Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.3.2011, 16:04   #161
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: HTC Wildfire

200e sam ja dao u keshu, koja bi bila razlika da sam dao 150e u kesu (za Wildfire).

A sto se tice kesha vs rata, na rate izadje skuplje, skupio sam pare i kupio, ko nema ili ne zeli da da, taj nek placa na rate.
Al takvi obicno zele i nov telefon i nov mikser i nov krevet, pa krenu da sve placaju na rate, pa uzimaju kredite i onda zive kao robovi, robovi svojih zelja i ujedno robovi banaka.
Ok, ima slucaja, pogotovo za porodice kad se tako mora, al ima slucajeva i gramzivosti, preteranog bespotrebnog zaduzivanja.

Kao kad je moj ortak uzeo kredit (a radio je par godina vec u banci, pa zna oko toga), da bi finansirao letovanje u Barseloni , o tom bespotrebnom zaduzivanju pricam. Ili imas pare za Barselonu ili nemas, ako nemas, onda skupi pa idi do recimo Beca, ako nemas za Bec, onda za ...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 17:02   #162
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Ehm, pricamo o telefonu... knock, knock, knock...
Ovaj o kome pricamo je jeftiniji na rate nego za kes. A pretplatu placas pa placas.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 17:04   #163
OverCHAOS
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Poruke: 455
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 49 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
200e sam ja dao u keshu, koja bi bila razlika da sam dao 150e u kesu (za Wildfire).
Pa da, nije nikakva.....osim tih 50e.
OverCHAOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 17:06   #164
markos807
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.297
Zahvalnice: 1.463
Zahvaljeno 417 puta na 326 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku markos807
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Kakav je telefon,na kraju? Jel se isplati uzimati?
markos807 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 17:35   #165
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Ma telefon je odlican. Ja ga nisam "probao par meseci", ja ga koristim. Za te pare i jos na rate, mema bolje.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 17:56   #166
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Citat:
markos807 kaže: Pregled poruke
Kakav je telefon,na kraju? Jel se isplati uzimati?
E ne isplati se uzimati , za 150e, dobijes nekompletan proizvod.

Ja sam dugo razmisljao o touch/smart telefonima, i uvek mi je HTC bio na pameti, a to je zato sto se najvise reklamiraju.
Kao kad neko udje u temu o monitorima, pa kaze, kupio bih neki monitor al da bude Samsung, kao da Samsung pravi najbolje monitore u svakoj klasi.

E tako je i za ovaj HTC.
20k dinara u Telenoru za Samsung Wave S8500 je daleko bolji izbor nego 15k za Wildfire.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 18:37   #167
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

A gde se to HTC reklamira, ako izuzmemo mobilne operatere gde se svi telefoni u ponudi reklamiraju?
I problem je razlika u rezoluciji? Za sta? Podsecas me na princezu na zrnu graska.
A sud o kameri su doneo na osnovu jedne moje slike. Cccc. A nisi primetio da je HSVstoned svaku sliku provukao kroz fotosop.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 18:38   #168
cimston
Član
 
Član od: 21.11.2008.
Lokacija: Beograd-Banjica
Poruke: 289
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

