Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.6.2010, 9:00   #1
Stix
Novi član
 
Član od: 14.11.2009.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Kućni bioskop- potrebno objašnjenje..

Pozdrav svima!
Planiram da kupim LCDTV koji bih HDMI kablom spojio sa kompjuterom. Grafička kartica je Radeon 5770, dakle sposobna da putem HDMI kabla prenosi i sliku i višekanalni zvuk. E sad, zanima me kako da iz TV izvedem 5.1 zvuk (pri gledanju filmova koje su puštaju sa računara). Računar mi je trenutno spojen sa stereo sistemom i to ne bih dirao, jer imam dosta kvalitetan zvuk pri slušanju muzike. Zbog toga otpada ideja da 5.1 zvučnike spojim sa računarom (znači, kada slušam muziku to ide preko zvučne kartice, a kada gledam filmove zvuk bi išao preko grafičke).
Konkretno me zanima da li mogu da spojim TV sa 5.1 zvučnicima koji imaju digitalni ulaz, tj, da li ću dobiti pravi surround zvuk? Neki prijatelji mi kažu da će možda televizor da pokvari zvuk koji mu dolazi iz računara. Ko tu u stvari vrši obradu zvuka:računar ili televizor mora sam da dekodira zvučni signal?
Raspitivao sam se u prodavnicama računara i televizora, ali niko ne može da mi pouzdano potvrdi da li će to sve da funkcioniše. Znam da je najbolje rešenje A/V risiver, ali mi je to preskupa varijanta.
Pomagajte i hvala unapred...
Stix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2010, 13:30   #2
Stix
Novi član
 
Član od: 14.11.2009.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kućni bioskop- potrebno objašnjenje..

Da proširim pitanje, da li neko zna 5.1 zvučnike koji imaju optički ulaz,a da nisu jako skupi (do 150 eura)?
Stix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2010, 9:40   #3
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Kućni bioskop- potrebno objašnjenje..

Dosta novijih televizora ima opticki audio out ali mislim da on ne radi u svakoj prilici (zavisi sta gledas - zemaljske/kablovkske kanale, DVD/BR/mkv/satelit...). Mozda se nesto promenilo sa ovogodisnjim modelima ali nisam stigao da probam ni jedan do te mere...
Za aktivne zvucnike ne znam tacno koji ima opticki ulaz za taj buzet ali sam mislim da to nije najsrecnije resenje u kombinaciji sa televizorom...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
5.1, 5770, hdmi, zvuk


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kucni bioskop - LG ili Samsung? Vai.God ŠDK - Foto i audio/video 0 20.12.2007 10:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com