Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.12.2011, 15:29   #1
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Optimus 7 ili nešto drugo?

Ovako, ovaj telefončić mi je zapao za oko, za 190e se dobija nešto sasvim pristojno...

Naravno, postoji neko ''ali"... Problem je u samom OS-u telefona, WP7; i moje pitanje za forumaše bi glasilo: da li se isplati kupiti ovaj telefon? Vidim da je Android dominantna platforma, ali ja nisam zahtevan korisnik, a kažu da je WP7 laka i brza platforma...

Ako i dalje mislite da ne treba uzimati "pametan" telefon bez Android-a, šta mi preporučujete? HTC Wildfire S, Gratia? Galaxy Ace? Nešto peto?

Hvala unapred.
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 15:53   #2
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

Bas zbog tog "ali" jos uvek bi po mom misljenju trebalo zaobici wp7 telefone.Bar do leta ili jeseni kada ce izaci wp8 i videti kako ce proci multi platformski os.Do tada ipak galaxy ace.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 15:56   #3
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

Moj stav je da hardver ne sme da pati zbog os-a.
Licno nikada ne bih uzeo Andorid a da je slabiji od SGS I a realno Optimus 3D/SGS II/Sensation.

Omnia 7 je propisno kvalitetniji telefon od Android konkurencije do 200e. Na nove telefone mislim.

Omnia 7 ima perfektan 4'' super amoled ekran i brz cpu, dovoljno rama, gpu je malo slabiji nego onaj u SGS I/Wave-u ali nista strasno. Kamera je odlicna kao i 720p kamkoder, audio kvalitet solidan i bolji od konkurencije. A kvalitet kucista da ne pominjem.

WP7 je znatno poboljsan sa poslednjim apdejtom tak oda ne vidim razlog da ne uzmes taj odlican fon. Imaces ozbiljan telefon a ne mali plasticni android telefoncic.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 16:45   #4
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

Omnia 7 ≠ Optimus 7

Omnia 7 košta 300e...
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 16:57   #5
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

To ako gledas mob svet oglase
Ja sam mislio na Samsung Omnia 7 model. Za 200e ces da nadjes najopustenije. LG optimus 7 je za nijansiju losiji po mom misljenju, malo manji displej i nije super amoled..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 16:58   #6
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
To ako gledas mob svet oglase
Ja sam mislio na Samsung Omnia 7 model. Za 200e ces da nadjes najopustenije. LG optimus 7 je za nijansiju losiji po mom misljenju, malo manji displej i nije super amoled..
Pusti mi na pm gde ima za tu cenu..ja zvao par mesta,nigde ispod 500e,kao original.
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 17:04   #7
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
To ako gledas mob svet oglase
Ja sam mislio na Samsung Omnia 7 model. Za 200e ces da nadjes najopustenije. LG optimus 7 je za nijansiju losiji po mom misljenju, malo manji displej i nije super amoled..
Nov? O_o Pošalji mi PM sa linkom, ja to ne mogu da nađem...
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 17:06   #8
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

Omnia i8700 nema nigde nov i u prodavnici za tu cenu, jedino preko oglasa moze da se nadje za 200 i vise eura
Po prodavnicama nov kosta i do 500e, ili oko 450 ako je model od 8 giga - ko da toliko para za ovo pored Galaxy S2 ili HTC ekvivalenta je za posmatranje

http://www.handy.rs/view_product.php?id=2110&tree_id=19

A cene nisu ni drugde (gde ga ima) preterano bolje

Plus imaju i vidu da WP 7 jos uvek nije "ono pravo" i proci ce bar jos pola godine dok ne prelezi sve decije bolesti od kojih jos uvek boluje
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 17:20   #9
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

Da, u paketima operatera je skup kao i u slobodnoj prodaji.
Ako gledate te cene SGS II onda kosta 650e a Wave 340e.

Ali ljudi beze od ovog telefona jer zamisli, nije android.
Nove Omnia 7 prodaju za 200e, ili stare svega par dana sa pisanom dvogodisnjom garancijom. A to znaci da si ustedeo preko 200e ako predjes preko te jako za*ebane cinjenice da je telefon star par dana i da mu nista ne fali + je pod full garancijom.

Pretrazi mob.svet oglase.

A WP7 je kao os prelezao dosta decjih bolesti, nista mu ne fali za prosecnog korisnika.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 17:54   #10
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

Narocito sa mango 7.5
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 18:18   #11
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Ali ljudi beze od ovog telefona jer zamisli, nije android.
Nove Omnia 7 prodaju za 200e, ili stare svega par dana sa pisanom dvogodisnjom garancijom. A to znaci da si ustedeo preko 200e ako predjes preko te jako za*ebane cinjenice da je telefon star par dana i da mu nista ne fali + je pod full garancijom.
Omnia-e na koje sam ja naišao su stare nekoliko meseci... I koštaju više od 200e.

