Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > Fotografija
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Fotografija Radovi korisnika iz oblasti digitalne fotografije, diskusija na temu fotografije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.12.2010, 22:36   #1
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Kako da oživimo forum o fotografiji?

Svaka cast sto si okacio svoje fotke ovde na forum.
Forum je ovde zbog nas a ne da smo mi ovde zbog foruma!
Ako je tako zasto moderatori ove teme, ne kace svoje fotografije kako bi oziveli temu?
Javljaju se vrlo retko sa par komentara i zbrisu, tako da i oni imaju deo svojih "zasluga" zasto je tema zamrla.
A treba da se sete da su postavljeni za moderatore upravo tako, sto su kacili dobre fotke i zapali za oko adminima.
Sto znaci, postani moderator i onda sem brisanja postova i pametovanja, nemas nikakvih obaveza na forumu.
Izvinjavam se vrednim i pozrtvovanim modovima, koji svoje teme obogacuju, pokrecu i uredjuju, sto je osnovni cilj valjda svakog moderatora ili ja opet negde gresim???
Pozzz svima.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 12:34   #2
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Sevilja

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Forum je ovde zbog nas a ne da smo mi ovde zbog foruma!
A što si ti toliko ljut?
Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Ako je tako zasto moderatori ove teme, ne kace svoje fotografije kako bi oziveli temu?
Kao što si rekao, forum je ovde zbog vas. Vi treba da kačite fotografije.

Moderatori nisu animatori, odnosno nisu ovde da bi zabavljali korisnike, već da usmeravaju diskusiju i da se staraju o forumu.
Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
A treba da se sete da su postavljeni za moderatore upravo tako, sto su kacili dobre fotke i zapali za oko adminima.
Moderatori se ne postavljaju po tom principu. Pozitivno je kada je moderator ekspert u toj oblasti, ali to često nije ni potrebno. Idealna situacija je kada je članstvo foruma toliko kvalitetno, da se ni ne primećuje da moderator postoji.
Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Sto znaci, postani moderator i onda sem brisanja postova i pametovanja, nemas nikakvih obaveza na forumu.
Sad već vređaš. Moderatori imaju itekako puno obaveza na forumu, što vi ne primećujete. A to što ne primećujete, to samo znači da je moderatorski tim efikasan.
Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Izvinjavam se vrednim i pozrtvovanim modovima, koji svoje teme obogacuju, pokrecu i uredjuju, sto je osnovni cilj valjda svakog moderatora ili ja opet negde gresim???
Grešiš. A ponoviću i zašto: to nisu njihove, već vaše teme. Oni ne moraju da pokreću i obogaćuju teme, to je nešto što članovi rade. A članovi to rade zbog sebe, a ne zbog drugih, i onda je forum jedno lepo i prijatno mesto za sve.

I sad si takvim komentarom zacrneo jednu lepu temu koju je pokrenuo tvoj forumski kolega sa zaista odličnim fotografijama. I posle ćeš da se pitaš zašto Neuro ne pokreće novu temu, kad obiđe još neko lepo mesto na ovoj planeti. Verovatno će moderatori opet da budu krivi.

Neuro, sve pohvale za fotografije!
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Chivan na korisnoj poruci:
Katmay (7.12.2010)
Stara 2.12.2010, 13:39   #3
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Sevilja

Chivan, necu ti odgovarati u sitna crevca i nije tacno da sam zacrneo ovaj deo foruma istinom. Ljudi nisu zbog mene poceli da zaobilaze ovaj deo foruma.
Kao sto bi i sam trebao da znas tu sam od pocetka, i znam sta se sve desavalo a bilo je i lepih i ruznih trenutaka.
A sta treba moderator da radi neka bude kako si sam rekao. Necu nikome oponirati. Ali cu te podsetiti da pogledas jos jednom cinjenicu i nista vise od toga.
A ona se nalazi ovde: http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=4411

