Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.7.2007, 12:33   #41
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Po meni, krajnja je glupost ici u stranu zemlju da bi studirao na fakultetu ako ga vec imas u svojoj drzavi. Generalno govorim o studentima u Crnoj Gori koji razmisljaju da idu u Srbiju i tamo studiraju. Zasto bi to radili? Recimo zasto bi student prava ili ekonomije isao tamo? Fakulteti u Podgorici su sjajni, sa odlicnim predavacima i inostranim strucnjacima, i cijene se u regionu. Nista bolje uslove necete imati u BG nego ovdje. Moj dobar drug je planirao da upise gradjevinski fakultet, u PG je upao na budzet pa je otisao u BG, jbg tamo morao da polaze prijemni i upao je, ali na samofinansiranje (koje iznosi grdilo para) i sad se evo jos razmislja. Jednostavno, nema smisla ici u inostranstvo kad isto to imas i u svojoj zemlji, i to na vrlo visokom nivou. Plus sto podgoricki fakulteti imaju odlicnu saradnju sa srpskim, hrvatskim i italijanskim univerzitetima tako da se sve svodi na isto.

Poslednja ispravka: Mrka Kapa (24.8.2007 u 18:36)
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2007, 4:14   #42
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Po meni, krajnja je glupost ici u stranu zemlju da bi studirao na fakultetu ako ga vec imas u svojoj drzavi. Generalno govorim o studentima u Crnoj Gori koji razmisljaju da idu u Srbiju i tamo studiraju. Zasto bi to radili? Recimo zasto bi student prava ili ekonomije isao tamo? Fakulteti u Podgorici su sjajni, sa odlicnim predavacima i inostranim strucnjacima, i cijene se u regionu. Nista bolje uslove necete imati u BG nego ovdje. Moj dobar drug je planirao da upise gradjevinski fakultet, u PG je upao na budzet pa je otisao u BG, jbg tamo morao da polaze prijemni i upao je, ali na samofinansiranje (koje iznosi grdilo para) i sad se evo jos razmislja. Jednostavno, nema smisla ici u inostranstvo kad isto to imas i u svojoj zemlji, i to na vrlo visokom nivou. Plus sto podgoricki fakulteti imaju odlicnu saradnju sa srpskim, hrvatskim i italijanskim univerzitetima tako da se sve svodi na isto.
Kh kh kh kh, ne bih da se svađam sa zemljakom, ali to što govoriš bi značilo da mi je svejedno upisao u Nišu, Kragujevcu, Bijelom Polju, Srbinju itd itd...

Nisu fora uslovi uopšte, već ugled i priznanje fakulteta. Mislim, ko je sve konkretno na građevinu otišao u PG, i kako tim određenim osobama dobro ide, ja prvi ne bih nikad zaposlio takve radnike...(poznajući dobro te osobe)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2007, 11:36   #43
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Kh kh kh kh, ne bih da se svađam sa zemljakom, ali to što govoriš bi značilo da mi je svejedno upisao u Nišu, Kragujevcu, Bijelom Polju, Srbinju itd itd...

