Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.3.2007, 16:53   #1
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Arrow Pomoć za izbor fakulteta

Ok kao prvo izvinite ako tema izgleda malo sebično, ali stvarno mi treba pomoc, jer se vec dugo vremena smaram oko toga koji fakultet da upišem, a i dalje nisam našao dobro rešenje. Dakle, intresuje me web dizajn, ali i sve što je slično, dakle 3D animacija to jest dizajn multimedije. Ako znate neki dobar fakultet sa tim smerom, molim postujte ovde. Nije bitno jeli u zemlji ili inostranstvu jer novac nije toliki problem. Ja sam vec gledao, ima super fakultet u Milanu, ali je problem sto ne znam italijanski jezik koji je obavezan za njega. Takodje ima i fakultet u San Dijegu, ali to mi je malo predaleko... Ne znam, stvarno. U Srbiji je uglavnom poluraspad, sve nesto uvedeno prekljuce, nije ni sigurno da li je priznato ili ne... Jedini fakultet koji mi je zapao za oko je Fakultet za dizajn u Beogradu ( link), privatni je i izgleda solidno, ali, ipak je to krupna odluka i ne treba se zaletati... Voleo bih da studiram u inostranstvu pa nije ni iskljucena opcija da krenem ovde, a zavrsnu godinu odradim na nekom dobrom fakuletetu van zemlje... [btw iovako planiram da zivim i radim u nekoj drugoj zemlji, pa... to je to. Svi predlozi su dobrodosli, i hvala unapred.
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2007, 0:17   #2
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Pomoc za izbor fakulteta

To što si ti naveo nećeš naći ni na jednom (državnom) fakultetu kod nas jer su oni prvenstveno koncipirani da idu u dubinu. (čitaj: puno teorije) Po tvom opisu tebi bi više ležala viša škola jer oni forsiraju konkratan rad. (čitaj: zanat)

Da se ne bi ponavljao, imaš nekoliko rasprava na ovu temu. Neke u brbljaonici a neke i u temi o programiranju.

EDIT:
Imaj na umu da mnogi "nazovi-fakulteti" kod nas nisu akreditovani od strane Ministarstva prosvete, a njihovi programi dobrim delom odgovaraju višim školama. Generalno o njima malo znam pa te tu ne mogu savetovati.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2007, 0:26   #3
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za izbor fakulteta

Zavrsnu u ino, preveliki si ti optimista po tom pitanju. Tesko da ce to bas tako moci, mislim moze, nije da ne moze, ali obicno fakulteti koji omogucavaju takve postupke ne vrede nista pa bili oni u Srbiji ili Engleskoj. U Bolonji imas studiranje i na srpskom (znam jer tamo studira neka moja drugarica) ali ne znam koliko je to rasprostranjeno, ona je na menadzmentu.

ps Mislim da su ovakve ako ne i potpuno identicne teme vec otvarane i brisane.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2007, 22:53   #4
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za izbor fakulteta

Citat:
Nemesis kaže: Pregled poruke
To što si ti naveo nećeš naći ni na jednom (državnom) fakultetu kod nas jer su oni prvenstveno koncipirani da idu u dubinu. (čitaj: puno teorije) Po tvom opisu tebi bi više ležala viša škola jer oni forsiraju konkratan rad. (čitaj: zanat)

Da se ne bi ponavljao, imaš nekoliko rasprava na ovu temu. Neke u brbljaonici a neke i u temi o programiranju.

EDIT:
Imaj na umu da mnogi "nazovi-fakulteti" kod nas nisu akreditovani od strane Ministarstva prosvete, a njihovi programi dobrim delom odgovaraju višim školama. Generalno o njima malo znam pa te tu ne mogu savetovati.
Ja sam student jedne od grdila visih skola (da nekazem jedne od JACHIH-ali to je bila njihova promocija,promocija glavesina)

NEma tu nikakvog veceg prakticnog usavrsavanja i ucenja u odnosu na fakultete , verujte mi barem ja znam!

Vise skole zobilazi u velikom luku (i ja bih to uradio da sada upisujem faks) jer ces se isto muciti u kracem vremenskom periodu,to jest isti broj ispita ces imati a diploma ti je manje cenjena....