I sad kad pogledas koliko moderatora je postavljalo fotografije ( ili su postali u medjuvremenu ) gde su nestali. Da li vise uopste ne fotografisu? Mozda su suvise zauzeti svojim poslovima uredjenja rubrika ili nesto trece ja to ne znam. Tu u navedenom linku su i sadasnji clanovi kao sto je Neuro, sa kojim imam cak sta vise vrlo korektne odnosi sto ce ti i on sam to potvrditi i zasto sada praviti tenziju. Ni ti clanovi vise ne postavljaju jer nema aktivnog clana da ih motivise da kaci svojim primerom fotke kao sto je moja malenkost to nekada vrlo uspesno cinila. Cak i na sopstvenu stetu u smislu da okacim bezveznu fotku samo da tema ne zamre. Uostalom sve to pise u navedenom linku i valjalo bi ga pregledati ponovo kako je to lepo funkcionisalo. Recimo KinteC je kacio svoje fotografije. Ali kako kod nas to obicno biva, kad se neko uzdigne, onda smatra nedostojnim da se obraca obicnom korisniku.
Oluje vec podosta nema, a lepe fotografije kaci. Gde je on? Katmay je kacio fotografije, no sad je vidim ako se ne varam saradnik SK-a. Ima covek preca posla predpostavljam?
Eto samo nekoliko primera onih koji bi mogli da pomognu ovom delu foruma. Posle punih 5 godina boravka na ovoj temi, sigurno da sa emocijama gledam kako nesto polako bledi i ide u zapecak. Smatram i dalje da ovo moze daleko bolje ali kao primer kao i u zivotu, uvek vodje moraju da pokazu primer, da bi ih drugi sledili.
Nista lose nisam mislio...
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 13:49   #4
DavidovicN.S
Član
 
Član od: 30.9.2007.
Poruke: 203
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 80 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Sevilja

Mozda i stvarno imaju preca posla od boravka u temi 5 godina?
DavidovicN.S je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 14:13   #5
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Sevilja

Citat:
Nikola91 kaže: Pregled poruke
Mozda i stvarno imaju preca posla od boravka u temi 5 godina?
E sad ti sve bukvalno shvatas. Tema je stara 5 godina i sta je tu lose? Uvek ce se fotografisati i siguran sam da i sad to cine ako nista sa odmora, izleta ili neceg treceg.
Mislio sam, kada su vec tu na forumu svaki dan, znaci prisutni su, mogu da svrte do ove teme i ponekad daju svoj doprinos. To vazi za sve koji su kacili fotografije, jer da ponovim ubedjen sam da svako od njih ima digitalca i da slika.
Ni baba ne ide u raj ako nece, tako ni oni koji imaju kolekciju svojih fotografija a mrzi ih da kace, nisu u obavezi to da cine.
Bi ce sto je vec neko naveo, da ovo nije fotografski forum, pa nema se nekog posebnog interesa za ovu temu.
Ke sera sara...
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2010, 14:41   #6
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Sevilja

Neki od tih korisnika još uvek kače fotke na sajtove/forume drugih zajednica. Da li zbog toga što tamo dobijaju veća priznanja, bolje savete ili jednostavno žele da se prikažu ''proverenoj'' publici koja više ceni neki rad... nije ni bitno, to je njihova odluka i kao takvu je poštujem.

Ovaj deo foruma jeste zamr'o, ali se (iskreno) ne može mnogo očekivati od zajednice kojima su računari a ne fotografija, broj 1. Istina, ima tu ljudi koji vole da fotkaju ali valjda traže savete na drugim mestima (što jeste i nije opravdano). Stvarno mi nije ni na kraj pameti da nekog osuđujem, ali Astra moraš imati i ti malo razumevanja, iako se lično slažem sa tvojim stavom.

Što se mene tiče, nisam postavljao neko vreme fotke (ni ovde a ni na Panoramio) jer nisam imao mnogo vremena ni da ih sređujem. Sada imam i biće ovih dana jedna serija od 21 fotke koje ću da postavim na Panoramio a ovde ću samo probrane primerke, one koji zaista valjaju.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2010, 7:24   #7
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Sevilja

Lično bih izrazio žaljenje zbog činjenice da ovaj forum ima 30.000 registrovanih članova, od čega je aktivno 500-ak (odokativno; možda i više), ali veeeoma mali broj se bavi fotografijom. Ili to čine na drugim mestima . Meni je postovanje linkova ovde uzelo ukupno 10 minuta života, a fotke bih sredio u svakom slučaju, bilo zbog postovanja na drugim forumima, bilo zbog sebe.

No, s' obzirom da sam ovde skoro od samog početka (što na forumu, što na podforumu), te da se sa Svetom kompjutera se družim od '89. (na ovaj ili onaj način), u mom slučaju postoji i doza nostalgije - stoga nisam siguran koliko sam objektivan i da li ljudima uopšte treba zamerati zato što se na ovakvom (računarskom) forumu ne bave fotografijom...

