Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2008, 18:48   #41
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Čuste li OVO?!(Štetnost igara)

Sto se tice nasilja Punisher je cudo sta se tamo sve desava nemam reci...
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2008, 13:19   #42
Elem3nt
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Lokacija: Dve ulice desno pa 1 levo :)
Poruke: 93
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?!(Štetnost igara)

Igre stete bla.bla.bla to samo pricaju one neznalice koje su racunar videlu samo preko tv-a i koji nemaju pojma sa igrama ,prosto ako igrate 1,2 sata dnevno kako moze da steti (druga stvar je kad igrate ceo dan ) .
Ali ovako iz razonode nema sanse
Takodje pricaju da duvan steti pa opet skoro svi puse ,brza hrana ......
Dakle zakljucak je da olade malo te pametnice sa njihovim analizama i cuvanjem od svega i svachega i da pocnu da zive zivot kakav vole a ne da se cuvaju svega i svacega

ZIVI SVAKI DAN KAO DA TI JE POSLEDNJI
Elem3nt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2008, 13:55   #43
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Čuste li OVO?!(Štetnost igara)

Citat:
Elem3nt kaže: Pregled poruke
Takodje pricaju da duvan steti pa opet skoro svi puse ,brza hrana ......
Dakle zakljucak je da olade malo te pametnice sa njihovim analizama i cuvanjem od svega i svachega i da pocnu da zive zivot kakav vole a ne da se cuvaju svega i svacega
Znaci li to, posto svi zderu brznu hranu i odvaljuju se od smrdljivih cigareta, da je sva ta prica u njihovoj stetnosti najobicnije bulaznjenje? Ja se ne bih slozio. Ovakve analize postoje upravo zato da bi skrenule paznju na neke negativne pojave u drustvu, i da bi se ljudi izborili sa njima. Po onome sto si ti napisao, treba da nastupimo sa stavom: Pa sta, svi puse i ne skidaju se sa hamburgera, shodno tome boli me uvo sta naucnici kazu.
Igre po meni ne stete ako se igraju u razumnoj mjeri i u razumnim vremenskim intervalima. Izmedju ostalog, sjajne su za ucenje engleskog jezika, vjezbanje refleksa i opustanje.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2008, 18:01   #44
Elem3nt
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Lokacija: Dve ulice desno pa 1 levo :)
Poruke: 93
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?!(Štetnost igara)

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Znaci li to, posto svi zderu brznu hranu i odvaljuju se od smrdljivih cigareta, da je sva ta prica u njihovoj stetnosti najobicnije bulaznjenje? Ja se ne bih slozio. Ovakve analize postoje upravo zato da bi skrenule paznju na neke negativne pojave u drustvu, i da bi se ljudi izborili sa njima. Po onome sto si ti napisao, treba da nastupimo sa stavom: Pa sta, svi puse i ne skidaju se sa hamburgera, shodno tome boli me uvo sta naucnici kazu.
Igre po meni ne stete ako se igraju u razumnoj mjeri i u razumnim vremenskim intervalima. Izmedju ostalog, sjajne su za ucenje engleskog jezika, vjezbanje refleksa i opustanje.
Slazemo se po igrama i ja mislim da ne stete
A to bulaznjenje ja ne kazem da ne steti nisi me razumeo vec sam hteo reci da ne mozes da se cuvas svega i da ne konsumiras sve sto nije zdravo ,tu se nismo razumeli.
Elem3nt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2008, 18:01   #45
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Budimo realni, kada sam ja bio dijete od 8-9 godina svi smo išli na ulicu, fudbal, igrali se otpisanih, klackalice tobogan, družili se puno više. Moj najbolji drug je u zabavištu razbio metalna vrata tj bravu na nj (!?) i nije neki snagator (to mi nikad neće biti jasno kakomože dijete od 6 god da uradi)

A sada? Nigdje nikoga. Djeca postaju tkz. "američki debili" kako reče jedan moj profan... Samo za kompjuterom.

Mada, tu ima pretjerivanja, a crnogorskom dnevniku ne bi prvi put bilo da mlate gluposti.... (nema veze sa politikom: gledate TVCG isto kao da gledate jednu liniju po sred ekrana)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2008, 18:32   #46
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Čuste li OVO?!(Štetnost igara)

Citat:
Elem3nt kaže: Pregled poruke
ZIVI SVAKI DAN KAO DA TI JE POSLEDNJI
I jednog dana bićeš u pravu...

