Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Pregled rezultata glasanja: Najbolji Tomb Raider
Tomb Raider 24 20,87%
Tomb Raider II 17 14,78%
Tomb Raider III 10 8,70%
Tomb Raider: Lost Artifact 5 4,35%
Tomb Raider: The Last Revelation 19 16,52%
Tomb Raider: Chronicles 3 2,61%
Tomb Raider: Angel Of Darkness 6 5,22%
Tomb Raider: Legend 17 14,78%
Tomb Raider: Anniversary 8 6,96%
Tomb Raider: Underworld 6 5,22%
Glasova: 115. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.3.2021, 15:44   #101
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

AoD presao davno jos bez ikakvih problema. Bilo je bagova kada je izasla, to je popeglano. Lara trci kako trci i to je to. Kontrole nisu losije nego u prethodnim nastavcima, kretanje je inertno i to je zaista moglo bolje. Lara svakako dobro i pliva i roni i skace i vere se. Igra je bila ambicioznija ali je skracena. Cak i takva je daleko najbolja sto se price tice u celom TR serijalu. Posle je izasao Legend koji je maksimalno utegnut, odlicno optimizovan i sasvim je solidna igra. Sve posle Underworlda vise i ne racunam u TR serijal.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2021, 16:03   #102
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Takodje svidela mi se muzika u AOD, Peter Connelly je odlično uradio soundtrack za igru, glavna muzička tema u glavnom meniju mi je ostala u lepom sećanju kao da gledam neki film.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2021, 16:06   #103
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Džaba dobra muzika i priča kada je igra imala gomilu bagova a kontrole su bile očajne, najgore u serijalu.

To je trebala da bude trilogija koja nikada nije nastavljena jer je s razlogom očajno prošla kod publike. Šteta zbog potencijala u priči što je zbrzana.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
ezenkiel (12.3.2021)
Stara 11.3.2021, 23:38   #104
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Meni je najdrazi Legend, na njemu sam najvise proveo vremena i obrnuo sam ga bezbroj puta. Najbolji mi je Anniversary (prvi deo). Drugi deo sam igrao, ali ga nikada nisam presao, a sada ne mogu nikako da se nateram, previse su me razmazile nove igrice. Sto se mene tice bas bi voleo da urade rimejk svih delova do Legenda u Legend/Anniversary stilu samo sa savremenom grafikom.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2021, 3:20   #105
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

E baš mi se igraju ti klasici ponovo. Jel radi to na novim mašinama ako bih skinuo sa steama?
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2021, 4:12   #106
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ja sam gledao skoro tr2 na youtube jeste bila super igra pre 20 godina ali sad izgleda kao minecraft, ne bih mogao sad to da igram a baš mi bila nostalogija..
To je samo inicijalni šok, posle to prođe. Kao kada sam uzeo da odigram Baldur's Gate keca posle 20 godina i na prvi pogled bio "šta je bre ovo, nekakvi sprajtovi, pikseli, ne mogu ja ovo" ali se naterao i posle nekoliko minuta ni ne primećuješ da je stara igra.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2021, 4:31   #107
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

mislim da rekoše negde da ne rade ni dx9 igre na amd grafičkim ovim novijim, a što se tiče igranja, njah.. izašlo još 10 tr posle koje nisam odigrao sa boljom grafikom, igrao sam neku gde je na pustom ostrvu pa sam bio zaglavio negde, to je zadnje što sam igrao od nje, a i gledam da bolje iskoristim vreme nisam više mlad ne bih da se za 20 godina probudim kao starac koji je ceo život igrao igrice...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2021, 5:56   #108
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Što jes, jes. I ja planiram te ću ovo, te ću ono a nema se vremena ni da valjano sednem za komp. Surova realnost.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2021, 7:34   #109
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Mene kod starih igara više kolje što tipično rade u 15-25 frejmova (nezavisno od snage mašine), a pre 20+ godina to na CRT-u niti sam primećivao, niti mi je smetalo. Kad nađem nešto da radi u makar stabilnih 30 fps, ihaj
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2021, 8:53   #110
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Citat:
E baš mi se igraju ti klasici ponovo. Jel radi to na novim mašinama ako bih skinuo sa steama?
Bar prvi tri dela rade pod 3dfx Glideom pa mozes koristiti nGlide. Verovatno moze tako do petog dela mada verujuem da problema moze biti samo sa prva tri. Posle petog dela TR naslovi su vec relativno moderne igre i rade bez problema i na novom hardveru. Verujem da ih ima i na GOG-u.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2021, 19:40   #111
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Ja bas ponovo prelazim reboot trilogiju, trenutno na Rise-u. Jbt, ja nostalgican za TR2013, koji je ujedno i prvi TR koji sam presao (tada imao 18. godina), a ovde ljudi diskutuju o delovima iz sredine 90tih. Pogledao sam starije delove na YT-u i nesto malo sam igrao Anniversary iz 2006. kada je izasao, i 200% preferiram Rambo-Laru iz nove trilogije. Shadow je bas smanjio kolicinu borbe i zbog toga mi je ubedljivo najgori deo reboot-a... da ne spominjem sto su unakazili Laru ne znam ni ja zbog kog razloga.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2021, 20:00   #112
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Shadow je bas smanjio kolicinu borbe i zbog toga mi je ubedljivo najgori deo reboot-a... da ne spominjem sto su unakazili Laru ne znam ni ja zbog kog razloga.
Poenta originalnog Tomb Raidera uopšte nije bila u borbi, već u istraživanju, rešavanju push/pull zagonetki, izbegavanju zamki i platformskih zadataka. Koliko me sećanje služi broj neprijatelja u originalnoj igri može da se nabroji na prste, ali atmosfera i zanimljivost gejmpleja je bila (i ostala) natprosečna.

