Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.9.2009, 11:32   #1
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Arrow Savet oko kupovine televizora (32') LCD

Naime,kumovi iz Sidneya su napravili vikendicu na Zlataru (planina pored mog grada) i sada hoce da je opreme sa televizorima.Naime treba im jedan za dnevni boravak od nekih 32" za oko 500 eura.Meni je za oko zapao ovaj model prvenstveno zbog full HD rezolucije.Da li neko zna kakav je ovaj TV?Ako je los moze neki drugi predlog?

E sad,drugi TV koji zele (sigurno ce kupiti par komada) jeste onaj sa ugradjenim DVD citacem koji ce staviti u decije sobe.Ja sam jedino naisao na neki Sweex od 22" koji njima odgovara.Da li ima boljih modela sa ugradjenim DVD citacem?
Ja sam im takodje predlagao da uzmi neki 22" TV i da kupe zaseban DVD citac.Sta je bolja varijanta?

Hvala.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2009, 11:52   #2
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora

Sta mislite o ovm modelu ?
http://itsvet.com/proizvod/lg-32lh30...monitor/9/1470
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2009, 12:18   #3
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora

Prva stvar koju bih napomenuo jeste da oni TV planiraju za vikendicu u kojoj ce provesti manji deo vremena + racunaj da tamo nece imati kablovsku TV vec ce najverovatnije koristiti obicnu antenu sto kada saberes govori da njima nikako nije potreban full HD vec im je apsolutno dovoljan HD ready TV rezolucije 1366x768, narocito sto se radi o TV ekrana 32'' gde se razlika nece primecivati toliko koliko mislis cak ni kada bi koristili KTV ili SATV.
U tom slucaju bih preporucio Samsung LE32B450 koji bi u potpunosti zadovoljio njihove potrebe.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2009, 12:23   #4
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora

Vec su iz Sidneya doneli Blu Ray player pa kontam da im je full hd potreban.
Ovaj drugi LG sto sam naveo mi se cini kao odlican.

Citat:
u kojoj ce provesti manji deo vremena
Da,ali zato ja necu.

Takodje ce njihova deca igrati Xbox 360 i Wii.Tako da mislim da je ovaj LG savrsena kupovina.

Poslednja ispravka: pharaon.92.bc (26.9.2009 u 12:33)
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 14:34   #5
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora

Narucio sam ovog LG 32LH3000 i jos mi je ostalo da kupim adapter i HDMI kablo.Kablo sam nasao u G*g*t*o*-u i kosta nekih 700 Din dok DVI-HDMI adapter kosta 1200 din. Da li je to normalno?!
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2009, 20:33   #6
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora

Tek malopre sam video tvoju poruku na PM, posto citav dan nisam bio niti kuci, niti na poslu pa nisam ni mogao da je vidim ranije.
Koliko sam uspeo da vidim iz linkova radi se o sasvim OK TV-u za te novce, mada bih ja ipak pre kupio B450 koji je jeftiniji izbor i uklapa se u prvobitno recenu cifru, ali dobro sad.
Nadam se da ce te dobro sluziti u svemu sto ti je potrebno.
Pozdrav.

EDIT: Slobodno nemoj da razmisljas da li je nesto normalno, posto je kod nas retko sta normalno pa zasto bi to bilo.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
pharaon.92.bc (29.9.2009)
Stara 29.9.2009, 14:56   #7
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora

Danas oko 4 treba da stigne TV.Kada stigne prikljuci cu ga na iptv pa cu javiti prve utiske,posto mi tek sutra stize DVI/HDMI kablo koje sam platio 2500 din.

