Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.10.2007, 21:20   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom na jednoj mreznoj kartici i adsl internet i umrezavanje za 2 kompa...

znaci, umrezio sam 2 kompa, ali imam jednu, integrisanu mreznu karticu... cini mi se da mi zbog toga cesto puca internet konekcija uz izbacivanje onoga "send-don't send" i neke poruke u cijem naslovu pise nesto kao "generic host"... ne znam u cemu je stvar inace, kada zelim net umesto mreze, i obrnuto- samo zamenim kablove koji ulaze u mreznu karticu... mrezna je ona koja je integrisana na a8ve-se... a na net se kacim konekcijom koju sam napravio (pure bridge), kao i drugi komp koji je usb-om povezan sa modemom (telekomov adsl; huawei modem)... mozda je taj generic host prob neki nevezan za sve ovo sto nekada bez problema funkcionise... ali se ranije nije pojavljivao...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 21:27   #2
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: na jednoj mreznoj kartici i adsl internet i umrezavanje za 2 kompa...

Ako sam dobro razumeo, dva kompa, jedan ADSL modem, jedan LAN i jedan USB prikljucak.
Kako bi bilo da pazaris jedan obican 5-port LAN HUB ili SWITCH (mislim da sa manje od 5 portova nema) i lepo povezes ta dva kompa i modem preko njega. Ako nista drugo, ustedeces na stalnom zongliranju sa kablovima...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.10.2007)
Stara 23.10.2007, 22:11   #3
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: na jednoj mreznoj kartici i adsl internet i umrezavanje za 2 kompa...

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Ako sam dobro razumeo, dva kompa, jedan ADSL modem, jedan LAN i jedan USB prikljucak.
Kako bi bilo da pazaris jedan obican 5-port LAN HUB ili SWITCH (mislim da sa manje od 5 portova nema) i lepo povezes ta dva kompa i modem preko njega. Ako nista drugo, ustedeces na stalnom zongliranju sa kablovima...
heh... ne verujem da sam 100% siguran sta treba da radim, cak i kada bih kupio pravu stvar... ? da, imam 2 kompa. prvi ima adsl preko usba i u sebi crossover kabl... drugi ima samo mreznu u koju po potrebi ulazi crossover, tj. adsl kabl... ?
a cini mi se da za ovaj generic host problem postoji resenje na netu... isceprkacu ga u moru programa koji se nude da ga rese, ali su mi sumnjivi... ako neko vec zna resenje- jos bolje.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2007, 2:32   #4
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: na jednoj mreznoj kartici i adsl internet i umrezavanje za 2 kompa...

izgleda da postoji microsoftov windows xp sp2 hotfix za ovaj problem... i koliko vidim- problem je resen.
http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

jedini prob koji mi ostaje= lan-hub ili switch koji je goranstx pomenuo, a sa kojim nisam siguran gde, sta i kako, a koji bi trebao da me resi dosadnog menjanja kablova za adsl tj. umrezavanje sa 2. kompom...

Poslednja ispravka: Freško (24.10.2007 u 13:22)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2007, 3:36   #5
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: na jednoj mreznoj kartici i adsl internet i umrezavanje za 2 kompa...

Ukoliko sam razumeo tvoj problem, tebi bi jedna PCI mrezna karta resila frku?
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku WhenDarknessFalls na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.10.2007)
Stara 24.10.2007, 4:42   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: na jednoj mreznoj kartici i adsl internet i umrezavanje za 2 kompa...

Citat:
WhenDarknessFalls kaže: Pregled poruke
Ukoliko sam razumeo tvoj problem, tebi bi jedna PCI mrezna karta resila frku?
tako ispada. uzeo bih je odavno da ne sumnjam kako ce se komp tripovati kada ih budem imao 2... sve mislim kako je to mozda jos veca komplikacija... ma, bice da je tako najbolje
ako bih uzimao- imate li neku preporuku za ok mreznu karticu? mada pretpostavljam da bi svaka obavila posao...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2007, 8:40   #7
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: na jednoj mreznoj kartici i adsl internet i umrezavanje za 2 kompa...

