Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2015, 13:44   #1
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Huawei Ascend G7

Nakon nedelju dana koriscenja ovog telefona, koji je kupljen kao neka vrsta zamene za svima dobro poznat LG Nexus 4, doslo je vreme da opisem iskustvo i sa ovim telefonom, na papiru je delovao kao dostojna zamena (imajuci u vidu da sam bio ogranicen izborom telefona u Telenoru).






INTRO


Imajuci u vidu da sam se vec susreo sa ocajnim Huawei G510, gledao sam da se informisem malo bolje o G7 pre definitivne odluke. Losa ponuda, nedostatak alternativa (osim Huawei P8 Lite na koji su vec krenule zalbe koliko sam video u medjuvremenu) dovela je do toga da sam uzeo G7 jer nisam hteo da odem korak unazad u performansama u odnosu na Nexus uredjaj. Quad Core procesor, 2 GB RAM memorije, 16 GB ROM memorije, prosirivost karticom, veliki displej, odlicna izrada i na kraju price o fenomenalnom trajanju baterije odneli su prevagu u odluci da uzmem ovaj telefon.

IZGLED

Sto se tice izgleda, ovde nema nikakvih zamerki, telefon je izradjen od aluminijuma i pri prvom kontaktu s telefonom oseca se da je sve to kvalitetno odradjeno. Za svoju velicinu kao i kapacitet baterije, telefon je zapanjujuce tanak, nekih 7.6 mm. Ogroman ekran od 5.5 inca je usper uklopljen u okvir, bezeli su relativno mali ali telefon ipak ne deluje toliko ogromno koliko sama dijagonala ekrana nagovestava.

EKRAN

Telefon poseduje prilicno kvalitetan IPS ekran sa dijagonalom od 5.5 inch-a, sa gustinom piksela od 267 ppi, sto na prvi pogled moze delovati kao nedovoljno za ovoliki displej. Ipak, kvalitet ekrana, cija je vidljivost skoro ista gotovo iz svih uglova, nadomestava ovu relativno nevidljivu manu.

Tu dolazimo i do prve zamerke. Moje subjektivno misljenje je da se 267 ppi moze primetiti iskljucivo zbog sakatog EMUI 3.0 koji je istog momenta zamenjen Nova Launcherom, o cemu cu reci vise u odeljku vezanom za softver.

ZVUK

Zvuk koji dolazi iz mono zvucnika je iznenadjujuce dobar za moj ukus, nema odsecenog basa u velikoj meri kao kod mnogih telefona, sto je za svaku pohvalu. Telefon se prilicno glasno cuje, tako da nece biti problema vezanih za propustene pozive ako vam telefon zazvoni dok ste u guzvi. Kvalitet zvuka u slusalici je odlican za sta su zasluzna dva mikrofona, tu nemam zamerki.

Druga zamerka se odnosi na slusalicu. Iako se ovaj problem verovatno moze resiti softverskim putem, ako koristite telefon u stock stanju, morate se naprezati ako ste u guzvi da bi ste uopste culi sta vam sagovornik sa druge strane govori, pa cak i u tisini morate biti koncentrisani na to sta vam sagovornik govori. Dakle, ako imate problema sa sluhom ili cesto koristite telefon u situacijama kada postoji izvor buke oko vas, ovo moze biti problem.

Slusalice koje idu uz telefon su prilicno dobre za slusalice koje dolaze uz telefon, ali je izrada kabla ocajna i pitanje je vremena kada ce se pokidati, steta sto su ustedeli na tome, ali ionako imam Sony MDR ZX 100 slusalice koje ionako koristim kada hocu kvalitetan zvuk.

Poslednja ispravka: Lanikor (22.8.2015 u 15:02)
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Lanikor na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (22.8.2015), Sh0m1 (23.8.2015), zajchik (26.8.2015)
Stara 22.8.2015, 14:19   #2
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Huawei Ascend G7

SOFTVER

Sto se tice softvera, operativni sistem Android 4.4.4, a u Septembru stize i update na Lolipop, doduse upitno je koja je verzija u pitanju. Telefon je u pocetku bio prepun bloatwarea, koji je doduse moguce obrisati u potpunosti iz telefona, tako da to necu uzeti kao negativnu stavku. I ovaj telefon je moguce rutovati preko FramaRoot aplikacije, ali zbog cinjenice da je u pitanju nov telefon koji je uz to i u garanciji (znam da sklonim tragove rutovanja ali jednostavno nemam potrebu jos uvek za tim), odlucio sam da telefon ne rutujem.

Telefon radi relativno dobro, ali ako ga preopteretite sa malo vise aplikacija pocinje da pokazuje znake usporenja, iako su sitni, u odnosu na Nexus 4 su vidljivi. Nista drasticno, samo posledica mojeg trazenja igle u plastu sena.

