Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2007, 16:11   #21
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Umetničke slike i slavni slikari

Malo sam bio prestrog kada sam prekoreo Imzadi zbog linkova,
kasnije sam se setio da sam i sam to radio na nekom drugom mestu ...
pa joj se ovako javno izvinjavam ...
jako volem kada ima teksta,
što bi rekli kada se ponešto ispriča svojim rečima.


c/p vcf

Kada je potrebno napisati jedno ime obično se opredeljujem za najkompletnijeg stvaraoca po nekom mom sudu, pa potom na drugom i trećem mestu takodje stavim velike stvaraoce kojima se divim i koje poštujem.
Tek posle trećeg mesta na nekoj toj zamišljenoj top listi su imena onih čije slike volim češće da pogledam.

Michelangelo BUONAROTI
Painter, Sculptor and Architect of Florence
(1475-1564)


Leonardo da Vinci
Albreht Direr

Vasilij Kandinski
Mark Šagal
Salvador Dalí
Pablo Picasso

Hieronymus Bosch




PS.
Izvinjavam se zbog linkova, da se niko ne uvredi.
Linkovi su isključivo zbog neupućenih i mladjanih posetilaca,
recimo zbog svih onih koji ne znaju po kome su
Raffaello i Donatello
Nindža kornjače dobili svoja imena
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
MilanSM (2.12.2007)
Stara 2.12.2007, 17:12   #22
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Umetničke slike i slavni slikari

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Malo sam bio prestrog kada sam prekoreo Imzadi zbog linkova,
kasnije sam se setio da sam i sam to radio na nekom drugom mestu ...
pa joj se ovako javno izvinjavam ...
jako volem kada ima teksta,
što bi rekli kada se ponešto ispriča svojim rečima.
Naravno, linkove ostavljamo za mlađe, ako u ovome nađu svoje interesovanje da nešto novo nauče... Np
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2007, 17:17   #23
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Umetničke slike i slavni slikari

Bah, kad ste mi pre obrisali poruku ...

Taman sam editovao poruku da ubacim sliku i ne bi bila potpuni off...

Sir John Everett Millais - Chill October



Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Linkovi su isključivo zbog neupućenih i mladjanih posetilaca,
recimo zbog svih onih koji ne znaju po kome su
Raffaello i Donatello
Nindža kornjače dobili svoja imena
Pa kako da ne znamo to? Pa ucitelj Splinter kaze to Ejpril u nekoj od prvih epizoda!
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku steve89 na korisnoj poruci:
Master Neo (25.12.2007), MilanSM (2.12.2007), Simke (4.12.2007)
Stara 4.12.2007, 7:47   #24
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Umetničke slike i slavni slikari

Citat:
[Imzadi] kaže: Pregled poruke
Naravno, linkove ostavljamo za mlađe, ako u ovome nađu svoje interesovanje da nešto novo nauče... Np
Kada vidim brdo linkova sa svega par reči teksta to mi na prvom mestu ukazuje na lenjost i nezainteresovanost pisca poruke da ozbiljno diskutuje o tematici ... za to može da postoji više od nekoliko razloga, a čest razlog je neupućenost u tematiku a želja da se ipak nešto kaže.


Hieronymus Bosch
je toliko snažan umetnik, koji je na mnoge ljude otrovane bojom i terpentinom ostvario više nego jak uticaj ... njegove snage nisu bili pošteđeni ni drugi umetnici tokom vremena koje je proteklo od nastanka njegovih slika.

Neki od prvih utisaka koje sam poneo i zapamtio posle sudara sa njegovim delima su velika sličnost sa mnogim kasnijim slikarima, Naivno slikarstvo kao da je od njega i Brojgela (Pieter Brueghel) uzelo srž svoje umetnosti ...
Evo jedan zimski pejsaž od Brojgela, pa da nastavim o Bošu ... kasnije ću reći ponešto i o Brojgelu.


