Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.7.2008, 11:26   #21
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Masinski tehničar za kompjutersko konstruisanje

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
I matematika ti je najvazniji predmet sta kod zeleo da radis sa zivotom posle.
Citat:
<Rio_da> kaže: Pregled poruke
Ne brini, shvatice kad bude kasno...
Momci, opusteno Za prosjecnog covjeka dovoljne su cetiri racunske operacije sa prostim brojevima. Ja, licno, znam ovo prijenavedeno, operacije sa polinomima i razlomcima (takodje cetiri osnovne) i formulu za izracunavanje povrsine pravougaonika. I uopste se ne osjecam hendikepiranim sto ne znam racunanje po adicionim formulama, skalarne proizvode vektora, i principe izracunavanja pomocu formula krivih drugog reda (i treceg, i koliko ih ima). Jednostavno, svako ima pravo da izabere kojoj oblasti nauke ce da posveti paznju i cime ce da se bavi u zivotu. Meni recimo je daleko bitnije da poznajem jezike i knjizevnost nego sva matematika koja se uci u gimnaziji.
Citat:
veseliburek kaže: Pregled poruke
a sta ce u gimnaziji da uci usni aparat bubashvabe i reljef togoa...
Da, nazalost, mnogo nebitnih stvari se uci. Ne znam kako je sada kada su reformisali obrazovanje i uci se po novom sistemu (i u Srbiji se sprovela reforma sistema da ja znam?), ali ja sam po starom, i uci se toliko nebitnih stvari da je to smjesno. Konkretno, za sta ce meni da znam princip gastrulacije kod ptica? Mislim, shvatam da neko zeli da ode da studira biologiju, da uvijek valja znati vise i da znanje ne moze da skodi, ali brate, sto je mnogo mnogo je. 20+ strana sve nekih gluposti o metanefridijalnom sistemu kod turbelarija i pantljicara (u 2. godini) koje ces morati da ucis po nekoliko sati da bi popamtio osnovne podatke (ako je to osnovno, onda ja pojma nemam ni o cemu), dobio dobru ocjenu i bukvalno 98% svega toga zaboravio posle nedelju dana. Gimnazija pruza najsiri opseg znanje i usadjuje ti najvise opste kulture, ali je zeznuto teska i treba imati puno volje da se zavrsi. Zavrsi kako valja, a druga alternativa je da uz minimum truda skrpis prelazne ocjene i provedes se zestoko za tih cetiri godine, ali ne vidim poentu toga onda.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
zikiz (3.7.2008)
Stara 2.7.2008, 12:39   #22
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Masinski tehničar za kompjutersko konstruisanje

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Uuu, što ćeš lepo da se provedeš u Tesli
I ja sam hteo Teslu, sad sam presrećan što nisam napravio tako glup potez
Same here.
6 meseci sam bio na ivici da upisem Teslu, ali sam na kraju shvatio da to mozda i nije bas najpametnije sto mogu da uradim.
Da ne pominjem sto su mi svi, izuzev caleta, govorili da upisem ekonomsku/gimnaziju, sto sam na kraju i uradio.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2008, 4:13   #23
zikiz
Novi član
 
Član od: 31.3.2008.
Poruke: 19
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Masinski tehničar za kompjutersko konstruisanje

Po meni su tehnicke skole puno bolje od bilo kakvih gimnazija, ekonomskih i ostalih...isao sam u jednu, a pored su bile ekonomska i gimnazija, tako da sam relativno upucen u to
I da, samo djaci iz "specijalne" iliti matematicke gimnazije mogu po matematici da pariraju ovima iz tehnicke
zikiz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 1:52   #24
Irena 93
Član
 
Član od: 18.6.2008.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 240
Zahvalnice: 566
Zahvaljeno 230 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Jel ima ovde neko da ide u poljoprivrednu skolu?Nemojte sad da se valjate,jer znam,skola ima bas UPECATLJIVO ime.Ali sta cu tu sam zapala.
Irena 93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 7:48   #25
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Nema samo upecatljivo ime vec i istoriju. Ja zivim tu blizu i nemam bas neka lepe utiske. Nisam isao u nju ali sam cuo da je skola sprdacina (bes uvrede)
Nije ni moja bolja.
Ima dosta onih koji se glupiraju. Bio sam tu na takmicenju iz odbojke i samo su trazili neku frku a mogli smo da ih sameljemo iz cuga, nego rekla profesorka da ne pravimo frku ona ce da nagrabusi, pa mi nismo hteli zato sto je dobra zena .

