Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.5.2007, 19:50   #21
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Jes posao u inostranstvu maltene lako naći sa ETFom, mada i ovde može dobro da se prođe i sa pravom i ekonomijom. Naravno, diploma nije važna puno, znanje i stručnost prije svega su bitni. I ovde može da se uspje, samo malo teže, al može... A što se tiče odlaska u inostranstvo, meni je Srbija inostranstvo Nažalost. Ja mislim da je za odlazak (posle fakulteta) presudno znanje jezika
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2007, 20:06   #22
Mefisto
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 78
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Ma u Srbiji je jedino dobro ziveti ako imash kesha, a i u CG isto, pa ti sad vidi.
Ako oces da radis za 200-300evra Srbija i Crna Gora su najbolje moguce destinacije, ali brate Crna Gora vec godinama ima odlichne veze sa Italijom, shto malo ne naucis Italijanski pa zapalis tamo posle faxa, napravish neku lovu, pa mozes ziveti gde oces...gde ti srce pozeli.

U BG-u ti za prosechan izlazak treba 10-20evra, sve zavisi da li si sa devojkom - kad ti sve castish ili sa drugovima kad delite troshkove, pa ti sad vidi, pravni i ekonomski faklutet su fakulteti koje svaki drugi maturant upishe, a ETF nije.
Ovo ti govorim iz lichnog iskustva, ja sam hteo da upishem pravo, i bukvalno u zadnjem trenutku sam promenio misljenje i upisao Turizam, veruj mi NISAM SE NI MALO POKAJAO zbog te doluke, shtavishe!

Nego da ja malo zapjevam, jel ti poznata ova djeticu> Pjesmo mira i ljubavi kreni, i sve dobreeeeee ljude pozovi, nek se vrate oni dobri daniiii, Kolashin, Pljevlja, Herceg Noviiiiiiii! Pjesmo kreni i ne shtedi glasa, nek se chuje i neka se ori, neka morem ljubav zatalasa Kotor, Nikshic, Herceg Noviiiiii!

Malo offtopic>
Aj vidi ako imas pesmu od Bojana Bajramovica - "Shta to ima u ljudima tuzno" i "Od kafane do kafane" da shareujesh.
Mefisto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2007, 20:28   #23
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Samo da se za trenutak nadovezem na ovu pricu o odlazenju u inostranstvo po zavrsetku fakulteta. Samo jednu cu stvar reci - to je, u 95% slucajeva, gadna greska koju neko moze da napravi u zivotu. Mnogi idu u inostranstvo sa iluzijom da se tamo zivi mnooogo bolje i da su plate vece. E, pa s obzirom na to koliko familije i prijatelja imam po inostranstvu, mogu vam svima reci da se "preko grane" uopste ne zivi toliko bolje koliko ovde ljudi misle. Jeste, plate su vece, ali su i troskovi zivota daleko veci nego ovde, tako da ti dodje na isto. Kada odes u neku stranu zemlju, tamo si gradjanin drugog reda i tacno se zna koliki su ti dometi (tj. koliko te ogranicava cinjenica da si Srbin). Trece: veliki broj ljudi ovde ne shvata da niko tamo ne ceka nekog tamo strucnjaka sa Balkana da mu da visoku platu i omoguci relativno lagodan zivot. Naravno, ima ljudi koji su zadovoljni zivotom i radom u Evropi (van granica ove nase zemlje), ali ima mnogo vise onih koji su otisli na gore.

Dakle, svugde ima nezaposlenosti, svugde ima korupcije, svugde ima nesigurnosti radnog mesta. Ovo trece je u inostranstvu izrazeno znatno vise nego kod nas.

Toliko. Izvinjavam se za off-topic.
JCDenton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2007, 23:24   #24
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

To je sve istina. Jedino mozda u Americi nema veze odakle si posto su tamo svi "odnegde". U zadnje vreme ima toliko Indusa da mi prosto nije jasno odakle... Ali svuda je slicno...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 1:17   #25
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Danke ko sestri rođenoj. Joj kako me nervira ovaj najobičniji smile, razbio bih ekran Da sam živčan i imam para za bacanje...
ETFlije, ima li koga?
Ima. Pitaj shta te zanima.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 1:28   #26
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Jes posao u inostranstvu maltene lako naći sa ETFom, mada i ovde može dobro da se prođe i sa pravom i ekonomijom. Naravno, diploma nije važna puno, znanje i stručnost prije svega su bitni. ...
Samo nisi naveo koji posao.
Baš sam skoro sreo jednog prijatelja iz exYu koji je radi kao konsultant u Sloveniji. Da ne dužim ... čuo sam od njega podatak da Slovencima trenutno mnogo više nedostaju zanatlije, posebno frizeri od visoko obrazovanih ljudi.
Ima tu još crnjih informacija ali ovde ću stati da se sve ne bi pretvorilo u burnu raspravu.