Drugo i najupečatljivije što mi je još tada zapalo za oko je univerzalnost njegovih likova. Bio sam zapanjen činjenicom da on na svojim slikama ima ljude koje možete sresti na ulici, na pijaci, tokom vožnje autobusom, videti ih na utakmicama, sresti u komšiluku pa i na ovom forumu ... likovi su mu snažni i realni. Mnogi njegovi likovi su na prvi pogled ružni, deformisani i zastrašujući kao iz nekih ružnih snova ali posmatrajte pažljivo, likova je jako puno i ubeđen sam da ćete pronaći neke koje ste već negde sretali ...
sada bih se osvrnuo na dušu (iako je to opasno spomenuti na ovom mestu) njegovi likovi su živi i možete da osetite njihove duhovne v5rednosti kolike god da su, najveća umetnost kod slikanja ljudskih likova je kada umetnik uspe da im udahne dušu, da im da karakter ... tako da možete kasnije o njima napisati roman, priču ili kratak esej ... Njegovi likovi su stvarni, koliko god da su situacije u kojima se nalaze apstraktne i rogobatne.

Ne bih Vas više zamarao Bošom, pogledajte njegova dela, potražite više o njemu sigurno ćete pronaći prilično zanimljivih i korisnih saznanja.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2007, 8:01   #25
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Umetničke slike i slavni slikari

Pieter Brueghel - Wikipedia, Engleski

Питер Бројгел - Википедиа, Српски

Brojgel je jednom svojom slikom napravio neki trag u mom mozgu, dugo nisam mogao da je se oslobodim, pa čak ni danas ne mogu hladnokrvno da prođem pored nje ... za mene je ona virtuoznost i pokazatelj njegovih nežnih i velikih emocija u trenutku slikanja, da ne zalazim dublje u analizu slike, preskočiću ono što bih mogao pisati ... pogledajte sami, ne želim da namećem svoj ugao gledanja.



Hteo sam da vam skrenem pažnju na ovog slikara, vreme koje mi je preostalo za pisanje ove poruke je jako kratko da bi se moglo sastaviti nekoliko smislenih rečenica tako da ću prekinuti dalju priču o njemu i možda nastaviti sledeći put ...

Možda nastaviti - ako bude razgovora, u slučaju ako je ovako gde imam osećaj kako su poruke jednosmerne - ništa ne obećavam.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
A M G (5.12.2007), Sun Tzu (4.12.2007), Vuckovic Veljko (9.12.2007)
Stara 5.12.2007, 1:53   #26
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Umetničke slike i slavni slikari

Ta ovdi kanda nema nekog velikog divana,
čerez čega ... ta, vrag bi ga znao,
no mindeđ, teramo dalje za iste novce


Svratio bih malo u Jugu, zemlju koje nema a koja je imala sjajnih umetnika kojih na žalost verujem da se slabo ko seća ... osim u sredinama u kojima su ostali. Spomenuću neke od ''naših'' ovo uslovno rečeno jer nas vremenom izdeliše, neke od naših tada često spominjanih i cenjenih slikara ... počeću onako, bez želje da nekome dajem veću ili manju prednost, recimo negde iz sredine ...

Citat:
copy/paste kaže:
Mersad Berber - biografija

Mersad Berber rodio se 01.01.1940. godine u Bosanskom Petrovcu, u Bosni i Hercegovini.
Slikarstvo je diplomirao na Akademiji likovnih umjetnosti (ALU) u Ljubljani 1963. godine, u klasi profesora Maksima Sedeja. Postdiplomski studij grafike, kod profesora Rike Debenjaka, na ALU u Ljubljani, dovršava 1965. godine.
Započevši s 1966. godinom pa do danas, dobio je pedesetak umjetničkih nagrada, među kojima su i nagrade gradova Banja Luke i Sarajeva, više nagrada u Zagrebu, Beogradu i Rijeci, te značajne nagrade u Dubrovniku, Trstu, nagrade sarajevskog lista "Oslobođenje" te nagrada ZAVNOBIH-a (1992).
Medu svjetske važne nagrade nezaobilazno treba izdvojiti one u Sao Paolu, Alessandriji, Firenzi, Tokiju, New Delhiju (Velika premija Lalit Kala Academy, 1978. kao i I. nagradu World Book Fair, 1980. godine), Monte Carlu (Nagrada ICOM-a, 1978. godine), Madridu, Leipzigu, Varni, Krakowu (Trijenale 1997. godine).
Od 1992. godine živi i radi u Zagrebu.
Prvo što sam video i zapamtio od ovoga slikara su bili konji kao iz bajke, crteži puni neke istorijske mistike, puni priča i poetike koja je samo sa tih nekih bosanskohercegovačkih prostora mogla da stigne ... slike sam doživljavao nekako kao Šantićeve stihove Emini ... ili pesmu koja počinje ''E, moj konjicu stari, moje levo krilo, gde je doba ono, gde su dani oni kad je srce puno rahatluka bilo ...

