Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.4.2015, 10:27   #1301
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Dark Souls II

Nema tolko toxina al ce ti izaci na nos drugi elementi. BKGS jeste predobar ovaj put za razliku od keca gde jeste bio jak ali imao je uzasne pokrete u odnosu na sve druge maceve.

Od boss oruzja no.1 bih preporucio opet Fume UGS ima sve razoran dmg po udaru, S str skaling, brz za svoju velicinu, ima strasan domet, ima dobre pokrete i povezivost comboa i jednorucno i dvorucno rastura poise i ima crowd control potez.

Mana je sto je tezak kao tuc time nije za svakoga po stats.

Cudoviste bar je bio a verovatno i sad.

Poslednja ispravka: sale94 (17.4.2015 u 11:43)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2015, 13:48   #1302
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls II

Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
Nema tolko toxina al ce ti izaci na nos drugi elementi. BKGS jeste predobar ovaj put za razliku od keca gde jeste bio jak ali imao je uzasne pokrete u odnosu na sve druge maceve.

Od boss oruzja no.1 bih preporucio opet Fume UGS ima sve razoran dmg po udaru, S str skaling, brz za svoju velicinu, ima strasan domet, ima dobre pokrete i povezivost comboa i jednorucno i dvorucno rastura poise i ima crowd control potez.

Mana je sto je tezak kao tuc time nije za svakoga po stats.

Cudoviste bar je bio a verovatno i sad.
Nisam nesto fan UGS-a i ostalog teskog oruzja. Mnogo je to sporo za moj ukus. Treba vecnost dok zamahne. Uglavnom ih koristim za ubijanje onih malih kristalnih buba zbog slam-a i reach-a. Greatsword je taman tu negde. Baz zbog BKGS sam uradio preraspodelu stats-a i stavio 25 INT/FTH a smanjio DEX. Mislim da vise necu menjati stats-e i da je ovo final build. 175lvl sam trenutno i tako sam raspodelio stats-e da mogu da koristim sve item-e bez nekog penala. Ostao mi je jos samo jedan Soul Vessel. Za just in case.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2015, 14:02   #1303
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Dark Souls II

I ja vise volim oruzja tu negde tezine do 8 pounds ko vecina greatswords i maces i to. Ali ima izuzetaka medju teskim oruzjem naravno ko gore spomenuti.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2015, 15:33   #1304
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls II

Kakva je ona sekira od prog bosa Last Gianta.Da li je spora I troma to me zanima video sam statsove.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2015, 19:20   #1305
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Dark Souls II

Nije posebno nesto vredna Eki ima bedan skaling, a posto ne ide do +10 dosta je underpowered i medju boss oruzjem i medju normalnim a dragon skales ne rastu na grani tako da cuvaj ih .
+ da poprilicno je troma teska otprilike kao onaj spomenuti gore Fume UGS koji je avion u poredjenju .

Poslednja ispravka: sale94 (17.4.2015 u 22:52)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Ekiman (17.4.2015)
Stara 18.4.2015, 14:43   #1306
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls II

