Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.2.2009, 1:58   #1
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

Evo otvaram ovu temu, nadam se da ne gresim dusu a ni pravilnik foruma SK. No, smatram da svi ti biseri Impressions Games-a treba da imaju jednu zajednicku temu jer skoro necemo dobiti igru sa tom lepom grafikom i po meni jako zanimljivim gameplay-om. Tu slobodno navedite vasa iskustva o bilo kojoj od tih igara, nacinu izgradnje, koje su najbolje strategije itd.

Ja, npr uvek volim da svoja naselja gradim u blokovima od po otprilike 1000 stanovnika u obliku prstena (ovo ogranicenje, sam uveo nakon emperor-a i tih fensi zidina koje su po meni odlican dodatak). Jos da dodam da me je Emperor: Rise of the Middle Kingdom maximalno odusevio. Iako moram priznati, da mi se ne svidja kako treba da odrzavam odnose izmedju gradova.

http://en.wikipedia.org/wiki/City_Building_Series

Poslednja ispravka: Eddy (16.2.2009 u 2:06)
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 14:19   #2
Skepi
Član
 
Član od: 15.2.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Skepi
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

Caesar III mi je od tih svih najbolja igrica

Poslednja ispravka: Skepi (19.2.2009 u 14:52)
Skepi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 15:58   #3
Anni
Član
 
Član od: 9.3.2007.
Poruke: 44
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

Odlicna tema. Pharaoh je moj favorit definitivno zbog izgradnje piramida koja je znala bas da potraje. Zeus-a sam jedino preskocio, eto on je sledeca igra koju igram.
Anni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 16:09   #4
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

Ja sam iz nekog razloga propustio Emperor: Rise of the Middle Kingdom, ali ispraviće se, ispraviće...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 16:18   #5
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

Meni je takodje Pharaoh extra zbog izgradnje piramida, a sto se tice emperor-a do pre nekoliko nedelja nisam ni znao da je bio izdat. Slucajno sam naleteo na njega na nekom sajtu, a onda sam nabavio i odusevio se.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 17:42   #6
nigrutin87
Član
 
Član od: 11.5.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 180
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 88 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

I meni je Pharaoh bio najsimpatičniji, zbog sfingi, piramida i obeliska, ali definitivno je Cezar III bio najteži i zahtevao je pažljivo upravljanje gradom. Zeus nisam imao prilike da igram. Igrao sam i Cezar IV ali nekako nema taj šmek kao gore navedene igre.
nigrutin87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 18:50   #7
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.349
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

Caesar IV nema šta da traži u ovom društvancetu jer ga nisu pravili momci iz Impressionsa već Tilted Mill. Otuda i nema taj šmek
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 21:37   #8
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

^Slazem se, nisam ga ni naveo u naslovu. Mislim i da su te igre izgubile veliku dozu smeka, kad su presli u 3D izvodjenje.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 13:19   #9
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

Caesar III mi je najbolji u ovom zanru (pogotovo mi je veliko zadovoljstvo kad zaratim sa Cezarom). Cetvorka me je razocarala, cak je sa uvodnjenjem 3D izgubila na preglednosti. Pharaoh mi je bio jako simpatican, pogotovo zbog grafike i piramida. Zeus treba tek da probam, nisam stigao. A jedino ne znam za Emperor, mada izgleda ok.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 14:13   #10
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

Šta sad ispada, niko nije igrao ni Zevsa ni ekspanziju? Sjajne su igre, totalna klasika, malo unapređena grafika u odnosu na Cezara, fina kampanja, sjajajn sandbox, izbor u građenju hramova a samim tim i heroja... Recimo, izgradite hram Afroditi i ona krene da šeta gradom i blagosilja ga, populacija krene da "skače", ali Posejdon se oseti zanemarenim pa pošalje hidru na grad... onda prizivate heroja da ga brani... nekog iz grške mitologije... ma, skroz kul... (sve isto a opet drugačije )
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 14:30   #11
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.648
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

Sta bre nije Zeusa sam prvog i igrao i kasnije Poseidona. Grafika je jaaako dopadljiva. Cezar isto nije los ali mi je Zeus bolji, valjda zato sto mi je prvenac... Imam i Childrens of Nile al nekako nema taj shmek. Emperor je tu negde sa Zuesom po meni
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 15:42   #12
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

Igrao sam Pharaon i Ceaser, Pharaon je nekako bolji, uhvatio me je, dok je Ceaser takodje dobar ali me nije prilepio za monitor.
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2009, 3:44   #13
ćelavi
Novi član
 
Član od: 3.11.2007.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

Sve su super,mada mi se izdvaja Emperor.On jedini od tih igara ima podršku za multiplay,to me je kupilo da njega "najbolje obožavam".Da li je neko uopšte probao da igra u mreži Emperor?
ćelavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2009, 3:58   #14
ćelavi
Novi član
 
Član od: 3.11.2007.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

Cezar i emperor nemaju ekspanzije(barem ja nisam čuo), dok faraon ima kleopatru a zevs ima posejdona.AAAAA,to su bile duge noći igranja.Cezar me je jedino smarao jer nije imao onaj "road block",dok sve ostale jesu.To mi je bilo mnogo bitno da bi lakše organizovao grad.Ja sam isto pravio gradove u obliku simetričnog kvadrata,tj. na svakoj strani mi je bio isti raspored građevina.Kada uhvatiš ritam građenja mnogo je lakše.Čak šta više,u svakoj od ovih igara može raspored da ti bude jako sličan.
Pre nekih 4-5 godina čitao sam na netu da su neki likovi pravili takmičenje u što gušćoj i lepšoj izgradnji grada.
ćelavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2009, 4:01   #15
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