Djevojka i konj I


Djevojka i bijeli konj


Alegorija IV



Ovo su koliko bih mogao da procenim na osnovu sećanja sve noviji radovi, da sada ne tražim detalje o ovim slikama, jedan od starijih radova bi mogao biti ovaj koji je bio ili je izložen u ELEANOR ETTINGER GALLERY
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2007, 2:11   #27
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Umetničke slike i slavni slikari

Drugi umetnik koga ću ovaj put pomenuti je Dimitrije Popović, crnogorski slikar sa Cetinja ... čovek koji je znao i zna da u istu kožu smesti dva tela, toliko dobro vlada crtežom i anatomijom da je ponekad jednostavno jezivo gledati njegove radove koji mogu i da uplaše i učine vas manje raspoloženim i zamišljenijim nad životom kao pojavom.

Citat:
copy/paste kaže:
Dimitrije Popović - biografija




Dimitrije Popović rođen je 4. ožujka 1951. na Cetinju. Završio je studij na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu 1976. Za boravka u Parizu 1974. upoznaje pariškog kolekcionara gospodina Davriera, pa u sastavu njegove zbirke izlaže 1978. u Galeriji Alexander Braumuller s umjetnicima Salvadorom Dalijem, Ernstom Fuchsom, Victorom Braunerom, Dadom Đurićem, Leonorom Fini i drugima.
U Pforzheimu 1982, Galerija Liberta i Universal Fine Arts iz Washingtona, organiziraju mu zajedničku izložbu grafika sa Salvadorom Dalijem. Iste godine u povodu velikog jubileja “Leonardo a Milano 1482 – 1982” izlaže ciklus crteža Omaggio a Leonardo u milanskoj Pallazo Sormani.
U povodu 27. međunarodnog umjetničkog festivala “Due mondi” grad Spoleto u kojemu se taj festival održava, organizira mu izložbu slika, crteža i grafika. U godini jubileja dvije tisuće godina kršćanstva izlaže u Rimu ciklus raspeća CORPUS MYSTICUM u Sant Andrea al Quirinale, Santa Maria del Popolo – I Agostiniana arte sacra conteporanea I u Pantheonu.
Jedan je od petnaest umjetnika, likovnih kritičara i filozofa, (M. Bitta, M. Cacciari, M. Paladino i P. Portghesi), koji su pozvani da odgovore na “Pismo Pape Ivana Pavla II umjetnicima”.Odgovori su objavljeni u knjizi “Umjetnici odgovaraju Papi Ivanu Pavlu II”, izdavač Sri spa – Milano, 2003.

Do sada je priredio 58 samostalnih izložbi u zemlji i inozemstvu te sudjelovao na dvije stotine skupnih.
Dobitnik je više od dvadeset domaćih i međunarodnih nagrada i priznanja. Djela mu se nalaze u tridesetak domaćih i svjetskih muzeja i galerija.
Objavio je jedanaest grafičkih mapa, do sada je izašlo šest monografija, a o djelu Dimitrija Popovića snimljeno je sedam filmova.
Transformation


Ovo je monografija koju bih preporučio da obavezno pogledate ako ste ikako u prilici

u njoj se nalaze njegovi fenomenalni crteži velikog formata mekanim olovkama na papiru, za koje se bojim da su stradali prilikom požara u njegovom spaljenom ateljeu u Zagrebu u onim bolesnim i ludim godinama koje ostadoše za nama ...

