Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.9.2017, 14:47   #701
CrashBash
Novi član
 
Član od: 14.8.2017.
Poruke: 0
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Upisi RTI. Dosta predmeta na kasnijim godinama je izborno tako da mozes da se profilises po zelji (od cistog softvera, do kombinacije softvera i hardvera, odnosno onoga sto racunarska tehnika i jeste). Od hardverski stvari ces imati osnove elektronike, arhitekture racunara i slicno, ali ces biti dobro potkovan programiranjem (na primer, slusaces algoritme i strukture podataka, sto je preduslov da uopste mozes da se nazoves programerom).

Na elektronici se radi bukvalno sve zivo od elektronike (ukljucujuci energetsku elektroniku) i to je najtezi smer na fakultetu, ali je programiranje na jako niskom nivou i od obaveznih predmeta imas samo programiranje 1 i 2 (odnosno paskal i C). Sve ostalo je opciono i od programiranja ces nauciti samo najosnovnije stvari kako da napises (jedva) funkcionalan firmver za uredjaj, bez ikakvog uvida u to sta je dobra praksa kad se razvija softver bilo kakvog tipa (i zbog toga elektronicari, osim ako istovremeno nisu entuzijasti za programiranje, tradicionalno pisu los softver koji je horor za bilo kakvu nadogradnju, portabilnost itd).
Ovo u vezi firmvera, zar se ne radi to i na rti-u?
CrashBash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2017, 15:39   #702
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.162
Zahvalnice: 2.079
Zahvaljeno 4.921 puta na 2.857 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Radi se (jer su takvi profesori na mikrokontrolerskim predmetima), ali će te ostali predmeti sa smera naučiti kako se stvarno piše softver određenog obima (a te predmete nemaju na elektronici).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
CrashBash (7.9.2017)
Stara 4.12.2017, 0:56   #703
filip011
Član
 
Član od: 29.11.2013.
Poruke: 51
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Pozdrav, treba mi pomoc oko izbora smera na fakultetu. Hteo sam da upisem ITS smer informacione tehnologije sa zeljom da postanem programer, ali posle razgovora sa njihovim ljudima predlozili su mi smer elektronsko poslovanje jer mi je matematika losija strana i kao tesko bih se izborio na onom smeru.

Ima nekih istih predmeta u ova dva smera ali uglavnom nemam pojma sta bih bio i cime bih se bavio nakon ovog smera. Jel moze neko da mi pomogne i kaze kakav je ovo smer kolko je perspektivan, jer mislim da mi je ovo jedna od najvaznijih odluka u zivotu, a uskoro cu morati nesto da odlucim.

Hvala unapred
filip011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2018, 20:28   #704
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.248
Zahvalnice: 138
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Dosao je i red na mene da upisem fakultet Krenuo sam u cetvrtu godinu srednje, smer ET racunara u Kragujevcu. Bio sam odlican u prvoj godini srednje i vrlo dobar u drugoj i trecoj. Programiranje mi odlicno ide i hteo bi na to da se najvise fokusiram sto se tice faksa. Matematika mi nije toliki problem (mada imao sam 2-3 tokom srednje iz matematike, iz razloga sto sam se strasno ulenjio, matematici sam posvecivao 20 minuta godisnje a svo vreme posvetio sviranju bas gitare, i to je jedna stavka bitna takodje), u osnovnoj skoli sam redovno bio prvi ili drugi na regionalnim takmicenjima.

Dvoumim se izmedju Beograda i Kragujevca, konkretno smer informatika na PMF, u Kragujevcu imam stan i nije mi daleko od kuce, dok u Beogradu imam dosta rodbine koji bi mi pomogli sa snalazenjem, a takodje bi da probam da se bavim muzikom, znam da od alternativnih zanrova nema vajde pa sam se presaltao na narodnjake .

Takodje bi da u sto je vise mogucoj meri izbegnem bubanje napamet. To je nesto sto mi nikako ne ide i uvek sam imao problema sa predmetima kao sto je geografija jer mi nije bilo interesantno i morao sam da bubam napamet.

Neki predlozi?
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2019, 17:23   #705
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Pomoć za izbor fakulteta

Narode, ima li neko iskustva sa ovom Comtrade ITS školom? Pita me rođaka da li tu nešto može da se nauči. Bilo kakvi utisci su dobrodošli.

EDIT: Konkretno, taj momak želi neki multimedia smer da upiše.

Poslednja ispravka: Aibo (1.4.2019 u 22:10)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
automatika, elearning, elektronika, fakultet, fit, prijemni, sta upisati, studije, visoka skola

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prebacivanje igrara na K750i uz pomoć USB kabla Željko Aparati i oprema 4 31.1.2007 11:43
Ruteri - potrebna pomoć! shobra Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 25.10.2006 0:40
Pomoć! (Google) drpiga Tekstovi u SK 6 19.1.2006 21:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com