Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.2.2013, 15:27   #1
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Question Windows 8 studenski mail

Zbog velike komunikacije izmedu studenata i profesora moram cesto provjeriti svoj mail. Najveci problem je u tome sto svaki student ima svoj mail koji mu je dodjeljen od strane fakulteta. A provjeriti meil na stranici fakulteta je velika muka, a jos kad su u pitanju seminarski, esje i njihovi odabiri zna bit velika muka, jer ne mogu visit na njihovom sajtu i pretiskat svakih 5 minuta F5. Pa bih zeleo da mi pomognete kako da prepoznam il kako da znam koji je ovo vrsta emaila i kako da ga ubacim u programu Mail na Win8? Vjerovatno bih ovo uradio i na android telefonu na programu K2. Jer lakse mi je cim se konektujem na internet da samprovjerava mail i da me obavjestava.

Na Win8 ima sledece vrste emaila:

EAS
IMAP
POP

A ja sve sto imam od studenskog emaila jeste:
username,
password,
email.

Na sajtu upisujem samo username(mada na sajtu pise i domine) i password. zadnji dio emaila jesete edu.me.

Unapred mnogo zahvalan.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled.png
Viđeno:	191 puta
Veličina:	49,7 KB
ID:	45474  
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2013, 16:26   #2
johny88
Veteran
 
Član od: 24.7.2008.
Poruke: 500
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 38 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Windows 8 studenski mail

mozila thunderbird recimo...podesi da se pali sa sistemom, i napravi account u njemu za mail i podesi da proverava nonstop...
johny88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2013, 17:09   #3
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Windows 8 studenski mail

Citat:
johny88 kaže: Pregled poruke
mozila thunderbird recimo...podesi da se pali sa sistemom, i napravi account u njemu za mail i podesi da proverava nonstop...
Probao sam al ne umijem da namjestim. Sta god podesim ne ide. :/
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2013, 17:22   #4
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Windows 8 studenski mail

Microsoft Exchange Web Access je servis preko kojeg korisnici direktno putem browsera mogu da pristupe svojim Microsoft Exchange nalozima (samim tim i mailu). U principu servis se skoro uopšte ne razlikuje od bilo kog drugog webmail servisa.

Međutim, za direktan pristup Exchange serveru korisničko ime, lozinka i domen ti nisu dovoljni (mada ni domen nije neophodan u studentske svrhe jer samo komplikuje stvar). Zato je potrebno da kontaktiraš osobu koja administrira server i priupitaš da li server podržava IMAP ili na kraju krajeva POP protokol (IMAP je daleko bolja opcija za ono što tebi treba).

U slučaju da podržava od administratora treba da dobiješ hostname (adresu) mail servera preko koje možeš da pristupiš IMAP-u (obično su u formatu imap.domen.tld a ponekad je čak i mail.domen.tld dovoljan) i eventualno ako server koristi neke nestandardne portove ili TLS/SSL enkripciju i informaciju koje portove koristi (mada većina klijenata ume automatski da prepozna šta mail server nudi).

To ti je dovoljno da čitaš sadržaj svog inbox-a. Za slanje je potrebno da ti administrator da i adresu SMTP servera na koji ćeš da se kačiš da bi slao poštu.

Ukratko, bez IMAP (eventualno POP) i SMTP podataka servera ne možeš da koristiš druge klijente osim Web Access aplikacije.

E sad ako ti administrator ne da podatke postoje načini da se običnim skeniranjem "provali" gde se nalaze portovi i koji su servisi dostupni. Za to bi ipak morao da ostaviš adresu preko koje se kačiš na Web Access (to je i onako javni podatak).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Isko (10.2.2013)
Stara 11.2.2013, 12:11   #5
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Windows 8 studenski mail

Evo koje sam sve informacije dobio. Kako gde i sta sad trebam da ubacim u Win8 programu a sta u mobilnom?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled.png
Viđeno:	23 puta
Veličina:	18,9 KB
ID:	45479   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Screenshot_2013-02-11-11-06-17.png
Viđeno:	25 puta
Veličina:	56,2 KB
ID:	45480   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Screenshot_2013-02-11-11-06-02.png
Viđeno:	19 puta
Veličina:	45,8 KB
ID:	45481  
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2013, 15:27   #6
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Windows 8 studenski mail

To su i dalje samo informacije za Exchange Web Access a tebi trebaju adrese IMAP i SMTP servera.

Pokušaj da u polja za Incoming i Outgoing servere uneseš domen na koji se kačiš kad koristiš Exchange Web Access. Recimo ako je domen tipa mail.domen.tld ukucaj nju u oba polja pa će većina klijenata pokušati sama da provali dostupne servise i portove.

Ako ni to ne upali preostaje ti jedino da skeniraš otvorene portove alatkom tipa nmap/zmap i da vidiš na kojim portovima im se nalaze servisi. Uzmi u obzir da postoji mogućnost da Exchange server uopšte ne nudi drugi način konektovanja osim preko Web Access servisa.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows 2003/2008 , i5 / i7 i par pitanja. Win2K3 Operativni sistemi 6 26.1.2012 9:04
Ubuntu 9.10 review [od strane Windows korisnika] Djordje Turjacanin Slobodni softver 12 14.1.2010 15:56
Windows 7 - Build 7600+ (RTM) oluja Operativni sistemi 1204 22.10.2009 20:37
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40
Windows... virus? NIx Car Brbljaonica 9 6.11.2008 23:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com