Ma samo se uklopi prvi dan i bice ti u redu. Nije tesko, ja sam 3 puta menjao odeljenja i razrede. Nisam padao razred nego sam prvo isao u Vojnu gimnaziju pa u Koncar u procesno upravljanje (nije bilo nigde drugde mesta). A sad sam u racunarima. I mogu da kazem da je na neki nacin ova moja skola sra**. Ali sta da se radi. Mora se.

Ako bude neke frke u skoli reci..., mada nece.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Irena 93 (7.8.2008)
Stara 18.8.2009, 21:48   #26
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Evo, ovako... Znam da se nece neki sloziti sa ovom teorijom, ali sta ima veze. Ako mozda neko od osnovaca planira da upise Gimnaziju, definitivno da uzme drustveni smer ma koliko voleo matematiku i hemiju i fiziku! Ja sam bio na oba smera i drustveni je mnogo laksi od prirodnog. Mislis da ti na prirodnom smeru nece traziti puno engleski, istoriju, geografiju...? Nije tako. Isto traze na oba smera, tj. mnogo. Sve predmete. Eto, prirodni smer je kao drustveni samo sa velikim dodatnim zamajavanjem sa matematikom, fizikom i hemijom.
Ne znam zasto sam ovo ispricao, ali ne skodi, a cim ne skodi znaci da koristi.
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2009, 22:51   #27
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Da, samo što na društvenom smjeru već na trećoj godini imaš sedam časova engleskog jezika nedeljno, a na prirodnom dva.

Istoriju na prirodnom gubiš nakon treće godine, a na društvenom nemilice bupaš sve četiri godine.

Što se srpskog jezike tiče, jaz između ova dva smjera je nešto manji. Nastavnici se vode logikom: jezik i gramatiku moraju znati svi. Opet, to što prirodnjaci čitaju iste lektire kao i društvenjaci ne znači ništa. Sem razlike u fondu časova (koja je duplo u korist duruštvenog smjera), diskusija i nivo razmišljanja koji se traže od đaka društvenog smjera je na značajno većem nivou, u poređenju sa prirodnim.

Priču o težini njihovog gradiva koju gospoda sa prirodnog smjera servira svakom redom na školskom hodniku školskom hodniku ja ne zarezujem dva posto. Istim tim personama bi najobičniji test iz engleskog jezika bio jama bez dna.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2009, 23:00   #28
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

eo ja da se javim posle godinu dana tesle
prošao 4.27 (nisam bio vukovac u osnovnoj, ali sam nosio 59 poena na ocene), profesori su ok (mada ima nekih koji su malo strožiji )
sve u svemu, pozitivni utisci...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2009, 23:05   #29
icemama
Veteran
 
Član od: 28.10.2007.
Lokacija: Beograd.
Poruke: 723
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Ja idem u Teslu i imam totalno suprotne utiske od veselog bureka...
icemama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 17:54   #30
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

koji si smer?
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 18:19   #31
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Evo, ovako... Znam da se nece neki sloziti sa ovom teorijom, ali sta ima veze. Ako mozda neko od osnovaca planira da upise Gimnaziju, definitivno da uzme drustveni smer ma koliko voleo matematiku i hemiju i fiziku! Ja sam bio na oba smera i drustveni je mnogo laksi od prirodnog. Mislis da ti na prirodnom smeru nece traziti puno engleski, istoriju, geografiju...? Nije tako. Isto traze na oba smera, tj. mnogo. Sve predmete. Eto, prirodni smer je kao drustveni samo sa velikim dodatnim zamajavanjem sa matematikom, fizikom i hemijom.
Ne znam zasto sam ovo ispricao, ali ne skodi, a cim ne skodi znaci da koristi.
ah, ja da sam bio na drustvenom nikad ne bih zavrshio..jedva sam i ovaj engleski na prirodnom odradio, ne bih mogao da podnesem vishe casova jezika, bilo kog...ostalo je ok
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 19:15   #32
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Batalite to drustveni/prirodni koji je LAKSI..