Nisu fora uslovi uopšte, već ugled i priznanje fakulteta. Mislim, ko je sve konkretno na građevinu otišao u PG, i kako tim određenim osobama dobro ide, ja prvi ne bih nikad zaposlio takve radnike...(poznajući dobro te osobe)
Nije ovo bilo upuceno tebi, nego cisto generalno moje misljenje o materiji. Inace, ti si Pljevljak i Srbija ti je na korak, tako da ovo ne vazi za tebe
Nemam pojma stvarno za gradjevinu (gdje to nadje...), ali diplome sa ekonomskog, pravnom, politickog i svih, da se ne izrazim pogresno i kazem "jacih fakulteta" ali razumije se valjda sta hocu da kazem, vrijede isto i na faxu u Podgorici i u Beogradu. Uslovi za studiranje u CG su manje vise svuda losi bez u Podgorici i Niksicu (pricam o drzavnim fakultetima), ali ko zivi u CG recimo na primorju i da mlati do Srbije da bi upisao pravni fakultet, ne kapiram zaista.
Postujem ja svaciji izbor, ali gledano i sa finansijske i sa svake druge strane (putovanja, druga zemlja, trazenje stana, uklapanje, drugi mentalitet, nova sredina) tesko da to ima logike.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 2:27   #44
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Zna li neko kako se polaže prijemni na umetničkom fakultetu u Nišu? I kad? Preturih ceo sajt a nisam našao ništa o tome...
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 2:30   #45
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Ljudi,ima li kakav fax u Novom Sadu u vezi kompova a da nije na PMF-u
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 11:09   #46
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Pa nesto bas i nema... Bice uskoro EDUFair sajam obrazovanja. Kako mi se cini bice u Interkontinentalu negde sredinom marta... pretpostavljam da ce tamo vecina faksova da ponudi sta sve moze da se studira kod njih i pod kojim uslovima...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 15:39   #47
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
King James kaže: Pregled poruke
Ljudi,ima li kakav fax u Novom Sadu u vezi kompova a da nije na PMF-u
Pa ima...na FTN-u tj fakultetu tehnicih nauka,naravno odsek elektrotehnika,smer racunarstvo i automatika...kao najpoznatiji i najpopularniji...a ima i neki novi fax,mislim da je nesto kao visa elektro il tako nesto...brat od moje drugarice je to prosle godine upisao,isto neki smer o racunarima,al ne znam dal je privatni faks...mozda ima jos nekih al ja nisam cuo...

Poslednja ispravka: gagi_ns (27.1.2008 u 17:11)
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2008, 22:13   #48
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

He he, danas dobili šifre za pravnu informatiku, odeš kući, uđeš na sajt, ukucaš šifru i radiš kolokvijum, a to što ćemo imati internet, knjigu ili profesora doktora kraj sebe, oni će nam vjerovati na riječ da nećemo prepisivati tih 60% ispita...

Volim ovu Srbiju

Sve me nešto strah da mi ne pukne internet ili zablokira komp....
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2008, 23:08   #49
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
He he, danas dobili šifre za pravnu informatiku, odeš kući, uđeš na sajt, ukucaš šifru i radiš kolokvijum, a to što ćemo imati internet, knjigu ili profesora doktora kraj sebe, oni će nam vjerovati na riječ da nećemo prepisivati tih 60% ispita...

Volim ovu Srbiju

Sve me nešto strah da mi ne pukne internet ili zablokira komp....

HAHAHA...nemaj brige:
Varijanta 1 :
S:Profesore, nestalo je struje, dok sam radio kolokvijum, sifra mi vise ne radi. Da li mogu dobiti drugu?
P: Pa ajde, ali pazite kolega ubuduce.

Varijanta 2: ocajno si uradio kolokvijum (sto je teoretski nemoguce)
Resenje: Radices na kraju kolokvijum da ispravis ocenu, a pitanja ce ti u 90% biti ista ili slicna.

Varijanta 3: S obzirom da test toliko dugo traje da za svako pitanje imas bar po 10 minuta, ako te mrzi da trazis po knjizi, uzmes lepo telefon u ruke i gotovo.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (29.2.2008)
Stara 7.4.2008, 23:22   #50
redsi
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 135
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Ako ima nekog sa vise turisticke neka se javi i nek prenese svoja iskustva,cuo sam da je skola mnogo dobra,pruza dobru perspektivu i tako,pa ako ima pisite.
Pozdrav
redsi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2008, 17:31   #51
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
redsi kaže: Pregled poruke
Ako ima nekog sa vise turisticke neka se javi i nek prenese svoja iskustva,cuo sam da je skola mnogo dobra,pruza dobru perspektivu i tako,pa ako ima pisite.
Pozdrav
Реално,. школа стварно има перспективу, ал у Црној Гори, и то ако мислиш да се бавиш риме

Ае, добио сам десет, добио сам десет из Увода у право, трећа за редом...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2008, 18:03   #52
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Verovatno si polagao kod Bude Kosutica Meni je dao osam i pored toga sto nisam znao nista a 10 sam dobio samo iz Sociologije jer sam znao i vise nego sto ima u knjizi (srecom mi palo pitanje vezano za religije).
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2008, 19:53   #53
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Verovatno si polagao kod Bude Kosutica Meni je dao osam i pored toga sto nisam znao nista a 10 sam dobio samo iz Sociologije jer sam znao i vise nego sto ima u knjizi (srecom mi palo pitanje vezano za religije).
Ima li ko da je iz sociologije dobio manje od 10?