Citat:
Mefisto kaže: Pregled poruke
Ma u Srbiji je jedino dobro ziveti ako imash kesha, a i u CG isto, pa ti sad vidi. ...
Nema mesta na planeti gde se teško živi ako imaš puno para.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 13:13   #27
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Zanima me koliko je bodova imao zadnji na rang listi za budžet kada si se ti upisivao
@ Garson

ne, znam Engl odlično i Francuski solidno, a italijanski ni riječi
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2007, 13:59   #28
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Sad mi treba rang lista za pravni fakultet

Zašto nisu objavili to na sajtu?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2007, 18:33   #29
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Fakultet, treba mi pomoć

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Nervira me to što nema rang liste nigdje na internetu od prošle godine (ona sa ETFa neće da učita, ili ja negdje griješim)

Mislio sam da vas pitam kakva je situacija sa upadanjem na budžet? Koja je bila donja granica?
Sve četiri godine prešao sam sa oko 4,5 prosjekom.
Nemoj da te bodovi brinu, ako izađeš i uradiš dobro nemaš šta da brineš. Samo vežbaj i radi matematiku i uspeh je zagarantovan.

Postoje mnoge teme na ETF-ovom forumu, posebno u "Upis na ETF" forumu. Srećno!
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2007, 4:44   #30
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

U pravu je vladale, vidi da dobro odradiš prijemni i ne brini se...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2007, 14:03   #31
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Ne znam sad mi se ne ide na ETF... Možda odem na Pravo ili Ekonomiju...
Ma svejedno mi je, samo da upadnem, pa kako bilo... Uf Milo Đukanović i još trojica otvaraju dva fakulteta (pravo i ekonomija) u PG, školarina 1100 evra, haos je znači. Čak će brucoši imati i besplatne časove pilotiranja! A zgrada kakva će biti da ne pričam... Da volim mila, sad bih upisao taj fakultet... A da ne pričam što će non stop da organizuju razmjenu studenata... Jbg, prva generacija...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2007, 15:01   #32
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ne znam sad mi se ne ide na ETF... Možda odem na Pravo ili Ekonomiju...

Vidi... nisi mali, imaš valjda toliko zrelosti da znaš šta hoćeš. Ne računa se ako znaš šta nećeš... To je karakteristika male dečice, da znaju šta ne žele.... A ti u tvojim godinama treba da raščistiš sa sobom koji će to fakultet biti i šta tebe vuče, zanima, za šta imaš eventualnog talenta ili interesovanja... ETF i ekonomija nemaju ama nikakve veze jedno sa drugim, pa zato ne vidim logiku u tvom izboru... Upiši nešto što ćeš da završiš za maks.5 godina, svako studiranje nakon toga nema smisla... Mislim, nema smisla grebati se o jadne roditelje do 30... Prvo što ne valja za tebe, a o roditeljima da ne pričam... Zato što su to veoma jaki razlozi, zato ti kažem da dobro razmisliš o svojoj odluci.
Raspitaj se, jako je bitno da znaš koje ćeš predmete slušati, šta imaš od ispita, koliko semestara, sve to može uticati na tvoj izbor.
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku [Imzadi] na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (4.6.2007)
Stara 4.6.2007, 5:39   #33
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Znam. JA recimo odem u Srbiju (Beograd, Majdanpek, Zrenjanin, Priboj, Arilje, Vranje, Sombor; gdje sve nemam rođake ) i tamo skoro svi đaci još krajem trećeg i početkom 4tog znaju šta će da upišu. Kod nas u PV to nije slučaj. Evo, još 15tak dana do predaje dokumenata i još ima poodosta onih koji pojma nemaju šta da upišu... I jedna od 20 osoba je to znala recimo za Novu godinu...
I to mi je veoma čudno... Ovde se 90% ljudi j**e koji će fax upisati...

