Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2008, 3:56   #61
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Kod tebe nije problem sa PAL-B, nego u tome što TV u stvari nema S-Video ulaz.
Pretpostavljam da si iz Beograda. Idi na neku pijacu (recimo Bajlonovu) ili u BG-elektronik prekoputa Markove crkve ili u Akustik (ul. Svetozara Markovića) i kupi kabl S-video --> chinch, pa onda na televizoru ne koristi S ulaz na SCARTU nego Video ulaz.

Kako postoje dve verzije tih kablova, sa kondenzatorom ili bez, moguće da ćeš morati da isprobaš kabl i da zameniš ako ne odgovoara u tvom slučaju. Ako sa tim kablom kompjuter uopšte ne prepoznaje da je priključen TV, onda treba da zameniš kabl. Ja ti preporučujem da probaš prvo kabl bez kondenzatora, jer taj obično pali na nVidijama.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2008, 12:02   #62
[]D.[].[]v[].[]D.
Veteran
 
Član od: 2.11.2007.
Lokacija: ™™™ Cp6uja ™™™ Rank: Master SK*
Poruke: 1.182
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 189 puta na 138 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku []D.[].[]v[].[]D. Slanje poruke preko Yahooa korisniku []D.[].[]v[].[]D.
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Kod tebe nije problem sa PAL-B, nego u tome što TV u stvari nema S-Video ulaz.
Pretpostavljam da si iz Beograda. Idi na neku pijacu (recimo Bajlonovu) ili u BG-elektronik prekoputa Markove crkve ili u Akustik (ul. Svetozara Markovića) i kupi kabl S-video --> chinch, pa onda na televizoru ne koristi S ulaz na SCARTU nego Video ulaz.

Kako postoje dve verzije tih kablova, sa kondenzatorom ili bez, moguće da ćeš morati da isprobaš kabl i da zameniš ako ne odgovoara u tvom slučaju. Ako sa tim kablom kompjuter uopšte ne prepoznaje da je priključen TV, onda treba da zameniš kabl. Ja ti preporučujem da probaš prvo kabl bez kondenzatora, jer taj obično pali na nVidijama.
Kao prvo ja zivim u Nish bre !! A na scartu koji mi je prikljucen na Tv ima s-video izlaz... i kabl mi je 15m zato shto je TV u dnevnu sobu.
A jer treba neki posebni driajveri za nVidia....
kazi ako tereba
[]D.[].[]v[].[]D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2008, 12:21   #63
[]D.[].[]v[].[]D.
Veteran
 
Član od: 2.11.2007.
Lokacija: ™™™ Cp6uja ™™™ Rank: Master SK*
Poruke: 1.182
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 189 puta na 138 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku []D.[].[]v[].[]D. Slanje poruke preko Yahooa korisniku []D.[].[]v[].[]D.
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

evo kako sve to izgleda !





Sve radi nista nije pokvareno ... Kupljeno je u radnji !
[]D.[].[]v[].[]D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2008, 19:47   #64
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
Oleeeee uspeo sam da dobijem boju!!! (tek danas sam probao...)

Nasao sam tut za lemljenje 15 i 20 pin-a kod SCARTA ali sto je jos bolje tu je bio i drugi tut koji objasnjava prespajanje bez lemljenja Naime, uzme se prikljucak za S-video i pomocu tanke zice (ja sam koristio licnaste, upredene) spoje se one 4 rupice na prikljucku, onda kada ubacite S-video unutra on dodatno ugura zice u rupu i na taj nacin su odlicno spojeni. Evo kako izgleda...




tut link>

http://www.camp0s.com/pc_related/svideo/svideo.php

pozzz i hvala svima sto su pomogli
ee urose i ja sam resio isti problem,hvala na korisnom linku. ko ce bre da se smara da lemi
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tomas na korisnoj poruci:
LMiodrag (18.9.2008)
Stara 24.1.2008, 19:52   #65
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Srecom moj Samsung jeftini ima i cinceve i scart ali i s-video ulaz tako da je pustanje slike sa kompa prava uzivancija koliko je jednostavno.