jel moze neko da mi objasni zasto je bolji,tj koja je svrha/iskoristivost??ok ima 1000 MHz,veci ram,bolju kameru...znaci jel vi igrate Crysis il neku zahtevniju igricu ne njemu,il je vazno da mi pola sekunde brze otvori nesto??il jos u danasnje vreme neko slika mobom pored digitalaca??znaci ja placam nesto sto mi nicemu ne koristi??to mi dodje kao kad procitam da 50 cent ima kuci od 1000 kvadrata i 50 hektara??koliko on stvarno toga iskorist...realno koji ce meni 1000 mhz na telefonu...tj koji ce bilo kome??i sta da imam badu kao os??ili ko 50 para da kad nekom kazem karakteristike a on meni vauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...a da nikako ne smem da zaboravim tih famoznih 240x320,ako zbog toga ne oslepim.......ja gledam sve sa stanovista iskoristivosti..ipak je ne kupujem mob zbog drugih nego sebe...ali whatever makes u happy....
cimston je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 18:57   #169
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Pa ne razumem ni ja, niti bih dao, kazem ti, 168e po tadasnjem kursu me izasao Wave sa 2 god garancije.
300+ e za telefon ne bih dao ni u ludilu
Al ne bih dao ni 230e za Wildfire preko paketa i nekako da razumem, do 140e da se plati Wildfire ali je problem sto mozda za taj kes ima malo bolja ponuda isto preko paketa ali to je vec subjektivno, ako Cimstonu odgovara wildfire i uzima preko paketa, nema problema. Ali dati 230e u kesu za ovaj telefon, ne preporucujem.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 19:02   #170
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
A gde se to HTC reklamira, ako izuzmemo mobilne operatere gde se svi telefoni u ponudi reklamiraju?
I problem je razlika u rezoluciji? Za sta? Podsecas me na princezu na zrnu graska.
A sud o kameri su doneo na osnovu jedne moje slike. Cccc. A nisi primetio da je HSVstoned svaku sliku provukao kroz fotosop.
Kako to onda da sam ja ranije, kad nisam bio nimalo upoznat sa trzistem tih skupljih mobilnih telefona u glavi imao: smart/touch = HTC.
Reklama plus prica ljudi oko HTC-a. Al te price hvalospeva su sve bile vezane za Desire i modele iz tog cenovnog ranga.

Slike koje si postavio su mi bile sasvim dovoljne da zakljucim da su one razacoravajuceg kvaliteta, ispod svakog nivoa, losije od mog tada telefona koji sam imao K800i.

Ekran sa rezolucijom K800i, al sa 2" razvucen na 3,2". Totalno razocaravajuce.

I tebi je ovo ^ = princeza na zrnu graska.
Izvini prijatelju, al ja sam svoj K800i prodao za 40e i sta, trebao sam da dodam 110e i da dobijem losiju kameru i istu rezoluciju na vecem ekranu.

Citat:
cimston kaže: Pregled poruke
jel moze neko da mi objasni zasto je bolji,tj koja je svrha/iskoristivost??ok ima 1000 MHz,veci ram,bolju kameru...znaci jel vi igrate Crysis il neku zahtevniju igricu ne njemu,il je vazno da mi pola sekunde brze otvori nesto??il jos u danasnje vreme neko slika mobom pored digitalaca??znaci ja placam nesto sto mi nicemu ne koristi??to mi dodje kao kad procitam da 50 cent ima kuci od 1000 kvadrata i 50 hektara??koliko on stvarno toga iskorist...realno koji ce meni 1000 mhz na telefonu...tj koji ce bilo kome??i sta da imam badu kao os??ili ko 50 para da kad nekom kazem karakteristike a on meni vauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...a da nikako ne smem da zaboravim tih famoznih 240x320,ako zbog toga ne oslepim.......ja gledam sve sa stanovista iskoristivosti..ipak je ne kupujem mob zbog drugih nego sebe...ali whatever makes u happy....
Kamera losa.
Ekran los.

Bas zbog toga sto kupujes telefon za sebe, Wave je bolji izbor.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
HSVstoned (16.3.2011)
Stara 16.3.2011, 19:04   #171
cimston
Član
 
Član od: 21.11.2008.
Lokacija: Beograd-Banjica
Poruke: 289
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

aaaa ok onda je to opravdano,to 300+ nikako...ja znam jednu osobu iz bliskog okruzenja koji ima mob od 500e...frizider prazan vozi se gsp-om,pusi Bond,nema za sta pas da ga ujede.....al zato teeeeelefon...ja nesto kontam nov Desire kosta kao dva Wild...znaci ja za te pare uzmem 2 moba,jedan meni,jedan devojci,kupim memorijske,nove sluske,i jos mi pretekne da izvedem devojku na veceru,e to mi je iskoristivost...@Hsv
cimston je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 19:08   #172
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Al su ti poredjenja cimston..

