Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte > Online kupovina igara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.12.2019, 17:46   #12561
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Steam

Prođe sale ništa uzeo nisam, a pripremio sam bio dosta novca da potrošim na igre, ali nekako nije mi se kupovalo. Sad da li sam se prezastiio igara, jednostavno prošalo sale a nisam uzeo ništa konkretno. Jesam jednu igru neko sitno đubre Distortions za 2€ reko ajde bar jednu...
Sebe pitam više nego druge što ništa nisam uzeo, do ove godine to je bilo nemoguće, ali ne da mi je bilo skupo, nego ništa mi se nije igralo.
Razmišljao sam da uzmem možda RE2 ali ne bi igrao nego eto da ga dodam na kamaru, tako da sam odustao.
Da li je ovo prezasićenje? Da li se to i vama dešava? Nije novac problem niti popusti već ne znam ni sam šta je, uglavnom ništa nisam uzeo.
Jel ste vi bar pazarili šta dobro na sejlu? Da se radujem bar tuđoj sreći

Ostaje mi winter sale da vidim dal će da mi se bilo šta kupuje i igra. Gledajući po sebi, previše je igara sa svih strana i oni koji su dugo tu, polako gube ono što su nekad imali, veliku želju da kupe igraju...
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2019, 18:28   #12562
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Steam

Resident Evil 2
HoMM VII
Whipseey
Telltaleova Batmana oba
Monster Boy and the Cursed Kingdom
Octopath Traveller i Regalia za Switch

Još sutra RDR2 na Steamu i to je to...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2019, 18:41   #12563
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Resident Evil 2
HoMM VII
Whipseey
Telltaleova Batmana oba
Monster Boy and the Cursed Kingdom
Octopath Traveller i Regalia za Switch

Još sutra RDR2 na Steamu i to je to...
Fini naslovi nema šta
RE je i meni bio prioritet međutim sačekaću Winter za njega...
Betmeni su sjajni odigrao sam oba tu nema greške sjajne igre.

winter će uskoro tipa za 20 dana nije to daleko, verovatno ću da uzmem RE2 i nešto mi zapao za oko WH Inquistior Martyr nemam ga, nadam se da je dobar.

U svakom slučaju sjajne si igre pazario, tu nema greške sve su dobre
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2019, 19:52   #12564
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Steam

Citat:
singularity kaže: Pregled poruke
Da li je ovo prezasićenje? Da li se to i vama dešava?
Ja sam imao jedan duži period kada mi se ništa nije igralo. Instaliram igru, krenem, igram sat vremena, nekad ni toliko i to je sve. Tako isto druga igra pa treća, jednostavno ne ide. Posle sam počeo da radim nešto na terenu, nikad nisam kući pa se to nadovezalo.

Trenutno je sasvim druga priča, igra mi se sve i svašta, instalirao dosta igara, počeo mnogo ali ih i završavam polako. Kao period pre 10-15 godina, jedva čekam da krenem nešto novo ili nastavim staro. Tako da samo opušteno, kada neće - neće. Pročitaj neku knjigu, gledaj filmove/serije, vratiće se sama želja za igranjem i pazarenjem dobrih dilova.

Ja sam uzeo sledeće:

Cuphead i The Coma 2 u trejdu.

Bomb Squad Academy - 1.81e HumbleBundle
Thumper - 3.99e HumbleBundle

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments - £2.25 GamersGate UK

Castlevania: Lords of Shadow 2 - Revelations DLC - 0.50e AllYouPlay
Alone in the Dark: The New Nightmare - 0.50e AllYouPlay
Black Mirror I - 0.50e AllYouPlay
Black Mirror II - 0.50e AllYouPlay
Black Mirror III - 0.50e AllYouPlay
Quantum Replica - 0.50e AllYouPlay
Beholder - Blissful Sleep - 0.50e AllYouPlay

The End Is Nigh + The Telltale Batman bundle + Monolith + Snakebird Primer + Paint it Back + So Many Me + Near Death + Sam & Max Hit the Road + Bloons TD 6 - 23e PayPal trade

Valve complete pack (ostatak) - 1.26e Steam
The Curse of Monkey Island + Escape from Monkey Island - 4.26e Steam

Ima tu poneki naslov koji baš i nisam morao, ali zar to nije uvek slučaj kada se kupuju igre.

Da udarim i neku preporuku kad sam već tu. Počeo sam Cuphead, o njemu nema šta puno da se priča, ako se ništa ne polomi okolo kao da nisi ni igrao.