Prosto neverovatno kako Zuma izgleda bolje na TV-u
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2008, 0:01   #66
Imperatori10
Novi član
 
Član od: 11.2.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Kupio sam pre neki dan novi komp, graficka-MSI ATI RX2600XT/800MHz/1400MHz/DDRIII/128bit/DirectX 10/HDMI/TV. Windows INDEGO. I sad zelim da povezem komp. sa TV, ali mi to nikako ne polazi za rukom. Na starom komp. sam to umeo da namestim, ali sad ne mogu nikako jer u Control Panel ne mogu da nadjem prozorce za graficku i opciju clone, kao sto sam radio na starom komp..Nemojte sad pomisliti da mi graficka nije instalirana jer jeste... ako neko zna u cemu je problem i zna resenje nek mi pusti poruku ovde ili na mail
Kod:
imperatori10@yahoo.com
. HVALA UNAPRED

Poslednja ispravka: VojaM (21.2.2008 u 19:02) Razlog: Stavljajte e-mail adrese u CODE, zatrpace vas spamom inace...
Imperatori10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2008, 18:02   #67
milos87
Novi član
 
Član od: 17.2.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

moze li mala pomoc, shvatio sam ovo sa prelemljavanjem pinova, a sta da radim sa ovim. Imam u podesavanjima za graficku (winfast geforce 8400gs) samo opciju single. Sta da radim?
milos87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2008, 6:01   #68
_DLC_
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Г.М. Србија
Poruke: 212
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Thumbs up Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Vidim mnogo se pricalo o lemljenju 15 i 20-tog pina na SCART-u...

Samo zelim da kazem da nista ne mora da se lemi... samo uzmete neku tanku zicicu i pazljivo je savijete i na samom SCART prikljucku.. zavucete tako da dodiruje ta dva pina (15-ti i 20-ti) jer su jedan iznad drugog.... tj. bukvalno ih "vezete"... tu zicicu pogurate na unutra da ne smeta i samo ubodete SCART u TV.

Zasto? Pa ako zalemite ta dva pina, dobijate (da tako kazem) "flatenovan" s-video kabal, koji ako kasnije nabavite TV koji podrzava s-video (kroz SCART), morate da odvaljujete lem. Eto ja sam na primer letos kupio veci TV (koji je takodje "katodash", i iste marke kao prethodni - LG) koji podrzava s-video kroz SCART... i samo sam skinuo zicicu, i voela! Sad imam FULL s-video signal na novom TV-u...

Sutra cu da slikam to moje SCART resenje (bez ikakvog lemljenja), pa cu da okacim, da bude jasnije....

- - -

Jos jedna vazna napomena!

Vidim da se dosta pominjalo i to, da mnogi imaju problema sa prejakom crvenom... To je nazalost obavezna pojava, jer je ovo ipak budzenje resenja, i nije 100% pravilna konverzija S-Videa u Kompozitni signal. To se resava smanjenjem saturacije (u podesavanjima za graficku kartu), ili smanjenjem samo crvene (ako je to u podesavanjima gr. karte moguce).
Sve u svemu ovo resenje je dosta dobro i slika se moze, uz malo korigovanja, dovesti do perfekcije!!

Takodje ako su boje pomalo razdesene i prejake... to je 100% znak da je difoltni izlaz iz graficke NTSC i da treba da se promeni na PAL. To UVEK treba PRVO proveriti!

- - -

Takodje za vlasnike ATI grafickih kartica ... obavezno obratite paznju!!
Ako imate problem (koji sam i ja imao, a slucajno ga resio), da spojite kablom PC i TV, a da vam se UOPSTE ne pojavljuje mogucnost da "saljete" sliku na TV-OUT jer se nista ne pojavljuje u podesavanjima za graficku kartu (tj. TV nije prepoznat, a inace TV treba da se prepozna automatski kada je spojen kablom sa grafickom kartom)!
Resenje je sledece:
Morate prebaciti monitor na drugi DVI (ili ako je VGA+DVI, mora na DVI) prikljucak na grafickoj! Ako imate VGA monitor, naravno koristicete konvertor DVI>VGA!
To se kao problem ne pojavljuje kod svih ATI grafickih kartica, ali ja sam svojevremeno na X1300Pro imao taj problem, i resio sam na taj nacin.

To je neki trip da je jedan prikljucak za monitor (0), TVout (1) a drugi prikljucak za monitor (2)... pa je bitno da se ispostuje poredak (0) za monitor, a (1) ili (2) za sekundarni displej... Ko razume shvatice...
Anywayz na ovoj X1950Pro, koju sada imam, tog problema nema... ali ako se negde pojavi da znate... nista strasno ... samo swapujete monitor na drugi prikljucak!!

