Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.2.2020, 18:23   #1
bravodenisu
Član
 
Član od: 26.4.2012.
Lokacija: Banat
Poruke: 52
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Post Kako povezati Smart TV i Računar ?

Imam TV HISENSE H43B7500 priključen na internet preko WiFi, a moj računar je priključen na internet preko LAN mrežnog kabla.
Uspeo sam da puštam Youtube sa računara preko ovaj TV. To mi je extra jer pustam na brzinu klincu youtube-crtaće sa računara...


Medjutim moje pitanje je da li mogu bilo šta drugo pustiti sa računar osim Youtube? Mogu pustiti neki film koji imam već u računaru, slike ili neku sajt stranicu sa mog računara na TV, bežičnim putem?
bravodenisu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2020, 18:46   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kako povezati Smart TV i Računar ?

Trebalo bi da VLC podržava castovanje na druge uređaje. Ideš na Playback pa Renderer i nađeš tu uređaj na koji radiš cast. Evo kod mene vidi MIBOX4 ovako:

http://prntscr.com/qzsdsb
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
bravodenisu (10.2.2020)
Stara 9.2.2020, 19:24   #3
bravodenisu
Član
 
Član od: 26.4.2012.
Lokacija: Banat
Poruke: 52
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Post Re: Kako povezati Smart TV i Računar ?

Instalirao sam VLC, medjutim preko njega se ne pojavi ništa!
https://i.postimg.cc/26HBb0XJ/Screenshot-8.png
bravodenisu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2020, 19:57   #4
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Kako povezati Smart TV i Računar ?

znam da sa telefona mozes da kastujes na tv. mozda ti je i to ok varijanta? ja sam tako gledao neke utakmice uzivo, jer smart tv nije hteo da otvori te sajtove.
ako ne, mozda postoji neki program za komp pomocu kojeg je moguce, ali to vec ne znam.
evo prvi rezultat na guglu: https://www.youtube.com/watch?v=UeOWaQCtrpw
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
bravodenisu (10.2.2020)
Stara 9.2.2020, 21:46   #5
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Kako povezati Smart TV i Računar ?

Mozes sve od toga sto si trazio. Ako zelis da koristis racunar za reprodukciju filmova na TV-u, bice ti potreban neki DLNA server, na primer Serviio. U njemu ces konfigurisati foldere koje zelis da delis, preko televizora moras naci opciju za LAN/DLNA reprodukciju i to je to.
Takodje u Windows 10 imas fazon da ides na desni klik na fajl koji hoces da pustis na TV-u, zatim opcija Cast i odaberes svoj TV.
Ako ti je komp podrzava Miracast(u sustini je dovoljna novija WiFi kartica) mozes koristiti opciju projektovanja ekrana sa TV, samo kucni Project u start meniju gde ces podeseiti sve opcije a kasnije mozes iz Notification bar-a pozvati Project opciju. Vodi racuna da Project baca samo sliku koliko se secam, takodje pristuna je osetna doza lag-a tako da nije za gejming.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
bravodenisu (10.2.2020)
Stara 10.2.2020, 7:50   #6
bravodenisu
Član
 
Član od: 26.4.2012.
Lokacija: Banat
Poruke: 52
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kako povezati Smart TV i Računar ?

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Mozes sve od toga sto si trazio. Ako zelis da koristis racunar za reprodukciju filmova na TV-u, bice ti potreban neki DLNA server, na primer Serviio. U njemu ces konfigurisati foldere koje zelis da delis, preko televizora moras naci opciju za LAN/DLNA reprodukciju i to je to.
Takodje u Windows 10 imas fazon da ides na desni klik na fajl koji hoces da pustis na TV-u, zatim opcija Cast i odaberes svoj TV.
Ako ti je komp podrzava Miracast(u sustini je dovoljna novija WiFi kartica) mozes koristiti opciju projektovanja ekrana sa TV, samo kucni Project u start meniju gde ces podeseiti sve opcije a kasnije mozes iz Notification bar-a pozvati Project opciju. Vodi racuna da Project baca samo sliku koliko se secam, takodje pristuna je osetna doza lag-a tako da nije za gejming.
Da li postoje nešto i na Youtube da bi mi olakšao malo sve ovo?
Ako može se puštati film sa računara ili još bolje ako mogu pustiti desktop računara na smart-TV, onda je to extra!!!

HVALA vam za ove odgovore!
bravodenisu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2020, 13:27   #7
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Kako povezati Smart TV i Računar ?

