Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.10.2009, 15:08   #61
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Masinski tehničar za kompjutersko konstruisanje

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Ali to su stvari opste kulture koja ce ti svakako trebati ako pretendujes da te smatraju za obrazovanog coveka a ne za magarca koji po ceo dan ne vadi nos iz kompjutera i nezanima ga bilo sta drugo.
Uh, to me je zabolelo....U tehničkim školama ima manje, nazovimo to, "opšte kulture" jer, logično je da se ljudi više usmeravaju na struku za koju se školuju (stručne škole...).Mada, u ovim školama treba uvesti više časova maternjeg jezika...

Siguran sam da nije sa namerom, ali tvoj post se može protumačiti na pogrešan način (npr. magarac iz tehničke škole...) .
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2009, 15:23   #62
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Da se nadovezem

Ja se kladim da vise o opstoj kulturi znaju likovi koji su u tehnickim skolama od gimnazijalaca....
Jer jednostavno se uci ono sto je potrebno i eventualno malo prosirenije... Pa se lakse i pamti... Dok se u gimnazijama obradjuje ogromno gradivo koje ti nece pomoci nikad a samo ce te zbunjivati jos vise... Mozda neki ne dele moje misljenje, ali ljudi koji se bave drustvenim naukama, su u vecini slucajeva "nesposobni" kada su u pitanju prirodne tj. tehnicke nauke... Jer ja ne znam istoricara koji zna programira, a znam dosta programera koji znaju kad je bio Kosovski boj

Ja sam licno protiv gimnazija...
Po meni licno je gimnazija nastavak osnovne skole. Gde te uce samo tome da budes vredan, jer face it, gimnaziju ne mozes proci na mozak vec na tesko! strebanje...

Jednom je rekao moj komsija, koji je zavrsio 5u gimn. , da gimnaziju upisuju ljudi koji ne znaju sta ce sa sobom tj. ne znaju sta ce dalje pa sebi samo produzuju vreme za razmisljanje....
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2009, 15:33   #63
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Pa ne slazem se sa tobom, ali ima raznih primera, tako da ne mozemo generalizovati stvar. Svaki covek je razlicit pa tako i bira shta mu navishe odgovara.

Da li mislish da ako znash kad je bio kosovski boj znash istoriju? Ok, ja znam FOR petlju pa sam programer

Pa boze naravno da su nesposobni za prirodne nauke, to su i sami uvideli, nemaju afiniteta, ne zanima ih, pa su zato i upisali drustveni smer, svako treba da usavrshava ono shto voli i shto mu odgovara...

Ja sam na kraju 8. razreda znao koji cu fax da upishem, pa sam ponovo upisao gimnaziju, pa je i to individualno, neko zaista ne zna shta hoce, neko drugi misli da mu je gimnazija ok za ono shto ce kasnije upisati...
Nikako ne mislim da su ljudi koji su zavrshili neku skolu a da nije gimnazija, gluplji, da manje znaju i sl. To je njihov izbor i ako ih to zanima, shto da ne.

Josh jedna stvar su ljudi kojima si okruzen. Po statistici, veliki broj ljudi iz srednjih "strucnih" skola nem nameru da se dalje skoluje, dok u gimnaziji velika vecina namerava da ide dalje, jer sa zavrshenom gimnazijom si nishta, a drustvo ima veliki uticaj na sve nas; ne mora da znaci, ali ako si u drustu dilera droge, postoji velika verovatnoca da postanesh i sam isto to, ali ako si u krugu ljudi koji zele da upishu fax, i sam cesh to zeleti. Ako dalje pogledamo da je za strucne skole potrebno manje bodova za upis nego za gimnazije, nekako je logicno da ce dosta ljudi to upisati samo zato shto su mogli to da upishu, a ne zato shto ih stvarno zanima, vidimo da su strucne skole pune klosara, ponovo, ne mora da znaci, ali nekako je to postao standard kod nas.


U gimnaziji te uce da budesh vredan i da strebash jer je to jedina stvar koja ti je potrebna da bi uspeo dalje na faxu. Fax zavrshava strebanje, a ne mozak...