Thumper je fenomenalno iskustvo. Efekti i atmosfera su nestvarni uz zarazni ritam. Ovu igru bih voleo da probam u VR, da vidim to iskustvo kada je ova 'flat' verzija ima ovako dobra. Veliki potencijal za jurenje high score-a, ali otom potom, da se prvo nekako dogura do kraja, posle može da ide usavršavanje.

The End is Nigh još nisam počeo, ali je to moj tip igre. Obožavam Super Meat Boy i Celeste tako da će ovo da legne kao budali šamar. Biće tu i jurenja izazovnih achievementa.

Sherlock ubedljivo najbolji deo u serijalu i historical low, to se ne propušta. Pre samo 2-3 meseca je najmanja cena bila oko $15. Monolith je definitivno definicija 'hidden gem'.

Snakebird Primer sam već prešao, nezaobilazna ko voli puzzle igre, i dosta lakša od ozloglašenog prethodnika koji je možda i pretežak. Samim tim je i odlična igra za novajlije u žanru.

Sve u svemu, čekamo winter sale.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2019, 20:23   #12565
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Steam

Zombie Driver HD frei...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
singularity (4.12.2019), sloba (4.12.2019)
Stara 4.12.2019, 20:38   #12566
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Steam

Nema šta sjajne igre si uzeo. Po izboru igara (single player avanture) sličan si meni po ukusu što je sjajno.
Sherlocka sam propustio upravo ga dodah na WL
Quantum Replicu sam uzeo na summer sejlu sasvim solidna igra
Ma sve su igre dobre što si uzeo, klasici ali uvek vredi uzeti.

Što se igara tiče verovatno si upravu, ja dosta igram, sasvim moguće da je došlo do prezasićenja. Mala pauza prijaće mi sigurno dok ne krene ludnica pred Novu Godinu. Ma i da ne kupim ništa toliko je lepih i dobrih igara koje nisam upalio, jednostavno ne može se sve probati i videti.

Hteo bih da dodam ako ima rpg fanova koji vole igre tipa Pillars Of Eternity, Divinity i slične, obratite pažnju na ovaj sjajan naslov https://store.steampowered.com/app/6...Tower_of_Time/

Uzeo sam ga za vreme summer sejla, i raspametio se kako je igra dobra, a totalno nezapažena, u steam prodavnici ne izlazi ako pretražujete dotičan žanr, a veoma dobra i lepa igra u svakom pogledu. Naravno sve je stvar ukusa međutim meni se baš dopala možda zato što je totalno zapostavljena.
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2019, 21:58   #12567
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Steam

Tebi je singularity druže možda došlo do zasićenja od kupovine, jer krš tih igara koje si kupio nikada nećeš odigrati. Što ne staneš sa kupovinom, daš sebi neki cilj, lupam, hoću da pređem ovih 20 igara pa onda da kupim neku igru. Verujem da će ti biti zanimljivije iskustvo koje provodiš na Steamu.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2019, 22:29   #12568
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
Tebi je singularity druže možda došlo do zasićenja od kupovine, jer krš tih igara koje si kupio nikada nećeš odigrati. Što ne staneš sa kupovinom, daš sebi neki cilj, lupam, hoću da pređem ovih 20 igara pa onda da kupim neku igru. Verujem da će ti biti zanimljivije iskustvo koje provodiš na Steamu.
Slažem se, kupujem više nego što mogu da odigram, oči uvek gladne, i tu ima poente, ali kad dođe sale, kad vidim neke koje nemam ja samo uzimam... Šta ću jače od mene... Realno nikad nemogu da odigram onoliko koliko kupim, kao većina od nas koji redovnije pazare... Ako gledam po sebi to je više ono daj da imam, pa eto nekad ću je odigrati, ali to se polako nakupi da mnogo naslova nisam nikad upalio, ne zato što neću, već je previše toga... Sa te strane upravu si.
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2019, 1:13   #12569
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Steam

Polako...

I mene nervira pola Steam biblioteke netaknute, ali ima vremena, ko može da me spreči da igram i za 15 godina recimo World in Conflict Soviet Assault. Kupio sam ga pre jedno 5,6 godina. I proćiće još toliko dok dođe na red. EDIT: Steam priznanica, datum 17 juli 2013.

