Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.10.2008, 13:45   #1
GrofSuboticki
Član
 
Član od: 9.10.2008.
Lokacija: Palic
Poruke: 34
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Arrow Pomoć za izbor srednje škole

Zdravo.Imam veliku dilemu.Uskoro će mi prijemni,a ja bi se trebao odlučiti za srednju školu.Pošto želim da budem ili pravnik ili novinar,razmišljam u koju da idem srednju školu.Sad ili da idem na Gimnaziju društveno jezički smer,ili Mešc na informatički smer.Vrlo dobar sam učenik.Imam ili 5 ili 4 zaključnu ocenu iz srpkog,ili između 2 i 3 iz matematike.
GrofSuboticki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 14:04   #2
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Pa ako želiš da studiraš novinarstvo ili prava, logičniji je izbor društveno-jezička gimnazija od informatike... pogotovo što ti matematika nije jača strana
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 16:47   #3
La.Prestige
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Vienna
Poruke: 1.865
Zahvalnice: 634
Zahvaljeno 461 puta na 290 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko AIM-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko MSN-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Yahooa korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Skypea korisniku La.Prestige
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

sa 2-3 iz matematike,ne bih ti preporucio Informaticki...a jesi razmisljao o Opshtom smeru?
La.Prestige je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 17:03   #4
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Gimnazija ili pravno birotehnicka ako to ima tamo gde ti zivis...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 17:05   #5
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Pravno birotehnicka u BG-u je, koliko ja znam, vrlo, vrlo teska skola.
Kako stojis sa ostalim ocenama?
Ne znam koliko bi te maltretirali u gimnaziji, ali cak i da odes na drustveni smer i dalje imas matematiku.
Nisam siguran za hemiju i fiziku, though...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 17:26   #6
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

/\
Gimnazije svih smerova imaju iste predmete, samo što društveni smer potencira društvene, a prirodni- prirodne nauke. To se ogleda samo u fondu časova, sadržaj je manje-više isti. Istorija i latinski jezik se na prirodnom smeru uče jednu godinu manje (nisam sigurna za informatiku, u moje vreme je to bilo onako eksperimentalno, u trajanju od godinu dana na oba smera), a sve ostalo je isto.

@GrofSuboticki: danas možeš da upišeš bilo koji fakultet sa završenom bilo kojom četvorogodišnjom školom (neke i sa manje, uz polaganje diferencijalnih ispita); zato bi najbolje bilo da se raspitaš o planovima rada u školama između kojih se dvoumiš pa da izvagaš šta ti najviše "leži".
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ulmawen na korisnoj poruci:
Wolverine (1.11.2008)
Stara 31.10.2008, 18:32   #7
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
Ulmawen kaže: Pregled poruke
/\Gimnazije svih smerova imaju iste predmete, samo što društveni smer potencira društvene, a prirodni- prirodne nauke. To se ogleda samo u fondu časova, sadržaj je manje-više isti. Istorija i latinski jezik se na prirodnom smeru uče jednu godinu manje (nisam sigurna za informatiku, u moje vreme je to bilo onako eksperimentalno, u trajanju od godinu dana na oba smera), a sve ostalo je isto.
Tako je, prirodni i društveni smjer imaju iste predmete, jedina razlika je u tome što se forsiraju različiti. Prve godine u gimnaziji gradivo svih predmeta je skoro pa potpuno isto. Kasnije se diferencira, prirodnjaci se krpe od matematike i fizike, dok se mi obučavamo jezicima, istorijom i knjiženošću