Poslednja ispravka: Nikola16789 (24.11.2009 u 15:48)
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2009, 17:49   #64
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Ja sam zavrsio gimnaziju i studiram Etf. Matematika i Fizika mi idu mnogo bolje od nekih likova koji su završili stručne škole.


Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2009, 22:48   #65
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
Da se nadovezem

Ja se kladim da vise o opstoj kulturi znaju likovi koji su u tehnickim skolama od gimnazijalaca....
Jer jednostavno se uci ono sto je potrebno i eventualno malo prosirenije... Pa se lakse i pamti... Dok se u gimnazijama obradjuje ogromno gradivo koje ti nece pomoci nikad a samo ce te zbunjivati jos vise... Mozda neki ne dele moje misljenje, ali ljudi koji se bave drustvenim naukama, su u vecini slucajeva "nesposobni" kada su u pitanju prirodne tj. tehnicke nauke... Jer ja ne znam istoricara koji zna programira, a znam dosta programera koji znaju kad je bio Kosovski boj

Ja sam licno protiv gimnazija...
Po meni licno je gimnazija nastavak osnovne skole. Gde te uce samo tome da budes vredan, jer face it, gimnaziju ne mozes proci na mozak vec na tesko! strebanje...

Jednom je rekao moj komsija, koji je zavrsio 5u gimn. , da gimnaziju upisuju ljudi koji ne znaju sta ce sa sobom tj. ne znaju sta ce dalje pa sebi samo produzuju vreme za razmisljanje....
Brate al si se izlupetao da i nije dobro.

Kakvu opstu kulturu uce ljudi u teh skolama, gde je 4 god istorije, psihologija, sociologija, geografija, biologija, srpski 5 puta nedeljno i jos gomila predmeta.

Ljudi na drustvenim naukama nesposbni za prirodne A obrnuto nije a?
Prirodne nauke su toliko lake iskljucivo iz razloga sto sve moze da bude tako kako jeste i ne moze drugacije, dok se sve u svim prirodnim naukama (sociologija, istorija, drustveni de geografije, psihologija...) moze tumaciti na ogroman broj nacina.

U gimaziji je kao u svakoj drugoj skoli, imas onih koji strebaju i onih koji idu na kako bi ti rekao mozak, u jednakoj meri kao u naprimer Tesli.

A cinjenica je da ljudi iz gimnazija lakse upisu sve fakultete nego ljudi iz strucnih zato sto imaju sire i sveobuhvatnije teorijsko znanje i ti na vecini fakulteta imas opstu kulturu za prijemni a tu su gimnazijalci u debeloj prednosti

Da ne bude zabune ne idem u gimnaziju.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2009, 23:19   #66
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Izbrisao sa post pa nema smisla da pišem ponovo sve.
Što se tiče bez fakulteta gimnazija je ništa. Znam učenicu koja je vukovac bila i u osnovnoj i u srednjoj školi, ali je pošto nije mogla ići na fakultet ostala i zaposlila se kao konobarica. Da li treba takvom talentu dozvoliti da trune u nekoj kafančugi.

A nekim drugim srednjim školama ti si se već (polu)specijalizovao za neki posao i imaš predstavu o tome čime ćeš se baviti. A kad izađeš iz gimnazije sve znaš a ništa ne znaš. Znaš sve pomalo ali ništa ne znaš nešto bolje da bi se specijalizovao. Ja lično sebe vidim kao nekog ko se bavi računarima, popravlja ih, prodaje ih, programira i sl.. i mene uopšte ne znaim prošireno znanje iz biologije ili muzičkog koje ću učiti u gimanziji. U redu neke osnovne stvari koje si mogao skontati i u osnovnoj školi ali da ja učim operu neku posebno i koji su bili likovi a nikad neću ni poglerdati tu operu a kamoli da se budem bavio time to je baš glupost.