By the way,sada je rang diploma visih skola "Bachelor diploma"
a faksova "Master" tek toliko da ti neko nemaze oci da ces sa visom skolom imati MAster diplomu (kao sto su nama pred upis)
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2007, 14:50   #5
Mefisto
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 78
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za izbor fakulteta

E ako mene slusas, pogledaj par italijanskih sajtova>

www.unibo.it
www.unitr.it
www.unifi.it
www.uniro.it

Tu imas vecinu stvari vezano za studiranje u Italiji, posto i moja malenkost pokushava da nastavi studiranje u Italiji (na engleskom).
Ja sam inache i krenuo da studiram na engleskom, navikao se, a italijanski govorim kako-tako. U srbiji za Web-Dizajn znam da ima u Novom Sadu, privatno isto, jedan drugar mi je bas na tom smeru, to ti je tamo na Futoskom putu, 100 metara od Bulevara Oslobodjenja...ne znam stvarno kakvu reputaciju ima ta shkola, pogledaj malo po google-u. Ako ti je bas frka, cimnucu druga za sajt te shkole, jer ja vec sad ne studiram u Srbiji...tako da ne znam za tamosnje prilike. Posto je Srbija samo teoretski preuzela Bolonjski tip studiranja, a ako recimo planiras da predjes na isti fax, posle prve godine, kao ja recimo, da se upises na 2 godinu negde iz Srbije je mnoooooogo komplikovanije nego recimo meni, koji sam u Budimpesti
(i imam madjarsko drzavljanstvo).
I jos nesto, racunaj sa tim da ce ti kao studentu koji nema pasos EU, bite isto tako otezano pribaviti dokumentaciju za enrolment, tj. upis na fakultet u inostranstvu. Ovo ti nisam rekao da bih te obeshrabrio, jer je po meni studiranje u inostranstvu, jedina alternativa za ljude iz nasih krajeva, osim ako nisi na ETF-u u BG-u ili NS-u, koji su svetski opsteprihvaceni, znam ljude lichno koji su zavrsili Elektrotehniku i sad zgrcu lovu po inostranstvu. Sa ostalim fakultetima u Srbiji mozes da ***********. Ehm, da. Nadam se da si shvatio poentu moje priche. I glavu gore, imam druga koji je prosle godine diplomirao u Milanu, bas na tom dizajnu. Istina da ga je dosta kostalo> ali svaki normalni roditelj zna, da je ulaganje u znanje, i u svoje dete najbolje ulaganje. Momak je kao diplomski rad dizajnirao helikopter, ali nesto mnogo za****no, sve u svemu Japancima se svidela ideja, zvali su ga da otkupe licencu od njega, tako da ko zna, mozda budemo uskoro videli i to njegovo chudo.
P.S. Kucaj u google u "Italijanski kulturni Centar, Beograd", tu ces isto dobiti dosta informacija. Valda ce ti se malo iskristalisati sta bi i gde hteo.
Mefisto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2007, 15:09   #6
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za izbor fakulteta

Citat:
freeminder kaže: Pregled poruke
Ja sam student jedne od grdila visih skola (da nekazem jedne od JACHIH-ali to je bila njihova promocija,promocija glavesina)

NEma tu nikakvog veceg prakticnog usavrsavanja i ucenja u odnosu na fakultete , verujte mi barem ja znam!

Vise skole zobilazi u velikom luku (i ja bih to uradio da sada upisujem faks) jer ces se isto muciti u kracem vremenskom periodu,to jest isti broj ispita ces imati a diploma ti je manje cenjena....

