Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.1.2006, 17:43   #1
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Problem sa printerom

Posedujem Canon Pixma IP2000. Sta se desilo? Pa evo - nakon sto sam ga kupio, dva puta sam refilovao ketridze u "neoficijelnoj" radnji. Onda je stampac poceo pri stampanju texta da stampa bledo pojedine redove (recimo 15,16,23,27 su bledi). Mislio sam da je to do manjka crne boje i refilovao ketridz. Medjutim, kad sam ponovo krenuo da stampam, i dalje se ti isti redovi nisu lepo videli. Nekoliko puta sam exexutovao cleaning i deep cleaning ali nije pomoglo.

Onda sam skinuo glavu i ocistio vatom rezove gde izlazi boja i teko onda se nista nije videlo. Sumnjam da je tad boja stvarno nestala

Jel otisla glava ili samo ketridizi ne valjaju?
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2006, 17:57   #2
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem sa printerom

Ketridizi su veliki problem kod Canonovih stampaca, imao sam do sada tri Canona i bilo mi je dosta tih muka sa ketridizima pa sam presao na HP. Isto sam kupovao u "neoficijalnoj" radnji stoga mislim da je mnogo bolje kupovati originale, naravno ako si u mogucnosti, nego "made in my store" ketridize. Mislim da je mnogo bolje da odes kod nekog druga koji ima isti stampac pa da proveris da ti nije ostecenja glava stampaca, jer koliko znam taj model ima "odvojenu" glavu od ketridiza. Jer su meni ketridizi ostetili na dva stampaca i glavu koja je bila takodje odvojena. Nisam se susreo sa Pixmama.
Pantelija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2006, 18:12   #3
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Problem sa printerom

Glava jeste odvojena a niko u mojoj blizini nema ovakav stampac.
Mene samo interesuje sta je otislo da bih znao sta da uzmem jer sam u skripcu s kintom (treba da uzmem jos neke stvari) pa da ne kupujem glavu dzabe ako je OK
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2006, 18:16   #4
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem sa printerom

Pazi meni je na dva stampaca riknula glava, a na trecem nije tako da ne zanam. Zamoli u firmi gde si kupio stampac da ti provere glavu. Meni su hteli ove tri glave da provere iako nije bilo u garantnom roku. Proveri li su mi za dz tj. castio sam ih 200g kafe. Poslednju proveru sam obavio pre dve godine.

Poslednja ispravka: Pantelija (3.1.2006 u 0:01)
Pantelija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2006, 19:40   #5
SomiKnight
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem sa printerom

Ovo je jako cudno, negde se ljudi hvale kako pune te iste ketridze po 50 i vise puta a neki izgleda samo 2-3.
U svakom slucaju mene interesuje koji su simptomi kada glava na pixma-ma otkaze sa radom i sta moze da utice na to da se uopste pokvari, da li punjenje u kucnoj radinosti ili koriscenje neoriginalnih ketridza?
SomiKnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2006, 18:55   #6
sim.a
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 152
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Problem sa printerom

Zavisi od mastila ali da te "utesim" glavu za Pixmu neces naci cak i da se odlucis.
sim.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2006, 19:06   #7
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Problem sa printerom

Izgleda da si "preparirao" glavu.Riknulo,moz se baci stampac ceo.Da te ne plasim bas toliko,idi ti bolje kod njih da oni vide.A ne razumem sledece:zasto refilovati kada su neoficijeli ketridzi kod Canon od 400-550din???Ne razumem zasto se izlagati riziku i zavrsiti (najverovatnije) kao nas drug clan?Koliko ja znam neoriginalni HP-ovi ketridzi kostaju po 1000 din.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2006, 21:23   #8
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Problem sa printerom

@ VojaM ... suzdrzavam se suzdrzavam se... ne lup... dobro je, uspeo sam

Citat:
sim.a kaže:
Zavisi od mastila ali da te "utesim" glavu za Pixmu neces naci cak i da se odlucis.
Da je tebe utesim, asao sam vec na nekoliko mesta.

Citat:
Achtung kaže:
Riknulo,moz se baci stampac ceo
Zasto bih bacio ceo stampac kad je glava odvojena od ketridza? Da bi ti dosao i pokupio

Citat:
Achtung kaže:
A ne razumem sledece:zasto refilovati kada su neoficijeli ketridzi kod Canon od 400-550din???
Nema ih u mom gradu. Samo "oficijelni"...