Nikad ne bih išao u gimanziju jer apsolutno nemam pojma koji bi faks a još da li ću imati para da idem na faks i slično onda sam tek propao i neću moći nigdje naći posao. S druge strane, ako budem trgovački tehničar ima nade da se zaposlim u nekom marketu ili preduzeću. Ako budem kuvar ima nade da se zaposlim u nekom restoranu a gimanziju, niti šta bolje znam niti imam pojma šta hoću.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2009, 0:14   #67
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Evo sad cu ja vama nesto plasticno da objasnim, previse pojednostavljujete zivot, ne radi se u zivotu ono sto se zavrsilo nego ono gde ima posla, ili u naprednijoj varijanti ono gde ima vise para. Sta tebe Djordje sprecava da zavrsis lupam medicinu i da se posle bavs servisom kompova, sta ce tebi dodje musterija u radnju i da ti trazi diplomu? Naravno da nece, ne znam nikog ko zna nekog ko je cuo od nekog da se nekom tamo negde desilo tako da su male sanse da se desi tebi. Tako da to nema veze, manje od 10% ljudi se bavi onim za sta se specijalizovalo. Nije sve to tako lepo kako vi zamisljate, izvan svih obrazovnih sistema ima nesto sto se zove zivot, i zaposlenje, kolicina para i pozicija u drustvu retko zavise od toga sta ste zavrsili.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
daniloBG (8.1.2010), Eni (3.1.2010)
Stara 25.11.2009, 0:33   #68
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Ma, bavite se kriminalom, od škole leba nema
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2009, 0:59   #69
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

^ Ko uci znace, ko krade imace
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2009, 14:35   #70
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Ajd, problem je što i većina jeste tako završil(nije se specijalizovala) ali problem je što većina tih ljudi nemaju pojma o poslu. Evo naprimjer Čarls Darvin bio pop pa je poslije proučavao biologoiju koja ima suprotno mišljenje od crkve. Ali to je njega znaimalo, problem je evo kao primjer navodim u servisisima ikompjuterskim porsavnciama da 80% zaposlenika nema pojma o tome šta prodaje i kako da pomogne. Pa tako kad dođete u prodavnciu i pitate imate li Intel Core i7 (lupam) a onaj što prodaje "evo vam tu spisak pa vi vidite šta tu ima". Ili još gore da mi serviser pokvari računar umjesto da mi popravi. To se desilo mom rođaku koji je kupio komp pod garancijom i nešto se pokvario pa nije hgtio da poništava garanciju. Kad je došao da vidi računar, ovaj mu nešto rekao ka to je nerješiv problem.

Mislim ištekala PCI-E kartica za internet samo je trebalo malo bolje da ulegne a ovaj konj poištekavao ssve kablove i napajanja i spržio komp. Eto o čemu pričam potpuno nespecijelizovani ljudi dolaze na mjesta za koju treba neko znanje. Mislim lik umjesto da samo malo bolje ušteka karticu on poištekavao sve kablove od napajanje i pogršeno spojio i puff. O tim slučajevim pričam. A i moja majka je završila za mašinskog tehničara a učiteljica je, ali ona to želi da radi dok šta misliš neko ko je završio isti taj učiteljsko ili kako se već zove fakultet da dođe u školu i ne zanima ga ta škola i iživljava se na djeci i slično. Ti možeš završiti filozofski fakultet a raditi u vrtiću ako te zanima, ali ako te ne zanima to može biti katastrofa za djecu jer ga taj posao ne zanima i djecu tretira kao odrasle.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2009, 16:25   #71
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Citat:
Djordje Turjacanin kaže: Pregled poruke
Izbrisao sa post pa nema smisla da pišem ponovo sve.
Što se tiče bez fakulteta gimnazija je ništa. Znam učenicu koja je vukovac bila i u osnovnoj i u srednjoj školi, ali je pošto nije mogla ići na fakultet ostala i zaposlila se kao konobarica. Da li treba takvom talentu dozvoliti da trune u nekoj kafančugi.

