Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.3.2013, 19:48   #1721
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Vrlo, vrlo teško!

Ali, nije poenta ta teta. Poenta je mlad čovek, koji u džepu nosi iPhone ili neki jači Samsung; kome nije problem da plati dupli viski ili neku fensi kafu u nekom fensi klubu; koji puši... E, poenta je da se taj čovek "bori" protiv "sistema" time što ne plaća prevoz i sve druge usluge, koje ON smatra da ne treba da plaća!
A kad je isti taj mlad covek nelegalno (s)rusio vlast, sto je mnogo veci prekrsaj od neplacanja prevoza, to je bilo moralno jel? Ili si bio i protiv toga?
Nikola16789 je offline  
Stara 3.3.2013, 19:52   #1722
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

@player1 ,naravno da mislim da je posteno ne placati nesto sto ne vredi toliko. A ako vec vredi toliko ,onda i nas rad treba da vredi srazmerno tome. Ne mogu prosti troskovi zivota (pricam o prezivljavanju), biti 3x skuplji od plate tuznih srpskih radnika. Ako kazu da je korpa preko 50 000 (samo korpa !) ,onda zamisli ostalo... Po meni za sve treba da postoji reciprotitet.


Nije moralno da ti drzava trazi da placas sve na vreme, da te tuzi, da ti oduzima imovinu ,a kad ti poslodavac kasni 3 meseca (ili vise) ili ti ne isplacuje topli obrok ,prevoz i ostalo, kad te drzi neprijavljenog ,onda je drzava "slepa i pravi se luda". A ja ako na primer ne platim kredit banci na vreme ,meni ce banka pustiti ceo kredit.

Iskreno mogu naci mnogo razloga zasto ne treba placati sve sto nam se tura pod nos. Nismo mi dzabe prakticno poslednja zemlja u Evropi. U zemlji gde ljudi krpe za hleb ,ne mozes ocekivati cuda. Zamisli jos da su turili tv pretplatu na porez ? Pa mi smo odavno postali ovce za sisanje ,sad jos fali da od nas naprave totalne magarce i onda se pitam : Koja je poenta zivota za prosecnog gradjanina Srbije. Izgleda da je poenta zivota u Srbiji da sve sto zaradis vratis drzavi i da si im jos 2x toliko duzan. Zalosno.
Sladjan85 je offline  
Stara 3.3.2013, 20:45   #1723
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Moraću da iznesem svoj slučaj: ne plaćam kartu jer je sistem naplate retardiran, pa jednostavno ne moram; nemam grižu savesti ili bilo kakav osećaj krivice zbog neplaćanja karte; ne borim se protiv sistema, već mi je jednostavno draže da popijem/prokockam/prokurvam te pare; kada mi traže kartu, kažem da nemam i izađem na sledećoj stanici i onda čekam sledeći prevoz... Šta je sa nama koji smo jednostavno đubrad, što bi mi morali da plaćamo kartu?
acaf je offline  
Stara 3.3.2013, 20:47   #1724
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
Šta je sa nama koji smo jednostavno đubrad, što bi mi morali da plaćamo kartu?
ZoNi je offline  
Stara 3.3.2013, 21:21   #1725
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
@player1 ,naravno da mislim da je posteno ne placati nesto sto ne vredi toliko.
E u ovome se zestoko ne slazem sa tobom.

Ne placati nesto sto koristis (tj. ne dati ni dinar) sigurno nije ni malo posteno.

Toliko ima stvari koji su x3 skpuljne nego sta treba, pa ih ipak ljudi kupuju, ako su im neophodne (tj. ne mogu bez njih).

Nagore je licemerje biti kivan na drzavu sto nas krade, a u isto veme "krasti" (namerno pod navodnicima), tu istu drzavu. Nema tu nikakve visoke moralnosti, ako radis bas isto sto ti ta drzava radi, al na malo.

Kao sto rekoh, kakav narod, tava drzava. Pitanje mentaliteta.
player1 je offline  
Stara 3.3.2013, 21:27   #1726
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
Šta je sa nama koji smo jednostavno đubrad, što bi mi morali da plaćamo kartu?
To je pitanje za sakog pojedinacno.

Dok god ne pricas da je to neplacanje viska moralna stvar, ja sa time nemam nikakvih problema.

U krajnjoj liniji, na drzavi je, a ne na meni, da smisli sistem naplate, tako da maksilalno poveca prihode.
player1 je offline  
Stara 3.3.2013, 22:00   #1727
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
E u ovome se zestoko ne slazem sa tobom.

Ne placati nesto sto koristis (tj. ne dati ni dinar) sigurno nije ni malo posteno.

Toliko ima stvari koji su x3 skpuljne nego sta treba, pa ih ipak ljudi kupuju, ako su im neophodne (tj. ne mogu bez njih).