Ja bih ti preporučio da upišeš društveno-jezički smjer u gimnaziji, ako uzmeš u obzir tvoje afinitete. Međutim, naglasio bih dvije stvari. Ti tek završavaš osnovnu školu, zar nije malo rano da razmišljaš koji fakultet da upišeš? Za 4-5 godina može sve da se promjeni, i tvoje želje, afiniteti i planovi kompletno da se obrnu. Ni ja nisam bio siguran šta ću da studiram posle srednje, tako da sam upisao gimnaziju da bih diferencirao šta mi ide šta ne ide, šta volim i šta ne (kao i zbog opšte kulture, jer je gimnazija škola gdje se ne učiš samo nauci, već i vaspitanju i karakteru). Zaključio sam da ludački mrzim matematiku, fiziku i hemiju, i ako sam ikada i razmišljao da odem na ekonomiju, odustao sam trajno. Drugo, gimnazija ti pruža najviše znanja, i sjutra nećeš biti stručnjak za jednu oblast, a da o svemu ostalom nemaš pojma, već ćeš imati opšte i obrazovanje na vrlo visokom nivou, a opet će jedno polje, za koje se odlučiš, biti tvoj premet rada.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 21:28   #8
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Drugo, gimnazija ti pruža najviše znanja, i sjutra nećeš biti stručnjak za jednu oblast, a da o svemu ostalom nemaš pojma, već ćeš imati opšte i obrazovanje na vrlo visokom nivou, a opet će jedno polje, za koje se odlučiš, biti tvoj premet rada.
Moram da se nadovezem na ovaj post...Ucices kao ludak, pojesces od sve po malo, i na kraju ukapiraces da u sustini nista nisi dojeo do kraja.Ukratko receno, ucices sve, a nista neces da naucis.

Realno, gimnazije su napravljene za ljude koji ne znaju cime ce da se bave u buducnosti, i ukoliko posle gimnazije ne zavrsis neki fax, mozes samo da prodajes cigare na trafici.

Tako da ti je moj savet, bezi od gimnazije, idi u neku strucnu skolu, posle ces i sa tom nekom srednjom moci da radis nesto u svojoj struci, a opet i da upises ekonomiju (na primer) mocices posle da odes i na elektronski fax (naravno uz polaganje diferencijalnog ispita).Tako da srednja skola ne predstavlja nikakav uslov cime ces ti u zivotu da se bavis
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PeTkO na korisnoj poruci:
zdravkelja (10.11.2008)
Stara 31.10.2008, 22:15   #9
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Da, ali ako uzmeš u obzir da recimo, Arhitektonski fakultet kao diferencijalni ispit ima fiziku po programu gimnazije, onda to uopšte nije jednostavno. Ja skidam kapu ko uspije da za jedan dan položi četiri godine nenormalnog besmislenog terora, krcatog glupostima, nebitnih detalja i formula koje se kose sa Ženevskom deklaracijom. Ja ne bih bio kadar. Stoga, ne treba ni diferencijalni ispit smatrami limunadom, jer je daleko od toga. Sa gimnazijom makar upadaš svuda bez problema, sem ako nema prijemnog, normalno.

Kažeš da su gimnazije napravljene za ljude koji ne znaju čime će da se bave. Zna li ijedan četrnaestogodišnjak čime će da se bavi deset godina kasnije, i ima li uopšte bilo kakvu predstavu o tome? Gimnazija je tu da đaku pruži najveći stepen znanja iz svih oblasti, da ga usmjeri na pravi put, pokaže mu šta je ono što mu najbolje leži i upravo to isforsira kod svakog učenika (makar bi tako trebalo da bude, mada uzevši u obzir naš obrazovni sistem, više ništa ne mogu da tvrdim), i stvori od njega pravog čovjeka i budućeg intelektualca. Uz svo dužno poštovanje, to jedna Ekonomsko-ugostiteljska ili Mašinska škola ne mogu ni približno da postignu.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 22:21   #10
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Ja sam tacno znao sta hocu da radim kada sam pisao onu listu zelja, pa sam i iz tog razloga kao prvu zelju naveo ekonomsku skolu.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2008, 18:04   #11
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Pa dobro, lepo je to, ali ne istraje svako (ne mislim na tebe, ofc) .