Inače uvek je posebno voleo i cenio Salvadora Dalija sa kojim je izlagao na zajedničkoj izložbi, čime ne znam koliko umetnika može da se pohvali ... u njegovim mnogim radovima se vidi svesna i namerna veza sa Dalijem
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
Mrka Kapa (5.12.2007), [Imzadi] (5.12.2007)
Stara 9.12.2007, 22:05   #28
srlle
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 279
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srlle Slanje poruke preko Yahooa korisniku srlle
Određen forumom Re: Umetničke slike i slavni slikari

Moja omiljena.U stavari ta ceola faza Vincent van Goghan.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	van-gogh-vincent-cafe-de-nuit2.jpg
Viđeno:	147 puta
Veličina:	18,4 KB
ID:	15631  
srlle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2007, 22:32   #29
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.633 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Umetničke slike i slavni slikari

Bila izlozba slika Salvadora Dalija i Pikasa u mom gradu , kao i da nije bila. To je takva prilika za videti ali... Slabo posecena izlozba, sto znaci da nam je narod u principu neobrazovan.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2007, 22:36   #30
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Umetničke slike i slavni slikari

Hans Memling - The Last Judgment




Ko zeli nesto vise da zna: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Las..._%28Memling%29
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2007, 0:14   #31
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Umetničke slike i slavni slikari

Da li je neko raspoložen da skucka jedan tekst o našem poznatom slikaru Miliću od Mačve, ako se neko odluči da bude vredan ja ću kasnije dodati par anegdota iz njegovog života.

Nije da ja to ne mogu da učinim, nego čisto onako ... ajmo zajednički.

Evo jedna od njegovih slika:
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 1:07   #32
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Umetničke slike i slavni slikari

Kanda nešto ne ide baš najbolje ...
Ko je pokretač ove teme, ta neće valjda dozvoliti da mu tema ovako skapava.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 1:54   #33
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Umetničke slike i slavni slikari

Milena Pavlović - Barili

Često sam viđala njene kasnije radove, fascinirala me je nežnost likova koji su se pojavljivali na platnima, i u više navrata me je podsetila na Modiljanija.

O Mileni kažu:
"Ova dela su prekrasna i dragocena ostvarenja jedne izuzetne i svestrane umetničke ličnosti raskošnog sjaja, koja je poput meteora zasjala na nebu naše umetnosti darujući joj jedan svet njoj dotle nepoznat: svet tajanstvenih snoviđenja i fantazmagorija, treperavih slutnji i strepnji, pretočenih u jezik slikarstva i poezije."

Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Mrka Kapa na korisnoj poruci:
Highlander (25.12.2007), zoran845 (25.12.2007)
Stara 25.12.2007, 1:55   #34
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Umetničke slike i slavni slikari

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Ko je pokretač ove teme, ta neće valjda dozvoliti da mu tema ovako skapava.
Pa... pokretač teme je temu pokrenuo, dovoljno za početak

Što se tiče teksta o Miliću od Mačve...za početak je dovoljno da se zna, da je on bio jedan od najcenjenijih srpskih slikara i stvarno mi je jako žao bilo kad sam čula da je preminuo 2000. god... S obzirom da to nije bilo tako davno, pročitala sam jedan tekst "In memoriam", časopisa "NIN" koji ću sad ovde iskopirati, i vredno ga je pročitati

"Crni plašt

in memoriam
Milić od Mačve

Lepo zvuči priča o besmrtnosti umetnika. Blago njima! Oni večno žive u svojim delima... Izvan te priče, stvarnost je malo drugačija. Čuješ vest: umro je slikar Milić od Mačve. To je sve. Nema više ni čoveka ni slikara.
U ovakvim trenucima svet čudno izgleda. On stalno gubi, ali se ne menja. Sve ostaje isto, osim nas. Znamo da smo gubitnici onda kada nam se izmakne ono što smo imali, kada nestane neko od onih koji nam daju.
Šta nam je dao Milić od Mačve? Koliko je slika ostalo iza njega, to niko ne zna. Ni on sam ne bi znao... Gde su te slike? E, to već znamo, i možemo da kažemo: ima ih svuda oko nas! Malo je Milićeve slikarske sabraće za čije delo se, kao za njegovo, može reći da je sa nama, sada i ovde, i da to traje već pola veka. Ne pitamo se više kako je on to postigao. Ne zovemo to postignuće uspehom - kao da je ono nešto prirodno, što (nam) se desilo jer je moralo da se desi.
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 1:55   #35
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Umetničke slike i slavni slikari