Ima jedan sjajan sporedni effekat kupovine igara na Steam rasprodajama i dodavanjem mnogo igara u biblioteku. Polako se shvati da nove igre ne moraju da se igraju odmah, da su igre bolje što duže stoje, da je potreban hardware za igranje na max sve jeftiniji kako vreme prolazi i da možete da prođete i do 80% jeftinije i za igru i za PC ako samo premotate igre koje igrate jedno 4-6 godina unazad.

Poslednja ispravka: perablenta (5.12.2019 u 1:16) Razlog: dodao datum
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
galebns (6.12.2019)
Stara 5.12.2019, 1:24   #12570
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Steam

Ja sam na svim rasprodajama ove sezone uzeo ukupno 2 igre: titanfall 2 (dusa me boli sto je EA ubio u startu, fenomenalno napucavanje) i Mirror's Edge catalyst. 3 godine sam gomilao igre, ne stizem da ih odigram, secam se da sam pre 4,5 god na forumu rekao da me ceka fallout new vegas, a uzeo i cetvorku a ni nv nisam poceo.

Witcher 2 i 3 stoje u biblioteci, mass effect 2 i 3, jos jedno 50ak krupnijih naslova i jedno 150 relativno manjih. Problem je trenutno vreme kojeg nemam ni za spavanje i kao sto neko pomenu, resio sam da ne kupujem dok ne odigram bar 5,6 igara koje imam. A i kad budem kupovao, prvo idem kompletiram serijale koje vec imam, ili dlc ako je na dobrom popustu ili nastavak (ako smatram da su nastavci dobri). Drugim recima, ima nekih igara poput lords of the fallen i salt and sanctuary koji su na wish listi jako dugo i resio da ih ne kupujem dok se ne smanji backlog, iako su bile za 2 pakle cigareta na poslednjoj rasprodaji.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2019, 9:56   #12571
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Steam

Ranije sam kupovao dosta, najviše bundlove sa raznih sajtova i tada su se igre nagomilale. Zadnjih godinu dana ne kupujem ništa samo Monthly i kad je veliki sale na steamu uzmem 10-ak naslova koje sam propustio a kao igrao bih.
Međutim nagomilalo se raznih igara svih ovih godina, ali da budemo iskreno toliko je tu đubreta krš igara koje guraju po raznim paketima i to me najviše i nervira.
Dođe period kad stvarno ne znam šta bih igrao, otvorim bibloteku i kao listam ajde da nešto izaberem. I na kraju se iznerviram vrtim vrtim, retko šta dobro da vidim, a đubreta na tone i na kraju dignem ruke. To što je steam uklonio mnogo igara iz prodavnice iako je i meni smanjio broj igara ja to pozdravljam.

Možda grešim ali ja često radim po principu aj da kupim nek stoji, pa igraću kad tad. Stvorila se zavist od kupovine, a ruku na srce koliko puta odem kupim nešto i kao osećam se bolje kupio sam novu igru, udahnuo malo živosti.
Tipa na summer sejlu sam uzeo https://store.steampowered.com/app/5...er_Chronicles/ a odigrao ga tek pre neki dan.
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2019, 11:04   #12572
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Steam

Citat:
singularity kaže: Pregled poruke
Ranije sam kupovao dosta, najviše bundlove sa raznih sajtova i tada su se igre nagomilale. Zadnjih godinu dana ne kupujem ništa samo Monthly i kad je veliki sale na steamu uzmem 10-ak naslova koje sam propustio a kao igrao bih.
Međutim nagomilalo se raznih igara svih ovih godina, ali da budemo iskreno toliko je tu đubreta krš igara koje guraju po raznim paketima i to me najviše i nervira.
Dođe period kad stvarno ne znam šta bih igrao, otvorim bibloteku i kao listam ajde da nešto izaberem. I na kraju se iznerviram vrtim vrtim, retko šta dobro da vidim, a đubreta na tone i na kraju dignem ruke. To što je steam uklonio mnogo igara iz prodavnice iako je i meni smanjio broj igara ja to pozdravljam.

Možda grešim ali ja često radim po principu aj da kupim nek stoji, pa igraću kad tad. Stvorila se zavist od kupovine, a ruku na srce koliko puta odem kupim nešto i kao osećam se bolje kupio sam novu igru, udahnuo malo živosti.
Tipa na summer sejlu sam uzeo https://store.steampowered.com/app/5...er_Chronicles/ a odigrao ga tek pre neki dan.
Taj osećaj je sasvim normalan, da se javi zasićenje.
Čak i za sebe, koga se uvek smatrao (i uvek ću ostati) gamer u duši, naišao je taj period kada mi jednostavno nije toliko do igranja igara. To valjda dođe i sa godinama, željom da se preostalo slobodno vreme utroši na neke kvalitetnije životne stvari.