Ma jok, kod Mitrovića

A imam i iz Pravne tradicije i Engleskog, jedino sam rimsko zabrljao.... NE bih da krivim nikoga, al mislim da sam dobio puuuuno manje nego što sam stvarno znao...

I napomena budućim brucošima: na pravnom ćete doživjeti najnepravidnije ocjenjivanje :/

Ae radim elektronski kolokviju u petak, ja mislim da rijetko ko na Balkanu radi ispit preko interneta!!!
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2008, 10:16   #54
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

E imam jedan predlog, ajde javite se vi sa pravnog ovde, pa bi jedan dan mogli da se upoznamo.

Znam da vas ima dosta, jer sam par puta u kompjuterskoj laboratoriji vidio ljudi na forumu, čak i jednu djevojku

P.S. Proučio sam pravilnik, ovo spada u studentsko organizovanje i ima veze sa kompjuterima preko laboratorije Tako da ako obrišete to će biti policijski čin

Poslednja ispravka: Ulmawen (9.4.2008 u 11:02) Razlog: stvarno sam nepismen :( da znaš da jesi :x + reklama
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2008, 11:03   #55
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Wisosti, ovo baš i nema neke veze sa temom. Molim vas da se dalje ne reklamirate (predizborne kampanje nam nisu tema) i da se tema ne pretvori u temu o okupljanju. Ubuduće se dogovarate preko PM-a. Hvala.

Poslednja ispravka: Ulmawen (9.4.2008 u 11:27) Razlog: nepostojano a
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2008, 11:15   #56
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

A na kom ste vi to pravnom fakultetu? Nekom državnom ili privatnom?
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2008, 17:48   #57
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
Ulmawen kaže: Pregled poruke
Wisosti, ovo baš i nema neke veze sa temom. Molim vas da se dalje ne reklamirate (predizborne kampanje nam nisu tema) i da se tema ne pretvori u temu o okupljanju. Ubuduće se dogovarate preko PM-a. Hvala.
Dobro, bar sam probao Šta tu ima loše što pozivam društvo da za mene glasa?

Državni pobogu, sumnjam da parlament i postoji na privatnom...

Ha ha ha, a sada nešto o elektronskom kolokvijumu

Moj drug je ukucao ime i prezime i šifru, i kliknuo za početak testa, kad ono neće da učita, on počeo da klikće jedno pet šest puta i onda se samo pojaviše rzultati: nula od deset tačnih odgovora

Umro sam
Kada će se pojaviti kmpjuteri koji ne štekaju? Kako mi 6630 na kojoj ima hiljadu piratskih programa i tona stvari ne šteka skoro nikad...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2008, 18:22   #58
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Samo da znas, kad sam ja polagao Sociologiju tada su ljudi gubili godinu cesto bas zbog nje

A vi novi imate neke nove predmete sto mi nismo ni imali a osim toga Mirko naredio da mora da vam se smanje knjige da vam se slucajno ne opterete glavice pa da odete na privatne Iskreno kako koja godina prodje pravni je sve laksi i laksi....
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2008, 14:17   #59
redsi
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 135
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Da li bi neko zna da li postoji forum studenata beogradskog univerziteta,ja sam nasao forum filoloskog,filozofskog itd.
redsi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2008, 14:22   #60
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Postoji, ali je u prilično jadnom stanju:
DomForum
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
automatika, elearning, elektronika, fakultet, fit, prijemni, sta upisati, studije, visoka skola

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prebacivanje igrara na K750i uz pomoć USB kabla Željko Aparati i oprema 4 31.1.2007 11:43
Ruteri - potrebna pomoć! shobra Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 25.10.2006 0:40
Pomoć! (Google) drpiga Tekstovi u SK 6 19.1.2006 21:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com