Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafički softver i radovi Programi za pregled slika, programi za obradu vektorskih i rasterskih slika, programi za projektovanje, modelovanje i rendering, konvertori; takođe i primeri fotografija i radova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.2.2009, 21:56   #1
Phylon
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Corrupted photos, POMOĆ

Slikao sam pomocu aparata Sony H9 i posle 4 snimka na preview izbacio je file error. Mislio sam da ce se to resiti ako prebacim na racunar, ali nije. File corrupt. Otvori se slika u AcdSee ali sve je crno. Znaci kao da je nema. Velicina fajla je ok, znaci slika mora da postoji ali ne znam kako da je popravim? Ima li neko resenje? Probao sam vec sa gomilu programa ali oni su uglavnom za vracanje izgubljenih podataka. Pomoc bi dobrodosla!
Phylon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 0:50   #2
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Corrupted photos POMOC

Citat:
Phylon kaže: Pregled poruke
Slikao sam pomocu aparata Sony H9 i posle 4 snimka na preview izbacio je file error. Mislio sam da ce se to resiti ako prebacim na racunar, ali nije. File corrupt. Otvori se slika u AcdSee ali sve je crno. Znaci kao da je nema. Velicina fajla je ok, znaci slika mora da postoji ali ne znam kako da je popravim? Ima li neko resenje? Probao sam vec sa gomilu programa ali oni su uglavnom za vracanje izgubljenih podataka. Pomoc bi dobrodosla!
Probaj tu fotku da preko kart ridera prebacis u komp i onda otvoris. Mozda te zeza memorijska kartica u fotoaparatu?
Ako uspes da otvoris te 4 fotke u aparatu, izvrsi formatizaciju memo kartice i pokusaj ponovo ili probaj sa nekom drugom memo karticiom za koju znas da je ispravana slikas i vidis u cemu je problem.
Pozzz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 12:56   #3
Phylon
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Corrupted photos POMOC

Slike su vec prebacene na racunar posto sam isprobavao sa par programa da resim stvar, ali nisam uspeo. Cuo sam da se to moze resiti, pa zato i trazim pomoc. Ako nekome treba poslacu par slika. Nije rec samo o 4 slika (posto su 4 slike uspele a ostalo nije).
Phylon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 13:19   #4
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Corrupted photos POMOC

Citat:
Phylon kaže: Pregled poruke
Slike su vec prebacene na racunar posto sam isprobavao sa par programa da resim stvar, ali nisam uspeo. Cuo sam da se to moze resiti, pa zato i trazim pomoc. Ako nekome treba poslacu par slika. Nije rec samo o 4 slika (posto su 4 slike uspele a ostalo nije).
Ocigledno me nisi razumeo sta sam ti pisao.

Fotoaparat upisuje podatak ( fotografiju ) u memorijsku karticu. Mislim da je to jasno. Postoje dve mogucnosti za tvoj problem.
1. Da je greska u fotoaparatu i bez obzira sto mozda blenda senzor i ostalo rade, kontrola elektronike za upis podataka na kartici nije u redu. Zato sam ti predlozio da probas da skines sve fotke sa memo kartice sa kart ridera. U nekim slucajevima uspeva ovaj trik.
2. Mogucnost da je aparat sasvim OK ali da ti memo kartica ubagovala ili je neispravna pa ne upisuje pravilno podatak iz fotoaparata.

Da bi resio enigmu pozajmi/nabavi ili stavi ako si dobio onih standardnih 16MB sto ide uz fotoaparat, da proveris da li aparat pravilno upisuje podatak-sliku.

Znaci ako je aparat OK onda mozemo pricati da li se mogu spasiti fotke i to na nacin kako sam ti opisao a da se zaobidje sam aparat i njegov transver u komp.

Smisao celom mog posta je ne da resis privremeno ( ako uopste resis ) problem, vec da ustanovis ispravnost fotoaparata i memorijske kartice. Nesto od ta dva brljavi i moras utvrditi sta je u pitanju.
Nadam se da sam bio jasan u opisu i zelji da ti pomognem.

BTW. Meni je tresao aparat o parket i prijavio mi je eror na memo kartici nakon pada. Nekoliko slika je bilo dostupno a ostale je prijavio kao gresku. Spasao sam nazalost tih nekoliko, formatirao xD karticu i na moju srecu ponovo je proradila.
Nadam se da je i tvoj slucaj slican.
Pozzzz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 22:27   #5
Phylon
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Corrupted photos POMOC

Kao sto rekoh. Aparat je uredu posto sam vec posle toga formatirao karticu i normalno pravi slike i video snimke. Ostecene slike sam prebacio na racunar i jos uvek su mi tamo, znaci nemam ih vise na kartici, a to je inace Memoristick Pro DUO od 2GB. Znaci ostecene slike imam na racunaru ali ne mogu da ih otvorim. AcdSee izbaci samo crnu pozadinu i nista vise. Ali kao sto rekoh velicina jednog fajla je uredu, negde oko 2MB. E sad pitanje kako popraviti tu sliku da bi bila vidna?
Phylon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2009, 23:25   #6
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Corrupted photos POMOC

Citat:
Phylon kaže: Pregled poruke
Kao sto rekoh. Aparat je uredu posto sam vec posle toga formatirao karticu i normalno pravi slike i video snimke. Ostecene slike sam prebacio na racunar i jos uvek su mi tamo, znaci nemam ih vise na kartici, a to je inace Memoristick Pro DUO od 2GB. Znaci ostecene slike imam na racunaru ali ne mogu da ih otvorim. AcdSee izbaci samo crnu pozadinu i nista vise. Ali kao sto rekoh velicina jednog fajla je uredu, negde oko 2MB. E sad pitanje kako popraviti tu sliku da bi bila vidna?
Ovo boldovano u tvom odgovoru ne stoji. Gde si napisao da je fotoaparat uredu??? Pominjes samo crne fotke i zato sam bez veze pisao ono sto ti vec znas.
Probaj ako imas instalacioni CD od fotoaparata da otvoris te crne slike u njegovom programu za pregled i korekciju fotografija.
Ako to ne uspe ostaje ti da probas program za oporavku fotografija Free Art Plus Digital Photo Recovery
Evo ti internet stranica pa procitaj malo kako se radi u takvim slucajevima.

http://www.aboutonlinetips.com/hr/re...ures-for-free/

AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 12:19   #7
Phylon
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Corrupted photos POMOC

Ovo nazalost nije pomoglo. Sem toga nije pomoglo jos Easy Photo Recovery, EImage Recovery, Phoenix Stellar Photo Recovery, i jos 3 programa.
Cekam resenje...
Phylon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ne možete da se setite imena igre? (C64, Amiga, DOS, Arcades...) The Dark Gamer Stare igre 2224 11.11.2022 23:46
Call of Duty 4 serveri dodgeme Online susreti 242 23.3.2011 22:54
Pomoć! Virus koji kuca nulu! 00000 Zaštita 8 19.4.2008 13:03
Potrebna pomoć Didi ŠDK - Prenosni računari 0 14.3.2008 0:18
[Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć Geomaster Konzole 30 10.9.2007 14:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com