Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.6.2008, 17:17   #81
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Pogotovu ako uhvatis smestaj u domu

Inace, devojke iz Varvarina su (barem na pravnom) bile jako jako raspolozene za "druzenje"

Koj smer na ETF-u planiras?
Ma ja i ne planiram da konkurishem za dom...

Hum....Upoznao si neke devojke iz Varvarina!?
Lepo lepo, samo znash kako ide razmena dobara, moracesh da me upoznash sa nekim svojim kolegenicama sa faxa kad budem doshao....

Shta znam za smer...Svi me nekako ubedjuju za RTI, al' meni se nekako vishe svidjaju telekomunikaciije...VIdecu, ako upadnem, izbor ce biti verovatno izmedju ta dva smera...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 17:26   #82
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Ja bih isao na telekomunikacije. Jes da ima manje veze (donekle) sa suvim racunarstvom ali brate tu ti je buducnost
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 17:37   #83
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Ja bih isao na telekomunikacije. Jes da ima manje veze (donekle) sa suvim racunarstvom ali brate tu ti je buducnost
Pa i ja tako mislim....I ja vishe volim da ima manje rachnarstva...Al' kazem ti opet, gomila njih mi kaze da je najveca perspektiva na RTI-u....Ma videcemo vec...Samo da ja upadnem i da prva godina prodje kako treba, pa cu se lako vec odluchiti za smer.....

Nemoj da zabroravish na razmenu dobara....

A mozda i ja ipak i razmislim o domu...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 17:51   #84
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Posveti se prijemnom sad a to ces posle da resis vec... samo pazi da se ne upropastis tako.

Moj dobar drug je bio vukovac u gimnaziji i takmicio se iz matematike i uzeo gomilu prvih mesta na raznoraznim nivoima. Jeste da je izgledao malo dorky ali je bio pravi genije. I onda pocne da se zabavlja sa mojom drugaricom iz odelenja i ona odluci da zajedno uzmu stan u BG-u i zavrsavaju fax. Sada posle 5 godina ona je apsolvent i ima samo jos diplomski valjda a on se vuce na ETF-u jos uvek sa nekoliko obnovljenih godina i ko zna kad ce da zavrsi. Jeste da sad ima dredove u kosi i vise ne nosi naocare i neke fizioloske potrebe zadovoljava mnogo cesce nego ja ali postavlja se pitanje da li to vredi toga... Tako da, uci uci uci, zavrsi faks pa se posle zavitlavaj... sem ako ne planiras da upises pravni (tu ne moras da ucis) ali mislim da ti to nije interesantno.

Inace ja nisam bio u domu nego me primila drugarica na gajbu. Primeti razliku - drugarica nije isto sto i devojka i polagao sam ispite u roku Doduse nisam zavrsio pravni jos uvek jer sam se u medjuvremenu prijavio za stipendiju u USA za informatiku i posto sam bio marljiv dobio i zavrsio tamo paralelno i sad sam profesor informatike
Nema nista lepse nego kad ti dodje ucenica na popravni u avgustu pa posle mora da te izvede i upozna sa najboljom drugaricom koja je nesto starija od nje ali se i dalje dobro drzi
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku genius na korisnoj poruci:
next (17.6.2008)
Stara 17.6.2008, 21:02   #85
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
sem ako ne planiras da upises pravni (tu ne moras da ucis) ali mislim da ti to nije interesantno.
Na pravnom ne moras da ucis? Ja sam cuo da je ubistvo dok ga zavrsis.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 21:05   #86
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Na pravnom ne moras da ucis? Ja sam cuo da je ubistvo dok ga zavrsis.
Pa šta onda kažu za tehničke, majke im ga šašave
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 4th Dimension na korisnoj poruci:
Gordon Freeman (17.6.2008)
Stara 17.6.2008, 21:06   #87
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Na pravnom ne moras da ucis? Ja sam cuo da je ubistvo dok ga zavrsis.
Pa sad zavisi, ako imaš podugačak jezik - završava se lako. To inače važi za sve fakultete, nažalost prezentacija (ne)znanja je važnija od samog znanja.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 21:25   #88
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Pa sad zavisi, ako imaš podugačak jezik - završava se lako. To inače važi za sve fakultete, nažalost prezentacija (ne)znanja je važnija od samog znanja.
To je ako ima usmenog.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 21:50   #89
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
4th Dimension kaže: Pregled poruke
Pa šta onda kažu za tehničke, majke im ga šašave
Za ETF i Masinski sam tek cuo horor price. Ulazio sam juce u zgradu Tehnickih fakulteta u Podgorici, prvi put u zivotu, tamo gdje su smjesteni ETF, Masinski, Gradjevina i slicno. Znaci, bukvalno kao zatvor. Ogromna gradjevina, sivih fasada, unutra nekako tamna, bezbojna, zatvorena, strasno. Ne bih da vrijedjam nikoga ko studira tu, naravno, ali zgrada teh. fakulteta u PG, pogotovo u poredjenju sa Ekonomskim, Pravnim, Politickim naukama i sli, djeluje kao ogromna tamnica.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 21:52   #90
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Posveti se prijemnom sad a to ces posle da resis vec... samo pazi da se ne upropastis tako.