Verujem ja ComputerBoy-u da je NJEMU bilo lakse, al to (mozda) vazi za njegovu gimnaziju i za njegovu garnituru profesora.. Ili upisite sta vise volite, ili ako ocete da se provucete, raspitajte se na sve strane pre nego sto upisete - gde su manje sanse da vam zapadnu idioti

Cisto da ne morate da ucite fus note iz knjige muzickog za 2

Inace znam mali milion ljudi koji su zavrsili teslu i mali milion potpuno razlicitih prica, njima nista ne verujem
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 19:16   #33
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Masinski tehničar za kompjutersko konstruisanje

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Gimnazija pruza najsiri opseg znanje i usadjuje ti najvise opste kulture, ali je zeznuto teska i treba imati puno volje da se zavrsi. Zavrsi kako valja, a druga alternativa je da uz minimum truda skrpis prelazne ocjene i provedes se zestoko za tih cetiri godine, ali ne vidim poentu toga onda.
Ja sam to uradio,ali nisam ostao uskracen za znanje zbog moje intelektualne ogranicenosti,vec zbog nesposobnosti nekih profesora da uproste to preopsirno gradivo. vecina ih je pokusavala da nas nauci stvarima na tezi nacin, i time su samo opteretili sebe a nas ostavili uskracene za odredjeno znanje. Naravno sve zavisi od osobe do osobe i uspjesnog izbora fakultetskih studija,a vjeruj mi poznajem mnogo ljudi koji su se pokajali sto studiraju to sto studiraju. Jednostavno izabrali su ono za sta nisu imali dovoljno znanja.....
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 19:21   #34
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Za fax ne mogu da pricam posto sam zeleni Al evo jedan primer jako inteligentne stvari:

Lik padne maturu iz matematike, onda je na jedvite jade polozi iz drugog puta, nalegne na pripreme za prijemni, uradi tu i tamo i upadne na PMF jer se malo ljudi prijavilo . . .

Kako on misli da i POLOZI nesto na tom fakultetu za mene je misterija
Za fakultet ti u neku ruku nije potrebno nikakvo predznanje POD USLOVOM da si sprman i sposoban da spavas nad knjigom i sve naucis sam.. Nije sve skupiti 30 bodova iz skole i 30 na prijemnom i upisati nesto, treba i zavrsiti. Nece niko da ti plati prazan index Osim onih koji ga ni ne traze
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2009, 6:27   #35
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
Lik padne maturu iz matematike
Pa sto je onda i uzimao matu
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2009, 12:19   #36
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Ja sam položio matu na maturskom, i to sa 4! Btw, ako se neko dvoumi a živi u blizini, toplo mu preporučujem Gimnaziju "Michailo Pupin" u Kovačici....44

Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2009, 13:11   #37
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Citat:
King James kaže: Pregled poruke
Pa sto je onda i uzimao matu
Kao sto rekoh, primer jako inteligentne stvari
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2009, 17:51   #38
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
Kao sto rekoh, primer jako inteligentne stvari
Hah Ja lepo uzeo o grafama da pise, jos kad sam polagao, u inat sto vise moguce koristio strucne izraze, ovi se izgubili, a svi znamo kakvo je ''znanje'' profesora informatike Sto se srednje tice, meni je ova gimnazija bila zakon, 4 godine nerada i sprnje, ma milina ziva
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 14:34   #39
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Masinski tehničar za kompjutersko konstruisanje

Citat:
Auror kaže: Pregled poruke
Ja sam to uradio,ali nisam ostao uskracen za znanje zbog moje intelektualne ogranicenosti,vec zbog nesposobnosti nekih profesora da uproste to preopsirno gradivo. vecina ih je pokusavala da nas nauci stvarima na tezi nacin, i time su samo opteretili sebe a nas ostavili uskracene za odredjeno znanje. Naravno sve zavisi od osobe do osobe i uspjesnog izbora fakultetskih studija,a vjeruj mi poznajem mnogo ljudi koji su se pokajali sto studiraju to sto studiraju. Jednostavno izabrali su ono za sta nisu imali dovoljno znanja.....
Nah, nikšićka gimnazija, ako je ikada i bila ustanova sa renomeom na nivou bivše Jugoslavije, to odavno više nije. Sad je leglo dilentatizma, prosjeka i politike.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 17:02   #40
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

A ovom reformom skolskog programa su je jos vise pokopali. Tako da niksicani ako citate ovo,zaobidjite je i krenite put ekonomske i elektro skole (dosta ljudi hvali elektro).
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
srednja skola, upis

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć za izbor srednje škole GrofSuboticki Opšta kultura 85 31.1.2021 12:10
Rezultati upisa u srednje škole 2008/2009 urke Brbljaonica 74 20.7.2008 15:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com