U sustini nijednu igru nisam igrao u MP preko net-a. Ako naidjes na taj link o takmicenju, stavi link ovde.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2009, 16:08   #16
Djuka
Član
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Užice
Poruke: 163
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

I meni je Zevs bio prvenac. Kad se samo secam svih neprospavanih nociiii Nakon toga Posejdon i Emperor. Zao mi je sto na vreme nisam otkrio ovaj zanr, pa krenuo vec sa Cezarom i Faraonom. Ovako, njih sam probao tek posle Zevsa i Posejdona i to jednostavno vise nije bilo to. Delovalo mi je k'o "s' konja na magarca"
Inace, moj sistem gradnje (obicnih rezidencijalnih kvartova) je bio takav da obavezno napravim veci pravougaonik koji pocinje sa jedne strane pijaca, a zavrsava se na drugoj strani, taman toliko da raznosac hrane moze da napravi ceo krug kako bi svakoj kuci dostavio potrebne kolicine. Sirina tog pravougaonika je tacno 6 polja tako da sa unutrasnje strane mogu da stanu po 2 reda kuca (12-14), a izmedju njih 2 polja sa vrtovima, koji kad se spoje celom duzinom izgledaju prelepo. Takodje sa spoljnih strana pravougaonika stavim po jos jedan red kuca (tako da jedan kvart ukupno ima do 50 kuca), ali to ostavim za malo kasnije kad mi zatreba jos doseljenika i time uvek nezaposlenost drzim na nekih optimalnih 4-5%.
Djuka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2009, 14:08   #17
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

Citat:
Djuka kaže: Pregled poruke
I meni je Zevs bio prvenac. Kad se samo secam svih neprospavanih nociiii Nakon toga Posejdon i Emperor. Zao mi je sto na vreme nisam otkrio ovaj zanr, pa krenuo vec sa Cezarom i Faraonom. Ovako, njih sam probao tek posle Zevsa i Posejdona i to jednostavno vise nije bilo to. Delovalo mi je k'o "s' konja na magarca"
Inace, moj sistem gradnje (obicnih rezidencijalnih kvartova) je bio takav da obavezno napravim veci pravougaonik koji pocinje sa jedne strane pijaca, a zavrsava se na drugoj strani, taman toliko da raznosac hrane moze da napravi ceo krug kako bi svakoj kuci dostavio potrebne kolicine. Sirina tog pravougaonika je tacno 6 polja tako da sa unutrasnje strane mogu da stanu po 2 reda kuca (12-14), a izmedju njih 2 polja sa vrtovima, koji kad se spoje celom duzinom izgledaju prelepo. Takodje sa spoljnih strana pravougaonika stavim po jos jedan red kuca (tako da jedan kvart ukupno ima do 50 kuca), ali to ostavim za malo kasnije kad mi zatreba jos doseljenika i time uvek nezaposlenost drzim na nekih optimalnih 4-5%.
БАах никан нисам волео та типска насеља, Војвођанска Јесте функционално, али је превише монотоно.
Шала, наравно и ја правим правоугаонике, али величину ставим како ми се ћефне. То је динамичност, онда видиш да ниси добро испланирао, па рушиш нешто да би углавио пијацу, то је драж игре
Стављам и оне блокаде на путеве, али опет тако немам осећај да имам један град, него десетак малих одвојених
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2009, 0:46   #18
Djuka
Član
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Užice
Poruke: 163
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
БАах никан нисам волео та типска насеља, Војвођанска Јесте функционално, али је превише монотоно.
Шала, наравно и ја правим правоугаонике, али величину ставим како ми се ћефне. То је динамичност, онда видиш да ниси добро испланирао, па рушиш нешто да би углавио пијацу, то је драж игре
Стављам и оне блокаде на путеве, али опет тако немам осећај да имам један град, него десетак малих одвојених
Ja definitivno funkcionisem drugacije, sve mora da bude kako sam i zamislio. Iskreno, dosta vremena posvetim planiranju, obicno pauziram igru na samom pocetku i najveci mi je uspeh ako plan koji sam zamislio sprevedem u delo.
sto se tice blokada, one su neizbezne, zamisli da ti, na primer, inspektor odluta ko zna gde i kuce krenu da ti se pale i ceo kvart ode za cas.
Djuka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2009, 22:39   #19
Pedja_Nbg
Član
 
Član od: 12.3.2009.
Poruke: 119
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

Caesar 3 je neprevazidjen, nabavio sam ga jos 98me kad se pojavio, i sa vremena na vreme ga instaliram, i odigram po neku partiju

Pharaon sam igrao, mada me nije mnogo drzao, a Zevs mi se iz nepoznatog razloga nije svideo...mozda zbog loseg sandbox modela...
Pedja_Nbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2009, 23:07   #20
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Caesar III, Pharaoh, Zeus, Emperor etc. (Shrine?)

Citat:
Pedja_Nbg kaže: Pregled poruke
Caesar 3 je neprevazidjen, nabavio sam ga jos 98me kad se pojavio, i sa vremena na vreme ga instaliram, i odigram po neku partiju

Pharaon sam igrao, mada me nije mnogo drzao, a Zevs mi se iz nepoznatog razloga nije svideo...mozda zbog loseg sandbox modela...

Ne znam da li ste igrali Children Of The Nile EE??? Igra zaista nije losha a nije ni previshe teshka kako je drugi opisuju. Ali da probate Enhanced Edition, original ima puno bagova, a ovaj radi na Visti.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com