Tebi Marti jos jednom hvala.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2009, 17:15   #8
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora (32')

Evo malocas mi je stigao TV i brze-bolje sam ga prikacio na comp ali preko VGA kabla posto mi HDMI (kao sto sam rekao) kabl stize sutra.Maksimalna rezolucija koju trenutno mogu da postavim je 1366x786.Da li je to ogranicenje zbog VGA kabla ili ne?Pustio sam par filmova u 720p i izgledaju fantasticno.Mogu zamisliti kako ce tek izgledati Full HD.Od igrica trenutno imam instaliran samo The trine koji izgleda fenomenalno i u ovoj HD rez.Boje su odlicne,mada je kontrast malo prejak tako da cu ga podesiti pri kalibraciji.

No,mislim da se nisam pokajao.Kada stigne HDMI kabl bice detaljniji review.

Slika TV-a pored HAF-a:


Pozzz
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 13:12   #9
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora (32')

Ta rezolucija nema veze sa kablom koji koristis vec ima veze sa grafickom i njenim driverima, tako da smatram da bi mogao da postignes i vecu rezoluciju.
Ja kada spojim laptop kome je nativna rezolucija 1280x800 na Full HD LCD mogu da postignem max rezoluciju i to putem VGA-VGA konekcije (na laptopu nemam ni DVI, jos manje HDMI) tako da ne bi ni ti trebalo da imas problem.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2009, 13:22   #10
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora (32')

Jedno pitanje? Posto su LCD televizorima dosta pale cene, da li je on dobra zamena za kucni lcd monitor? Recimo uzmem full hd lcd tv od recimo 37-42" Da li je on dobar za rad na racunaru ili je ipak dobri stari monitor jos uvek neprevazidjen?
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 17:39   #11
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora (32')

Pre tacno osam dana stigao mi je LG 32LH3000 Full HD TV i red bi bio da napisem par reci o ovom TV-u.

Dijagonala od 32" je u mom slucaju vise nego dovoljna.Jedan inc vise i TV bio bi prevelik.To kazem jer TV gledam sa udaljenosti od 3 metra.Dizajn TV-a mi se mnogo svidja iako se ne poklapa sa onim na LG-ovom sajtu.Model koji je meni dospeo ima nesto siru donju ivicu,no uostalom videcete na prilozenim slikama u dnu teksta.
Slika na TV-u je zaista fantasticna.Prikacio sam ga na iptv i svaki program izgleda odlicno sem onih fudbalskih,gde igraci jednostavno nisu ostri vec su nekako zamuceni,ali kada kamera zumira igraca slika je ziletski ostra.Boje na defaultu su bile malo "izlizane" ali sam ih kalibrisao i sada izgledaju savrseno.Sliku mozete gledati po horizontali bukvalno po svih 180 stepeni.Boje se uopste ne gube kao i ostrina slike.

Posle kupovine haminog petometarskog DVI/HDMI kabla povezao sam comp sa TV-om i dobio Full HD rezoluciju.Kada sam pustio 1080p Trailer na youtube najezio sam se do kostiju.Sine....kakva slika!!!DVD ripovi takodje izgledaju fantasticno.I sada je ostalo ono glavno,a to je ponasanje doticnog pri igranju PC igara.The Trine u Full HD rez sa max AA i max AF izgleda odlicno dok Crysis sa,ne tako visokim setovanjima izgleda.....da kazem,dobro.Pri naglom pomeranju misa gore-dole ili vrtenja istog u krug na ekranu se pojavljuju horizontalne linije za koje sam saznao da se javljaju zbog malog osvezenju ekrana koje na ovom TV-u iznosi 60Hz.Ove linije nisam primetio u Trine igri.U Crysisu se ne pojavljuju stalno vec samo pri tim naglim pokretima i to ne uvek.Sutra mi stize NFS Shift pa cu videti kako se TV ponasa sa njim.Cisto da pomenem da tada nisam TV prebacio u "Game" mod,mozda bi slika bila bolja da jesam.

I na kraju,mogu reci da me je TV odusevio i da se nisam pokajao sto sam ga uzeo tj. sto su ga kumovi uzeli za mene.