By the way,sada je rang diploma visih skola "Bachelor diploma"
a faksova "Master" tek toliko da ti neko nemaze oci da ces sa visom skolom imati MAster diplomu (kao sto su nama pred upis)
Kolicina znanja koju steknes u toku skolovanja na fakultetu ili visoj skoli najvise zavisi od toga koliko si se cimao da ucis (na fuckultetu i "sa strane"). Ovo sto pricam se odnosi na racunarstvo i informatiku. Imas individua koje studiraju FON, a opet znaju daleko manje od pojedinih studenata Beogradske Poslovne Skole (BPS) (bivse "Vise poslovne"), zato sto ih nesto manje interesuje. Ja, koji zavrsavam odsek informatika na toj istoj BPS (ostao mi je jos 1 ispit), mogu reci da nikada necu reci nijednu ruznu rec na racun te skole koja je na VEOMA losem glasu. To sto se prica po novinama o korupciji i prodaji diploma je uglavnom tacno, ali se sve to odnosi na smerove pored informatike (menadzment, marketing, carine...). Na informatiku se godisnje upise (u najboljem slucaju) 50 ljudi (od 2500 koliko skola prima) i sve te ljude uglavnom interesuje to cime ce se baviti. Ono sto je kljucno kod izucavanja informacionih sistema i baza podataka (na sta je stavljen akcenat na BPS) je ucenje kod kuce - "sa strane" - i ovo vazi za sve fakultete koji se bave informatikom. BPS ti daje sasvim solidnu teorijsku osnovu, a ostavlja ti DOSTA vremena da ucis i usavrsavas se kod kuce (imam gomilu knjiga na temu SQL Server-a, administracije baza podataka... sto u eletkronskom, sto u stampanom obliku). Profesori su odlicni, izuzetno strucni i od njih mozes brdo toga da naucis, jer nisu iskompleksirani i ne vide te kao konkurenciju (kao sto je slucaj na jacim fakultetima), pa su voljni da ti objasne i pomognu koliko god da ti treba (naravno, ako im trazis).

Dakle, da rezimiram: Glavna razlika izmedju BPS i jacih fakulteta je u tome sto na BPS ces najlakse dobiti 6 i diplomu, ali za visu ocenu moras da se ITEKAKO pomucis (znam iz licnog iskustva). Ne verujte pricama kako se na BPS nista ne uci, jer to jednostavno nije istina (barem na informatici)...
JCDenton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2007, 16:48   #7
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Pomoc za izbor fakulteta

Citat:
6am3 Fana71c kaže: Pregled poruke
Ja sam vec gledao, ima super fakultet u Milanu, ali je problem sto ne znam italijanski jezik koji je obavezan za njega. Takodje ima i fakultet u San Dijegu, ali to mi je malo predaleko...
Izvini, ali moram da ti kažem da mi je ovo malo snobovski Pogotovo u zemlji kao što je ova naša, sa materijalnom situacijom takvom kakva je... Razumem ja donekle tvoj problem, ali ako želiš da učiš i da stvarno budeš majstor svog zanata, ime fakulteta tu ne može mnogo da pomogne... Fakultet je samo ulaznica za posao, gde god da konkurišeš, a pogotovo u inostranstvu... Ako želiš "dobru ulaznicu", i ako tvoja materijalna situacija to dozvoljava, idi u inostranstvo... Ali zato pre nego što odeš u inostranstvo sedi i zagrej stolicu sa učenjem stranog jezika.

Citat:
6am3 Fana71c kaže: Pregled poruke
Ne znam, stvarno. U Srbiji je uglavnom poluraspad, sve nesto uvedeno prekljuce, nije ni sigurno da li je priznato ili ne... Jedini fakultet koji mi je zapao za oko je Fakultet za dizajn u Beogradu.
U inostranstvu može biti problem ovo što se desilo sa Univerzitetom u Kragujevcu... A Evropi ništa ne znači reč Kragujevac ili Beograd, već Srbija...(ako razumeš šta hoću da ti kažem)... Što se tiče privatnih fakulteta i viših škola ovde, ja lično ti ne bih preporučila da to upisuješ, jer imam loše iskustvo sa Megatrendom, a ima i primera ostalih studenata koji nakon diplomiranja nisu zadovoljni ni malo... Jedino je Univerzitet braće Karić prolazio malo bolje u Nemačkoj i Austriji (pogotovo u Austriji koja maltene ne priznaje naše državne fakultete), tako da - izbegavaj tu opciju...
I nakon svega, ako možeš da ideš preko i da studiraš, to bolje za tebe... Ali opet ću ti ponoviti da možeš da završiš i najbolji fakultet na svetu, da doktoriraš i ne znam šta već, ali ako ne znaš to što radiš - diploma ti ne vredi. Za dizajn koji pominješ treba ti i talenta i znanja, i interesovanja... a da budem iskrena, pratim na forumu teme vezane za 2d i 3d grafiku, i nisam baš primetila neko ogromno intresovanje sa tvoje strane... Ako želiš time da se baviš, počni da se interesuješ malo više za dizajn, da usavršiš neki strani jezik, i... (sad ću da zvučim kao učiteljica, al nema veze), da učiš za znanje a ne za ocenu... A to pogotovo možeš maksimalno iskoristiti na nekom stranom fakultetu gde se praktično znanje više vrednuje u svakom smislu nego teorijsko...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2007, 18:03   #8
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za izbor fakulteta