... Čudno se čini to što je u našoj stvarnosti toliko prisutan jedan slikar čiji svet nije bio stvaran. Kad je dalekih šezdesetih "Ludi Milić" poveo borbu "protiv matematike", nismo znali da će i nas uvući u taj svoj "rat". Hteli ili ne, našli smo se i sami, sa njim ili protiv njega. Imao nas je uza se mnogo, i suviše. Ali, on je tražio protivnike, izazivao ih na megdan, provocirao delom, rečima, ponašanjem. Zbog njih je slikao danonoćno, pisao knjige, ogrtao se crnim plaštom i nosio vladičanski štap. Vasko Popa bio je u pravu: niko nije mogao da kaže ko je on. Da li je nadrealista, izašao iz Dalijevog šinjela, ili anahronični epigon Brojgela i Boša? Da li je prvi i jedini savremeni Vizantinac, slikar srpskih vampira i pravoslavnih svetitelja? Da li izdanak razularene mašte najljuće jezuitske fele? Ili nesvesna žrtva droge kalvinističkog baroka? Gde mu je duša, na Istoku ili na Zapadu? Da li ga neki vole zato što ništa od toga ne razumeju, i osećaju ga svojim jer i sami ne znaju ko su? Ili ga ne vole oni koji "znaju sve", i razumeju sve, osim njegovog "ludila"? Sada je izvesno da mi nikad nismo imali takvog slikara, i može biti, nikad sličnog nećemo imati.
Da je Milićev pesnik Vasko živ, sada bi rekao: jedan slepi carski paun odneće njegov slikarski stalak u tamu. Za njim će otići blizanci vučići koji su mu jezikom mešali boje. Kičicu njegovu uzeće sveti Luka lično. Presušiće kiše ćilimarke koje su mu ispirale platna. Učena zmija čuvarkuća od koje je dobio prve i poslednje pouke, zaćutaće, podvijena repa. Mećave više neće prodavati njegove slike vešticama. Ali, kule njegove lebdeće u oblacima iznad Mačve, večno...

ĐORĐE KADIJEVIĆ"
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 23:01   #36
Veca
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Slikarstvo

Pomoc!
Potrebna mi je informacija o slici koja prikazuje potkrovlje, u desnom uglu je starac u krevetu a iznad njega otvoren kisobran!!! Da li iko zna ko je naslikao ovu sliku ili bilo koju informaciju koja bi mi pomogla da se informisem o slikaru, delu...
Unapred zahvalna.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 23:13   #37
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Slikarstvo

Ako je to ova slika:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	kisobran.jpg
Viđeno:	221 puta
Veličina:	79,2 KB
ID:	22196
zove se "Siroti pesnik" ("The Poor Poet"), a naslikao ju je izvesni Karl Špicveg (Carl Spitzweg).

Nešto o slici imaš ovde, a dalje guglanje će ti dati više informacija.

Uzgred, ovo je treća slika koja se dobija kada odeš na Google Image Search i u polje za pretragu ukucaš "painting attic umbrella" (bez navodnika).

Poslednja ispravka: zoran845 (19.6.2008 u 23:21)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
todos (19.6.2008)
Stara 19.6.2008, 23:16   #38
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.633 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Slikarstvo

Bravo zorane, ovo je kao klasicno pitanje iz teme: mini test opste kulture. Jos jednom bravo!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 23:19   #39
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Slikarstvo

Todose, bravo ide "Guglu", a ne meni. U životu (do sada) niti sam video sliku, niti sam čuo za njenog autora .
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 23:21   #40
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.633 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Slikarstvo

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Todose, bravo ide "Guglu", a ne meni. U životu (do sada) niti sam video sliku, niti sam čuo za njenog autora .
Ajde, bar sad pomogni. Kako si postavio pitanje guglu?
Izvinjavam se nisam zapazio prethodno napisano pitanje za gugl.

Poslednja ispravka: todos (19.6.2008 u 23:28) Razlog: prevideo odgovor na pitanje
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa mobilnih telefona Magneto Aparati i oprema 118 3.7.2008 1:11
novi aparat, nove slike, nova tema (Samsung S850) jonathan Fotografija 28 14.11.2007 17:55
Digitalni ram za slike Aljosa Grafika 3 21.4.2007 10:38
Panasonic GD87, kako prebaciti slike preko IR? DragonSlayer Aparati i oprema 8 13.5.2006 18:53
Slike u vezi s igricama hacker_aca O SK-u uopšte 14 28.2.2006 15:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com