A nekim drugim srednjim školama ti si se već (polu)specijalizovao za neki posao i imaš predstavu o tome čime ćeš se baviti. A kad izađeš iz gimnazije sve znaš a ništa ne znaš. Znaš sve pomalo ali ništa ne znaš nešto bolje da bi se specijalizovao. Ja lično sebe vidim kao nekog ko se bavi računarima, popravlja ih, prodaje ih, programira i sl.. i mene uopšte ne znaim prošireno znanje iz biologije ili muzičkog koje ću učiti u gimanziji. U redu neke osnovne stvari koje si mogao skontati i u osnovnoj školi ali da ja učim operu neku posebno i koji su bili likovi a nikad neću ni poglerdati tu operu a kamoli da se budem bavio time to je baš glupost.

Nikad ne bih išao u gimanziju jer apsolutno nemam pojma koji bi faks a još da li ću imati para da idem na faks i slično onda sam tek propao i neću moći nigdje naći posao. S druge strane, ako budem trgovački tehničar ima nade da se zaposlim u nekom marketu ili preduzeću. Ako budem kuvar ima nade da se zaposlim u nekom restoranu a gimanziju, niti šta bolje znam niti imam pojma šta hoću.
Znam obruntih primera koliko hocesh, cak i od mojih prijatelja. Evo ti primera, ja sam upisao gimnaziju, a moja ortakinja srednju medicinsku; oboje smo planirali medicinski fax posle srednje, ja sam upiso, a ona nije imala znanja iz srednje za prijemni a nije znala ni kako se uci, tako da je pauzirala i upisala tek ove godine. Dzaba njoj shto je bila strucna da izvadi krv, podeli terapije i josh gomilu stvari kad nije znala hemiju i biologiju za prijemni. Al eto znam i ljude iz gimnazije koji nishta nisu upisali. Zavisi od ljudi, zato i kazem, ako nekom odgovara srednja strucna skola, samo napred

Ljudi sa srednjom skolom su sve manje i manje cenjeni, a cak i ljudi sa faxom tesko nalaze posao u struci i rade razne druge stvari ne bi li doshli do hleba. Pazi, ja sam na medicini, i planiram da palim odavde cim se ukaze prilika, jer 5000 lekara je na birou trenutn, a i ko dobije posao, dbije da radi u nekoj vukojebini u domu zdravlja shto nisu moji planovi...

Shta da ti kazem ili planiraj fax ili upishi neki dobar zanat. cak zanat ispada kao najisplativiji, zavrsish, otvorish svoju proizvodnju i mlatish pare, naravno morash dobro da radish da bi neko hteo da kupi od tebe
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2009, 16:39   #72
LaDyBuG_19
Novi član
 
Član od: 16.2.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Činjenica je da onaj koji želi da uči, učiće u bilo kojoj školi, ali je je isto tako činjenica da okruženje utiče na ponašanje pojedinca u srednjoj školi. Ti ljudi su još uvek mladi i većinom povodljivi jer žele da se uklope u novo okruženje (kud svi Turci...). Onaj koji u bilo čemu odudara od većine, obično je odbačen i postane predmet podsmeha (da ne kažem psihičkog, a danas, nažalost, sve više i fizičkog maltretiranja), što vrlo negativno utiče na svest o samom sebi i može ostaviti dugoročne negativne posledice po psihu... Što se češće dešava u stručnim školama nego u gimnazijama, jer je opšte poznato, kako to Nikola16789 reče, da su stručne škole uglavnom rezervisane za klošare. Tako su u Novom Sadu, Srednja elektro i mašinska prepune onih koji su jedva završili osnovnu školu, pa o učinku u srednjoj ne vredi ni raspravljati, a fakultet je već misaona imenica. Čega su i tamošnji profesori svesni, pa ne ulažu previše truda da tu decu bilo čemu i nauče. U prilog tome, evo snimak sa časa u novosadskoj Srednjoj mašinskoj školi http://www.youtube.com/watch?v=joVCtN5DDM8.
Slažem se da onaj koji zna čime bi se bavio, a ne želi da zavrašava fakultet, upiše stručnu školu, ali onaj koji želi na bilo koji fakultet, pametnije mu je da završi gimnaziju jer, ako ništa drugo, steći će svest o učenju i radnim navikama bez kojih će teško završiti fakultet.
Sad, šta se na kom smeru u gimnazijama više uči, govori sam naziv smera, ali nema generalizovanja da su jedni pametniji, informisaniji, ili šta već, od drugih, jer postoji dosta izuzetaka, stvar je ličnog interesovanja i ambicija. Ja sam završila gimanziju opšteg smera, imala sam jednak broj društvenih i prirodnih predmeta sve 4 godine, društveni su mi uvek išli bolje, ali ne znači da o prirodnim nisam imala pojma, ili da nisam mogla da ih "skapiram". Posle sam završila Filozofski fakultet, jezici me najviše interesuju, ali pošto sam na ovom forumu, znači i da me kompjuteri zanimaju i da sam željna da naučim što više. S druge strane, imam druga koji je genije što se kompjutera tiče, ali istim žarom voli književnost i zna odlično istoriju itd... Sve je stvar lične ambicije i sposobnosti, što se takođe odnosi i na kasnije pronalaženje adekvatnog posla... Ali i oni koji ne rade u struci su sposobniji od onih koji ne rade ništa i čekaju da im padne s neba neko, po mogućstvu, "direktorsko mesto" u struci.
LaDyBuG_19 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2010, 19:52   #73
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Talking Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