- - -

Eto da ne davim vise...
Koliko sam se nakilavio pre godinu ipo dana (kada sam se cimao oko toga SCART tripa), naucio sam podosta sitnica vezanih za PC > TV povezivanje!

Poslednja ispravka: _DLC_ (22.2.2008 u 6:24)
_DLC_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2008, 21:26   #69
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Ja sam imao problem sa crno-belom slikom na nVidia i nisam mogao da promenim sistem (NTSC) dok se nisam setio desnog klika i našao opciju "TV Wizard" posle koje sam dobio mogućnost da promenim na PAL/B i radi super...
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2008, 1:01   #70
s4ndm4n
Novi član
 
Član od: 29.2.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Zamolio bih nekog od iskusnijih clanova za malu pomoc. Citao sam postove iz ove teme vise puta i zeleo bih da proverim da li sam sve dobro razumeo, jer za sada jos uvek nisam dosao do zeljenog rezultata u povezivanju PC-a i TV-a. TV koji imam je Samsungov model, ima 2 SCART-a sa zadnje strane i na bocnoj strani cetiri ulaza jedan ispod srugog: R - Audio - crveni L - Audio (Mono) - beli Video2 Input - zuti S-Video Input Graficka je Radeon 9550 i ima S-Video izlaz. Do sada sam pokusao sa: S-Video-SCART kablom - TV nije ni detektovan (pretpostavljam da TV ovu kombinaciju uopste i ne podrzava). Kombinacijom sa cincevima sa obe strane (s tim da na izlazu iz graficke koristim neki adapter koji je dosao uz graficku) - na TV-u se dobije slika ali crno-bela Zeleo bih da cujem koji bi vas predlog bio u vezi sa kablom koji treba da upotrebim da bih dobio sliku u boji na TV-u, a pozeljno i zvuk takodje. Hvala svima unapred.
s4ndm4n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2008, 18:43   #71
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

@s4ndm4n
Citat:
Kombinacijom sa cincevima sa obe strane (s tim da na izlazu iz graficke koristim neki adapter koji je dosao uz graficku) - na TV-u se dobije slika ali crno-bela
Ako si dobio crno belu sliku, možda samo treba da potražiš negde u podešavanjima za ovu opciju TV sistema (NTSC da promeniš u PAL/B)
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Spawn BG na korisnoj poruci:
s4ndm4n (6.3.2008)
Stara 29.2.2008, 21:34   #72
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Ako ne uspe ono sa podešavanjima, možda je problem u kablu.Imao sam kombinaciju s video-scart pa je slika takođe bila crno-bela.Posle mi je jedan tip koji popravlja kompove ili tako nešto otvorio onaj scart deo, odlemio i zalemio neke žice (pretpostavljam da im je zamenio mesta) i slika je posle toga bila u boji.Što se zvuka tiče na onom s video-scart kablu imaš valjda kabal koji ide u zvučnu, a na scart-scart kombinaciji ne, pa će ti trebati poseban iz zvučne u TV (u crveni ulaz, rekao bih).

Poslednja ispravka: JohnnyNT (29.2.2008 u 21:38) Razlog: repair
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
s4ndm4n (6.3.2008)
Stara 6.3.2008, 0:17   #73
s4ndm4n
Novi član
 
Član od: 29.2.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
@s4ndm4n
Ako si dobio crno belu sliku, možda samo treba da potražiš negde u podešavanjima za ovu opciju TV sistema (NTSC da promeniš u PAL/B)
Vec podeseno ali ne radi.

Citat:
Nikola Tomić kaže: Pregled poruke
Ako ne uspe ono sa podešavanjima, možda je problem u kablu.Imao sam kombinaciju s video-scart pa je slika takođe bila crno-bela.Posle mi je jedan tip koji popravlja kompove ili tako nešto otvorio onaj scart deo, odlemio i zalemio neke žice (pretpostavljam da im je zamenio mesta) i slika je posle toga bila u boji.Što se zvuka tiče na onom s video-scart kablu imaš valjda kabal koji ide u zvučnu, a na scart-scart kombinaciji ne, pa će ti trebati poseban iz zvučne u TV (u crveni ulaz, rekao bih).
Na kraju sam i promenio kabl, s tim da sa jedne strane ima S-video (iz graficke) + kabl za prenos zvuka iz zvucne kartice, s druge strane cincevi u TV (zuti, beli i crveni) i to radi perfektno.
Hvala svima.
s4ndm4n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2008, 1:06   #74
suspirija
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 37
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