Nagore je licemerje biti kivan na drzavu sto nas krade, a u isto veme "krasti" (namerno pod navodnicima), tu istu drzavu. Nema tu nikakve visoke moralnosti, ako radis bas isto sto ti ta drzava radi, al na malo.

Kao sto rekoh, kakav narod, tava drzava. Pitanje mentaliteta.

Kako moze biti licemerje ako ljudi nemaju od cega da plate ?

Pa ako je u redu da je nesto 3x skuplje ,onda je u redu da imamo i 3x vecu platu

Ne krademo mi drzavu ,ona je uzela vec sve sto je mogla. Drzava svoje naplati ,a ti narode se ...

A sto se tice "ne placam ni dinar" ,pa pazi niko mene ne pita koliko ja hocu da platim. Ili cu platiti sve ili necu platiti nista. E sad ,ako je mene drzava vec pokrala (moram da koristim ovaj termin ,jer imati visestruko manju platu od evropske ,a imati evropske cene isto nema smisla), onda ne treba da ocekuje da cu da platim.

Svaka cast ovima sto imaju iz ovih ili onih razloga, ali mnogo veci deo naroda jednostavno nema i nema tu velike nauke. Kao sto rekoh najsiromasnija drzava Evrope ,ne moze da ocekuje da ljudi daju 3x vise nego sto imaju za svoje namete. Ili neka drzava svima digne prosecnu platu 3x ili neka spusti cenu 3x.

Pa ljudi pre neki dan citam u Blicu ili Kuriru (lagacu sad) ,da Beograd ima najskuplje karte u Evropi ,s obzirom na prosecnu platu ! I sto je najsmesnije ispalo da ja "branim beogradjane" od njihovog gradskog prevoza.

Meni se sve cini kad bi sutra rekli ide struja gore 200% ,neki bi rekli : Jupi.
Sladjan85 je offline  
Stara 3.3.2013, 22:24   #1728
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Kako moze biti licemerje ako ljudi nemaju od cega da plate ?

Pa ako je u redu da je nesto 3x skuplje ,onda je u redu da imamo i 3x vecu platu
Licemerje je takvo ponasalje smatrati moralnim, i modelom normalnog ponasanja.

Pa se onda jos i cuditi sto nam je toliko lose.


Svaki dinar koji se ne naplati od onoga ko treba da plati se naplati nekome drugome. I zato nam i jeste svima lose u ovoj zemlji.
player1 je offline  
Stara 3.3.2013, 22:33   #1729
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Pa tebi onda ne skripi toliko u zivotu ili imas veca primanja, kad na sve one cene ,poreze ,najjadnije plate ,najvecu nezaposlenost itd ... ti se pitas da li je moralno ili nemoralno sto ljudi nemaju da plate.

Ako cu biti totalno iskren ,meni je zao da dinar ,znaci 1 dinar mi je zao da dam ovoj drzavi. Cak i da imam, a nemam. Dati pare ovoj drzavi je kao da si bacio pare u bunar ,nista drugo. Niti cu videti puteve ,niti cu videti fabrike ,niti cu videti zdravstvo... Znaci bacene pare u bunar. Isto tako koliko sam video po medijima i komentarima ljudi ,beogradjani se zale sto placaju tako visoke karte za nas standard ,a voze se u poluispravnim krshevima ,gde ne moze pola ljudi ni da sedne.

E sad jos nesto, po Google Srbija spada u 30 najkorumpiranijih drzava na svetu.

Evo jedan primer nasih moralnih gradjana :

Srbija je, prema istraživanju Svetske banke, na četvrtom mestu po korupciji u zdravstvu, iza Tadžikistana, Moldavije i Maroka. U našoj zemlji, institucionalno se proganjaju ljudi koji ukazuju na korupciju, umesto da se bori protiv nje, ukazali su članovi udruženja "Doktori protiv korupcije".
Prema kvalitetu zdravstvenih usluga na poslednjem smo mestu u Evropi, ali smo zato među prvima kada je reč o korupciji u toj oblasti.

Znaci u svemu smo poslednji ,a kada treba platiti tu treba da budemo prvi.
Sladjan85 je offline  
Stara 3.3.2013, 22:37   #1730
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Kada niko ne bi kupovao kartu, kada bi svi stali ujedinjeni protiv B+, koristili prevoz i ne placali ga, nesto bi se moralo promeniti. Kada bi POKAZALI da smo ozbiljni i da ne zelimo da placamo neadekvatnu cenu karte (u poredjenju sa ostalim evropskim zemljama) onda bi mogli da razgovaramo i onda bi mogli da postignemo adekvatan dogovor.
Al ne vredi, ovo je Srbija.
Arcibalde je offline  
Stara 3.3.2013, 23:23   #1731
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Ako cu biti totalno iskren ,meni je zao da dinar ,znaci 1 dinar mi je zao da dam ovoj drzavi. Cak i da imam, a nemam. Dati pare ovoj drzavi je kao da si bacio pare u bunar ,nista drugo. Niti cu videti puteve ,niti cu videti fabrike ,niti cu videti zdravstvo...
Pa ti ni ne zasluzujes da vidis ista od toga boljeg, kada ne zelis da das ni dinar. O tom licemerju i govorim.