Besides, ja Super AMOLED ekran neću ni razlikovati od TFT ekrana kakav ima Optimus (zle duše će da kažu zbog lošeg vida), niti bi mi manji ekran smetao (zaboga, zlopatim se sa W300i već 4 godine). Naravno, veći kapacitet Optimusa (16GB) je plus, pošto ni Omnia ni Optimus nemaju mogućnost "nadogradnje" memorije SD karticama.
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 18:28   #12
pejcic
Član
 
Član od: 21.6.2009.
Poruke: 105
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

Dobar telefon ali po meni je mana samo prednja kamera koje nazalost nema, ali sve u svemu dobar telefon a i OS je odavno preboleo sve bolesti tako da se od wina u buducnosti moze dosta ocekivati ( pogledajte oko sebe , sve vise smart telefona,ljudi idu na net,igraju se na njemu odradjuju puno korisnih stvari na njemu tako da je to trziste koje izuzentno brzo raste tako da microsoft vidi sebe u deobi tog kolaca i verujem da ne sede skrstenih ruku)
pejcic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 18:35   #13
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

Samo ti prati one oglase, jos pre par meseci sam ih vidjao nove za 190-200e, zalete se ljudi i polude zato sto nema 18 hektara aplikacija raspalih u marketu i prodaju odmah.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 18:36   #14
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

Posto vidim da si zagrejan za wp7,da ne bude zabune.nisu to losi telefoni.Uzmi i uzivaj.Jedino oko cega bi mogao imati problema jesu aplikacije koih ima stvarno malo ali njihov broj je sve veci ,pa ce se i to popraviti.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 18:42   #15
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

To sto ih trenutno ima malo, mada je i to relativna stvar, nije problem posto je bitno koliko ih ima korisnih koje stvarno trebaju. Android ima xyz aplikacija koje su video player ali je dvoljna i samo jedna dobra aplikacija kao recimo IMO rock player tako da ako medju tim malobrojnim aplikacijama nadje onu koja je sasvim dobra briga ga za to sto ih ima daleko manje od konkurencije.

Pa ja jos uvek koristim WM 6.5.5 uz dual boot sa Gingerbreadom i sasvim sam zadovoljan onim WM aplikacijama koje imam jer u potpunosti zadovoljavaju stvarne potrebe tako da sam ubedjen da ce sa Mangom obzirom na to kako sam video da radi biti i vise nego zadovoljan.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2011, 0:28   #16
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

Samo ti uzmi WP telefon, nemoj posle kada ga probas da kukas kako si ustvari hteo nesto drugo
Nemoj se zaletati, nije 200e bas malo - bolje razmisli malo, lako je ostalima da preporucuju WP na osnovu cene iz oglasa kada nisu njihove pare u pitanju
Moj savet - ZTE Blade (ima AMOLED ekran i odlican telefon po svim merilima za te pare) ili LG Optimus P500 One (slicno vazi kao i za Blade)
Imaju slabiji hardver i kameru nego Optimus 7, ali su zato i skoro duplo jeftiniji (preko oglasa) i odradice ti skoro sve sto ti padne na pamet
I naravno imaju Android sto moze da bude samo prednost a ne mana, jer jedino sto WP ima bolje od Androida je fluidna tranzicija izmedju prozora (ekrana whateva) sto moze da bude od znacaja samo likovima kojima je jedino u zivotu bitan takav tip user experience-a (a veruj mi iz iskustva, to brzo dosadi )
Ili ako hoces nesto bolje - da se stisnes za jos malo para i uzmes Galaxy S ili Desire HD (polovne)

Poslednja ispravka: Covenant (25.12.2011 u 1:04)
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2011, 1:21   #17
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

Evo nas i ovde..poemnuti lg je tek malkice bolji od cuvenog lg gt540..sto je prkaticno jeftina ulaznica u andrpoid svet..posle kad ti zafali nekih stvari na odredjenim palikacijama..onda se zapitas koliko je bilo vredno uzeti jeftiniji fon. Ovo pisem kao kroisnik koj ije presao sa gt540 na samsung galaxy s,i osokolio se,i konacno osetio android u pravom smislu i njegovim mogucnostima.

Prelaz izmedju prozora ne zavisi samo od fludisnosti animacije,vec i kolicine roma i rama,cak i na androidu ako ga atrpas widgetima,imaces spro prelaz.