Brate, jesi ti priseban ? da imas nov telefon za 230e sa 1ghz itd itd jel bi uzeo wildfire ili taj zbudzen ?
Mislis da su to tek tako stavili ? ma iskreno hebe mi se vise, tvrdoglav si i ne kapiras dobronamerne savete.

Uzmi wildfire ali moja preporuka preko paketa jer ces puci realan kes za taj telefon, dakle do 140e-toliko i vredi tj malo vise. A i racun tj paket da ti bude neki telenor/vip do 1000 din mesecno. Tu ces imati i sms i minute a i Mb za skidanje android appsa, da si za ovu kolicinu svega navedenog uplacivao kredit dosao bi do cifre od 100+ e.

evo necu vise da te smaram, odgovara ti wildfire ali odradi ovu kombinaciju.
Kredit ionako uplacujes a meni je na telenor racunu za 1Gb potrosenog neta, 240 min i 650 sms za prosli racun [otprilike] na racunu pisalo da bi u prepaidu sve ovo kostalo skoro 15 000 din
A racun mi je 1750 din.

Dakle uzmi u vipu/telenoru pa cak i mts wildfire, ionako ces 100 po 100din uplatiti mesecno i vise od ovog iznosa racuna, a ovde ces imati sve sto ti treba.

eto, moj savet, necu vise da te nagovaram da kupis neki polovan a mnogo bolji, samo nemoj da das toliki kes za novi wildfire sa 6 meseci garancije
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 19:25   #173
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

@ Pjana
A gde si ti to mogao da vidis reklamu za HTC u vreme kad si ga mogao kupiti samo preko mob. provajdera? Ili preko? Nebitno...
A sto se tice tog tvog eriksona, kamera je ekstra, kazes? Razmislicu o njemu kad mi crkne fotoaparat.
Smarate sa tim Wejvom. Sta to moze vise od Wildfirea? Osim da zadovolji sujetu?

@ HSVstoned
Koliko su gb potrosio? Ti nemas komp? I kako te ne mrzi da kucas tolike poruke?

Mozda da ima veci ekran, paaa i bolju rezoluciju, ali stvar navike.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 19:31   #174
cimston
Član
 
Član od: 21.11.2008.
Lokacija: Beograd-Banjica
Poruke: 289
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Ma ja sam vec pod ugovorom sa mts-om..jos 1,5 god...tako da ta opcija preko operatera otpada...jedino nov mob....ja predim nov mob=nov mob..tj opcija koja je trenutno dostupna meni...Wild sam nasao 22500,a Wave za 330e...tako da bolji procesor,ram(nesto bolji) kamera i ekran mi ne opravdavaju...120 evra vise,...da je preko paketa pa bi i razmislio...a polovan bar u mom slucaju jok...a da i naravno cim mi istekne ugovor gasim racun u mts...pun mi ih je vise,5 god trpim njihove bezobrazluke....jbg s***** sam se kad sam uzeo Monte preko paketa...
cimston je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 19:56   #175
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
A sto se tice tog tvog eriksona, kamera je ekstra, kazes? Razmislicu o njemu kad mi crkne fotoaparat.
Dacu ti ja svoj Wave umesto fotoaparata, ako treba nesto da se snima .
720p na 30fps, perverzija.