Izvinjavam se za , nisam mogao da odolim. Kad sam ja bio mali, nije bilo ni igračaka na struju, o kompjuterima je moglo samo da se sanja. Ah, ta lepa vremena...
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2008, 19:08   #47
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Da, igrice jesu štetne, ako neko sedi pred njima po 12 sati dnevno svaki dan - ali samo fizički!

A što se tiče tzv psihičke štetnosti() to je čisti bullsh*t, po toj propagandi trebalo bi zabraniti gledanje filmova, slušanje muzike i izlazke na ulicu(pa i tamo je oduvek bili nasilje - i pre vremena igrica)!

Jadan čisti primer: Šta mislite ko ima veće šanse da postane ubica, dečko koji klika mišem i ubija prolaznike u GTA, ili jedan gimnazijalac koji je OBAVEZAN da pročita roman "Zločin i kazna"! U gta ubijanje se svodi na puko klikanje, dok je uvaženi gdin Dostojevski (inače moj omiljeni pisac) na maestralan način opisao sam zločin, izvršavanje i smisao zločina! Prilikom čitanja, čovek mora jako aktivno da misli, pa stoga je i veća šansa da se odluči na tako nešto....

Znam da se ovaj primer graniči sa apsurdom, ili se takođe i priča o psihičkoj zavisnoti....

Al sam ovo dobro reko!

Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2008, 20:11   #48
Elem3nt
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Lokacija: Dve ulice desno pa 1 levo :)
Poruke: 93
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?!(Štetnost igara)

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
I jednog dana bićeš u pravu...

Izvinjavam se za , nisam mogao da odolim. Kad sam ja bio mali, nije bilo ni igračaka na struju, o kompjuterima je moglo samo da se sanja. Ah, ta lepa vremena...
Da jednog dana .
Znaci ustanovili smo da igrice ne uticu lose po psihicno zdravlje
A to da po 12 sati igraju igrice ja ne mogu da shvatimja licno upalim pc (sredim msn) onda idem na ulicu kod druga,na fudbal a sve mi stoji upaljeno i onDA tek uvece igram igrice kad mi je strasno dosadno(a ne izlazim nigde )
I ono preko dana kad sam kuci malo po forumima po 15 miuta pa opet odem negde .
Tako ti ja po cep dan.
Elem3nt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2008, 15:18   #49
MaxXx
Član
 
Član od: 15.1.2007.
Lokacija: Freeport city
Poruke: 122
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 17 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Ovoga puta sam se trudio da ne napišem kilometarsku poruku koja će ličiti na nučnu studiju, ali ne mogu:

Smatram da svi ovi ljudi koji napadaju video igre ,namerno ili slučajno skreću pažnju javnosti na pogrešnu stvar. Naime, ja bih rekao da je to što tvrde da samo video igre podstiču ljude da rade nasilne stvari, ili krajnje jadan pokušaj da se zamažu oči javnosti i skrene medijska pažnja, ili se radi o zaveri u čije postojanje i rad niko nije sasvim tačno upućen.

Primer 1:
U Engleskoj je zabeležen slučaj nekog lika koji je ubio svog najboljeg druga, zato što je uvredio kraljicu, nazivajući je "mnogo lepom čamugom, koju bi rado opalio". Kasnije se ispostavilo da se to "Kraljica" odnosilo na lik zgodne tamnopute vampirice iz filma koji mu je ubijeni pozajmio.

Ovo samo pokazuje da nije bitno kako je sadržaj prikazan, tj čime, filmom, knjigom, ili video-igrom, ako je OSOBA koja gleda, sluša, ili igra pomenuto štivo psihički neuravnotežena, mogla bi da lako uradi nešto nepromišljeno.
Psihopatama ne treba dati nadahnuće za nešto što bi oni želeli da urade, ma kako to bilo prikazano, jer ne čine igre, filmovi i knjige ljude nasilnijim, već samo razbuktavaju taj nagon u umno poremećenim osobama. Niko dokucan ne bi uzeo pušku i izleteo na ulicu streljajući prolaznike, samo zato što igra Maksa Pejna, ili provali u plinsko skladište, i digne ga u vazduh, samo zato što, recimo gleda "Otpisane", zar ne? Činjenica da se baš one najnasilnije igre najbolje prodaju, je sindrom "Zabranjenog voća", tj. slađe je kad se ne sme, i mogućnost da ljudi iskale svoj bes na gomili piksela i poligona, čime značajno smanjuju nivo stresa u svakodnevnom životu(To što ja igram igre više od drugih, samo pokazuje količinu stresa u mojoj svakodnevici)

Jasno je razgraničeno koje su igre za decu, a koje za odrasle, a to što u ovom podneblju deca tako lako dolaze do igara koje nisu za njih može se objasniti samo ovdašnjom WAREZ komunom, našim "ponosom i dikom".