pravite od gimnazije bauka. Ljudi, pa ne mora onaj ko ne moze ili nece na fax, moze ladno da upise visu i da ga vidi bog. Gimnazija je skola u kojoj najlakse mozes videti za sta si. Plus sto se u gimnaziji stice najbolje znanje i niko te ne smara praksom na kojoj te kinje i teraju da radis sav prljav posao koji ne zele da rade...
Da li neko od vas zna stranicu sa kritikom dela : Hasanaginica. Potrebne su mi kritike jer pisem seminarski... Hvala unapred.
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2010, 22:10   #74
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Citat:
__UM__ kaže: Pregled poruke
. Plus sto se u gimnaziji stice najbolje znanje i niko te ne smara praksom na kojoj te kinje i teraju da radis sav prljav posao koji ne zele da rade...
To sve zavisi od skole do skole....i ne mora da znaci da se u gimnaziji stice najbolje znanje, po mom misljenju to prvenstveno zavisi od onog ko ide u nju...ili u neku drugu skolu
DonCorleone91 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2010, 22:27   #75
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Citat:
__UM__ kaže: Pregled poruke
pravite od gimnazije bauka. Ljudi, pa ne mora onaj ko ne moze ili nece na fax, moze ladno da upise visu i da ga vidi bog. Gimnazija je skola u kojoj najlakse mozes videti za sta si. Plus sto se u gimnaziji stice najbolje znanje i niko te ne smara praksom na kojoj te kinje i teraju da radis sav prljav posao koji ne zele da rade...
Da li neko od vas zna stranicu sa kritikom dela : Hasanaginica. Potrebne su mi kritike jer pisem seminarski... Hvala unapred.
Pa ako ne zelis da radis praksu nemoj ni da upisujes skolu gde ima praksa....po meni gimnazija je krdza,ima vise razloga za to,lenj me da ih nabrajam sada xD
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2010, 22:41   #76
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Talking Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Citat:
DonCorleone91 kaže: Pregled poruke
To sve zavisi od skole do skole....i ne mora da znaci da se u gimnaziji stice najbolje znanje, po mom misljenju to prvenstveno zavisi od onog ko ide u nju...ili u neku drugu skolu
Pa jeste...Ali stice se jedno opste znanje...koje je potrebno za ceo zivot...

Moze li neko da mi pomogne oko ove kritike xD Ne znam gde da trazim, sve sam pokusao.
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2010, 23:53   #77
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Citat:
__UM__ kaže: Pregled poruke
Pa jeste...Ali stice se jedno opste znanje...koje je potrebno za ceo zivot...
90% ljudi koje znam i koji idu u gimnaziju su "olos" koji je gimnaziju upisao u nedostatku zdravog razuma i nedostatka interesovanja za bilo sta drugo.