Par slika:









Poslednja ispravka: pharaon.92.bc (6.10.2009 u 17:46)
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 20:30   #12
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora (32')

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Posto su LCD televizorima dosta pale cene, da li je on dobra zamena za kucni lcd monitor? Recimo uzmem full hd lcd tv od recimo 37-42" Da li je on dobar za rad na racunaru ili je ipak dobri stari monitor jos uvek neprevazidjen?
U sustini mozes da radis sasvim OK ali obzirom na velicinu ekrana i rezoluciju jednostavno nije udoban za duzi rad posto bi morao da se priblizis zbog velicine slova i ikonica sto opet zna da bude nezgodno.
Probao sam malo, eto reda radi da surfujem na Full HD od 40'' ali sam brzo odustao jer mi nije bilo bas udobno.

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Slika na TV-u je zaista fantasticna.Prikacio sam ga na iptv i svaki program izgleda odlicno sem onih fudbalskih,gde igraci jednostavno nisu ostri vec su nekako zamuceni,ali kada kamera zumira igraca slika je ziletski ostra.
Noviji (i skuplji) televizori tipa B651 i slicne kategorije imaju daleko bolje reseno osvezavanje koje kod njih iznosi 200Hz sto prilikom brzih scena koje su obicno izrazene kod sportskih desavanja ne izgledaju tako, kao sto ti rece zamuceno, dok su jeftiniji modeli to morali zarad cene da zrtvuju.

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Boje na defaultu su bile malo "izlizane" ali sam ih kalibrisao i sada izgledaju savrseno.Sliku mozete gledati po horizontali bukvalno po svih 180 stepeni.Boje se uopste ne gube kao i ostrina slike.
Dobro, ne preterujmo (), ipak LCD ne moze po uglu gledanja da se poredi sa plazmama ali je cinjenica da je ugao gledanja daleko bolji nego ranije. Ipak kada se izmesti sa pravca gledanja ne moze a da se ne primeti da to nije bas isto kao kada si ispred TV-a.
Sto se tice kalibrisanja, ne znam da li si to radio ali moj savet ti je da odes na neki forum tipa www.avforums.com ili www.avsforum.com i tamo nadjes parametre za najbolju kalibraciju tvog TV-a kako bi stvarno dobio najbolju sliku. Veruj mi isplati se malo potraziti jer ces dobti maksimalno podesenu sliku po svim pitanjima.

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
I na kraju,mogu reci da me je TV odusevio i da se nisam pokajao sto sam ga uzeo tj. sto su ga kumovi uzeli za mene.
U stvari najbolji proizvod (TV) je onaj koji se tebi svidja. Da te dobro sluzi i sve najbolje.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 20:37   #13
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora (32')

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Pri naglom pomeranju misa gore-dole ili vrtenja istog u krug na ekranu se pojavljuju horizontalne linije za koje sam saznao da se javljaju zbog malog osvezenju ekrana koje na ovom TV-u iznosi 60Hz.Ove linije nisam primetio u Trine igri.U Crysisu se ne pojavljuju stalno vec samo pri tim naglim pokretima i to ne uvek.Sutra mi stize NFS Shift pa cu videti kako se TV ponasa sa njim.Cisto da pomenem da tada nisam TV prebacio u "Game" mod,mozda bi slika bila bolja da jesam.
Hmm... zar nema to veze sa interlaced rezimom rada, tj. 1080i. Tada se u jednom fejmu vidi svaka druga linija naizmenicno, sto dovodi do takvih artefakta pri naglom traznju.