Zavrsio sam i drugi DLC (Old Iron King) i sve boss borbe su mi teze pale nego u Sunken King-u. Morao sam da menjam skroz pristup sem Sir Alonne-a. Fire Smelter-a sam tank-ovao dok ovde Blue (Magic) nisam mogao nego sam morao dodge varijanta. Fume Knight takodje. Ono sto je zanimljivo je da sam u sve 3 borbe bio naked sa macem. Za Sir Alonne-a sam koristio i Havel shield. Dosta su me namucili boss-evi ali ono sto nisam mogao da podnesem je put do njih samih a tu pogotovo mislim na put do smelter-a. Znaci kosu sam hteo da pocupam. Tacno su znali da ce igraci pokusati da protrce tuda i stave jos one pajsere koje te usporavaju. A jos dok sam hteo da pokupim sve duse pa sam morao da dizem one resetke. Mislim da sam samo u tom delu zaginuo vise puta nego na svim boss-evima zajedno u DLC-u. A samo zato so nisam hteo da idem polako. Morao sam opet da se prilagodjavam smelteru dok ne udjem u stos sa dodge pa me je ubio par puta. Sto se tice Fume Knight-a na glavi sam imao Velstadt's Helm koji nosim kroz skoro celu igru i svaki put sam borbu pocinjao tako sto se on odmah u startu enrage-uje. I tako mi je bilo lakse. Ali tu mi je extra pomogao Ancient Dragon Sword i njegov R2. Strasan dmg je pravio. Sir Alonne nije bio tezak. I za to je zasluzan Havel's Shield. Sve u svemu nedostajao mi je toxin iz Sunken King-a.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dzigi na korisnoj poruci:
sale94 (19.4.2015)
Stara 19.4.2015, 3:23   #1307
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls II

Ja sam stavio fix ali ono veliki propust....Takodje imam jos jedan bug ne znam da li ja ili svi:svaki put kada udjem u igru moram ponovo iskljuciti pa ukljuciti duble click option za misa jel ako to ne uradim nece da mi atackuje monstera.....

Inace presao sam Pursuera umro sam jedno oko 30+ puta,imao problema posto sam hteo da ga pobedim bez baliste ali sam skontao da je to skoro nemoguce sa mojim buildom I lvlom onda sam isao na balistu medjutim to nije bas tako lako kao sto izgleda posto je izmicao a ni moj perry bas nije bio savrsen...
U neverovatnom spletu okolnosti pogodim ga jednom sa balistom padne na 50% hp-a(ja bio u fazonu a jbg opet ce me prebit)i on ide prema meni istom putanjom ja jos jednom opalim i ubijem ga iz prvog tj 10sec je trajala cela borba

E sada sta da napravim mac ili stit?Takodje koliko mi savetujete vitalitija za tank/knight build?

Poslednja ispravka: Ekiman (19.4.2015 u 3:52)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ekiman na korisnoj poruci:
sale94 (19.4.2015)
Stara 19.4.2015, 5:20   #1308
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls II

Mene zanima vitality posto to sluzi za nosenje oklopa/tezinu koju mozete poneti da ne trokirate tj bolji armo(npr. pise vit A) zar ne?Koliko je vit uopste vazan stats?
Nasao sam takodje Drangelic armor,mac i stit to sada koristim.

Poslednja ispravka: Ekiman (19.4.2015 u 5:35)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2015, 10:10   #1309
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Dark Souls II

Vitality je jako bitan pogotovo za Hp i Str varijante, kad vitlas dvorucno jer kako si bez stita svaki udar vise sto mozes da pretrpis je plus i prevashodno ti omogucava da podneses veci teret na plecima i oruzju.
Dodaje malo i prirodnu odbranu kad ne nosis nista, i poison resistance

Bravo za pursuera . Ali pazi nemoj da mislis nikada da je nesto nemoguce sa odredjenim lvl-om i buildom ili bilo sta jer u sustini ne odredjuje to ishod i koliko puta ces poginuti.

Ishod odredjujes samo ti u 95% slucajeva.

Pored Fume greatsworda od boss oruzja, su ti korisna sto Morca
rece Dragonrider stit i Luk njegov (za str build ubilo se samo je malo sporiji).
Ima ih jos ali uglavnom vecina najboljih boss oruzja su kod jednog drugog Npc-a se traduju ne kod Straida.

Sto se tice Armora drangeic set je onako nit smrdi nit mirise zato sto koristi twikling titanite.

Stit je jako dobar za svoju tezinu, mac je dobar ali nije wow jednolicni pokreti ne razbija poise bas dobro. Leggings bi zadrzao dole drangleic i stit isto.