Wp7 sa mango update-om tj 7.5 je vrlo dobar os,ako neko zeli windows fon,a takvih ima dosta,pa i hd2 od htca,je iako wm 6.5 vrlo trazen fon bio,a mnogi sad nan jemu furaju i android na sd kartici.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2011, 1:39   #18
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
...pa i hd2 od htca,je iako wm 6.5 vrlo trazen fon bio,a mnogi sad nan jemu furaju i android na sd kartici.
Plus sto pored WM 6.5.5 i Androida na njemu moze da se instalira i WP7.5 i jos sijaset OS-a za kojima nema realne potrebe...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2011, 12:14   #19
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Evo nas i ovde..poemnuti lg je tek malkice bolji od cuvenog lg gt540..sto je prkaticno jeftina ulaznica u andrpoid svet..posle kad ti zafali nekih stvari na odredjenim palikacijama..onda se zapitas koliko je bilo vredno uzeti jeftiniji fon. Ovo pisem kao kroisnik koj ije presao sa gt540 na samsung galaxy s,i osokolio se,i konacno osetio android u pravom smislu i njegovim mogucnostima.
Nije bas "malkice"
Ima vise nego duplo RAM memorije, vecu rezoluciju ekrana, nesto veci internal storage i ono najbitnije - ima C umesto R ekrana sto je po meni
quantum leap
Uostalom sto da se ne krene sa malo jeftinijim telefonom - P500 je odlican izbor za ljude koji se tek upoznaju sa Androidom ili im je to prvi kontakt sa smart telefonom tog tipa

Citat:
Wp7 sa mango update-om tj 7.5 je vrlo dobar os,ako neko zeli windows fon,a takvih ima dosta,pa i hd2 od htca,je iako wm 6.5 vrlo trazen fon bio,a mnogi sad nan jemu furaju i android na sd kartici.
Trenutno stanje na trzistu se ne slaze sa tobom, cak i Bada ima vise korisnika nego WP
Iskreno, ja mislim da WP 7 nema sta da trazi na trzistu - veoma su male praznine koje su za sobom ostavili Android i iOS i koje moze popuniti, pa je veliko pitanje koliko je inovativni interfejs (kako za koga, ovo vise spada u stvar ukusa) i fluidnost animacije faktor koji ce naterati ljude da predju na novu platformu
Postoje jos neke stvari sem korisnickog iskustva a to su otvorenost platforme, zajednica koja je okupljena oko nje i broj aplikacija tj podrska, a po svemu tome WP je smesan u odnosu na Android npr, tek iOS da ne pominjem iako on nije otvoreni OS
Takodje, problem sa WP platformom je sto ima 10 jednih te istih telefona koje razliciti proizvodjaci pakuju u drugacije kuciste, i sa veoma bezobraznim premium cenama za zastarelu Snapdragon platformu koja je bila aktulena pre 2 godine
Pogledaj recimo koliko kosta Lumia 800 - potpuno isti telefon kao npr i8700 sem sto ima nesto jaci procesor i kameru, a kosta skoro 3x vise, pride Omnia takodje ima Mango update i SuperAMOLED ekran, tek da ne pominjem aktuelne Android modele jer ti za iste pare kao Lumia mozes opusteno da uzmes poslednji Nexus S koji je po svim kriterijumima za klasu bolji telefon
Uopste nema raznovrsnosti i to ih takodje saplice, sto recimo kod Androida nije slucaj pa za svakog imas ponesto shodno potrebama i finansijskim mogucnostima - cik mi nadji WP telefon koji nov i za 70-ak eura nudi isto sto i Galaxy i5500
Nije WP los, ali postoje jos neke stvari koje su bitne, a neke od njih sam naveo - dzaba tebi i najbolji mobilni OS kada trziste nece da ga prihvati (odlicni i nazalost propali WebOS koji je po mnogo cemu bolji od Androida je dobar primer za to)

Poslednja ispravka: Covenant (25.12.2011 u 12:33)
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2011, 14:14   #20
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Optimus 7 ili nešto drugo?

Hvala svima na postovima... Vidim da ova tema sve više i više naginje ka Android-u... Tako da sam malo pretraživao i naišao na Sony Ericsson Live, za koji je planiran update na ICS; i košta 210e. Da li je to dobra cena za ovaj telefon, nisam siguran...
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JoXa na korisnoj poruci:
zajchik (25.12.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] HTC Desire ili nešto drugo? mandicm Aparati i oprema 24 4.11.2010 10:47
Čip ili nešto drugo? mrkin73 Konzole 5 27.1.2007 23:21
Thermaltake Matrix VX VD3000SWA ili nešto drugo? zokocx ŠDK - Ostale komponente 32 11.12.2006 10:02
Ma, dajte nešto originalno! Simke Modovi 41 15.7.2006 11:09
K.O.T.O.R. II ili nešto drugo? bad_wizard Role-Play 48 17.5.2006 1:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com