Zar ne moze igra da radi u 1080p (progressive), kada to ne bi trebalo da se desava?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2009, 23:40   #14
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora (32')

Citat:
Dobro, ne preterujmo (), ipak LCD ne moze po uglu gledanja da se poredi sa plazmama ali je cinjenica da je ugao gledanja daleko bolji nego ranije. Ipak kada se izmesti sa pravca gledanja ne moze a da se ne primeti da to nije bas isto kao kada si ispred TV-a.
Nije da se hvalim,ali stvarno mogu TV da gledam pod uglom od 140 stepeni a da mi ne smeta.Ugao gledanja je dosta bolji nego na mom monitoru.
Pogledaj:

pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2009, 17:07   #15
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora (32')

Ajd' kad ti tako kazes. Ja nisam rekao da se nista ne vidi ali daleko je to od normalne slike. Probaj da odgledas tako ceo film gde je bitno zapazanje detalja, zatim odgledaj taj film sedeci ravno ispred TV-a pa posle probaj da odgovoris sam sebi da li si uspeo tokom prvog gledanja da zapazis sve te detalje (ili barem veci deo). Da ne pominjem da bi takvo gledanje tokom malo duzeg perioda bilo daleko vece naprezanje za oci.
Ali ako ti kazes da je sve OK i da sve vidis kako treba, slazem se.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2010, 0:26   #16
stamikolos
Novi član
 
Član od: 27.12.2010.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora (32')

Jel imao neko iskustvo sa pomenutim LG 32LE5300?
stamikolos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2011, 14:22   #17
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora (32') LCD

Да не отварам нову тему...

На ред за обнову дотрајалих уређаја у кући (поред веш машине и фрижидера) је дошао и ТВ. Знам за нови стандард који ће почети да се користи, знам и да ТВ-а који га могу приказивати без адаптера још нема, али мени телевизор треба сада.

Цене варирају од модела до модела и од радње до радње. Мене конкретно интересује ЛЦД модел од 32" до неких 40к, која 'иљадарка горе-доле. Нећу га повезивати са компом, немам блу реј плејер (нити размишљам о њему), имам видео и сателитски рисивер (аналогни с почетка деведесетих).

Не могу себи приуштити можда неки Сони, али нећу ни тамо неки квадро, фокс и сличан крш. Неки Самсунг би можда легао, а ГРУНДИГ има првенство, пошто од сличних уређаја по кући све је Грундиг и презадовољан сам.

Дакле, на шта конкретно треба да обратим пажњу и где се крију зачкољице. Не желим да дам пар хиљада више само зато што дотични модел има ХДМИ који ме не интересује.
Или можда треба...

Рецимо:
http://www.tehnomanija.rs/katalog/gr...-32-3931t.html
http://www.tehnomanija.rs/katalog/gr...-vlc-7020.html
http://www.tehnomanija.rs/katalog/sa...le-32d400.html
http://www.tehnomanija.rs/katalog/sa...le-32d550.html

Ово није неки мој избор, али однос цена рецимо је нешто где могу да правим компромисе.
И, наравно, не мора бити та радња. Ионако плаћам кешом.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2011, 10:27   #18
Gh0st
Novi član
 
Član od: 5.9.2011.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora (32') LCD

Grunding i samsung nemaju sta da traze pored philipsa i LG'a

http://www.tehnomanija.rs/katalog/ph...l3605h-12.html
http://www.tehnomanija.rs/katalog/lg...d-32lk450.html
Gh0st je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2011, 15:00   #19
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora (32') LCD

Nazalost, nema ih na lageru.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2011, 15:24   #20
Gh0st
Novi član
 
Član od: 5.9.2011.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora (32') LCD

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Nazalost, nema ih na lageru.
Moj savet je da sacekas malo ukoliko ti nije hitno sa kupovinom...bice ih sigurno
Gh0st je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kupovina, televizor, tv prijemnik

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Savet oko kupovine novog hard diska Wastelander ŠDK - Nosači podataka 28 11.10.2010 13:07
Savet oko kupovine oko 600-650 € robvel ŠDK - Osnovne komponente 19 22.2.2009 18:22
Savet oko kupovine procesora! Velikasova ŠDK - Osnovne komponente 17 27.1.2008 16:10
Molim savet oko kupovine ram-a Velikasova Šta da kupim? 17 27.11.2007 2:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com