safer," volume levels. As long as one is mindful of not turning up the volume too loud, In-Ears can possibly help avoid some hearing issues.
http://www.goodcans.com/HeadphoneRev...InEars101.html
qryak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2014, 17:58   #23
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Aj prekini da lupaš kontru samo.

Veća izolacija i tiše slušalice olakšavaju pravljenje kvalitetnijih slušalica jer za isti nivo zvuka membrana ne mora da se pomera puno, što smanjuje klipovanje i nelinearne karakteristike. Takođe utišavanje okoline povećava dinamički opseg.

A ako hoćeš da ideš busem sa neizolujućim slušalicama muziku ćeš ponajmanje čuti, što je dinamički opseg, a samim tim i kvalitet, nikakav. Ili ćeš da pojačaš do daske pa ćeš da štetiš sluh plus ćeš imati lošiji zvuk jer dovodiš membranu do njenog maksimuma i time dobijaš distorzije.

Opet, i ja sam napisao isto što i ti, zavisi od uslova u kojima koristiš slušalice, a ne od ukusa. Ako radiš nešto što zahteva da čuješ oko sebe onda ćeš naravno koristiti nešto što ti ne prigušuje ambijent, ali opet to nema veze sa ukusom nego je praktičan razlog.

Dakle, slabija izolacija u bučnim uslovima dovodi do lošijeg zvuka i tu nema pomoći. Dobra izolacija u tihim uslovima nije preko potrebna, ali ako se kupuju višenamenske slušalice uvek je bolje kupiti one koje dobro izoluju, pogotovo ako su bubice u pitanju koje se ipak najviše koriste van kuće gde je uvek veća buka nego unutra.
Znači, rekao si isto što i ja...kakve ćeš slušalice, zavisi od že5a i potreba. Izbor. Da su in-ear slušalice svje i svja, ne bi ni pravili druge...Ukus nema veze s tim.

I nisam ovde da bih se grudvao s tobom, batali taj ton. Kontamo, expert si za akustiku, a svejedno forsiraš jedan isti tip sluški, kao da su alfa i omega...trebalo bi da znaš bo5e.

Citat:
Technically, it's the volume level that can hurt hearing. Too loud for too long is the culprit. Not necessarily the proximity to the ear. So it could be argued that In-Ears used properly can help avoid some hearing issues. Since in-ears inserted properly can block outside sound, a listener doesn't technically need to turn up the volume quite so loud to compensate for the outside environment. Good sound quality can be heard at lower, "safer," volume levels. As long as one is mindful of not turning up the volume too loud, In-Ears can possibly help avoid some hearing issues.
Opet, ono šta sam i rekao...ne va5a ih slušati glasno jer će oštetiti sluh, lakše no drugi tipovi slušalica, jer leže dub5e. Nigde tu ne piše da su svi drugi tipovi slušalica inferiorni u odnosu na njih...jer nisu. Svake imaju svoje zvrčke...

Poslednja ispravka: Morca (9.8.2014 u 18:05)
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2014, 18:20   #24
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
I nisam ovde da bih se grudvao s tobom, batali taj ton. Kontamo, expert si za akustiku, a svejedno forsiraš jedan isti tip sluški, kao da su alfa i omega...trebalo bi da znaš bo5e.
Ne pokušavam ja da pokažem kolko sam ekspert za bilo šta, samo pokušavam ta ti obajsnim neke jednostavne stvari, ali ti si zapeo za svoje viđenje pa to ti je, što si upravo pokazao ovim dole:

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Opet, ono šta sam i rekao...ne va5a ih slušati glasno jer će oštetiti sluh, lakše no drugi tipovi slušalica, jer leže dub5e. Nigde tu ne piše da su svi drugi tipovi slušalica inferiorni u odnosu na njih...jer nisu. Svake imaju svoje zvrčke...
Ovim delom tvoje poruke si pokazao da nisi primio ništa što sam napisao, a ni što je qryak napisao. Samo pričaš jedno te isto, a to je da će lakše oštetiti sluh iako ti i u ovom tekstu što je postavio qryak i u mom onom postu sa sve slikom lepo objašnjeno da apsolutno nema veze blizina zvučnika bubnoj opni.