Primer 2:

U vremenskom rastojanju od 5 do 11 godina, ja sam bio veoma nestašno dete, i najčešće bih tokom vremena za popodnevno dremanje nešto polomio, pokvario, ili već napravio neku štetu. Moja tetka je, kako samo ona to ume, proračunala da joj se više isplati da kupi "Terminator"(NES), nego da trči po kući kad god joj rodbinska deca dođu u goste i čisti polupane čaše, prosute kokice itd. Naravno, smislila je i određena ograničenja u vezi igranja. Svako je mogao da igra po 10 minuta, 15 ako se drugi slože, samo da "obrne nivo". Leglo joj je kao kec na desetku što je Nintendo imao strogu politiku cenzure, pa za "vapaje zabrinutih, umno osvešćenih roditelja" nije morala da brine. Ako bi se deca već potukla, barem ne bi ništa razbila, osim, možda, "partnera".

Ovo i nije primer, već neko moje zapažanje. Tvrdnja da igre ćine ljude izolovanijim od društva jeste tačna, ali je i lako rešiv problem. Najlepše je igrati se u društvu, jer virtuelni drugari i ljubimci nikad neće biti zanimljiviji ako ih sami posmatrate u tami svoje sobe, koliko su kada u društvu raspravljate o njima(komentare neupućenih da su takve teme za razgovor "debilske" ili "zaluđeničke", jednostavno ne slušajte). Jeste li ikad upoređivali svog tamagočija sa prijateljevim? Sigurno je zanimljivije nego kad ste sami. Ako već morate nekoga da krivite, krivite marketinški tim "Blizarda", što su očarali široke narodne mase gomilom prostih matematičkih formula(imam XYZ nivo, i bolji sam od tvog XYY nivoa! NJA,NJA,NJA,NJA!- E, ovakvo ponašanje je em neprisojno, em jadno).

Ne zaboravite da ste VI taj koji može da ugasi igru kad god poželi, a ne da IGRA, gomila binarnih brojeva raspoređenih da liči na neku sliku, upravlja vašim umom(prim. zabrinute strine: Ma ima tu nešto što hipnotiše decu).

Prijatno vam igranje.

Poslednja ispravka: MaxXx (20.3.2008 u 20:51)
MaxXx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2008, 16:23   #50
Сухой
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Lokacija: UBI BENE, IBI PATRIA
Poruke: 290
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 56 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Citat:
Auror kaže: Pregled poruke
Je li gledao neko sad Dnevnik 2 TVCG1?Pricali su o stetnosti igara na djecu i anketirali gradjane.Veli jedan djed:Mislim da igrice stete djeci psihicki jer ima dosta nasilja u njima.Mislim da pored psihickog uticaja te igrice stete i zdravlju djeteta!-Pazite izjave.Jedan coek veli ima malu djecu pa moze jos da ih kontrolise.Rekose da su culi-pazite culi da je u nekoj zemlji otvorena klinika za odvikavanje od igrica.Spominju igrice -igrice i igrice na sve strane.Sta mislite o ovome?
I u čemu su to pogrešili? Ljudi su u pravu. Pre nedelju-dve dana bio sam sa drugovima u igraonici (mislim, normalno je ići u igraonicu ako se ide jednom nedeljno ili jednom u dve nedelje, ali ne i ako se tamo čami po 5 sati dnevno) i za 2 sata ukupno koliko smo tamo bili, skoro sve vreme bilo je 3-4 deteta od 6 do 8 godina najviše. Igrali su Counter-Strike sve vreme...
Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Moracu dovece da pogledam treci dnevnik da vidim tu sprdnju.Mada me od nasih ljudi nista ne cudi,vecina jos zivi u zlatnom dobu '60-tih...
... E, sada, da li je normalno da dete od 6 godina svakim danom 3 sata provodi uz CS, Punisher, GTA, Devil may Cry, UT, CoD4 ili šta ja znam... ?
Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ma ko ih j3b3.
Chiche ni ne znaju sta je to komp.
Isto misljenje ko moja keva .