Realna situacija je takva da ne postoji fakultet koji bi 100% izasao tvojim zahtevima. Na pr, fakultet primenjenih umetnosti je ono sto drzava nudi. Fax ide na staru slavu, a inace je ovako raspad sistema. Ako nameravas da se bavis web dizajnom, zobidji taj fax u sirokom luku. (zapitaj se samo zasto studenti tog fakulteta protestuju)
Ja sam inace student fakulteta za dizajn, inace sam zadovoljan tim fakultetom, ali, mogao bi biti i bolji. Kapiram da taj fakultet vredi samo radi pojedinih profesora, koji ne da znaju znanje, nego rasturaju. Na pr, profesor Goran Ocokoljic, predaje web dizajn. Rastura JS, Flash-action script, css....i ko zna sta jos. Realno, jedan njegov cas vredi kao mesec dana sedenja kuci i cukanja kompa.
Sto se megatrenda tice, cuo sam da oni imaju bolje uslove za rad, ali kakvi su profesori, to stvarno ne znam.
Za sada, preporucujem fax za dizajn...
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 17:27   #9
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.633 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Pomoc za izbor fakulteta

Koji je najpogodniji fakultet da se studira posle 35-te kodine?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 18:38   #10
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Pomoc za izbor fakulteta

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Koji je najpogodniji fakultet da se studira posle 35-te godine?
Pa u suštini, ti ćeš završiti i pre i posle 35. nešto što te interesuje i nešto što voliš... S druge strane, ako gledaš samo praktičnost diplome u smislu boljeg položaja i veće plate na radnom mestu, a želiš da završiš to u kratkom roku, pokušaj sa nekom od viših škola... Pogotovo je velika prednost boljonjska deklaracija koja je od skoro uvedena.
Pošto vidim da si iz Parmenca kod Čačka , mogu da ti preporučim Tehnički fakultet u Čačku, gde možeš uz malo truda završiti fakultet, smer Industrijski Menadžment. Problem može biti matematika, fizika ili eventualno redovne vežbe i predavanja za koja bi morao da odvojiš bar 3 dana sedmično po 5 sati... Na istom fakultetu imaš i višu školu, odabir smerova je odličan... Kao prvo:
- industrijski menadžment - najlakši smer na višoj školi, najviše zahteva odgovornost i pojavljivanje na predavanjima, za skoro svaki predmet su na raspolaganju kolokvijumi, pa samim tim se zahteva redovno pojavljivanje na njima (ako želiš da ispit položiš na lakši način)...
- tehnička grafika - odličan smer! Ono što mi se najviše dopada, to je praktična nastava gde se vežbe odvijaju na principu: svako ima svoj kompjuter, radi se u programima za vektorsku i rastersku grafiku, a za prakse vode studente u neki dizajn studio, firmu, gde se direktno može videti štampa i sve ostalo što uz to ide... Problem može biti hemija koja je zaista obimna i polaže se iz 12 kolokvijuma...
- mašinski smer - najpogodniji ako radiš u nekoj od čačanskih firmi pa ti treba viši stepen obrazovanja za taj smer, i ovaj smer ti preporučujem ako već imaš iskustva u mašinstvu, a pogotovo po pitanju crtanja tehničkih crteža, kako ručno, tako i u Auto Cad-u...
- elektrotehnika - ne znam šta posebno da kažem, osim da je mnogo lakše nego na fakultetu... Ali ipak, elektrotehnika je elektrotehnika..
- industrijska informatika - lak, interesantan... Meni se ne dopada zbog programskih jezika, C++ i Pascal, ali ako te to zanima, zašto da ne... Ništa posebno teško. E sad... ljudi se zaleću za ovaj smer zato što im zvuči lepo, ili misle kad završe biće eksperti ili šta već... Malo je širok pojam ta industrijska informatika, nije mi baš najjasnija svrha i "šta raditi posle", ali ako neko u tome nađe perspektivu, zašto da ne...
Mogu ti reći da ima puno ljudi preko 40 godina koji studiraju kako na fakultetu tako i na višoj školi, a bilo je slučajeva da roditelji studiraju istovremeno sa svojom decom Takođe znam za slučaj jedne bake od 70 godina, koja je čini mi se prošle godine diplomirala na Pravnom fakultetu Zaključak: nikad nije kasno, pitanje je samo koliko si spreman da stigneš do cilja...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2007, 12:19   #11
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Cool Re: Pomoc za izbor fakulteta