Poslednja ispravka: Neuro (4.12.2010 u 7:34)
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2010, 14:07   #8
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Sevilja

Citat:
Neuro kaže: Pregled poruke
stoga nisam siguran koliko sam objektivan i da li ljudima uopšte treba zamerati zato što se na ovakvom (računarskom) forumu ne bave fotografijom...
Neuro druze. nije mi jasna definicija baviti se fotografijom? Pa ni ja se ne bavim ako si mislio u nekom ozbiljnijem smislu. To je samo jedan od hobija i nista vise. Danas pod tim pojmom moze obuhvatiti skoro celu populaciju ljudi koji su na forumu.
U davna vremena kada je kompaktni digitalac bio vise od 1000 maraka tadasnjih, bila je privilegija imati to cudo. Danas prosto nema coveka koji na ovaj ili onaj nacin ne fotografise makar mobilnim telefonom. A zasto i oni ne bi okacili svoje fotografije. Ovo nije dizajnzona gde ti u dlaku gledaju sta ne valja. Ovde se a smatram da ima kvalitetnih clanova, moze mnogo toga nauciti o kadriranju, izboru objekta fotografisanja, vremenskim uslovima za fotografisanje..itd koji bi bili od koristi i onima koji fotografisu sa obicnim mobilnim telefonima koji imaju sve bolje i bolje kamerice.
U tom smislu i pravcu je moja diskusija, sto ovde se moze i sam pocetnik ukljuciti a da ga niko ne nagrdi sto je nesto pogresno uradio. A takvih sajtova ima jako malo.
Kacim svoje fotke i na drugim forumima, i znam koliko su kriticki raspolozeni cim ti vide dlaku u jajetu.
Naravno i ja sam nostalgicar SK jos i vise vremenski od tebe (no to nije bitno ) pa uz casopis kojim sam odrastao i ucio prve korake programiranja na Z80 procesoru, osecam moralnu obavezu da dam i ja svoj neki doprinos koliko je u mojoj moci.
I nikome ne namecem da mora da kaci fotografije, kako ste shvatili iz mojih postova, niti da se bavi nostalgijom, vec ovaj deo foruma vidim kao sansu pocetnicima ai onim naprednim da u zajednickoj saradnji nesto nauce sto ce im zasigurno koristiti u zivotu.
Okaci cu ako ti ne smeta fotografije sa Sony Eriksona W810 i kako to slika neko ko se profesionalno bavi kamerom pa da vidis(te) da su fotke sasvim korektne i da mogu da stoje u albumu.
Pozdrav svima. Izvini druze na opsirnosti.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2010, 21:09   #9
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Sevilja

Drugar, mislim da si malo preozbiljno shvatio onaj deo "baviti se fotografijom", mada u principu slično razmišljamo. Pod tim pojmom podrazumevao sam ljude koji imaju bilo kakvo naprednije interesovanje za fotografiju. Pod naprednijim, opet, ne mislim na raju sa besnim fotoaparatima - nije važan auto, važan je šofer, jel'te, pa makar auto bio i mobilni telefon sa solidnom kamerom u konkretnom slučaju. Ovde najpre mislim na ljude kojima nije strano da tu i tamo naprave neku eksperimentalnu fotku pored standardnog škljocanja uže i šire rodbine, prijatelja i kućnih ljubimaca. Mislim na ljude koji imaju onaj žar u stomaku koji ih nagoni da idu i istražuju dalje, da ovekoveče neki detalj jer im se delovao interesantno sam po sebi ili zbog igre svetlosti ili nečeg desetog, a ne zato što npr. ispred tog detalja posle burne noći povraća najbolji ortak. Mislim da shvataš poentu - ne bi valjalo ni da se ovaj deo foruma pretvori u svaštaru.

Žaljenje sam upravo i izrazio zbog činjenice da smo ovde svi uglavnom entuzijasti (čast izuzecima), pa tim pre i deluje da je nezainteresovanost velika ili barem veća nego što bi trebalo da bude. Ima tu više krivaca, ali da ne širimo priču na društveni aspekt koji će nas na kraju neizostavno odvesti u politiku.

Što se tiče kačenja fotki sa pomenutog telefona, samo izvoli, svakako ide u prilog onome o čemu diskutujemo. Jer, u rukama Mandušića Vuka...

Predlog za moderaciju: možda ne bi bilo loše da neko splituje temu jer sve ovo nema mnogo veze sa Seviljom.
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neuro na korisnoj poruci:
Katmay (7.12.2010)
Stara 7.12.2010, 17:00   #10
Katmay
Light Painter
 
Avatar korisnika Katmay
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 211
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 136 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Što se mene tiče, svašta mi se izdešavalo u proteklih godinu dana, uglavnom privatne stvari (koje nisu loše naprotiv) pa sam samim tim imao i manje vremena za fotografiju uopšte ali je nikada nisam batalio u potpunosti, niti ću.