Citat:
Achtung kaže:
Da te ne plasim bas toliko,idi ti bolje kod njih da oni vide.
Po svemu sudeci, bice mi i "pregled" naplacen, a to ne zelim...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2006, 0:08   #9
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Problem sa printerom

Zato sto su to meni otprilike rekli kada sam kupovao stampac.Garancija ne vazi na takve stvari.A gde majke ti mislis da kupis glavu za Pixma stampace odovojeno?Moze samo da je repariras,i to vrlo tesko je zapekla.I kako nema neoriginalnih ketridza?Future Green ketridza ima gde god hoces a cenu sam reko.Inace Pixma stampaci imaju najbolji odnos cena/kvalitet.Moja P4000 stampa fotografije extra kvaliteta(zavisno od papira) i moze dosta da stampa texta,zahvaljujuci velikom odvojenom ketridzu za to.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2006, 0:10   #10
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Problem sa printerom

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
A gde majke ti mislis da kupis glavu za Pixma stampace odovojeno?
Nema samo glava, ima glava + kertridzi
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2006, 2:56   #11
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problem sa printerom

Evo jednog, moguce glupog pitanja. Naime... da li si intalirao drajvere po principu ubacis cd, next next next ili si kad ti je prijavio da imas nov hardver ubacio disk i instalirao (bez dodatnih zezalica). Ovo pitam zato sto imam Hp-ov stampac koji sam dopunjavao rucno i na kojem sam imao slicne probleme kao ti. Na Win-u na kojem sam instalirao drajvere na fazon "next next next" program koji se pokrece po pocetku stampanja, a na kom se pokazuje nivo mastila (otprilike) je zapamtio da nemam mastila i nije prihvatao dopunu (manifestovalo se slicno kao kod tebe). Na Win-u na kom sam insalirao samo drajvere bez dodatnih zezalica mi je stampao savrseno.
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2006, 3:01   #12
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Problem sa printerom

Ipak glupo pitanje

Svaki put kad napunim kertridz resetujem brojac...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2006, 3:19   #13
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problem sa printerom

Ok
Samo pokusavam da pomognem
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2006, 12:30   #14
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Problem sa printerom

Hvala na pomoci u svakom slucaju

Inace ja znam da je nesto otislo, samo me interesuje je li glava chitava (a da ne nosim u servis da oni vide, jel ima i onih 3pova "crkla glava" (e sad nosim sinu kuci za njegov stampac)) da ne kupujem i glavu uz kertridze bezveze jer je skuplje...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2006, 21:40   #15
Avenger
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 55
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem sa printerom

ja imam ip1500, stampao sam cca 3000 strana za dve nedelje i jos mu nije nista. jedino sto svaki dan posle zavrsetka stampanja na mlaznice stavim onu tecnost sto rastvara boju (cleaning fluid). kertridze dopunjavam sam... 10x je jeftinije od originalnih

jesi probao ultrazvukom da ocistis? ovde gde ja kupujem boju rade to besplatno, samo im odneses i kazes da ne radi, a oni stave u onu zlatarsku kadicu. meni je to popravilo stari HP.
aj da ne reklamiram, jedna prodavnica im je na terazijama, pa ti trazi u SK oglasima.
Avenger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2006, 22:00   #16
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Problem sa printerom

Citat:
Avenger kaže:
ja imam ip1500, stampao sam cca 3000 strana za dve nedelje i jos mu nije nista. jedino sto svaki dan posle zavrsetka stampanja na mlaznice stavim onu tecnost sto rastvara boju (cleaning fluid). kertridze dopunjavam sam... 10x je jeftinije od originalnih
I koliko si boje potrosio za tih 3000 strana? Meni se na negde 60 full stranica boja trosi.

Citat:
Avenger kaže:
jesi probao ultrazvukom da ocistis? ovde gde ja kupujem boju rade to besplatno, samo im odneses i kazes da ne radi, a oni stave u onu zlatarsku kadicu. meni je to popravilo stari HP.
Ovi moji to ne rade...