Sve budala do budale

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (4.6.2007 u 5:40) Razlog: pogrešna formulacija
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2007, 13:54   #34
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Uzeo sam materijal za upis na Pravo
Zna li neko koliko će od ovih pitanja bit ina prijemnom? Mislim, glupo je reći da neće biti ništa (kao što piše u predgovoru) kad je ovde ispisana čitava istorija i mnoga djela.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2007, 14:15   #35
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Ja kada sam polagao su nam dali uglavnom slicna pitanja. Znaci samo su preformulisali drugacije. Trebao si da ides na pripremnu nastavu na pravnom jer onda Zika Bujuklic i Voja "bucmasti" izbace pola iz dela istorije tako da sam ja spremio ispit za bukvalno deset dana. Nisam planirao da idem na pravni nego sam se odlucio u zadnjem momentu i bio sam u prvih sto na listi
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2007, 2:42   #36
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Ja kada sam polagao su nam dali uglavnom slicna pitanja. Znaci samo su preformulisali drugacije. Trebao si da ides na pripremnu nastavu na pravnom jer onda Zika Bujuklic i Voja "bucmasti" izbace pola iz dela istorije tako da sam ja spremio ispit za bukvalno deset dana. Nisam planirao da idem na pravni nego sam se odlucio u zadnjem momentu i bio sam u prvih sto na listi
Teško. Ova đubrad neće da nam daju svjedočanstva (ta milo otvara fakultet) pa Bog jedini zna šta će se dalje desiti. Ovde je frka haos, a direktor se sakrio...
Ne mogu na pripremnu u BG jer imam 300 obaveza ovde, plus maltene svakih mjesec dana sam bio u BG, i sada ću dva tri puta da budem i to je to. Koliko si imao bodova? @genius
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 2:03   #37
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Uf, ne mogu da se setim. Mislim da sam imao nesto izmedju 80-90. Tada su u prvih par stotina svi imali slican broj bodova a upisali su jos i hiljadu onih koji su imali tek koliko da su polozili a onda su u septembru upisali i sve ostale jer su od planiranih 1500 upisali valjda 2000. Znaci svakog ko je polozio prijemni. Ako si bio dobar sa istorijom i znas gramatiku koliko-toliko nije tesko da se upadne na budzet. Mada je mene dosta vadio i prosek jer sam bio odlican sve cetri godine....
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 17:34   #38
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Gramatiku poodobro znam kao i pomalo književnost al me strah za istoriju, kad ugledah ona silna pitanja.. Mada dosta njih se ponavlja. Vidio sam da o drugom svijetskom ratu baš malo pitanja ima....
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2007, 17:33   #39
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
6am3 Fana71c kaže: Pregled poruke
Ok kao prvo izvinite ako tema izgleda malo sebično, ali stvarno mi treba pomoc, jer se vec dugo vremena smaram oko toga koji fakultet da upišem, a i dalje nisam našao dobro rešenje. Dakle, intresuje me web dizajn, ali i sve što je slično, dakle 3D animacija to jest dizajn multimedije. Ako znate neki dobar fakultet sa tim smerom, molim postujte ovde. Nije bitno jeli u zemlji ili inostranstvu jer novac nije toliki problem. Ja sam vec gledao, ima super fakultet u Milanu, ali je problem sto ne znam italijanski jezik koji je obavezan za njega. Takodje ima i fakultet u San Dijegu, ali to mi je malo predaleko... Ne znam, stvarno. U Srbiji je uglavnom poluraspad, sve nesto uvedeno prekljuce, nije ni sigurno da li je priznato ili ne... Jedini fakultet koji mi je zapao za oko je Fakultet za dizajn u Beogradu ( link), privatni je i izgleda solidno, ali, ipak je to krupna odluka i ne treba se zaletati... Voleo bih da studiram u inostranstvu pa nije ni iskljucena opcija da krenem ovde, a zavrsnu godinu odradim na nekom dobrom fakuletetu van zemlje... [btw iovako planiram da zivim i radim u nekoj drugoj zemlji, pa... to je to. Svi predlozi su dobrodosli, i hvala unapred.
Pa evo da se malo vrati na pochetak teme!

U suhtini nikom nece naci stalno zagarantovani posao u inostranstvu fakultetska diploma nekih od nashih najnajnaj fakulteta , pa ni ETF-ova!