Lako je kukati da je lose, a jos lakse ne dati ni dinar, i praviti se da jedno nema veze sa drugime, a da je samo neko treci kriv.

Problem u mentalitetu, koji nas sve potkopava.

Izbegavanje obaveza nije nista manje stetno od korupcije o kojoj pricas. Oba "kradu" drzavu "na sitno".
player1 je offline  
Stara 4.3.2013, 10:48   #1732
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Exclamation Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Meni se sve cini kad bi sutra rekli ide struja gore 200% ,neki bi rekli : Jupi.
Pa, i trebalo bi toliko povećati cenu struje, naročito privredi, tj. industriji.

Zašto? Pre svega, treba znati da je Srbija sada članica evropske strujne interkonekcije. To znači da bi naša cena struje trebala da bude što bliža evropskom proseku. Sa sadašnjom cenom struje, nije moguće proizvesti struju iz ovakavog strujnog mixa kakav je kod nas (70% iz lošeg uglja, 30% iz hidropotencijala). Ako nije moguće proizvesti struju po sadašnjim cenama, a ona se ipak proizvodi, šta je zaključak? Jednostavno: država daje EPSu iz budžeta para koliko god mu treba! Dakle, sadašnja cena struje je LAŽ, jer EPS iz budžeta (tj. od građana Srbije) uzima mnogo više para, tako da zvanična cena služi za zamagljivanje javnosti.

S druge strane, industrija koja plaća ovako nisku cenu ostvaruje tajkunski extra-profit time što u svoju cenu proizvodnje može da uračuna jeftiniji input struje (a razliku između tog jeftinog inputa i realne cene pokriva budžet, tj. građani Srbije!!!) uz nepostojanje ozbiljne obaveze po pitanju zaštite životne sredine. Na taj način, industriji je u interesu da cena struje ostane na nerealno niskom nivou, kako bi veliki deo svojih troškova prevalili na budžet (a već znamo da to znači na... naravno, na građane Srbije!).
ZoNi je offline  
Stara 4.3.2013, 13:16   #1733
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ma kakvo placanje karata, ne dolazi u obzir, ja sam sada ljut na drzavu, pogledajte slucaj sa mlekom... ? Na sta to lici, mleko kancerogeno ali posto ima puno mleka onda cemo da prepravimo zakon da ipak nije kancerogeno? Alo, na sta ovo lici, pa kakvo je to p*****avanje? Ajde sve, ali ovo je vrhunac stvarno... ma nemam reci vise, ovo je strasno. Jos pre nedelju dana kupio mleko da pijem a posto ne gledam tv i ne citam novine nisam ni znao za to... U cemu je stvar, jel je opasno ili nije, zasto se to razvlaci toliko dugo? Da li je moguce da je ova sadasnja vlast nesposobna da obavi proste analize i da konacan i konkretan odgovor da li sme ili ne sme da se pije?! Oni rade analize a mleko u prodaji po prodavnicama!!! ALO! Ja ne mogu da shvatim, prosto sam zaprepascen... ako se sumnja da je mleko otrovno pa PRVO TREBA DA SE POVUCE iz prodaje dok se ne utvri suprotno a ne mi analiziramo a vi pijte pa cemo kad utvrdimo... to odmah treba da se povuce da ljudi ne piju aflatoksin koji ostecuje jetru...

Poslednja ispravka: Master_Touch (4.3.2013 u 13:29)
Master_Touch je offline  
Stara 4.3.2013, 13:38   #1734
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Ma kakvo placanje karata, ne dolazi u obzir, ja sam sada ljut na drzavu, pogledajte slucaj sa mlekom... ? Na sta to lici, mleko kancerogeno ali posto ima puno mleka onda cemo da prepravimo zakon da ipak nije kancerogeno? Alo, na sta ovo lici, pa kakvo je to p*****avanje? Ajde sve, ali ovo je vrhunac stvarno... ma nemam reci vise, ovo je strasno. Jos pre nedelju dana kupio mleko da pijem a posto ne gledam tv i ne citam novine nisam ni znao za to... U cemu je stvar, jel je opasno ili nije, zasto se to razvlaci toliko dugo? Da li je moguce da je ova sadasnja vlast nesposobna da obavi proste analize i da konacan i konkretan odgovor da li sme ili ne sme da se pije?! Oni rade analize a mleko u prodaji po prodavnicama!!! ALO! Ja ne mogu da shvatim, prosto sam zaprepascen... ako se sumnja da je mleko otrovno pa PRVO TREBA DA SE POVUCE iz prodaje dok se ne utvri suprotno a ne mi analiziramo a vi pijte pa cemo kad utvrdimo... to odmah treba da se povuce da ljudi ne piju aflatoksin koji ostecuje jetru...
Moja malenkost deli mišljenje koje je Amitz Dulniker izneo u svom poslednjem tekstu na blogu. Čovek je lepo objasnio kako stoje stvari. Ja bih samo dodao da je glavni uzrok svega ovoga je to što ni prošla, a ni sadašnja vlast ništa nije preduzela, niti preudzima da se očiste i stave u funciju kanali za navodnjavanje širom Vojvodine (suša je glavni problem što imamo buđav tj. aflatoksičan kukuruz). A problem (čitaj: suša) će verovato da se ponovi i ove godine