Jedina dobra stvar kod gimnazije je to ako nemas bas nikakvu ideju sta bi zeleo da budes kad porastes pa eto kao ides u gimnaziju dok se nesmislis sta ces.


E sad drugi problem je ovo sto si naveo za praku sto cu sad malo lepse da "iskomentarisem". Problem je u tome sto 70% dece u srbiji neide u skolu koju zeli i samim tim im je i praksa bezvezna.E sad za to nisu kriva samo deca sto neuce u osnovnoj vec i cela drzava i ceo sistem.....al da nesirimo dalje
DonCorleone91 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2010, 0:06   #78
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Citat:
DonCorleone91 kaže: Pregled poruke
Jedina dobra stvar kod gimnazije je to ako nemas bas nikakvu ideju sta bi zeleo da budes kad porastes pa eto kao ides u gimnaziju dok se nesmislis sta ces.
Ja do sad ne sretoh puno momčadi koji na polumaturi znaju čime će se baviti u životu.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2010, 1:14   #79
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Većina vas je još mlada i ne shvata o čemu se zapravo radi u izboru gimnazija / stručna škola. Istina je da sve zapravo zavisi od osobe koja uči i predavača i njegove sposobnosti da zainteresuje a ne optereti učenika, ali isto je istina da su sve naše škole u potpunom rasulu.

Jedino što vi sebe treba da pitate je gde se vidite za 5, 10 ili 15 godina. Neko smatra da je najbolja stvar koja mu se može desiti da bude frizer, otvori svoju radnjicu i priča sa ljudima, ima stalne mušterije, nikad se ne obogati kao plastični hirurg ali uvek ima para... Neko drugi pak želi da sutra otvori privatnu firmu koja će proizvoditi neku novu poljoprivrednu mašinu, na primer sušaru za seckane kruške, pa ne može da se odluči hoće li mu trebati poljoprivredna mehanizacija ili menadžment. Onaj ko želi da leči ljude i pomogne im, neće napisati (kao neko na ovoj temi) da sigurno neće kao doktor pristati da ide u neku vetrometinu... Ali ljudima i tamo trebaju i doktori, i učitelji, inače će svi morati da napuste svoja ognjišta i dođu tamo gde postoje bolji uslovi. Ako ceo život planirate samo da zaradite što više para, kad tad će vam biti žao što ste podcenili neke "manje važne" stvari i propustili neke "nevažne" prilike. Uglavnom, da skratim priču, i ovako sam preterao, ako nameravate da se bavite nekim zanatom, tipa pekar, frizer, krojač i to, onda je za vas stručna škola, jer od gimnazije nemate nikakve koristi već bi samo gadno promašili.

Svi koji nameravaju da studiraju će gadno pogrešiti ako ne odu u gimnaziju iz više razloga, a uglavnom se radi o stvaranju radnih navika, kreiranju specifičnog "survivor" mentalnog sklopa, učenju nekih životnih caka koje su uvek korisne, i pristupu najboljim profesorima koji će bar da se trude oko vas ako ništa drugo.

Al' dobro, ko je spreman da rizikuje da zakači najgore profesore koje uopšte ne interesuje budućnost dece kojoj predaju samo jer nema petlju da se suoči sa nešto više gradiva nego inače, možda gimnazija i nije za njega. Nije ni fakultet za svakoga, iako ih ovih dana svi redom upisuju... Mračna statistika kaže da preko 50% studenata odustane u toku prve godine, a da je prosek studiranja 8 godina umesto 4-5.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
__UM__ (3.1.2010)
Stara 9.6.2010, 22:54   #80
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Da li neko može da mi kaže šta se uči iz informatike u trećem razredu gimnazije (jezički smer)?
Kakvi su zadaci iz Pascal-a? Šta se najviše radi sa Pascal-om?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
srednja skola, upis

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć za izbor srednje škole GrofSuboticki Opšta kultura 85 31.1.2021 12:10
Rezultati upisa u srednje škole 2008/2009 urke Brbljaonica 74 20.7.2008 15:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com