Moj dobar drug je bio vukovac u gimnaziji i takmicio se iz matematike i uzeo gomilu prvih mesta na raznoraznim nivoima. Jeste da je izgledao malo dorky ali je bio pravi genije. I onda pocne da se zabavlja sa mojom drugaricom iz odelenja i ona odluci da zajedno uzmu stan u BG-u i zavrsavaju fax. Sada posle 5 godina ona je apsolvent i ima samo jos diplomski valjda a on se vuce na ETF-u jos uvek sa nekoliko obnovljenih godina i ko zna kad ce da zavrsi. Jeste da sad ima dredove u kosi i vise ne nosi naocare i neke fizioloske potrebe zadovoljava mnogo cesce nego ja ali postavlja se pitanje da li to vredi toga... Tako da, uci uci uci, zavrsi faks pa se posle zavitlavaj... sem ako ne planiras da upises pravni (tu ne moras da ucis) ali mislim da ti to nije interesantno.

Inace ja nisam bio u domu nego me primila drugarica na gajbu. Primeti razliku - drugarica nije isto sto i devojka i polagao sam ispite u roku Doduse nisam zavrsio pravni jos uvek jer sam se u medjuvremenu prijavio za stipendiju u USA za informatiku i posto sam bio marljiv dobio i zavrsio tamo paralelno i sad sam profesor informatike
Nema nista lepse nego kad ti dodje ucenica na popravni u avgustu pa posle mora da te izvede i upozna sa najboljom drugaricom koja je nesto starija od nje ali se i dalje dobro drzi
Hhehehehehe...Ja zamalo da zivim/studiram sa "drugaricom"....

Ti si super proshao...Stvarno, alal vera!

E sad ja planiram da nadjem neki sklad, i uchenje i zezanje sa drushtvom i ribe....

Sad pitanje je koliko ce to biti izvodljivo, al' videcemo....
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 22:00   #91
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
4th Dimension kaže: Pregled poruke
To je ako ima usmenog.
Na kom to fakultetu nema usmenog.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 22:28   #92
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Na kom to fakultetu nema usmenog.
ETF Podgorica (a i većini fakulteta pod krilom Univerziteta Crne Gore pretpostavljam). 2 pismena kolokvijuma od po 20 bodova, domaći + lab 10 bodova i završni (pismeno) 50 bodova. To je uobičajena raspodjela.

Citat:
Za ETF i Masinski sam tek cuo horor price. Ulazio sam juce u zgradu Tehnickih fakulteta u Podgorici, prvi put u zivotu, tamo gdje su smjesteni ETF, Masinski, Gradjevina i slicno. Znaci, bukvalno kao zatvor. Ogromna gradjevina, sivih fasada, unutra nekako tamna, bezbojna, zatvorena, strasno. Ne bih da vrijedjam nikoga ko studira tu, naravno, ali zgrada teh. fakulteta u PG, pogotovo u poredjenju sa Ekonomskim, Pravnim, Politickim naukama i sli, djeluje kao ogromna tamnica.
Jel bio prazan? Niije toliko tamničav kada ima studenata. Ali možeš zamislit kakav je kada se vraćaš kroz njega negdje oko 9 sati uveče sa Rač vježbe (Računarske sale i Labaratorije su u zadnjem dijelu u odvojenoj zgradi), kroz polumrak, gdje je svaka treća svjetilja upaljenaa MUKLA je tišina. Samo čekaš kada će neka spodoba da skoči sa plafona i počne da urla "Laaaaaaplaaaaaassssssssssss. Teeeeveeeeeeniiiiiiiiiiinnnnnn. Maaaaaaaaa khm khm khm hvellllllllll"
A za horor priče, dobro je što održavamo standard. Jes da nije više kao nekada (čuo sam da je dekan nekad dočekivao studente prve godine sa "Dobrodošli budući pravnici i ekonomi" ), ali nebi valjalo da mi padnemo ispod tih ekonomskih i pravnih
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 22:35   #93
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.349
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
next kaže: Pregled poruke
Shta znam za smer...Svi me nekako ubedjuju za RTI, al' meni se nekako vishe svidjaju telekomunikaciije...VIdecu, ako upadnem, izbor ce biti verovatno izmedju ta dva smera...
Telekomunikacije next, nema šta da se razmišljaš
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
next (18.6.2008)
Stara 6.7.2008, 14:19   #94
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Arrow Fakultet Informacionih Tehnologija Beograd

Znam da ova tema možda i nema mnogo veze sa kompjuterima, ali možda i ima, jer se radi o fakultetu na kome se uči baš to.
Moje pitanje ima veze sa utiscima o ovom fakultetu ako neko od članova foruma studira tamo ili poznaje nekog ko studira i ko bi mogao da prenese realnu sliku o studijama, profesorima, ispitima gradivu.
Svako ko može da da neki komentar o ovome dobrodošao je.