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Smarate sa tim Wejvom. Sta to moze vise od Wildfirea? Osim da zadovolji sujetu?
Znaci po toj logici, moj GTX260 i tvoja 9800GT su veoma slicne, obe bacaju sliku na monitor.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 20:00   #176
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Dekip, kakva su ovo pitanja keve ti ?
Slusam internet radio, idem na Yt opreko wave-a dok putujem, ako sam negde u prirodi gde ima edge i 3g signala, skidao sam u pocetku aplikacije preko telefona, nisam znao da moze i sa kompa preko kies programa.
U svakom slucaju ona aplikacija TuneIn radio trosi te silne Mb, ima milion stanica i opciju 192 kbps snimanja tako da tu trosim. [10 min slusanja radija skida oko 10 Mb]
A i ako ostane prenosim sve u naredni mesec.
A za sms, trosio sam i vise poruka dok sam imao k810, sada koristim skype i msn [koji mi je nestao nekako sa novom verzijom parlinga ali skinucu opet] na Wave-u pa tako stedim a i zima je pa sam nekako u kontaktu sa manjim br ljudi. A leti trosim od 800-1000 sms i pored minuta, sta cu kada moram , inace mrzim da kucam bespotrebne sms.

k800/810 imaju mnogo bolju kameru nego Wildfire.
tako da stoji Pjanoviceva konstatacija da je suludo prodati k800 za 50e i da ti jos 180 e za telefon koji ima veci ali losiji ekran i uzasnu kameru- nema logike. Jedina prednost wildfire-a nad k800 je sto ima Android os.

A kad smo vec kod os-a, e pa tu znaci taj 1 Ghz, kao kad bi kupovao komp i da ti neko nudi polovnu masincinu sa i5 vs neku sa najlosijim dual core za isti kes,rekao ''ebe mi se, sta ce mi i5 kad za istu cenu mogu da uzmem dual core koji je nov

Poslednja ispravka: HSVstoned (16.3.2011 u 20:15)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 20:22   #177
cimston
Član
 
Član od: 21.11.2008.
Lokacija: Beograd-Banjica
Poruke: 289
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

E jel Vip kodira telefone,posto sam na nekim forumima procitao od raznih ljudi da su kupili u vip-u i da im fon nije bio kodiran...
cimston je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 21:01   #178
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

To ne bih znao, mislim da i oni ugradjuju tu zastitu. Ipak je mnogo pajdomana kupovalo telefone radi preprodaje i onda se racuni gomilaju a niko ne placa..

ako si vec pod mts ugovorom, i ako hoces da das do 250e za nov telefon, razmisli o ovom, covek je napisao sasvim realan review, ja bih licno pre ovo kupio neko w'fire.

http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...67#post1284767

evo i test, mnogo ali mnogo bolji ekran, brzi cpu a kamera iako je 3,2 Mpix nije nista losija od 5mpix sa wildfire-a. Uostalom, uporedi i sam.

http://www.gsmarena.com/samsung_i570...review-465.php
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 21:03   #179
cimston
Član
 
Član od: 21.11.2008.
Lokacija: Beograd-Banjica
Poruke: 289
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

@HSV...jedina razlika izmedju k800 i Wild....262.144 boja,nema wifi,nema gps...i jos puno toga za sta se stvarno isplati dati vise para...a kad smo vec kod operativnog...koliko ja kapiram(mada priznajem da se daleko manje razumem u te stvari od vas svih)....to je isto ko da imam quad core na 3000mgz al na win 98=wave i bada.....ili dual core na 1.6 al na win 7=wild i android.....po meni je neuporedivo bolja ova druga kombinacija...al opet ja se i ne razumem preterano u te stvari...sto se mene tice ja mislim da je sto se karakteristika tice bolji Wave,ali u mom slucaju em sto ja to(kao i vecina)necu iskoristiti do punog potencijala,em sto mi se vise dopada Anroid,em sto nemam paraaaaa...
cimston je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 21:05   #180
cimston
Član
 
Član od: 21.11.2008.
Lokacija: Beograd-Banjica
Poruke: 289
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Ma sve je to lepo al ne mogu da uzmem ni jedan mob preko operatera do septembra 2012...jer sam uzeo prokleti Monte uz paket...lako bi ja sad..nego sam se zaleteo ko vo..
a gledao sam i spicu...al nema blic,android 1.5 moze do 2.1,losija rez fotografija,a i vise mi se svidja izgled Wild...a jos sam navukao traumu od Montea...
cimston je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com