A ostalo bih ukombinovao sa Heides Knight Armorom ako ti padne a hoce, i mozda royal soldier gauntlets i slem po izboru recimo elite knight helm(estetski

Izgleda lepo(furam spomenutu odevnu kombinaciju na novom liku) kod a efektivno je dosta dugo ostali spomenuti delovi koriste obican titanite .

Jos jedan dobar stit je onaj Royal Kite stit (laksa verzija drangleica i dobar stability) ako otkrijes jednog Npc-a uskoro, i Tower Shield (zahteva 30 str jako dobar stability tank varijanta tezak dosta)

Poslednja ispravka: sale94 (19.4.2015 u 12:11)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Ekiman (19.4.2015)
Stara 19.4.2015, 11:26   #1310
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls II

Ma da kontam da ima sto puta bolji posto sam na pocetku igre ali isto ne zelim da cekam polovinu ili kraj igre da bi dobio OP weapon,takodje necu da guglam da trazim sta I gde je najbolje jel to ubija igru.DS1 sam presao bez toga I bilo mi je super sa mojim Havelom,Black knight greatswordom I stone shildom a sve sam nasao slucajno i unapredjivo bez pomoci.Nemojte mi spojlati previse osim za sta pitam moram da se ucim sam !
Sada sam jos uvek slab ali sa svakom dusom postajem nenormalno mocan pitanje je samo vremena kada ce Drangleic pasti na kolena,nemocan da se suprostavi mojoj tiraniji!

Poslednja ispravka: DeCoy (19.4.2015 u 19:07)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ekiman na korisnoj poruci:
sale94 (19.4.2015)
Stara 19.4.2015, 12:10   #1311
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Dark Souls II

Sam ces otkriti sta ti godi, neka oruzja i armori kolko god bili dobri u nekom segmentu uzasni su/neisplativi u drugom.

Samo opusteno ali i oprezno sa materijalima i nema brige.

Svi spomenuti itemi(izuzev fume maca) i jesu u pocetnim zonama na neki nacin dostupni ili skriveni tako da imas puno puno toga da otkrivas neces biti op dokle god ih sve ne izucis sam makar bio u gold platinum sljbz odelu il stogod .
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Ekiman (19.4.2015)
Stara 19.4.2015, 12:17   #1312
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls II

Da toga se i bojim posta kazete da sve ima manje i da se treba paziti da nebi ostao bez materijala,humanity isto cuvam ko lud posto vidim da posle svake smrti ode HP.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2015, 12:22   #1313
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Dark Souls II

Pa da dosta vremena prolazi dok materijali ne postanu ili cesci ili odredjeni tipovi neograniceni eventualno.

Sto podstice da ulazes u ono sa cim ti najbolje ide ma kolko neko drugo parce opreme delovalo dobro na papiru u klasi. Dzaba stil je stil.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2015, 14:31   #1314
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls II

Da se pohvalim da sam zavrsio i poslednji DLC jutros. Neki plan mi je bio da zavrsim DLC-ove, Dark Chasm of Old (da sredim Darklurker-a) pa onda zavrsim igru. Mislio sam da ako vec imam krunu i ne mogu da postanem undead da cu moci da ulazim kroz one portale bez da dajem Human Effigy onom starcu ali nazalost to ne funkcionise tako. U svakom slucaju izgubio sam jedno 5 Effigy-ja dok nisam ocistio taj deo i boss-a. End game u DS2 je lagan u poredjenju sa boss-evim iz DLC-a cak i sa dodatnim boss-om tako da je to bez vecih problema privedeno kraju.

U DLC-ovima stit kod boss borbi je skoro i nepotreban tako da ga nisam ni koristio. Kao da su pripremali teren za Bloodborne. Bar mi se tako cini jer je dodge/roll neuporedivo bolja varijanta od block-a sto nije slucaj u originalu. 90% boss-eva u main kampanji moze da se predje lagano uz block dok u DLC-u je to svega 10%. Boss-evi i protivnici skidaju mnogo vise stamine. Probao sam da koristim i Havel's Shield +5 i isti slucaj. Nafilovali su boss-eve sa mnogo health-a i napravili ih da budu veoma agilni. Sve u svemu sami DLC-ovi su tezi od main kampanje.