Jednostavno, neke druge stvari su bile tu, neke druge zanimacije... Evo, i sada dok ovo pišem, meni rasveta stoji spakovana a ona mi donosi neke parice na stocku... I montiraću je ovih dana sigurno

I nije tačno, Astra, što si rekao to za uzdizanje i ne obraćanje "običnim" korisnicima, bar kada sam ja u pitanju... Kada sam se registrovao ovde, tada sam i počeo da pišem za SK, i postavljao sam fotke i komentarisao ih sasvim normalno, kao i svi ostali a avatar sam dobio malo kasnije pa i tada sam se ponašao normalno.

Znači toga nema kod mene. Ja sam ovaj ti si onaj, ti si mi nebitan, ti nemaš pojma, vidi ovog... I takav stav imam generalno prema svemu. U nekim stvarima sam ja bolji, u nekima ti, u nekima neko treći i to je tako svuda.

Ja sam više puta kontaktirao korisnike foruma preko LP da mi pomognu oko nekih stvari, van domena fotografije, koje su njima očigledno veoma jednostavne ali ih veoma dobro poznaju. Isto tako sam ja dobijao poruke o fotografiji i fotoaparatima koje su, ako bih tako gledao i razmišljao, smešne. U svakom slučaju, obe strane su dobile korektan odgovor koji je itekako pomogao, bez imalo "On je noob" stava.

Toliko za sada o mom "opravdanju"

Katmay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2010, 17:31   #11
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Iako sam prilično siguran da nisam prozvan u ovoj temi (nit' sam mod, nit ' su mi fotke nešto dobre da doržavaju podforum u životu) moram da kažem zašto ne kačim ništa, kad je već reč o tome. Prvo, ne volim "burek mentalitet" ili ti ALLin1 forume. Učlanio sam se na 2-3 foto foruma i tamo okačim po neku sliku (1 u 30-50 koje napravim), član sam na književnim forumima pa tamo diskutujem o knjigama, a ako bih hteo da pričam o muzici ili filmovima, postupio bih slično... SK je za mene prateći forum jednog magazina o IT tehnologijama. Tu dođem da vidim komentare aktuelnog broja, popričam malo o po nekoj igri i to je to...

Ne znam čemu toliko loženje sad
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2010, 18:03   #12
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Iako sam prilično siguran da nisam prozvan u ovoj temi (nit' sam mod, nit ' su mi fotke nešto dobre da doržavaju podforum u životu) moram da kažem zašto ne kačim ništa, kad je već reč o tome. Prvo, ne volim "burek mentalitet" ili ti ALLin1 forume. Učlanio sam se na 2-3 foto foruma i tamo okačim po neku sliku (1 u 30-50 koje napravim), član sam na književnim forumima pa tamo diskutujem o knjigama, a ako bih hteo da pričam o muzici ili filmovima, postupio bih slično... SK je za mene prateći forum jednog magazina o IT tehnologijama. Tu dođem da vidim komentare aktuelnog broja, popričam malo o po nekoj igri i to je to...

Ne znam čemu toliko loženje sad
- SK forum nije kao Burek i ostali opšti forumi.

- Ako je ovaj forum o IT tehnologijama, zašto bi izostavili fotografiju? Zar ona nije deo IT tehnologija?