P.S. - Nadam se da nisam mnogo odstupio od pravila postavljanja ovde i da ovu temu nećete obrisati. Poz.
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2008, 3:04   #95
~Ube~
Novi član
 
Član od: 20.7.2008.
Lokacija: Vrnjačka Banja
Poruke: 18
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku ~Ube~
Question Koji smer

Da krenem ispočetka. Studiram ETF i uskoro treba da se opredelim za koji smer. Dvoumim se između dva smera. Između RTI-a (Računarska tehnika i informatika) programiranje, zaštita podataka... i Fizičke elektronike NOBEL (Nanoelektronika-Optoelektronika-Laserska tehnika) nano i mikro tehnologija, kvantna mehanika....
E sad, programiranje mi ne ide loše, i ostali predmeti, a sa druge strane nano i mikro tehnologije me je jako zaintigrirala. Jeste teže i to sve ali o5 ne znam ni sam šta bih, pa sam hteo vas da pitam šta biste bi mi preporučili i ako znate da mi kažete šta se na kojem smeru radi, koliko je stvarno teško i šta i gde bih mogao raditi kada završim određeni smer. Pozdrav
~Ube~ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2008, 11:24   #96
bojanbl
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 48 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Koji smer

Iskreno cini mi se da je ovaj NOBEL malo potezak, ne znam, ja studiram, tj zavrsavam etf u bl i ja sam rti smjer... Ja bi uzeo rti jer mislim da ces naci veci izbor poslova, ali sa druge strane NOBEL je nesto egzoticno za nase prostore...
Dakle glas za RTI
bojanbl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 5:02   #97
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Imam ja par pitanja i treba mi pomoc.Ovako,sad pocinjem 4. razred gimnazije i treba upisivati nesto...Posto me jedino informatika interesuje imam samo 2 opcije u NS-u:VPS i PMF.FTN sam odpisao jer sam cuo da je jos gori od PMF-a.E sad,ja bih radije u VPS,mada ne znam koliko je to pametno.S' druge strane keva mi neda tu nego me tera na PMF,a ja znam da to necu zavrsiti,jer tu matematika kida,a ja sam glup za istu.A i na prijemnom se polaze samo matish tako da se mogu pozdraviti sa budzetom.Sad,recite mi vi ima li buducnosti sa VPS i da li na PMF-u matish bas toliko kida?
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 9:43   #98
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

FTN u Novom Sadu si odbacio??? Iskreno, mislim da je FTN mozda i najbolji izbor za nekog koga interesuje informatika. Poznajem na primer par profesora sa ETF-a u BG kao i par profesora sa FTN u NS i veruj mi ovi iz Beograda ne mogu vodu da im nose. U Novom Sadu sem sto mozes da dobijes diplomu, mozes nesto i da naucis stvarno.

PMF neznam sto uopste razmisljas...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 13:43   #99
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Sto se tice faxa upisujte samo sta vam lezi NI SLUCAJNO nemojte da upisujete faks zbog riba i nekih gluposti tipa lako se polaze prijemni i slicne gluposti.
Ja sam se za**** kao magarac i bukvalno zalim sto sa postupio totalno iracionalno.Upisao sam poljoprivredni faks u zemunu kao fazon pun riba (seljanki) i kao lak za studiranje i posto me nije interesovalo ono sto sam ucio ja obnovim godinu i sl.Sada blagi uzas niti znam da li da nastavim niti znam sta da upisem drugo jer me vise nista zivo ne interesuje.Tako da je moj savet da samo upisujete ono sto vas interesuje bar minimalno
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 13:52   #100
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Ja ozbiljno razmišljam da studiram ETF i to u NS-u, pa jel može neko da mi kaže kolka je razlika između Beogradskog i Novosadskog, hvala unapred
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
automatika, elearning, elektronika, fakultet, fit, prijemni, sta upisati, studije, visoka skola

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prebacivanje igrara na K750i uz pomoć USB kabla Željko Aparati i oprema 4 31.1.2007 11:43
Ruteri - potrebna pomoć! shobra Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 25.10.2006 0:40
Pomoć! (Google) drpiga Tekstovi u SK 6 19.1.2006 21:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com