I na kraju ukupan bilans je 341 smrt za 69 sati provedenih u igri. Okruglo sam 200-ti level. Iskoristio sam dve boss duse za oruzje i to za Dragonrider Bow i Ancient Dragon Greatsword. Ostalo je sve islo na level-ovanje. Sacuvao sam oko 100 Human Effigy-ja za NG+. Ali to ce morati da saceka jer moram malo da se odmorim od Souls-a. Doduse sada cu da igram Titan Souls.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dzigi na korisnoj poruci:
sale94 (19.4.2015)
Stara 19.4.2015, 17:07   #1315
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls II

Citat:
Bar mi se tako cini jer je dodge/roll neuporedivo bolja varijanta od block-a sto nije slucaj u originalu.
Slažem se sa tim. To je svesno urađeno od From Softa da bi obeshrabrili poise tanking i skrivanje iza štita...
Kad smo kod štitova, moji favoriti su Drakekeeper's (ali ne greatshield, već običan), Watcher's i Llewelyn. Throne Defender's i King's su takođe dosta dobri.

I kako god igrali, preporučujem bar 12 na Dex za Short Bow...lukovi su neverovatno korisni. Mada, poslužiće i crossbow.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2015, 23:41   #1316
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls II

Ubio sam Dragonridera iz prve da se pohvalim ali kontam da nije tezak,idu mi od ruke ti tank bosovi posto mogu da prezivim njihove napade sa blockom ali oni agilni su izgleda problem za mene .Zmaja cu mu ubiti malo kasnije skontao sam caku tj. da ga dokrajcim sa range atackom.Napravicu stit od njegove duse.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ekiman na korisnoj poruci:
sale94 (20.4.2015)
Stara 25.4.2015, 23:26   #1317
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls II

Lol

Citat:
Decerto*493 • 04 Apr 2015, 08:11

What the fek are those little pigs behind the locked house in majula...i thought hey little piggies gimme yo gold and they rekt me.Time after time.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2015, 1:12   #1318
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dark Souls II

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Lol


Kad sam prvi put naleteo na njih bio je pravi WTF
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2015, 1:24   #1319
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls II

I prvi put i svaki put posle toga.
Ali sam ih svakako ubijao bez pardona.
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2015, 15:25   #1320
stojagrozny
Novi član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Dark Souls II

Pročitah temu od početka do kraja

Nisam igrao do sada nijedan Dark Souls, dajte mi neke smernice - hteo sam da krenem ovih dana sa Scholar verzijom, ali ste me naplašili svojim postovima... Da igram vanila verziju, ili da se ipak kuražno u'fatim ove SotFS?

I molim za neke gameplay i build savete - u klasičnim rpg-ovima sam skoro uvek wizard, ali nisam siguran da bi sorcerer ovde bio dobar izbor za TOTALNOG početnika (imam gamepad, ali sam ga iskoristio jedno... 2 puta po pola sata u životu ).

Znači, mator igrač, ali totalni amater što se DS-a tiče (voleo Gothic vrlo, ali mislim da mi je to jedino iskustvo što se ovakvog akcionog rpg-a tiče), pa 'ajde malo saveta od mlađih a iskusnijih.

Pozdrav!

Poslednja ispravka: stojagrozny (6.5.2015 u 15:26) Razlog: typos :)
stojagrozny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dark souls

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dark Souls za PC srksi Role-Play 2162 30.8.2022 10:25
Warhammer 40,000: Dark Millennium Online Thuzar MMORPG igre 14 20.3.2014 20:33
Dark Fall 3: Lost Souls MarkoNI Avanturističke igre 19 24.3.2010 20:25
WH40K Dawn of War: Dark Crusade voodoo_ Strateške igre 439 5.3.2009 12:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com