Sve više i više fotografije zavise od opreme koja se koristi pa tako zaslužuje mesto u IT svetu. Ali bez fotografa koji bi sve osmislio, podesio, isplanirao da izgleda fenomenalno, ne bi bilo dobrih fotografija. Tako da ako je neko hteo da kaže gde je tu fotograf, pa eto ga
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku miša topola na korisnoj poruci:
AstraLogos (7.12.2010), HSVstoned (7.12.2010), unique93 (7.12.2010)
Stara 7.12.2010, 22:25   #13
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Citat:
Katmay kaže: Pregled poruke
I nije tačno, Astra, što si rekao to za uzdizanje i ne obraćanje "običnim" korisnicima, bar kada sam ja u pitanju... Kada sam se registrovao ovde, tada sam i počeo da pišem za SK, i postavljao sam fotke i komentarisao ih sasvim normalno, kao i svi ostali a avatar sam dobio malo kasnije pa i tada sam se ponašao normalno.
Ovo se prijatelju nikako ne moze odnositi na tebe. Jedina moja licna zamerka je sto te je ovaj forum promovisao - dao ti sansu, pa u tom smislu sam mislio da bi ljudski bilo uzvratiti onim sto jako dobro radis, a to je fotografija.
Naravno ne mislim da ostalo ne radis kvalitetno!
Moj problem i jeste, sto znam da svima kazem ono sto mislim i ne uvrcem kada pisem, niti se u moji tekstovima provlaci "politicka" oratorika.
Izostao je u ovoj temi dijalog, iskreno misljenje, kritika i sugestija. Svelo se na: supre, fenomenalno, odlicno, svaka cast...???
Ne tako dugo, secam se da steve89 vrlo ostro kritikovao moje makroe cveca, u smislu kadriranja. Kada sam ispravio izbor i obratio malo paznju na taj segment, isti taj clan me je pohvalio. E to je ono sto je najvrednije na ovom delu foruma, a ne sama fotka. Konstruktivna kritika.
Da i moramo konstatovati, da se ne uvazavaju razliciti pristupi fotografisanju.
No kada bi se vise kacilo mozda bi pocetnici i manje iskusni shvatili, da nije samo jaka obrada u PS-u bitna da bi se dobila dobra fotografija. Sto automatski znaci da ima i ljudi kojima obrada fotografija bas ne lezi, ili su nezainteresovani da ulazu svoje slobodno vreme, pa ne kace "nenasminkane" fotografije misleci da su manje vredne nase paznje.
Naravno ovo je samo moje zapazanje i misljenje.
U svakom slucaju mozda ova tema i nije losa, samo kad bi se i drugi ukljucili da iznesu svoje misljenje.
Pozz svima...
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2010, 23:07   #14
Katmay
Light Painter
 
Avatar korisnika Katmay
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 211
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 136 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Nije mi jasna tvoja zamerka... Kako misliš promovisao? Kakvu šansu? Da pokažem svoje fotke?

Jednostavno, kada sam počeo da pišem, registrovao sam se ovde jer je i forum deo časopisa i, između ostalog, mogu da pročitam eventualne kritike, zapažanja, odgovorim na neka dodatna pitanja i ostalo što se tiče mojih tekstova...

Ako si na to mislio...
Katmay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2010, 23:36   #15
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
- SK forum nije kao Burek i ostali opšti forumi.

- Ako je ovaj forum o IT tehnologijama, zašto bi izostavili fotografiju? Zar ona nije deo IT tehnologija?

Sve više i više fotografije zavise od opreme koja se koristi pa tako zaslužuje mesto u IT svetu. Ali bez fotografa koji bi sve osmislio, podesio, isplanirao da izgleda fenomenalno, ne bi bilo dobrih fotografija. Tako da ako je neko hteo da kaže gde je tu fotograf, pa eto ga
Bla bla bla... gde sam rekao da ovaj forum treba ili ne treba bilo šta? Kako odmah trčite da nađete nešto što ne piše... Naravno da treba da postoji podforum namenjen fotografiji, a da ne pričamo o ulozi fotografa u stvaranju fotografije. Nigde ni jednu od tih stvari nisam pomenuo, a ti me citiraš kao da sam državni neprijatelj fotografije...

Rekao sam da je MENI na ovom forumu fotografija sporedna koliko i kačenje nacrtanog wallpapera u podforumu sa 2D radovima ili ćaskanje o wow... Jer za sve te stvari idem na namenske forume. Stoga je MENI jako retardirano kad vidim pohitne branioce bilo kog foruma koji napadaju ljude zato što nisu tu... ako ste dokoni i nemate šta drugo da radite, a online ste prisutni samo na jednom mestu na internetu (sreća pa nije fejs već sk, al 1 je ipak 1) kačite 300 fotki na dan... al' nemate pravo da zamerate nikom drugom što ne razmišlja kao vi.

Ajd sad il' plani pa kreni da odgovaraš bez čitanja, il' pročitaj lepo još jednom šta sam napisao prvi put, pa primeti delove gde jasno ističem da pričam samo o sebi.