http://amitzdulniker.com/2013/03/01/...ziva-i-zdrava/

Poslednja ispravka: wega (4.3.2013 u 13:49)
wega je offline  
Stara 4.3.2013, 13:51   #1735
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Pa ti ni ne zasluzujes da vidis ista od toga boljeg, kada ne zelis da das ni dinar. O tom licemerju i govorim.

Lako je kukati da je lose, a jos lakse ne dati ni dinar, i praviti se da jedno nema veze sa drugime, a da je samo neko treci kriv.

Problem u mentalitetu, koji nas sve potkopava.

Izbegavanje obaveza nije nista manje stetno od korupcije o kojoj pricas. Oba "kradu" drzavu "na sitno".
Ma jok za ovo treba da placam drzavi :

http://www.kurir-info.rs/demokrate-k...-clanak-677569

Za ovo mi se bas daju pare. Kao sto rekoh kad na evropske cene ,drzava minimum 3x podigne prosecnu platu ,svi cemo placati obaveze. E sad to sto drzava nema para ... nisam ja kriv sto je pokradena i sto je samu sebe unistila. Uglavnom godinama punimo tudje dzepove da bi samo jedan cikica iz tamo neke Kolubare drmno 50 miliona (koliko li je to samo poreskih obveznika da mi je znati).


Narod ne izbegava obaveze, narod samo nema od cega da plati i to je sve.
Sladjan85 je offline  
Stara 4.3.2013, 15:55   #1736
Soulja_SRB
Član
 
Član od: 15.2.2013.
Poruke: 31
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ma kakvo placanje prevoza. Placao bih da je karta 25din, verovatno.
Soulja_SRB je offline  
Stara 4.3.2013, 16:06   #1737
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Soulja_SRB kaže: Pregled poruke
Placao bih da je karta 25din, verovatno.
Što ti je prihvatljivo 25din? Što ne 35? Ili 10?

Kako si došao do te cene? I da li bi tu cenu trebala da plaća i "teta sa trafike"? Ili samo ti?

Ja, npr, smatram da bi GSP/BP *meni* trebali da plaćaju bar 50 din za svaku vožnju, jer je samo moje prisustvo u autobusima GSPa velika čast za te kompanije.
ZoNi je offline  
Stara 4.3.2013, 16:47   #1738
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Onda si vec u zestokom minusu ko budzet Zimbabvea.
Meni solidno ide, jos nisu platili tu cast, koju svakako i vise procenjujem nego prisustvo vaseg visocanstva, ali nisam pravio bespotrebne dodatne troskove te sam sasvim zadovoljan. Medjutim Pareto optimum govori da se ovako moje sjajno stanje ne moze tek tako dogoditi a da se necije ne pogorsa. Posto se ni mafiji iz Busplusa stanje ne pogorsava ostadose pristalice B+. Onda, sva ta moralna baljezganja postaju razumljiva. Angazovanjem malko sivih celija ovog naroda, samo bi B+ bio taj kome se smanjuje korisnost.
mciggzy je offline  
Stara 4.3.2013, 19:07   #1739
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Sto se mene tice, ja dok se ne sredi mleko kartu za gsp ne kupujem
Master_Touch je offline  
Stara 4.3.2013, 19:11   #1740
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Sto se mene tice, ja dok se ne sredi mleko kartu za gsp ne kupujem
A pre problema s mlekom su uredno plaćao?
SirDuck je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gsp

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica star-duster ŠDK - Grafika 14 22.1.2011 14:45
Isplati li se kupovina bilo koje od sledećih kartica trenutno? holodoc Grafika 13 26.10.2010 6:36
Nvidijina dual-GPU kartica zvaće se GTX 490 Dusan Despotovic Vesti 11 25.5.2010 22:42
S3 (VIA) Chrome dualna kartica Nergal Vesti 3 24.2.2010 0:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com