Citat:
[Imzadi] kaže: Pregled poruke
Ako želiš "dobru ulaznicu", i ako tvoja materijalna situacija to dozvoljava, idi u inostranstvo... Ali zato pre nego što odeš u inostranstvo sedi i zagrej stolicu sa učenjem stranog jezika.
To je i poenta. Nemam nameru da upisujem nijedan fakultet radi imena, nego radi onog sto on nudi. I ne smatram sebe snobom. Ako zelis dacu ti link fakulteta za dizajn u San Dijegu, pa uporedi predmete na njegovom smeru za web dizajn i predmete BILO KOG domaceg fakuleta, pa mi reci da gresim. Samo sto se ispostavilo da je fax preskup, taj i jos jedan u Kanadi sto mi se svidja su extra fakulteti ali mislim da kostaju oko 50.000 dolara sto nije problem Amerima koji to otplacuju pola zivota sa visokim platama, ali meni jeste... Ipak mi i dalje ostaje zelja da studiram negde drugde, jer ovde je stvarno uzas gde god pogledas naspram onog sto se nudi u inostranstvu, ali problem je bas sa tim stranim jezikom, jer ne znam italijanski a nemam vremena da ucim (vec sam iovako u debeeeelom zaostatku jer su mnogi vec spremni za fakuletet a ja jos ne znam ni gde cu ) anyway, da ne davim, hvala svim ljudima sto su ovde pisali, samo, stvarno je uzas ovo odluciti a i problem je sto me intresuje iskljivo dizajn, bez onog smaranja tipa programiranje i slicno. Znam da mora i toga da ima, ali zeleo bih sto vise dizajna i zanimljivih predmeta, a sto manje smaranja gde je samo suva teorija... Zakljucak: ovde je raspad, a inostranstvo ili skupo ili ne znam jezik...

P.S. @freeminder - ne brini, necu na visu
@ Mefisto - hvala ti, samo ne razumem one sajtove, ne parlam italiano
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2007, 19:51   #12
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za izbor fakulteta

Pogledaj sajt Illinoius Institute of Art, oni nude stipendije i slicno... ne znam da li jos uvek imas fore da pokusas, ali ko zna. Mislim da je njihov program sasvim ok

I svakako, ne zaboravi... mozes ici na najbolji fakultet na svetu, sa savrsenim predmetima, ali ako se sam ne potrudis, ne vredi ti.
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 3:09   #13
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Cool Re: Pomoc za izbor fakulteta

Citat:
Nillaith kaže: Pregled poruke
I svakako, ne zaboravi... mozes ici na najbolji fakultet na svetu, sa savrsenim predmetima, ali ako se sam ne potrudis, ne vredi ti.
Naravno - to uvek stoji. Hvala puno za trud, stvarno lepo od tebe. Imas + rep od mene, to je jedino sto mogu da ucinim da se zahvalim
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 11:02   #14
Mefisto
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 78
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za izbor fakulteta