I ja imam problem da dobijem sliku u boji. Imam graficku Asus 8800 GT ( drajver 169.21 ) i prikljucio sam na moj TV s-video kabal, kojim sam do skoro povezivo Asus 6600 GT i imao odlicnu sliku na televizoru. Sada sa ovom grafickom imam crno-belu jer mi ne dozvoljava, tacnije, zakljucano je podesavanje TV formata i stoji na M/NTSC. Kako da otkljucam ovu funciju?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	snap018.jpg
Viđeno:	141 puta
Veličina:	51,4 KB
ID:	20559  
suspirija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 21:18   #75
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Nisam te bash skapirao, kakav kabal imash? Sa jedne strane s-video a sa druge scart ili činčevi? Ili neshto drugo??
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2008, 1:43   #76
suspirija
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 37
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Kabal je komplet s-video/s-video i ne koristim nikakav adapter ni na kartici ni na tv-u, jer na samoj kartici vec postoji s-video a tako je i na mom televizoru s-video ( ne scart, ne cincevi ). Problem je sto u drajverima za graficku ( bilo koja verzija drajvera ) format slike za TV stoji zakljucan na M/NTSC i ne mogu da ga promenim u B/PAL, sto se i vidi na slici koju sam prilozio.
suspirija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2008, 12:21   #77
zlaja_ks
Novi član
 
Član od: 4.5.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Wink Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Citat:
suspirija kaže: Pregled poruke
Kabal je komplet s-video/s-video i ne koristim nikakav adapter ni na kartici ni na tv-u, jer na samoj kartici vec postoji s-video a tako je i na mom televizoru s-video ( ne scart, ne cincevi ). Problem je sto u drajverima za graficku ( bilo koja verzija drajvera ) format slike za TV stoji zakljucan na M/NTSC i ne mogu da ga promenim u B/PAL, sto se i vidi na slici koju sam prilozio.
A takodje se na slici vidi da mozes da kliknes na opciju : TV WIZARD,... pa klikni i promeni na pal.
zlaja_ks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2008, 18:16   #78
suspirija
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 37
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Citat:
zlaja_ks kaže: Pregled poruke
A takodje se na slici vidi da mozes da kliknes na opciju : TV WIZARD,... pa klikni i promeni na pal.
U TV Wizard-u ne mozes da biras format slike, nego pod opcijom select TV format, a tu se vidi da je zakljucano na M/NTSC i ne moze da se menja format slike ( sve je bledo ). Cak ako odem na opciju Advance isto je.............stoji M/NTSC i nista drugo nije ponudjeno.
Nije mi prvi put da namestam sliku na televizoru. Imao sam pre ove kartice
MSI 4200 Ti pa ASUS 6600 GT i ni sa jednom nije bilo problema.
suspirija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku suspirija na korisnoj poruci:
zlaja_ks (11.5.2008)
Stara 11.5.2008, 19:59   #79
zlaja_ks
Novi član
 
Član od: 4.5.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Wink Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

A zasto jednostavno ne deinstaliras drajvere za graficku , restartujes i ponovo instalises drajvere za graficku.
zlaja_ks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2008, 0:03   #80
suspirija
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 37
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Citat:
zlaja_ks kaže: Pregled poruke
A zasto jednostavno ne deinstaliras drajvere za graficku , restartujes i ponovo instalises drajvere za graficku.
I to sam radio sa drajverima, a imam dva operativna sistema Windows XP i na jednome sam probao sa Omega drajverima verzija 169.21 i isto. Izgleda da je u samoj kartici zakljucan TV format. Ne znam sta vise. Pisao sam i nVidia-i i Asus-u. nVidia mi je odgovorila tako sto su trazili dodatne informacije od mene, a koje sam im ja poslao ali posle toga nista.Asus mi nije nista odgovorio.
suspirija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
pc -> tv, pc->tv, povezivanje pc i tv, sa pc na tv, sa pc-a na tv, sa pc-ja na tv, televizor, tv prijemnik

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Horizontalno "pomeranje" slika koristeći CSS Neky Web dizajn 14 8.4.2008 0:19
Crno bela slika... internacional 1 Kvarovi 6 11.8.2007 18:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com