Koje god slušalice da pojačaš preglasno mogu oštetiti sluh, hvala bogu, al to nema veze sa time gde se one nalaze i neće se "lakše" oštetiti sluh zbog toga.
Al očigledno ne vredi tebi objašnjavati, bitnije ti je da me isprozivaš kako se ja samo pravim pametan ovde.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2014, 18:59   #25
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Ne, ono šta ja kažem je da ste ti i qriyak zapeli da su in-ear sluške bo5e zato što su in-ear, zbog čega ne preporučuješ Sennheiser MX...a ja kažem da im ništa ne fali, i da ih slobodno kupi, za 2000 ionako nema neki izbor kvalitetnih slušalica. Fazon je samo u tome da li mu odgovara oblik ili ne...nisu tu potrebni nikakvi dijagrami...zdrav razum.

Cela poenta ove rasprave je da se ne slažem sa vama da su in-ear slušalice jedini pravi izbor.

Ako imate šta da mu preporučite za te pare, slobodno. Što se mene tiče, završavam raspravu...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2014, 19:09   #26
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Što se "bubica" tiče in-ear je mnogo bolji izbor i definitivno ima mnogo toga što fali MX tipu, a sve je to objašnjeno ovde bar jednom za one koji žele da čitaju.

PS: Za te pare Sony ima dobre in-ear slušalice, a može i malo da se otvori za cx-150.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2014, 19:38   #27
mornar
Član
 
Član od: 7.10.2012.
Poruke: 154
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Carevi jel znate koliko se slusalicama pospesuje rast bakterija u usima? Proguglajte :₩
mornar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2014, 19:40   #28
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
mornar kaže: Pregled poruke
Carevi jel znate koliko se slusalicama pospesuje rast bakterija u usima? Proguglajte :₩
Kralju jel znaš da se uši peru? Proguglaj :₩
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2014, 19:50   #29
mornar
Član
 
Član od: 7.10.2012.
Poruke: 154
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

U jesi me provalio ko Bugarin semenku
mornar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2014, 23:01   #30
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
mornar kaže: Pregled poruke
U jesi me provalio ko Bugarin semenku
Reci, a?
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2014, 1:29   #31
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: Slusalice

Slušalice bih koristio u kući a bogami i napolju tokom šetnje, vožnje itd...Kako vidim CX 150 nema u prodaji, onda MX 375 ili neki Sony (i ako da koji model) ?!
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2014, 2:55   #32
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
Marshall George kaže: Pregled poruke
Slušalice bih koristio u kući a bogami i napolju tokom šetnje, vožnje itd...Kako vidim CX 150 nema u prodaji, onda MX 375 ili neki Sony (i ako da koji model) ?!
Ima cx150 sigurno, pogledaj 4audio radnju

Pozovi ih i pitaj najbolje

Edit: Sad vidim da si iz Subotice, ovo je radnja u beogradu. Ako gledaš to na ITsvetu onda nećeš naći dosta dobrih slušalica jer ih radnja koje se tu pojavljuju ne drže audio opremu već PC komponente.
Pozovi ove što sam ti rekao, možda šalju poštom besplatno, nikad ne znaš.

Što se sonija tiče imaju MDR-EX10LP koje su kolko tolko pristojne, al sad ćeš ih teško naći, a video sam i MDR-EX15LP koje su izgleda jedno te isto i mislim da ćeš ih lakše naći. Ovo je dosta lošija varijanta od cx150 al je i dosta jeftinije pa vidi kako stojiš.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2014, 4:07   #33
mornar
Član
 
Član od: 7.10.2012.
Poruke: 154
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Re: Slusalice

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Reci, a?
A realno mora da se zna ko pomera antenu a ko vice DOBRO JE
mornar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2014, 10:26   #34
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ima cx150 sigurno, pogledaj 4audio radnju

Pozovi ih i pitaj najbolje

Edit: Sad vidim da si iz Subotice, ovo je radnja u beogradu. Ako gledaš to na ITsvetu onda nećeš naći dosta dobrih slušalica jer ih radnja koje se tu pojavljuju ne drže audio opremu već PC komponente.
Pozovi ove što sam ti rekao, možda šalju poštom besplatno, nikad ne znaš.

Što se sonija tiče imaju MDR-EX10LP koje su kolko tolko pristojne, al sad ćeš ih teško naći, a video sam i MDR-EX15LP koje su izgleda jedno te isto i mislim da ćeš ih lakše naći. Ovo je dosta lošija varijanta od cx150 al je i dosta jeftinije pa vidi kako stojiš.
Imaju CX 175 za 3,830 dinara, to mi je mnogo..A recimo Sony MDR-EX37BR ?
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2014, 11:11   #35
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
Marshall George kaže: Pregled poruke
Imaju CX 175 za 3,830 dinara, to mi je mnogo..A recimo Sony MDR-EX37BR ?
Jes mnogo vala.