Ona ce ti tek toliko pomoci da se zaposlis u inostranstvu sa lakocom ( ali samo ako je uporedjuju sa nekim od nashih fakulteta iz Srbije ) jer verujem da to shto se nacuhi na ETF-u moze josh da parira arem 50 fakulteta iz celog sveta u toj bransi, znachi nije najbolji niti je pri nekom vrhu najboljih. E sad druga je stvar shto se kod nas raspreda legenda koja je potkovana dokazima, da skoro 99,99 % ljudi koji zavrse ETF odu u inostranstvo, pa onda se opet nash narod tripuje i voli da dize u nebesa sve i svashta iako je to u inostranstvu prosek!

Zansci olaksace ti malo u odnosu na FTN-ovg diplomca sa startne pozocije dok kad dodje provera znanja mozes ga ispushiti ako si ga zavrsio onako studijski a ne zasukao rukao i mozak i uchio sa strane praktichno! Znachi ZNANJE JE MAJKA a diploma ti dodje da se razlikujesh od majstora koji isto toliko zna i daje ti mogucnost bolejg usavrsavanja i kretanja medju ljudima istog kova, tj takozvanom elitom te branshe!

Znachi, evo vidim da ti hoces da upishesh WEB DIZAJN!

Kao prvo od toga ovde nemash leba! Jedino da palish preko grane i da se pokazesh,a diploma ti za to definitivno nece trebati,jer ona negarantuje da ces ti bolje dizajnirati sajt od nekog ko nema diplomu a iza sebe ima odranjenih barem 20 vrhunskih sajtova! Kontash!

Moja preporuka! Nadji neshto praktichnije i shto volish to je ono najvaznije!
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2007, 2:19   #40
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
[Imzadi] kaže: Pregled poruke
Vidi... nisi mali, imaš valjda toliko zrelosti da znaš šta hoćeš. Ne računa se ako znaš šta nećeš... To je karakteristika male dečice, da znaju šta ne žele.... A ti u tvojim godinama treba da raščistiš sa sobom koji će to fakultet biti i šta tebe vuče, zanima, za šta imaš eventualnog talenta ili interesovanja... ETF i ekonomija nemaju ama nikakve veze jedno sa drugim, pa zato ne vidim logiku u tvom izboru... Upiši nešto što ćeš da završiš za maks.5 godina, svako studiranje nakon toga nema smisla... Mislim, nema smisla grebati se o jadne roditelje do 30... Prvo što ne valja za tebe, a o roditeljima da ne pričam... Zato što su to veoma jaki razlozi, zato ti kažem da dobro razmisliš o svojoj odluci.
Raspitaj se, jako je bitno da znaš koje ćeš predmete slušati, šta imaš od ispita, koliko semestara, sve to može uticati na tvoj izbor.
Moraću da se složim sa njom.

Zar stvarno nema nečega što ti ide? Ne more baš da ti ide baš sve, i matematiha, i fizika, i društvene nauke?

I ako upišeš nešto, javi šta si upisao. Za jedno godinu dana ponovo postuj ovdje da kažeš jesi li se prevario

Ja lično sam na ETF-u. Pošto sam završio srednju elektrotehničku smer elektronika, ovaj izbor je bio očigledan. Naravno, prije nego što bilo ko upiše ETF mora nešto sa sobom da raščisti. Da bi ZAVRŠIO (ne da bi praktično znao posle), mora da ti stvarno ide matematika. Znači npr. integrali ti dođu kao drugi jezik. Razgibavanje. Možeš ti da budeš mag iz elektronike praktično, sve ti je džabe kada treba integrisat nešto preko nečega a ne znaš kako.
Tako ETF upisuješ ako ti ide matematika, a ako ne...
pa, načuo sam da su studenti ovako ranije dočekivani na ETF (Podgorica):
"Dobrodošli, budući ekonomisti i pravnici." Znači ako ti on ne ide, uvijek možeš postati dio horde pravnika i ekonomista.

Poslednja ispravka: VojaM (9.10.2007 u 16:11) Razlog: Štamparske greške i greške u polu ;)
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
automatika, elearning, elektronika, fakultet, fit, prijemni, sta upisati, studije, visoka skola

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prebacivanje igrara na K750i uz pomoć USB kabla Željko Aparati i oprema 4 31.1.2007 11:43
Ruteri - potrebna pomoć! shobra Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 25.10.2006 0:40
Pomoć! (Google) drpiga Tekstovi u SK 6 19.1.2006 21:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com