Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.4.2014, 3:01   #261
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Po tvome opisu, upisuješ istu školu koju sam i ja prije 4 godine i evo sad je završavam. Jedina razlika je što ja nisam polagao prijemni jer kod nas u RS nema prijemnog već se samo gledaju bodovi za srednju školu. Pošto kažeš da si vukovac vjerujem da ćeš bez problema upisati školu.

Što tiče škole (naravno, zavisi i od profesora), mogu reći da nisam pogriješio to što sam odabrao ovaj smjer i da sam sasvim zadovoljan onim što sam naučio, i nije mi bilo previše teško niti sam imao nekih većih problema što se tiče ocjena.

Sad što se tiče predmeta, matematika ti je ona standardna za gimnaziju i tu nema puno dileme kao i fizika koja je isto standardna iz gimnazije. Sad što se tiče stručnih predmeta najteže i najbitnije ti je programiranje. U prvom i drugom radićeš PASCAL, u trećem ćeš imati dva programiranje, jedno iz C++-a, i drugo napredne tehnike gdje ćeš raditi algoritme i slično. U četvrtom imaš samo napredne tehnike u kojima radiš PHP.

Diskretnu matematiku imaš u drugoj godinu u njoj se baviš matricama, algebarskim strukturama i kombinatorikom (dosta toga ćeš ponoviti u IV godini iz obične matematike).
Primjena računara ti je da kažemo predmet koji je možda i najzanimljiviji(naravno, zavisi od svakoga). Uglavnom, radiš stvari kao Office, Photoshop, Corel, kasnije MATLAB i slično.
Računarstvo i društvo ti je klasični "štreberski", teorijski predmet gdje jednostavno samo teorija je u pitanju.

Od ostalih stručnih predmeta imaš još Modele i Baze Podataka. Taj predmet dobijaš u III razredu. Tu radiš HTML, XML i u narednom razredu baze podataka. OStala su ti još dva predmeta, Računarski sistemi i Operativni sistemi. To su ti predmeti koji dosta zavise od profesora. Ja sam imao profesoricu koja je jednostavno forsirala teoriju i samo nam je diktirala tekst koji smo mi kasnije učili napamet. Predmet barem po nastavnom planu ima dosta potencijala da nastava bude zanimljiva, ali to ipak zavisi od predavača.

Uglavnom, šta god ti bude trebalo ili te bude zanimalo, pošalji PP ili napiši ovde i pokušaću da odgovorim na to ako budem znao.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Djordje Turjacanin na korisnoj poruci:
Stefan Jovicevic (25.4.2014)
Stara 6.6.2014, 13:59   #262
bobi98
Veteran
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Srbobran-Novi Sad
Poruke: 813
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 143 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Pitanje za pravilnik odevanja u skoli, danas nam je nastavnica geografije pravila problem jer je veci deo razreda dosao u bermudama koju su ispod kolena, ali ne pokrivaju 3/4 noge kako ona kaze da mora.

Da li postoji zapravo opsti pravilnik o odevanju u srednjim skolama (ili kako ona kaze javnim ustanovama) ili to skole same odredjuju? A i ako ga skola odredi, ja do sada nigde u skoli nisam uspeo da vidim negde izlozeno, niti na sajtu postoji.

Konkretno ETS Mihajlo Pupin, Novi Sad.
bobi98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2014, 12:52   #263
DusanN
Član
 
Član od: 10.1.2014.
Lokacija: Vranje
Poruke: 453
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 41 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Pozdrav doslo je vreme da upisujem srednju skolu ja hocu elektrotehnicar racunara ali na 2 mestu mi je saobracajna e da vas pitam kakav je ovaj smer
http://www.tehnickaskolavranje.edu.r...04-16-23-01-23

Inace link skole iz mog grada
DusanN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2014, 17:44   #264
Stefan Jovicevic
Član
 
Član od: 9.3.2013.
Poruke: 265
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 20 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Samo da vam se javim da sam upisao racunarsku gimnaziju DDDDD
Stefan Jovicevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2018, 20:01   #265
Petar Velisavljev
Novi član
 
Član od: 29.3.2018.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Post Odabir srednje skole

Trenutno sam 7. razred i vec pocenjem da razmisljam koju srednju skolu da upisem.Zanima me programiranja pa sam mislio da upisem ETS "Nikola Tesla" smer elektrotehnicar informacionih tehnologija.Zanimaju me vase preporuke i misljenje o ETS.
Petar Velisavljev je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
srednja skola, upis

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć za izbor srednje škole GrofSuboticki Opšta kultura 85 31.1.2021 12:10
Rezultati upisa u srednje škole 2008/2009 urke Brbljaonica 74 20.7.2008 15:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com