Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Audio softver

Audio softver Programi i alati za obradu zvuka na računaru, softver za puštanje muzike i zvukova, audio kodeci, konvertori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.8.2009, 15:48   #1
touch_master
Banned
 
Član od: 16.11.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Program za pravljenje audio imagea, koji?

Kako, i preko kog programa moze da se ripuje audio cd, ali da se napravi audio image - da se ne izgubi kvalitet snimka. Znaci ne da se ripuje u mp3 traka po traka, tj. numera po numera nego ceo cd. To je obicno u flac ili ape format. Ali naravno da ima i svoj cue fajl da kada otvorim audio image da vidim numere i da mogu normalno ko covek da pustim sta zelim ???
touch_master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 20:54   #2
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Program za pravljenje audio image-a, koji?

Moj predlog je da uzmeš neki program koji pravi cd-image, napraviš kopiju diska i preko daemon toolsa ili power iso-a otvoriš disk. Mislim da si to hteo ako sam te lepo razumeo.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2009, 1:32   #3
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Program za pravljenje audio image-a, koji?

Skini foobar2000, ima opciju da secure ripuje audio cd u jedan flac fajl sa integrisanim cue fajlom. Bukvalno 1:1 sa cd-om uz tagove i kompresiju.
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2009, 4:14   #4
touch_master
Banned
 
Član od: 16.11.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Program za pravljenje audio image-a, koji?

Toology to mi treba. Imam footbar2000, ali nisam nasao opciju secure rip...ako mozes da opises gde se nalazi i kako se podesava?
touch_master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2009, 16:00   #5
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Program za pravljenje audio image-a, koji?

Najbolji način za to što ti hoćeš je da uzmeš lepo ImgBurn, napraviš .iso sliku audio CD-a, koju onda mount-uješ pomoću Daemon Tools-a ili PowerISO-a. Virtueli audio CD u virtuelnom drajvu. Dobijaš identičan CD, samo ne opipljiv.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2009, 20:56   #6
touch_master
Banned
 
Član od: 16.11.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Program za pravljenje audio image-a, koji?

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Najbolji način za to što ti hoćeš je da uzmeš lepo ImgBurn, napraviš .iso sliku audio CD-a, koju onda mount-uješ pomoću Daemon Tools-a ili PowerISO-a. Virtueli audio CD u virtuelnom drajvu. Dobijaš identičan CD, samo ne opipljiv.
Hvala, ali sam za varijantu kao sto je toology predlozio: "audio cd u jedan flac fajl sa integrisanim cue fajlom" Rekao je da to moze da se uradi u footbaru2000, ali mi nije jasno kako. Ako neko zna da mi objasni ili da predlozi drugi nacin.
touch_master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2009, 22:07   #7
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Program za pravljenje audio image-a, koji?

Citat:
touch_master kaže: Pregled poruke
Toology to mi treba. Imam footbar2000, ali nisam nasao opciju secure rip...ako mozes da opises gde se nalazi i kako se podesava?
Probaj ovde da namestis Security. Znaci, File > Open Audio CD, odaberi drajv, klikni na Drive Settings, Security stavi na Standard ili Paranoid (zavisi koliko si paranoican po pitanju kvaliteta), cekiraj Limit drive speed da citac ne bi citao punom brzinom (tada je veca mogucnost greske).
Nije potrebno da pravis audio image file ako ti ne treba. Mozes da ripujes pesme pojedinacno koristeci FLAC. Sve pesme ce zvucati kao i original. A meni je tako lakse za manipulaciju nego da su sve pesme u jednom fajlu.

Ako ti nakon gasenja Foobara citac bude radio usporeno, startuj opet foobar i iskljuci Limit drive speed.

P.S. Nije toliko potrebna skupa oprema da bi se primetila razlika u kvalitetu izmedju originala i mp3 pesme. Pre je potreban dobar i istreniran sluh. Pri tome, naravno, mislim da se koriste neki pristojniji zvucnici a ne kante od 10-ak evra.
Priložene slike
Tip fajla: jpg untitled.jpg (90,2 KB, 13 puta viđeno)
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2009, 22:25   #8
touch_master
Banned
 
Član od: 16.11.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Program za pravljenje audio image-a, koji?

Isao sam sve to ali mi izadje da izaberem output format, jel treba da podesim na flac level 5? I trazi mi flac.exe i bez njega nece da konveruje...??? P.s Ne samo istreniran sluh vec treba znati sta traziti u snimku...
touch_master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2009, 22:58   #9
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Program za pravljenje audio image-a, koji?

Citat:
touch_master kaže: Pregled poruke
Isao sam sve to ali mi izadje da izaberem output format, jel treba da podesim na flac level 5? I trazi mi flac.exe i bez njega nece da konveruje...??? P.s Ne samo istreniran sluh vec treba znati sta traziti u snimku...
Da, treba ti flac.exe. Potrazi na www.rarewares.org .
Na to sam i mislio kada sam rekao "istreniran sluh". Dobar sluh je samo jedan od preduslova.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 0:28   #10
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Program za pravljenje audio image-a, koji?

Izvinite što nisam posle pogledao ovu temu ponovo. ilidan je u pravu što se tiče secure ripa, ima čak i neka paranoid opcija koju nisam koristio.

Skineš sa rarewares flac paket, prebacis flac.exe u direktorijum foobara i sam će ga naći konvertor.

Kada selektuješ flac level 5, klikni na dugme sa tri tačkice pored i pomeri slajder da piše Level 8. Nećeš osetiti neku razliku u brzini, a smanjuje finalni fajl.

Onda ubaci disk, stavi open audio cd, klikni rip, klikni na dugme lookup pored ikonice freedb kako bi povukao podatke o pesmama sa interneta, opet klikni rip, izaberi flac level 8, u zavisnosti da li hoćeš odvojene fajlove ili jedan sa integrisanim cue sheetom selektuj convert to individual file ili merge all tracks into one output file. To je to!

Poslednja ispravka: toology (19.8.2009 u 0:36)
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 4:20   #11
touch_master
Banned
 
Član od: 16.11.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Program za pravljenje audio image-a, koji?

Hvala puno, sve mi je sada jasno. Samo koji paket flac da skinem? Ima ih bas puno???
touch_master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 9:19   #12
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Program za pravljenje audio image-a, koji?

FLAC v.1.2.1.b MSVC8 compile 440kB - moja preporuka. Tebi treba paket koji sadrzi flac.exe fajl.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 11:35   #13
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Program za pravljenje audio image-a, koji?

Jel ima beše i ICL 9 compile? Ta bi trebala da je bolja za novije intel procesore.
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2009, 0:08   #14
touch_master
Banned
 
Član od: 16.11.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Program za pravljenje audio imagea, koji?

Koji na kraju da koristim, koji je bolji? Koji vi koristite? A ako moze link, posto nisam bas uspeo da ih pronadjem...
touch_master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji program za otvaranje/moutovanje B6T fajla? nikola s Aplikativni softver 1 15.11.2008 14:07
Program koji prikazuje subtitles bez filma DJ_MY_SOUL Aplikativni softver 8 12.11.2008 2:22
Koji program...? (automatsko sečenje liste i snimanje na DVD) Marko069 Aplikativni softver 4 19.10.2008 6:59
Program za pravljenje instalacije već instalirane igre NikolaCabrilo O igrama uopšte 6 25.7.2008 18:34
Program koji pošalje poruku autoru kad je mejl pročitan Spomenko Klijentske aplikacije 1 11.3.2008 20:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com