Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.6.2009, 19:17   #1
Maverick78
Veteran
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: The Crystal Ship
Poruke: 584
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 101 puta na 73 poruka
Određen forumom NZXT Avatar Gaming Mouse

Nakon sto sam imao nesrecu da se na mom doskorasnjem misu (Razer DeathAdder) pokvari jedan taster, u zamjenu sam dobio NZXT Avatar. Moja odluka,ali se moram zahvaliti i lokalnoj radnji u kojoj su mi izasli u susret u svakom pogledu . Nisam bio 100% siguran sta kupujem, ali nakon citanja mase review-a, odlucio sam da uzmem Avatar pa sta bude.

Mis dolazi u manjem pakovanju, sa nekim standardnim dodacima, user manual i mini CD sa drajverima. Malo me iznenadilo kad sam izvadio mis iz kutije. Izgleda fenomenalno uzivo, ali je manji od DeathAddera koji sam doskoro imao. Nije toliko da tako kazem duzinom, koliko je uzak i u trenutku sam imao osjecaj kao da drzim neki mis tipa Geniusa od 5e . Ali posto imam manju saku meni to licno sasvim odgovara. Medjutim, ne bih preporucio da ga kupuju osobe koje imaju vecu saku.

Mis ima 7 tastera. Standardni lijevi i desni klik jelte , srednji klik na skrolu, dva tastera iznad skrola za promjenu DPI i po jedan taster sa lijeve i desne strane. Takodjer ima i pozlacen USB konektor, nesto kao i kod DeathAddera recimo. Dizajniran je tako da odgovara i desnajcima i lijevacima. U drajverima se moze prebaciti na "Right Handed" ili "Left Handed" kako individualno kome odgovara. Kvalitet izrade samog misa je odlican, barem zasada to mogu reci. Ne znam kako ce se ponasati u buducnosti, ali mis ima 24 mjeseca granaciju, pa kako god. Sa obje strane pored lijevog i desnog klika svjetli plavom bojom, a sa desne strane takodjer postoje tri indikatora za DPI koji svjetle plavo. Meni se licno mis fenomenalno uklopio sa Razer Lycosom.



Instalacija drajvera traje jako brzo. Uz par klikova next>next i restart masine se zavrsava instalacija. Citao sam u par review-a da postoje problemi sa softverom i drajverima na 64 bitnim sistemima, ovo kad se instaliraju drajveri koji dodju na mini CD-u. Medjutim na NZXT sajtu postoje noviji drajveri koji ispravljaju sve probleme, tako da ja licno nisam ni instalirao ovde drajvere sa CD-a, vec sam skinuo nove drajvere sa njihovog sajta i sve radi bez ikakvih problema na Visti 64. Sam softver mi jako lici na Razerov softver, uz neke kozmeticke promjene. Postoje tri taba u kojima mozete podesavati mis kako zelite, Advanced Functions, Sensivity i Advanced Settings. U prvom tabu se moze podesiti DPI (600,1200,1800 i 2600) i poling rate(125Hz, 500Hz i 1000Hz). Ja sam licno od starta stavio na 2600dpi i 1000Hz poling rate. Posto sam do skoro koristio adder na 1800dpi i 1000Hz, sa ovim misem sam se jako brzo navikao na 2600dpi. Pa mogu reci vec prvu noc.




U igrama se ponasa fenomenalno! Ali bukvalno. Ja sam licno prezadovoljan! Uzasno je precizan i brz. Posto dosta igram CoD4 multi tu sam ga prvo i probao i stvarno sam jako jako zadovoljan. Ergonomija meni licno odgovara, tako da mi se vrlo lako bilo navici da igram sa njim. Probao sam ga jos i u Crysisu i tu se isto pokazao odlicno. E sad, mozda je malo subjektivan osjecaj, ali imam utisak da lakse skidam one KPA vojnike nego adderom . Mozda zato sto sada igram na 2600dpi, a mozda je i sve vise subjektivno . Uglavnom jako je brz i precizan i ako vam se svidja izgled i imate manju saku, sto se tice preciznosti i brzine tu uopste ne morate da se brinete. Mis razbija!
Jedna mala zamjerka je recimo to sto taster sa lijeve strane (ako ste desnjak) vrlo lako mozete da pritisnete, nenamjerno, nesvjesno, malim prstom recimo ili tako. Ja licno taj taster u igrama ne koristim tako da nemam tih problema. U Windowsu nekad, dok surfam recimo znam da ga pritisnem nenamjerno i da mi prebaci stranicu . Mada ovaj taster se lako moze iskljuciti iz drajvera, sto sam ja i uradio . Malo je takodjer bezveze sto su back i forward tasteri jedan sa lijeve, jedan sa desne strane. To je zato sto mis ergonomski dizajniran za obe ruke, mada kad su vec to radili tako mogli sa dodaju jos po jedan taster sa obe strane . To su inace jedine zamjerke, ostalo je sve na vrhunskom nivou nema sta. Prvi mis iz NZXT kuhinje je stvarno fenomenalan.

To je ovako ukratko jedan mali brzi review . Nisam ja neki advanced user pa ne zamjerite ako nisam bas dao dovoljno informacija. Vidim da ovde rijetko ko ima ovaj mis, pa sam eto ja htio da napisem nesto, ako se neko odluci da ga kupi da eto bar neki info iz prve ruke. Ako nekog nesto dodatno interesuje ili zeli da kupi ovakav mis, nek me pita pa cu pomoci koliko mogu .
Maverick78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mis, miš, nzxt, review, test, user

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji miš imate i kakvi su vaši utisci o njemu? Erdeljan Boris Ostale komponente 855 7.1.2019 3:52
CM Storm Sentinel gaming advance mouse... Aca87 ŠDK - Ostale komponente 28 7.1.2010 11:48
NZXT Avatar vs Logitech MX518 2m4Y Ostale komponente 3 3.11.2009 4:16
CPL mouse fix Krilce Mrežne igre 1 16.11.2008 21:35
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com