Na sajtu Bolonjskog Fakulteta i onog u Trstu imas opciju, da sajt bude na engleskom, i tu sve informacije o upisu, smerovima koje pokrecu na engleskom itd., a kazem ti ako si zagrejan za Italiju, kontaktiraj Italijanski Kulturni Centra u BG-u, dace ti sve informacije ++ pouzdano znam da studiranje na drzavnim fakultetima u Italiji kosta oko 1600-2000evra/godisnje (a tu najcesce imas ukljucheno i knjige + ostale usluge sto fakultet nudi).
To e to.
Mefisto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 17:41   #15
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Fakultet, treba mi pomoć

Ljudi, pojma nemam šta da upišem. Ima još manje od 20 dana do završetka gimnazije, a ja veze nemam šta da upišem. Znam samo da ću upisati fakultet u Beogradu
Znači, troumim se između

1. Prava.
2. Ekonomije.
3. ETFa.

Ovu temu sam postavio ovde jer znam da ima dosta studenata ovde na forumu.
Nervira me to što nema rang liste nigdje na internetu od prošle godine (ona sa ETFa neće da učita, ili ja negdje griješim)

Mislio sam da vas pitam kakva je situacija sa upadanjem na budžet? Koja je bila donja granica?
Sve četiri godine prešao sam sa oko 4,5 prosjekom.

Naročito me zanima ETF, jer sam čuo da je strašno težak, ali me pomalo plaši?
Jel se neko od ovdašnjih studenata sjeća donje granice za budžet?

Znam, u PG bih bilo šta lagano upisao (nema prijemnog, sve ide po uspjehu), al mrzim taj grad. I nerviraju me ovi koji se bune i traže da mi iz CG nemamo iste uslove ko ovi u Srbiji.


Stvarno, moram se odlučiti za nešta. HELP

Poslednja ispravka: [Imzadi] (3.5.2007 u 17:51) Razlog: Nećemo političke prepirke... četnici, referendumi i patriotizam su odličan povod za to ;)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 17:52   #16
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Fakultet, treba mi pomoć

Ja idem na ekonomski u Nišu. Ako te zanima ekonomija, bolje je da upišeš u BG-u kao što hoćeš. Kod nas je, kad sam ja upisivao, granica za budžet bila oko 92 poena, ja sam sa 95,5 bio 117 na spisku.

Ne može niko odavde da ti kaže šta da upišeš. To je jednostavno samo tvoja odluka. Najgore je da upišeš nešto što te ne interesuje, pa da ti se posle sve smuči - kao meni...
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 17:57   #17
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Nevjerovatno da nisam vidio ovu temu.

Ne znam, nisam nešto "uže specijalizovan" što se tiče bilo čega.
Bio sam treći na debatnom turniru u Crnoj Gori (to je opet pravni fax)
Kompjutetre znači ETF
A ekonomija mi je moćna...
Auuu, baš je to visoka granica za budžet, pa kako je moguće da su svi toliko nabubali
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 18:00   #18
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Smile Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Nevjerovatno da nisam vidio ovu temu.
Da... Aj' sledeći put malo udri po pretrazi... ok?
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku [Imzadi] na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (3.5.2007)
Stara 3.5.2007, 18:02   #19
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Danke ko sestri rođenoj. Joj kako me nervira ovaj najobičniji smile, razbio bih ekran Da sam živčan i imam para za bacanje...
ETFlije, ima li koga?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2007, 12:04   #20
Mefisto
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 78
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Znachi ako te zanima posao kojim ces moci da se bavis i u inostranstvu onda biraj ETF, sto se tiche prava i ekonomije nisam siguran koliko ces dobro proci sa tim diplomama.
Mefisto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
automatika, elearning, elektronika, fakultet, fit, prijemni, sta upisati, studije, visoka skola

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prebacivanje igrara na K750i uz pomoć USB kabla Željko Aparati i oprema 4 31.1.2007 11:43
Ruteri - potrebna pomoć! shobra Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 25.10.2006 0:40
Pomoć! (Google) drpiga Tekstovi u SK 6 19.1.2006 21:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com