A što se reboota tiče, iako te igre volim i imam ih u svojo Steam biblioteci, te igre se samo zovu Tomb Raider, ali su pre Uncharted sa Larom Kroft umesto Natana Drejka. Tek je Shadow malo zagrebao po površini originalnog koncepta i onoga što bi Tomb Raider trebao da bude.
Jer, kakav je to reboot kad u prvoj igri treba da potamaniš ljudi i zverki dva puta više nego u svim prethodnim delovima zajedno?? Kao kad bi neko napravio Need For Speed reboot u kojem vozila imaju mitraljeze i raketne bacače, a cilj je da potamaniš sve što se mrda na putu.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
gorgilije (13.3.2021), Laskaris (15.3.2021), Marko Radonjic (16.3.2021), player1 (14.3.2021), simke85 (14.3.2021)
Stara 12.3.2021, 23:38   #113
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Poenta originalnog Tomb Raidera uopšte nije bila u borbi, već u istraživanju, rešavanju push/pull zagonetki, izbegavanju zamki i platformskih zadataka. Koliko me sećanje služi broj neprijatelja u originalnoj igri može da se nabroji na prste, ali atmosfera i zanimljivost gejmpleja je bila (i ostala) natprosečna.

A što se reboota tiče, iako te igre volim i imam ih u svojo Steam biblioteci, te igre se samo zovu Tomb Raider, ali su pre Uncharted sa Larom Kroft umesto Natana Drejka. Tek je Shadow malo zagrebao po površini originalnog koncepta i onoga što bi Tomb Raider trebao da bude.
Jer, kakav je to reboot kad u prvoj igri treba da potamaniš ljudi i zverki dva puta više nego u svim prethodnim delovima zajedno?? Kao kad bi neko napravio Need For Speed reboot u kojem vozila imaju mitraljeze i raketne bacače, a cilj je da potamaniš sve što se mrda na putu.
Ma znam, apsolutno sam svestan toga. Samo kazem da je meni licno Rambo-Lara omiljena Lara, pogotovo zato sto je prva koju sam odigrao do kraja. Naravno, razumem i ljude kojima se to nimalo ne svidja... ja sam jedan od takvih u AC temi gde su mi igre do Syndicate-a neuporedivo bolje nego RPG naslednici.

Poslednja ispravka: buraz (13.3.2021 u 0:06)
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
player1 (14.3.2021)
Stara 13.3.2021, 1:45   #114
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Kao kad bi neko napravio Need For Speed reboot u kojem vozila imaju mitraljeze i raketne bacače, a cilj je da potamaniš sve što se mrda na putu.
Nista se ne brini, za koju godinu stize jedan takav NFS

Ja sam relativno mlad igrac, nisam ni bio rodjen kada je izasao prvi deo TR-a, ali posto sam negde do 2010 imao pentiuma 4 igrao sam vecinu tih matorih igrica, pa i prvih 5 delova TR-a, a najvise sam vremena proveo sa prvom trilogijom. Kada se pojavio konacno prvi TR posle Underworlda bio sam zesce razocaran. Nula istrazivnaje, nula mozak, sve se svelo na "Uzmi mitraljez i tamani". Verovatno sam u manjini mladjih "gejmera" ali kada udjem u igricu i vidim grindovanje, levelovanje, xp-ovi, skilovi trte mrte kulturno izadjem i obrisem igricu. U pojedinim igricama ima toliko stvari koje moj mozak jednostavno ne moze upamtiti
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
simke85 (14.3.2021)
Stara 14.3.2021, 12:09   #115
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Najbolji Tomb Raider

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Samo kazem da je meni licno Rambo-Lara omiljena Lara, pogotovo zato sto je prva koju sam odigrao do kraja.
Razumem te sasvim. I meni su te igre dobre, samo me "štipa" naziv Tomb Raider kada sa originalnim konceptom ima veze jedino što se glavni lik zove Lara Kroft. Jer ono što je srž Tomb Raider igara, a to je istraživanje grobnica i civilizacija u ovim igrama je samo usputna stvar.
Neko moje mišljenje je da je bilo bolje da su igru nazvali...ne znam, recimo "LOST CIVILIZATIONS : THE CURSE OF MAYANS", glavnu junakinju sa Emma Stonewall i reklamirali je kao ženskog Natana Drejka/Indijanu Džonsa i igra bi mnogo bolje prošla. Ovako su dobili puno TR purista koji nisu želeli da pipnu igru i gomilu balavurdije koja nije htela istu jer ih ne zanimaju zagonetke, pentranje i platformisanje (kojih ima u tragovima).
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
filpan (14.3.2021), player1 (14.3.2021)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolji RPG??? Wolverine Role-Play 327 11.4.2007 20:30
tomb raider puding Akcione igre 13 9.1.2007 1:18
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45
Najbolji P2P program Serbicon Video/TV softver 4 8.1.2006 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com