A centar za odvikavanje postoji.
Tako sam bar ja cuo.
Valjda za ove MMORPG-ovce.
Da postoji, za odvikavanje od kompjuterskih igara, ne samo od MMORPG-a
Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Centar postoji, i to valjda u rusiji, u krajnjem slucaju negde na severu evrope, nema nikakvih gedzeta, tv-a, kompova nikako, zabranjeno je i koriscenje mobilnog tel., valjda malo prirodnog okruzenja, knjige, bavljenje sportom i tako to...
Postoji u Australiji i Japanu.
... i Rusija je na istoku, više nego na severu Evrope.

Citat:
Elem3nt kaže: Pregled poruke
ZIVI SVAKI DAN KAO DA TI JE POSLEDNJI
Onda će verovatno stići ranije nego što se nadaš...
Сухой je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2008, 21:19   #51
Antony Kidis
Veteran
 
Član od: 29.10.2007.
Lokacija: Grad u kome je glupo voziti skejt
Poruke: 710
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 509 puta na 176 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Antony Kidis Slanje poruke preko Yahooa korisniku Antony Kidis Slanje poruke preko Skypea korisniku Antony Kidis
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Neki lik iz odeljenja mog burazera igrao sa nekim kecere i kad im je dosadilo da igraju na kompu poceli da se biju. I ovaj uzme noz i ubode ga u stomak. Jedva ostao ziv. Tako da danasnje igre veoma lose uticu na decu.
Antony Kidis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2008, 21:34   #52
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Деца не би требала да играју такве игре. Simple as that.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2008, 21:38   #53
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Deca ne bi trebali da se igraju nozevima.

Taj koji je potegao noz sigurno nije to naucio u kecerima. Il ulica il TV, ko ce ga znati...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2008, 21:40   #54
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Deca ne bi trebali da se igraju nozevima.

Taj koji je potegao noz sigurno nije to naucio u kecerima. Il ulica il TV, ko ce ga znati...
И то што кажеш.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2008, 21:43   #55
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Da se nisu igrali kečera na kompu, mogli su da ih gledaju na TVu. Što je ipak mnogo realnije...
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2008, 22:21   #56
Elem3nt
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Lokacija: Dve ulice desno pa 1 levo :)
Poruke: 93
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
Da se nisu igrali kečera na kompu, mogli su da ih gledaju na TVu. Što je ipak mnogo realnije...
Ja kako znam dok traju keceri stalno su ona upozorenja da ne pokusavaju kod kuce.................
I taj lik sto je potegao noz sigurno nije video u igrici .
Elem3nt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2008, 23:48   #57
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Citat:
Elem3nt kaže: Pregled poruke
Ja kako znam dok traju keceri stalno su ona upozorenja da ne pokusavaju kod kuce.................
Traju upozorenja i dok ide jackass pa opet koliko ima raznih kopija na internetu i po youtube-u... Ta upozorenja nažalost malo ko gleda i ozbiljno shvata.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2008, 0:18   #58
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Ta upozorenja uglavnom služe da zaštite kompanije (tj. autore) od krivične odgovornosti za gluposti koje je krajnji korisnik u stanju da izvede inspirisan dotičnim filmom/igrom/štaveć.
Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2008, 0:22   #59
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Citat:
Сухой kaže: Pregled poruke
... E, sada, da li je normalno da dete od 6 godina svakim danom 3 sata provodi uz CS, Punisher, GTA, Devil may Cry, UT, CoD4 ili šta ja znam... ?
Nije bitno dal' je normalno, nego dal' je štetno (a 3 sata dnevno baš i nije).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2008, 0:23   #60
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Moja shveca ima snimak dva klinca kako se igraju kechera (moji burazeri od tetke ), chim joj budem uzeo telephon, uploadovacu na tube.
Spoiler: Skachu jedni na druge
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
igre, iskustva, nasilje, stetnost, uticaj

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Povećajte broj strana za opise igara Denis Tekstovi u SK 62 10.4.2009 18:14
Najbolji program za katalogizaciju PC igara ??? Ceka Aplikativni softver 7 18.12.2007 18:51
Kolekcija igara, procena? tiberije O igrama uopšte 9 20.6.2007 12:35
Razvoj igara u zemljama u regionu Marsa Pravljenje igara 7 4.2.2007 3:28
Iskakanje iz igara The mighty Boo Kvarovi 4 14.8.2006 23:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com