BTW, SK jeste baš kao Burek forum... (koji je inače stariji jedno 4-5 godina. :P ) jer da nije, ne bi imao brbljaonicu i gomilu ne-it tema... očigledna je želja uprave da zadrže što više ljudi na ovom mestu dajući im da pišu svašta, umesto da se skoncentrišu na ono zbog čega je forum prvenstveno osnovan.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Katmay (7.12.2010), Maladikt (7.12.2010)
Stara 8.12.2010, 0:47   #16
DavidovicN.S
Član
 
Član od: 30.9.2007.
Poruke: 203
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 80 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Ovo se prijatelju nikako ne moze odnositi na tebe. Jedina moja licna zamerka je sto te je ovaj forum promovisao - dao ti sansu, pa u tom smislu sam mislio da bi ljudski bilo uzvratiti onim sto jako dobro radis, a to je fotografija.
Naravno ne mislim da ostalo ne radis kvalitetno!
Moj problem i jeste, sto znam da svima kazem ono sto mislim i ne uvrcem kada pisem, niti se u moji tekstovima provlaci "politicka" oratorika.
Izostao je u ovoj temi dijalog, iskreno misljenje, kritika i sugestija. Svelo se na: supre, fenomenalno, odlicno, svaka cast...???
Ne tako dugo, secam se da steve89 vrlo ostro kritikovao moje makroe cveca, u smislu kadriranja. Kada sam ispravio izbor i obratio malo paznju na taj segment, isti taj clan me je pohvalio. E to je ono sto je najvrednije na ovom delu foruma, a ne sama fotka. Konstruktivna kritika.
Da i moramo konstatovati, da se ne uvazavaju razliciti pristupi fotografisanju.
No kada bi se vise kacilo mozda bi pocetnici i manje iskusni shvatili, da nije samo jaka obrada u PS-u bitna da bi se dobila dobra fotografija. Sto automatski znaci da ima i ljudi kojima obrada fotografija bas ne lezi, ili su nezainteresovani da ulazu svoje slobodno vreme, pa ne kace "nenasminkane" fotografije misleci da su manje vredne nase paznje.
Naravno ovo je samo moje zapazanje i misljenje.
U svakom slucaju mozda ova tema i nije losa, samo kad bi se i drugi ukljucili da iznesu svoje misljenje.
Pozz svima...
Uhuhu, ovo je vec ozbiljan slucaj no-liferizma, covece kuliraj, sta oces, ako ti je umro forum postavi slike ne otvaraj teme da prigovaras ljudima kako ne postavljaju. Ja bas zato ne postavljam slike, sto se na forumu nalaze neki likovi koji sve shvataju preozbiljno i cim naidje neki amater, odma nadjete hiljadu primedbi i covek lepo digne ruke. S vremena na vreme mi padne na pamet da postavim nove slike, ali cim prelistam teme odustanem. I to uglavnom oni likovi koji su postavili po jednu, dve slike i misle da su uvatili boga za mu*a.
DavidovicN.S je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2010, 2:05   #17
Notorious B.I.G
Veteran
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Novi Sad,Veternik
Poruke: 874
Zahvalnice: 628
Zahvaljeno 452 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Ako hocete da ozivite forum napravite neka takmicenja,mesecne teme,druzenja.....
to je jedini nacin.
Ili krenite da radite stock
Notorious B.I.G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2010, 3:45   #18
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Citat:
Ako hocete da ozivite forum napravite neka takmicenja,mesecne teme,druzenja.....
to je jedini nacin.
ovo sam ja nedavno predlozio jednom od moderatora

nikakve nagrade itd,cisto takmicenje.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2010, 6:51   #19
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
ovo sam ja nedavno predlozio jednom od moderatora

nikakve nagrade itd,cisto takmicenje.
Dobra ideja. Možda bi čak i nagrada mogla da se ugura u priču, npr. u vidu objavljivanja pobedničke fotografije u Svetu kompjutera, što bi opet bila i odlična promocija podforuma.

Poslednja ispravka: Neuro (8.12.2010 u 7:00)
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neuro na korisnoj poruci:
unique93 (8.12.2010)
Stara 8.12.2010, 13:19   #20
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

pa kad je mobil mega casopis mogao da ima zasto ne bi mogao sk?

a tu sam bio 2. ili 3. mesto[konkurs za najoriginalniji fotografiju sa mob. telefona] ali nikad nisam otisao u bg po nagradu
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako postaviti forum TaCi Web razvoj 3 19.9.2009 11:17
Da li slike izgledaju bas onako kako ih vidimo? jonathan Fotografija 5 10.11.2007 16:37
Kako menjati boju automobila u photoshopu? freeminder Grafički softver i radovi 16 31.10.2007 17:03
Kako instalirati program na Fedori? dacho Slobodni softver 2 4.10.2007 9:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com