Citat:
Avenger kaže:
aj da ne reklamiram, jedna prodavnica im je na terazijama, pa ti trazi u SK oglasima.
Nisam iz BD-a
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 22:20   #17
Avenger
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 55
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem sa printerom

boje je otislo ukupno nekih 170ml (sve boje), s tim da sam stampao grafiku sa >25% pokrivenosti stranice

ne mogu tacno da ti kazem posle koliko stranica treba boja da se trosi zato sto ovi posle "milion" dopunjavanja mogu da zadrze puno manje boje (recimo 35 mojih stranica)

a sto se tice ciscenja, da li planiras skoro da dolazis u BG?
ponudio bih se da mi posaljes, pa da im odnesem, ali pitanje je kako ce u posti da ga skladiste, da se ne spece boja jos vise... pa ti kako hoces.. a mozes da pitas zlatara u okolini da li ima nesto takvo

jesi probao sa tecnoscu za rastvaranje?
Avenger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 23:50   #18
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Problem sa printerom

Ma dolazim u BG uskoro tako da cu vidim nesto...

A ketridzi su vec zapekli 100% nisam stampao odavno (otkad imam ovaj problem)

Tecnost za rastvaranje je sta konkretno? Razredjivac?

Sta tacno da pitam zlatara?
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 2:09   #19
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Problem sa printerom

@Reloader

Jesi li se raspitao kod ljudi koji prodaju boju ili opremu da li imaju ultrazvučnu kadicu. Vidim da si iz Kragujevca ali ako u Čačku postoje najmanje troje ljudi koji imaju ovu stvar onda neznam zašto ih ne bi bilo u Kragujevcu.

Ova kadica je zakon. Samo staviš u neku specijalnu tečnost i pustiš da "zuji" par minuta.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 2:31   #20
Avenger
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 55
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem sa printerom

ovako:
mnogi zlatari imaju tzv ultrazvucnu kadicu koju koriste za ciscenje nakita. znaci udjes u zlataru dobar dan dobar dan desilo mi se to i to, zanima me da li imate ultrazvucnu kadicu, da probam samo da li ce da pomogne (pa tu nakenj*s kako je taj deo bitan, ne mozes da nadjes novi, a posto zivimo u jadnoj srbiji nemas da svaki dan kupujes)

a sad, ovo da su ti kertridzi zapekli je verovatno lapsus, posto si sam rekao da je kod njega glava odvojena od kertridza (koji su nista vise od patrone za boju i strasno tesko ce oni da ti zapeku )

tecnost za ciscenje je tecnost koja rastvara tu boju (iako se, ako se ne varam, boja razredjuje vodom, voda nece da skine sasusene komade boje, a ovo hoce).
ta tecnost me najvise podseca na kapi za nos-ista svrha, isti miris, slicno pakovanje (ko zna, mozda i jeste, moram da probam jednom )
dakle, kapnes tu tecnost na mlaznice, pa pogledas. najcesce se vidi-gde "usisa", tu je sve dobro, a gde stoji ta tecnost (odnosno gde sporije uvlaci), tu je zacepljeno. sipas to, pa ostavis 10min, pa opet, pa probas da stampas. ako nece, sad stavis koju kap na one "sundjere" koji dolaze u kontakt sa kertridzima (pogledaj tamo gde ubacujes kertridz u glavu), sve dok upija, pa onda probas da stampas nesto malo (ali bez kertridza, da oni ne povuku tu tecnost, odn da kad stampa, stampa nju). e sad, ako bi stavio previse da se stampa, on bi mogao svu tu tecnost koja je u "cevima" da ispari, pa da zapece jos vise, zato samo malo, neki mali pravougaonik u word-u

kad to zavrsis, vrati kertridze i probaj da stampas




AU, koje uputstvo, danas sam ga potvrdio (pixma za*ebavala nesto sa crvenom, nekoliko linija crvene nece nikako da stampa, a dobro je alignovano.
to me nerviralo, pa sam ovako lepo izlecio, sve stampa savrseno)
Avenger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Age Of Empires II vladale Strateške igre 60 2.2.2012 21:27
Problem pri povezivanju sa TV-om VMedic Operativni sistemi 11 3.2.2009 23:36
Problem sa XP-om vladale Operativni sistemi 10 21.1.2006 22:11
Problem sa DT/Alcohol igrama stuparic Brbljaonica 2 1.1.2006 22:12
U.S. Robotics problem Nikola Milosavljevic Kvarovi 7 12.12.2005 0:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com