Uzmi mene za primer. Disco Elysium je naslov koji će možda kod mene zauzeti čak i treće mesto najboljih igara ikada. Ali, za sada sam je odigrao samo dva sata, i već nedeljama je nisam pipnuo. Igra me je zaista "kupila", ali eto, nekako sam na druge stvari usmerio slobodno vreme.

Ali, nemoj da se sekiraš, jednom gamer, uvek gamer, tako da ćete ponovo uhvatiti manija u nekom trenutku.

Eto, ni mene godinama nije bilo na ovom forumu, pa se sad, polako, stidljivo vraćam.

Inače, ni ja nisam kupio išta na sale-u, jedino sitno zadovoljstvo mi je monthly bundle..
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
altb (10.12.2019), singularity (5.12.2019)
Stara 5.12.2019, 13:26   #12573
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Steam

Ja uzeh Aragami, doduše na GOG-u, iako je 0,5€ skuplji Hteo sam Deus Ex:MD i Hitman na Steam-u, ali nikako nemam vremena za igre. A čekam Desperados III k'o ozebo sunce
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2019, 16:30   #12574
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
Space Beer kaže: Pregled poruke
Ja uzeh Aragami, doduše na GOG-u, iako je 0,5€ skuplji Hteo sam Deus Ex:MD i Hitman na Steam-u, ali nikako nemam vremena za igre. A čekam Desperados III k'o ozebo sunce
Još bolje, gog je ozbiljna platforma, meni se izuzetno dopada, jedini razlog zašto ne koristim je što su mi svi drugari, pogotovo iz Srbije na steamu. Neće niko na gog, lično misiim da ne vide sve prednosti ali dobro stvar ukusa.
Dobio sam gallaxy 2.0 nedavno, bogami lepo su oni to zamislili i to jako lepo radi. I dalje mislim da je gog daleko lepši od steama, pregledniji, daleko više opcija i slobode. Sad će verovatno da me napadnu ljubitelji steama, ali to ja zaista mislim.
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2019, 1:44   #12575
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Steam

Uzeh MK11 Premium Edition za 35e (na cdkeys), sad vidim ima da se nađe i za 32e.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2019, 9:42   #12576
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Steam

Ima i za 29.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2019, 16:15   #12577
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Polako se shvati da nove igre ne moraju da se igraju odmah, da su igre bolje što duže stoje, da je potreban hardware za igranje na max sve jeftiniji kako vreme prolazi i da možete da prođete i do 80% jeftinije i za igru i za PC ako samo premotate igre koje igrate jedno 4-6 godina unazad.
Ako mi veruješ, ovo radim već 6-7 godina i baš je tako kao što kažeš Sve je ispeglano, dečje bolesti preležane, uglavnom se igra opušteno od početka do kraja. Da ne govorim o nižoj ceni. Ovo jedino ne važi za mp igre ili ako baš želim da odigram neku novu, inače sve ostalo se igra po release date-u.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2019, 20:11   #12578
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Steam

Za 50e uzeh God Of War, Shadow of the Colossus, Horizon Zero Dawn: Complete Edition, Uncharted: The Lost Legacy, Dying Light EE i Ken Follett's Pillars of Earth. Ne znam kada ću stići sve to da odigram, ali kada je ovako jeftino, ne žalim para..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2019, 22:55   #12579
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Steam

Mystery kartice su počele da dropuju.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2019, 22:58   #12580
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Steam

The Steam Game Festival

13 demoa još nedostupnih igara dostupno u naredna 2 dana, među kojima je i System Shock. Par njih su mi u wishlisti a par u followed, pa sam krenuo redom da testiram. Javljam neke utiske kasnije.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
indie, steam

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam Greenlight Acanen Online kupovina igara 8 20.2.2014 10:49
Šta imate od originala? voodoo_ O igrama uopšte 937 25.12.2013 9:28
Black Friday rasprodaja igara dex3108 Online kupovina igara 13 23.11.2012 20:08
Steam CS problem!!! HITNO HITNO TheMisa97 otpaTci 1 13.10.2012 19:16
Problem sa steam folderom markoplby Kvarovi 2 25.9.2012 13:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com