Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.1.2020, 15:43   #1
Munja666
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Poruke: 86
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom LG L80 D373EU problem sa USB konekcijom i flešovanjem

Zdravo svima,

Nekoliko dana unazad mučim muku sa ovim LG D373.
Naime prvo sam se ubio tražeći Custom ROM za ovaj telefon jer je telefon i nakon hard reseta radio usporeno i počeo da povremeno baguje u određenim aplikacijama. Pošto nisam uspeo da nađem nijedan custom rom za baš ovaj model, jer kako na 4pda tvrde ROM-ovi za LG L80 Dual (D380) nisu kompatibilni sa D373, rešio sam da probam sa stock LG ROM-om i lepo skinuo sve što mi treba za flešovanje istog: LG Flash Tool 2014, LG USB drajvere, najnoviji KDZ ROM i sve je izgledalo OK dok nisam rešio da izvadim SD karticu kako bih bekapovao podatke.
Nedugo nakon toga (nisam siguran kako je vađenje SD kartice mogao da bude uzrok) je počela da iskače poruka:"unfortunately the process android.process.acore has stopped" i nema mreže, ne vidi SIM karticu, ne može da se uđe u kontakte i ono najvažnije kada povežem telefon sa računarom na telefonu se samo puni baterija, ne reaguje iako promenim USB mod konekcije niti nudi automatski da se bira koji režim rada u ovom slučaju potreban LG Software mod.
Pokušavao sam sve živo što sam našao kako bih uklonio "unfortunately the process android.process.acore has stopped" grešku od brisanja keša u aplikacijama Contacts, Contacts Storage sve do hard reseta nakon koga se ništa nije promenilo i dalje je iskakala pomenuta greška. Inače nisam uspeo da uradim "Reset to factory settings" iz Settings menija.
Na kraju sam probao da flešujem telefon sa LG Flash Tool 2014 (ali s obzirom da nisam mogao da se "nakačim" na telefon preko USB-a dok je bio uključen ne verujem da mogu ni preko LG Flash Tool-a). Nekim čudom uspeo sam da uđem u "Dowload" mod (pritisnut Up taster + uključen USB kabl u telefon) i da nakon odabira CSE flash moda u LG Flash Tool-u dođem do 15% update-a i ali me je tu sačekala poruka "The Phone is disconnected from PC" (Probao i u Windows 7 i Windows 10, nekoliko različitih LG drajvera)

Na kraju - da li postoji još nešto što mogu da probam, ili je telefon definitivno mrtav?
Munja666 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2020, 22:29   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom LG L80 D373EU problem sa USB konekcijom i flešovanjem

Napuni bateriju skroz pa onda probaj. Uvjek flesujes iz download moda, i prodaj drugi kdz da skines, ne mora zadnji.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2020, 9:55   #3
Munja666
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Poruke: 86
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: LG L80 D373EU problem sa USB konekcijom i flešovanjem

Napunjena je baterija do maksimuma. Flešovao sam iz download moda. Nije problem u kdz fajlu. Problem je što LG Flash Tool ne vidi telefon preko USB konekcije. To me izgleda i zeza sve vreme što PC ne vidi telefon kada se poveže USB kabl a telefon je uključen, a za to je zaslužna verovatno ova "unfortunately the process android.process.acore has stopped" greška. Dok u download modu ga vidi jer u suprotnom kada utaknem kabl da ne valja kabl ili USB port na telefonu ne bih mogao da pokrenem download mod dok držim pritisnut Up taster.
Munja666 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2020, 10:46   #4
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: LG L80 D373EU problem sa USB konekcijom i flešovanjem

Promeni usb port na kompjuteru, kad ga povezes sa telefonom, sve ih isprobaj. Hoce to da zeza.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2020, 14:44   #5
Munja666
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Poruke: 86
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: LG L80 D373EU problem sa USB konekcijom i flešovanjem

Prvo sam to uradio, i to tako da sam izbegavao USB 3.0 portove već isključivo na USB 2.0 port i opet neće. Ne znam kako da nateram telefon da ga vidi PC.
Munja666 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ADSL pitanja proxy Internet usluge 926 27.3.2017 23:02
Problem sa WiFi konekcijom (HP655) nemacx Kvarovi 9 26.5.2016 21:23
Problem sa flešovanjem biosa igormil Aplikativni softver 7 3.5.2013 21:25
Problem sa konekcijom Master_Joda Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 28.11.2011 13:12
Problem sa konekcijom Flexyy Kvarovi 19 3.5.2011 17:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com