Najveca mana ovog telefona je sledeca, deal breaker za mene. Displej, iako dobar sam po sebi, u kombinaciji sa EMUI 3.0 koji na home screen izbacuje ogromne ikonice koje anuliraju veliku dijagonalu displeja, pokazuje taj "nevidljivi" problem koji sam pomenuo u vezi sa displejem, a to je relativno mali broj ppi koji odlikuje ovaj ekran. Teznja da se kopira iPhone i iOS dovela je do toga da softver ovog telefona na prvi pogled izgleda kao da je u pitanju telefon nekog No-Name kineskog proizvodjaca koji proizvodi kopije telefona ciji se rok trajanja meri danima. Pikseli se jednostavno previse vide na ovim ogromnim ikonicama, nista nije pregledno i moj savet vam je da INSTALIRATE NOVA LAUNCHER ODMAH PO PALJENJU TELEFONA. Razlika je enormna, i u brzini rada i u izgledu koji mozete da podesavate kako god vam se cefne. Ispod imate uporedni izgled, nisam nesto stelovao home screen jer mi je ovakav kakav je sad super, ali u odnosu na prethodno stanje je perfektan.

Uporedni prikaz:



Imajte u vidu da EMUI nema klasican meni tako da postoji samo jedna slika sa stock EMUI izgledom, samo je moguc slide. Ispod je prikazan izgled notification bar-a i prikaz prelaska sa aplikacija na aplikaciju prilikom multitaskinga.




HARDVER

Sto se tice hardware-a, telefon poseduje cetvorojezgarni procesor Snapdragon 410 klokovan na 1.2 GHz koju prati Adreno 306 grafika, 2 GB RAM memorije, 16 GB interne (ROM) memorije kao i slot za SD karticu.

Da li je u pitanju losa optimizovanost softvera ili sam jednostavno ukljucio previse aplikacija, telefon u pojedinim aplikacijama pri slajdovanju ne pokazuje pad u framerate-u pri skrolovanju. Ono sto je interesantno je da aplikacije rade super, ali npr. pri otvaranju eksternog linka na FB je ovo prilicno vidljivo, isto i sa sadrzajem gde je potrebno ucitati vise prateceg materijala poput slika, mislim da bi sa custom ROM ovo radilo perfektno ali otom potom, to je jedna od mana sa kojom se moze ziveti.

Sto se tice igrica, prostije igre ce raditi fino, dok npr. Fallout Shelter pokazuje znake usporenja, mada imajuci u vidu sta je sve upaljeno u pozadini, i ne cudi me.

Facebook, Viber, Skype itd itd rade bez problema.



KAMERA

Ruku na srce, kamerice nisam previse koristio tako da nemam previse toga da kazem. Telefon poseduje prednju kamericu "za selfije" od 5 Mpix i zadnju kamericu od 13 Mpix. Sto se tice fokusiranja i okidanja, sve to radi brzo, sum je kao sto je ocekivano primetan uvece ako postoji manjak svetla ali je najbolje da pogledate primere na internetu kako bi ste videli da li je sve to prihvatljivo za vas ukus jer je to subjektivna kategorija.

BATERIJA

Baterija je jednom recju - cudo. Baterija od 3000 mAh u kombinaciji sa 720p displejem i relativno malim potrosacem u vidu SD 410 dovela je do toga da ovaj telefon ima screen on time od preko 9h ukoliko ne igrate igrice. Cak i sa igricama izdrzi prilicno dugo. Kome god treba ogroman displej sa odlicnom baterijom, a ne bi narucivao iz Kine, ovo je telefon za vas.





ZAKLJUCAK

Kada se sve sabere i oduzme, Huawei Ascend G7 se pokazao kao dobra kupovina, odlicna baterija, ogroman displej (ko voli) i odlicna izrada su definitivno plus za ovaj telefon. Od mana postoje sitna usporenja, displej (subjektivno, vezano za ostrinu) i zvuk u slusalici. Ukoliko trazite telefon sa dobrom baterijom i ne planirate da igrate neke preterano zahtevne igre na njemu, uz relativno tecan svakodnevni rad, ovo je telefon za vas.

Poslednja ispravka: Lanikor (22.8.2015 u 15:04)
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Lanikor na korisnoj poruci:
LIMAN (22.8.2015), Sh0m1 (23.8.2015), zajchik (26.8.2015)
Stara 22.8.2015, 14:53   #3
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Huawei Ascend G7

Dodao sam par skrinsotova cisto da vidite kako sve to izgleda u realnom radu, moj homescreen ne mora svima nuzno da bude lepsi od ovog stock primera.

Tekst je podlozan izmenama, moguce je da sam nesto zaboravio pa cu dopuniti po potrebi.

Pitajte sve sto vas zanima.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2015, 17:19   #4
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Huawei Ascend G7

Ukoliko se nalazite u oblasti sa losim signalom, OBAVEZNO PREBACITE NA 2G MREZU jer 2 antene pocnu da crpe bateriju mnogo brze nego sto je normalno, tako da obratite paznju na to.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Huawei Ascend Y300 gorgilije Aparati i oprema 12 4.3.2015 13:17
Huawei ascend G7 pejcic Aparati i oprema 5 27.2.2015 16:22
[Android] Huawei Ascend G510 evanghelion Aparati i oprema 15 7.11.2013 18:31
[Android] Huawei Ascend P6 mare037 Aparati i oprema 2 19.6.2013 13:13
Huawei Ascend G300 vs Samsung Galaxy Ace Plus akarpuzov Aparati i oprema 50 5.10.2012 16:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com