Citat:
WhenDarknessFalls kaže: Pregled poruke
Ukoliko sam razumeo tvoj problem, tebi bi jedna PCI mrezna karta resila frku?
Pa mene treba
Kako elegantno i jednostavno resenje, i pri tome jeftinije.
polarni medo, mrezne karte su oko 5e i ne bi trebalo da bude nikakvih problema u funkcionisanju dve na istom kompu. (ovo iz iskustva, ali sa distancom )
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.10.2007)
Stara 26.10.2007, 16:33   #8
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: na jednoj mreznoj kartici i adsl internet i umrezavanje za 2 kompa...

eh... problem sa generic hostom se vratio posle 2 mirna dana... nasao sam jedan fix koji bi trebao da bude dugorocno resenje... oznaka mu je "KB921883" (za XP)... http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en
samo, ovoga puta javicu se da potvrdim da je problem nestao samo kada prodje bar 5-6 dana...

Poslednja ispravka: polarnimeda (26.10.2007 u 16:45)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2007, 3:33   #9
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: na jednoj mreznoj kartici i adsl internet i umrezavanje za 2 kompa...

evo... 5 dana bez pomenutog problema
dakle, drugo resenje je (90%) obavilo pos'o
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2007, 16:45   #10
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: na jednoj mreznoj kartici i adsl internet i umrezavanje za 2 kompa...

Imam jedno pitanje slicne prirode pa da ne otvaram temu...
Naime, umrezen sam sa komsijom u zgradi i to preko adsl rutera pa samim tim i delimo internet konekciju. Skoro je njemu dunulo da menjamo provajdera i hoce da sklopi ugovor sa telekomom. Problem je sledeci : telekom ne daje ruter vec modem koji ima jedan lan i jedan usb prikljucak. Da li je izvodljivo i preporucljivo povezati jedan (u ovom slucaju njegov) komp na usb a drugi na lan? Ako ne ili ako ne valja, kao sto npr kod sbb-a ne valja da se prikljucuje modem preko usb jel pravi konflikte, da li moze da se za lan izlaz prikljuci switch na koji ce da budu prikljucena i oba kompjutera? Prakticno switch bi ovako igrao ulogu rutera posto je glupo bilo koje drugo resenje kojim bi njegov komp morao da bude upaljen da bih ja imao internet. Nadam se da razumete sta hocu da pitam, znaci, da li switch moze da deli internet konekciju i meni i njemu i da pritom npr njegov kompjuter stoji iskljucen?
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2007, 11:14   #11
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: na jednoj mreznoj kartici i adsl internet i umrezavanje za 2 kompa...

Znaci ono prvo...

Komsa na usb a ti na LAN... Modem ce da bude stalno upaljen i to je to... usb prikljucak radi dobro(nemam iskustva kako radi sa velikim protocima tipa 1Mbit) ali trebalo bi da bude u redu

A ovo sa switchom naravno da moze...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku <Rio_da> na korisnoj poruci:
Alek (9.11.2007)
Stara 9.11.2007, 17:20   #12
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: na jednoj mreznoj kartici i adsl internet i umrezavanje za 2 kompa...

ja sam povezan sa sestrom bas na nacin koji je rio_da potvrdio kao dobar- ja preko mreznog kabla, a sestra preko usb-a. nikakvih problema nema!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sharing internet connection i LAN. diablo_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 30.7.2007 18:34
Wireless ADSL router Freeman88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 12.7.2007 10:40
Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet. Milos Vasic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 29.1.2007 10:13
Internet uslovi u bloku 1 na NBGD sssnake Internet usluge 5 12.2.2006 14:38
Slika sa kompa na TV Svideo komunista Grafika 5 16.1.2006 23:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com