Bas sam sa nekim drustvom sedeo sinoc, i jedna drugarica, isla je u srednju medicinsku, a sad upisuje knjizevnost. Kaze, nije ona za to, bla, bla.. Jedan od primera.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2008, 18:10   #12
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

sto se tice prirodni/drustveni smer tripa, obavezno drustveni, ja, kao i mnogi sam otisao na prirodni i zezno se nekako ispada da drustvenjaci uce prirodne predmete manje od prirodnjaka, a prirodnjaci uce drustvene isto ko drustvenjaci))
doduse, ne znam kako je sada...
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2008, 19:23   #13
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

/\
Isto kao i onda... I ja sam isti slučaj kao ti, a vidim da i današnji srednjoškolci imaju tendenciju da se "pređu" isto kao ti i ja.
Pretpostavljam da je razlog što "prirodnjaci" uče društvene nauke jednako kao i "društvenjaci" zato što većina društvenih nauka spada u opštu kulturu.
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2008, 21:26   #14
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Thumbs up Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Ja sam tacno znao sta hocu da radim kada sam pisao onu listu zelja, pa sam i iz tog razloga kao prvu zelju naveo ekonomsku skolu.
Bleja vrhunska imas puno riba ako hoces da smuvas neku
Svako moze da je zavrsi s pola mozga
Posle upises Megatrend ili tako nesto i budes bankar ili menadzer
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 13:09   #15
GrofSuboticki
Član
 
Član od: 9.10.2008.
Lokacija: Palic
Poruke: 34
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Pa sto se tice ostalih ocena,imam 5 iz:Srpskog
Istorije
Geografije
Biologije
Muzickog
Likovnog
Fizickog
dok u ostalim predmetima imam 4
GrofSuboticki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 13:27   #16
GrofSuboticki
Član
 
Član od: 9.10.2008.
Lokacija: Palic
Poruke: 34
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

E da.Interesuje me koji predmeti su u gimnaziji(drustveno-jezickom smeru) a koji su u informatickoj skoli?
GrofSuboticki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 21:13   #17
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Na društveno jezičkom smjeru imaš uglavnom sve predmete kao i u osnovnoj školi. Konkretno, što se tiče prve godine, gubiš tehničko, a dobijaš latinski jezik i informatiku. Tako je makar meni bilo, doduše ja sam po išao po starom sistemu. Po novom, reformisanom u Crnoj Gori, latinski dobijaš u trećoj godini, a svake godine imaš dva izborna predmeta (građansko vaspitanje, teorija književnosti, sportske igre, njemački/španski/ruski/italijanski jezik, geografija države, ekologija, geometrija...). Ja bih uvijek uzeo nešto vezano za jezike ili opštu kulturu.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
GrofSuboticki (20.11.2008)
Stara 1.3.2009, 12:08   #18
Gradimir
Veteran
 
Član od: 19.1.2009.
Lokacija: Wherever I May Roam
Poruke: 819
Zahvalnice: 360
Zahvaljeno 445 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

POZZ.
KOJI SVE INFORMATICKI SMEROVI SE MOGU UPISATI I KOJI JE PO VAMA NALJBOLJI
Gradimir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2009, 21:49   #19
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Neki ovde kazu da posle gimnazije ne znamo u stvari nista jer ucimo po malo od svega. e nije tako. gimnazije daju opsirno i kvalitetno znanje tako da ce ti biti lako da uradis prijemni na fakultetu. Najbolje ti je da upises drustveni smer jer u opstem se sve radi. Ja sam u osnovnoj imo ladno 5 iz mate a sad u opstoj gimnaziji jedva 4. trenutne ocene: 2,3,4... Tako da ako si imao 2,3 u osnovnoj kloni se prirodnog i informaticarskog...
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku stepanov na korisnoj poruci:
Wolverine (18.3.2009)
Stara 19.3.2009, 22:10   #20
Alek92
Veteran
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 618
Zahvalnice: 629
Zahvaljeno 33 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Gimnazija nije nista vise od nastavka na osnovnu skolu, i zbog toga je smatram beskoristnom. Ako znas sta zelis da budes, za sta si sposoban, idi u skolu koja ce te usmeriti u tom pravcu.
Alek92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ne možete da se setite imena igre? (C64, Amiga, DOS, Arcades...) The Dark Gamer Stare igre 2224 11.11.2022 23:46
VB, hitna pomoć SK fan Pravljenje igara 9 28.5.2008 8:34
SMF pomoć SK fan Klijentske aplikacije 4 9.2.2008 17:16
koju agp grafičku kupiti ati 9800 xt ili 7300 gt agp pomoć Iilija64 ŠDK - Grafika 13 25.10.2007 18:01
[Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć Geomaster Konzole 30 10.9.2007 14:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com