Ne znam, nisam ih probao, al ako su sony in-ear onda su verovatno dobre. Kolko para?
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2014, 11:47   #36
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: Slusalice

Mislio sam na ove, ne znam što ima zvezdica, pošto su ostale 2.110 dinara:

http://www.winwin.rs/pc-periferije-m...d-1190068.html

A karakteristike su sledeće:

Audio

Driver Unit : 9 mm diameter, dome type (CCAW adopted)
Sensitivity (db) : 100 dB/mW
Frequency Response : 6-23,000 Hz

General

Case Type : Nylon case with slide out tray to hold headphones
Plug : Gold-plated L-shaped stereo mini plug
Magnet : Neodymium (440kJ/m3) for outstanding bass performance in a small driver

Power

Power Handling Capacity : 100 mW (IEC)

Speaker

Impedance : 16 ohms at 1 kHz
Type : Closed, Dynamic

Weights and Measurements

Cord Length (Approx.) : OFC neckchain, 47.24 inches (1.2m)
Weight (Approx.) : 0.11 oz. (3 g) without cord

A za moje MH410c:

Audio Specs

Magnet Type : Neodynium
Max input power : 32mW
Sensitivity : 114dB/V @ 1kHz
Impedence : 32 ohms
Frequency Response : 100Hz - 16kHz
Driver Unit : 16mm, dynamic

Connector/ Cord

Cord Type : Y-type
Cord length : 1.4 meter
Audio output jack : Four-conductor nickel plated L-type stereo 3.5mm mini plug with remote function

Convenience

Remote Control Functions : Microphone, Play, Pause, Forward, Rewind, Take call, End call

General
Color : Black

Headphone Type
Earbud : Yes

Headphones
Earbud : Yes

Poslednja ispravka: Marshall George (11.8.2014 u 12:24)
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2014, 13:31   #37
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Ma sve je ok osim ovoga što ima mikrofon i dugme.

To nikad ne znaš na čemu će da radi, a na čemu neće. Postoje 2 standarda za raspored pinova na konektoru (zahvaljujući idiotskom Apple-u) tako da lako može da se desi da ti ne radi na pola uređaja. Ja lično ne bi kupovao to.

Edit: Sad sam video da je to za te slušalice koje već imaš

Ma ok, ove nove su bolje na papiru bar po frekvencijskom opsegu, ali generalno to što piše nije nikakvo merilo jer je bitna i frekvencijska karakteristika, koja se naravno ne daje u dokumentaciji, tako da se kupuje na slepo nažalost. U svakom slučaju sigurno su ok i slobodno ih kupi

PS: Imaš za 1800 u radnji na Em**, možda i jeftinije negde, pa ako besplatno šalju overi i to
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Marshall George (16.9.2014)
Stara 11.8.2014, 21:13   #38
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

To sa konektorima jeste idiotski...imam A-Jays Four sluške s mikrofonom na kablu, deklarisane za upotrebu na Apple uređajima (nisam gledao, jbg)...na mojim Nokia Symbianima ne zvuče kako treba osim ako ne držim taster za govor, a na Sony MP3 playeru rade savršeno (a bio sam spreman da ih se otarasim)...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2014, 23:21   #39
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Meni ruknula leva sluska na MX460, bas mi zao, a trajale su jedno 5-6 godina, svaki dan upotreba. Nije skroz crkla, kad pomeram kabl, radi normalno, jel moze to da se popravi?

Sta bi bila dostojna zamena za normalne pare, ove su tad bile <2000rsd. Ne svidjaju mi se te in-ear, nego ove klasicne bubice, ima li neko preporuku?
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2014, 13:24   #40
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Meni ruknula leva sluska na MX460, bas mi zao, a trajale su jedno 5-6 godina, svaki dan upotreba. Nije skroz crkla, kad pomeram kabl, radi normalno, jel moze to da se popravi?

Sta bi bila dostojna zamena za normalne pare, ove su tad bile <2000rsd. Ne svidjaju mi se te in-ear, nego ove klasicne bubice, ima li neko preporuku?
Zameniš kabl.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slusalice za Anycool ? xp professor ŠDK - Zvuk na računaru 0 9.3.2012 23:17
Kompijuter se cudno ponasa kad su ukljucne slusalice Flexyy Kvarovi 0 7.3.2012 23:00
Slusalice problem Rkoma Zvuk na računaru 2 5.10.2011 23:25
Sve sto pusti drug na slusalice to ja njemu cujem preko skajpa - TERMINATOR - Zvuk na računaru 0 4.5.2011 21:17
Slusalice i zvucnici zajedno? brajko85 Zvuk na računaru 13 18.6.2010 20:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com