Pa kucni Serviio instal na YT pa gledaj, ima gomila toga, mada nije nikakva nauka, instaliras program koji je besplatan, u njemu odredis u kom su ti folderu filmovi koje bi da dalis u mrezi, u spisku uredjaja odaberes profil za tvoj TV po proizvodjacu(sony, lg, samsung...) i to je u nacelu to. Zatim na TV-u treba odabrati opciju za mreznu reprodukcju, dodati server koji bi automatski trebao da se pojavi u listi kada je instaliran i pokrenut na racunaru.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2020, 15:29   #8
Dark Phoenix
Član
 
Član od: 23.1.2009.
Lokacija: Smederevo - Kragujevac
Poruke: 467
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Kako povezati Smart TV i Računar ?

Ja na Windows-u 10 dobijem opciju Cast kad kliknem desnim klikom na video fajl koji hocu da pustim, tu se pojavi TV, izaberem ga i pusta se film odmah na TV-u. Nisam siguran da rade titlovi, tj nisam probao sa titlovima. Ali ovo je najlaksi nacin, ne treba nista dodatno da se instalira ili podesava, samo treba da TV i PC budu na istoj mrezi
Dark Phoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2020, 23:48   #9
djosha
Veteran
 
Član od: 28.10.2010.
Lokacija: Surdulica,periferija ..skoro pa centar
Poruke: 511
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 87 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Kako povezati Smart TV i Računar ?

@bravodenisu---Imam isti tv kao i tvoj..i ono što sam ja uradio je da sam prvo skinuo zadnji firmware a francuskog sajta i intalirao ga(nas fw je bio dosta bagovit i nisam siguran da je imao opciju za server odnosno daljinsku kontrolu).Onda ukljucio opciju za serversku podrsku na tv-u a na racunaru instaliras Universal Media Server i odaberes foldere koje ces da gledas na tv-u. I sve radi odlicno,titlovi rade bez greske takodje (stavis na srednjoevropske).Sve mi je na lan kablu na istoj mrezi i nemam wifi karticu u racunaru.Dakle odradis ono sto je ti je Mario Pavicevic rekao...samo servio je 14 dana trial a ovaj UMS je dzaba.
djosha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2020, 9:51   #10
bravodenisu
Član
 
Član od: 26.4.2012.
Lokacija: Banat
Poruke: 52
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Smile Re: Kako povezati Smart TV i Računar ?

Sada sam na selu, ali kada se vratim probacu sve kako si mi rekao. Ako nesto ne znam (i nisam uspeo) pitacu ovde ponovo.
Znaci prvo skinem firmware sa Francuskog sajta (.bin) stavim na USB i probam da pustim preko njega.
Jedino nisam razumeo gde je opcija serverska podrska na TV? Verovatno je već uključena ali nisam već siguran.
A program Universal Media Server cu takodje skinuti!
HVAAALA!

Poslednja ispravka: bravodenisu (8.3.2020 u 17:55)
bravodenisu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2020, 23:43   #11
djosha
Veteran
 
Član od: 28.10.2010.
Lokacija: Surdulica,periferija ..skoro pa centar
Poruke: 511
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 87 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Kako povezati Smart TV i Računar ?

Skines ovo https://www.hisense.fr/system/files/telechargements/Mise_a_jour_firmware_H43B7500.pdf


Unutar PDF-a ti je link ka najnovijem firmwareu.



Preimenujes fajl u "MstarUpgrade.bin" i iskopiras ga na flesku u root bez ikakvih drugih fajlova ili foldera (formatiras u FAT32 pre toga) i izaberes na tv da nadogradi software preko usb-a...jer drugacije nece -provereno...i 5 min posao.Za ostalo ako zapne negde oko setovanja UMS-a a nece jer nije cak neophodno ni izabrati model TV-a obrati mi se slobodno.Uglavno kad sve to odradis i pokrenes UMS na racunaru ides na TV-u >Unosi i tu ces imati unos Universal Media Server a unutar njega ono sto si stavio da se gleda...prosto.


EDIT: Ako postoji na tom firmware koji ti je trenutno u tv-u pod stavkom PODRŠKA>USLUGA DALJINSKE KONTROLE i zadovoljan si tj nema bagovanja da moras da cupas kablu iz struje onda ukljuci -to ti je to..i ne moras da apgrejdujes firmware.Mozda su sada nasi opeglali fw.Ja kakogod,imam tv vec neko vreme i ne secam se da je bila ta stavka ..uglavnom otkad sam mu stavio francuski fw tv radi ko pesma.

Poslednja ispravka: djosha (9.3.2020 u 0:11)
djosha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako povezati server na domen?! hogar_strashni Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 4.7.2014 12:59
kako povezati komp i TV goxico Foto i audio/video 13 24.1.2014 0:27
Kako povezati kameru sa racunarom :confused: nikolica0233 Foto i audio/video 16 23.8.2013 23:31
kako povezati? vozar.b Foto i audio/video 6 1.3.2013 0:02
Kako povezati kompjuter i TV? Stefan-bg Grafika 1 19.8.2009 15:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com